Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Каква да е съдбата на хората с увреждания?

Препоръчан отговор

преди 3 минути, Anne написа:

Ти добре ли си бе? Как точно човек със половин стъпало може да се подобри? Регенерация не съществува. А протезите - не всички са готови да си сложат протези и да се чувстват странни, да се чувстват половин хора. Да не говорим и колко са скъпи.

Въобще мислите ли малко, като ги приказвате тия неща?

Защото аз съм гледала филми за  инвалидизирани хора с липсващи части от тялото и такива с протези.

Нещата не са такива, каквито ви ги описват по новините. Имате наистина изкривена представа за работоспособността на тези хора.

Да напълно добре съм си чети малко повече медицки списание

• Харесване 1
  • Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Права си,всички влизат в този форум да се разтоварят.Прочети дефиницията на думата “тормоз”,защото определено това не е тормоз! Единственото което можеш да направиш е да престанеш да пишеш неща за лич

Остана само да каже банковата си сметка и ПИН.  Всичко друго си го каза.

ти нали не си мързелива и не те мързи да работиш а да заета си да четеш нов фолк и космополитън и да си измисляш нови заболявания

Публикувани изображения

преди 5 минути, дpъндю написа:

той изобщо не стъпва с него
ходи с патерици
а когато казаха на човека с четирите пластики че е 40%, аз умрях от притеснение тъй като съм с две

Това е ужас и жива подигравка.

Разбирам, че им трябват парите, но си е живо унижение това явяване пред ТЕЛК. Почва да прилича на нацистките медицински прегледи в лагерите. Не бива да се явяват тези хора, трябва бойкот на ТЕЛК. Там работят послушни политизирани гадове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, drakula975 написа:

40 кила си щот се опитваш да се храниш,ама от другата страна и пак бъркаш дупките и храната!

ама тя не е 40 кг отдавна,догонила е размерите на свинята-майка,каква анорексия

• Ядосано 1
  • Ха-ха 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, petie1 написа:

ма виж сега за пластините не знам

пластиката (стент) е нещо дето държи кръвоносния съд в сърцето отворен и дава възможност да тече кръвта

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дpъндю написа:

просто не ги интересува какво работят хората
един програмист, може да работи без крака, ама един кравар без крака е за никъде

Ами ето сам си отговори на въпроса значи хората с увреждания могат да работят

преди 1 минута, дpъндю написа:

пластиката (стент) е нещо дето държи кръвоносния съд в сърцето отворен и дава възможност да тече кръвта

О там не съм запознат

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

и краварят дето е на 50-60 ще стане програмист
:lol6:

• Харесване 1
  • Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дpъндю написа:

и краварят дето е на 50-60 ще стане програмист

Да ако иска :)

• Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, petie1 написа:

Ами може да му се направи операция на стъпалото и да се изгради наново та затова и го викат ама виж сега за пластините не знам

Моля? Извинявай, я стъпи на Земята, не живеем в света на "Стар Трек", молим!

Изграждане на стъпало наново? Такава простотия само не бях чувала!

Ще ти го обясня нагледно сега - този човек е с липсващо половин стъпало - няма абсолютно никакви пръсти и половин стъпало. Не знам учил ли си анатомия, но без цяло стъпало, няма и пръсти. Аз се интересувам от медицинските постижения,  следя медицинските новини, но такова нещо като изграждане на ново стъпало няма! Няма! Без липсващи кости, стави, мускули, сухожилия, кръвоносна и нервна система, няма какво да реконстриураш.  Това не ти е присаждане на става! Този човек е без пръсти, без горната част на стъпалото си, без кости, мускули, сухожилия, нерви и кръвоносна система. На мястото на отрязаното има зловеща и неприятна дупка, която се бинтова!

И го знам това, защото единият ми дядо, отдавна покойник, беше диабетик, и като бях малка, му отрязаха единия крак, защото бил гангренясал. Виждал ли си такъв крак? Аз съм. Кракът му беше отрязан над коляното, имаше дупка и празен веещ се крачол на панталона, много страшна и грозна гледка за едно дете (бях малка тогава и се плашех от тази гледка).

Аз съм гледала медицински научнопопулярни филми, виждала съм операции и кръв, знам какво значи да ти отрежат нещо - режат го с трион, медицински, но истински трион. И рязаното не зараства. Не растат нови крака и стъпала, съжалявам.

Присаждането на става е нещо различно от това да си изгубиш половината стъпало завинаги!

преди 12 минути, дpъндю написа:

просто не ги интересува какво работят хората
един програмист, може да работи без крака, ама един кравар без крака е за никъде

Точно. А не всички искат да са програмисти. А и не е редно. Толкова много ни липсват кадри в други професии - учителската, медицинската, научната...........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, petie1 написа:

Само ако преодолеят желанието, да бъдат кравари!

• Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, petie1 написа:

Да напълно добре съм си чети малко повече медицки списание

Чета отдавна. Но не живея в света на научнопопулярната фантастика. А в реалността.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, petie1 написа:

Да ако иска :)

до колкото помня, добрите програмисти се подготвят поне десет години
аве то ще му дойде редовната пенсия докато стане програмист, а със влошеното оросяване на мозъка ми се струва невъзможно

пп
кравар програмист...интересна специалност

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Anne написа:

Моля? Извинявай, я стъпи на Земята, не живеем в света на "Стар Трек", молим!

