Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Каква да е съдбата на хората с увреждания?

Препоръчан отговор

преди 4 минути, Айнщайн написа:

Съвет-прочети и темите и ще видиш за колко неща лъже

Не разглеждам случая дали лъже или не, а принципно. 

Добре знам, че тук (във форума и