Изграждане на стъпало наново? Такава простотия само не бях чувала!

Ще ти го обясня нагледно сега - този човек е с липсващо половин стъпало - няма абсолютно никакви пръсти и половин стъпало. Не знам учил ли си анатомия, но без цяло стъпало, няма и пръсти. Аз се интересувам от медицинските постижения,  следя медицинските новини, но такова нещо като изграждане на ново стъпало няма! Няма! Без липсващи кости, стави, мускули, сухожилия, кръвоносна и нервна система, няма какво да реконстриураш.  Това не ти е присаждане на става! Този човек е без пръсти, без горната част на стъпалото си, без кости, мускули, сухожилия, нерви и кръвоносна система. На мястото на отрязаното има зловеща и неприятна дупка, която се бинтова!

И го знам това, защото единият ми дядо, отдавна покойник, беше диабетик, и като бях малка, му отрязаха единия крак, защото бил гангренясал. Виждал ли си такъв крак? Аз съм. Кракът му беше отрязан над коляното, имаше дупка и празен веещ се крачол на панталона, много страшна и грозна гледка за едно дете (бях малка тогава и се плашех от тази гледка).

Аз съм гледала медицински научнопопулярни филми, виждала съм операции и кръв, знам какво значи да ти отрежат нещо - режат го с трион, медицински, но истински трион. И рязаното не зараства. Не растат нови крака и стъпала, съжалявам.

Присаждането на става е нещо различно от това да си изгубиш половината стъпало завинаги!

Напротив стъпалото не е сложна част от гледна точка на анатомията и може да се изгради от кост или по изкуствени материали демек протези и пак да може да гункционира що годе нормално, това че тук в България медицината е на ниско ниво и не правят такива опртации не значи че по света е така, и да учил съм анатомия ама не се тупам в гърдите кат някои принцеси които още не са ми отговорили на въпроса

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Anne написа:

Но не живея в света на научнопопулярната фантастика. А в реалността.

ти идея си нямаш от реалността,ама скоро ще научиш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Anne написа:

Чета отдавна. Но не живея в света на научнопопулярната фантастика. А в реалността.

Четеш колкото четеш за историческите личности хехе

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, дpъндю написа:

аве то ще му дойде редовната пенсия докато стане програмист, а със влошеното оросяване на мозъка ми се струва невъзможно

пп

Казах ти да  ги оставиш. Не се интересуват от нас. Споко, съдбата ще им го върне и по трудния начин ще научат истината и реалността. Ще реват тогава. Ама няма да си признаят, че са сбъркали и да се извинят.

Ето ви нагледен пример какво е половин стъпало:

Foot-w-Amputated-Toes-iStock_00007064143

И как предлагате да работи този човек?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, petie1 написа:

Ти добре ли си бе

ти на кой говориш така,ма?Не ме карай пак да говоря с някои от вашите,много наглееш ми се струва

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, дpъндю написа:

пп

Абе важното е че може ако иска

Яя сега ми отвори очите що Уиндоус се сговни толкова ми то го пишат кравари програмисти бе

• Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах ти да  ги оставиш. Не се интересуват от нас. Споко, съдбата ще им го върне и по трудния начин ще научат истината и реалността. Ще реват тогава. Ама няма да си признаят, че са сбъркали и да се извинят.

я да не кълнеш,че единственият на които му се връща си ти,виж си животеца само

• Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, petie1 написа:

Напротив стъпалото не е сложна част от гледна точка на анатомията и може да се изгради от кост или по изкуствени материали демек протези и пак да може да гункционира що годе нормално, това че тук в България медицината е на ниско ниво и не правят такива опртации не значи че по света е така, и да учил съм анатомия ама не се тупам в гърдите кат някои принцеси които още не са ми отговорили на въпроса

Сам си го каза - тук е България. Но не е само това. Не всеки е готов психически за идеята за протеза и да се чувства като робот. Не всеки.

На мен ми беше трудно да приема идеята за слуховия апарат и не исках да го нося. Кое го промени ли - любовта ми към музиката, желанието ми да чувам по - добре песните на фестивала.

преди 1 минута, Айнщайн написа:

я да не кълнеш,че единственият на които му се връща си ти,виж си животеца само

Къде видя кълнене? Много си се наежила нещо, я пий един валериан!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Anne написа:

Както казах има начини за съвремената медицина това е детска игра... Ама е доста болезнено да знаеш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

любовта ми към музиката

вземи си тая любов към чалга к*рвите които слушаш

• Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

Яя сега ми отвори очите що Уиндоус се сговни толкова ми то го пишат кравари програмисти бе

е ней баш така
пробвай LTSC

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Anne написа:

Много си се наежила нещо, я пий един валериан!

с това ли те тъпчат вашите за да си опазят свещите?

• Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • barbuncela заключи тази тема
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване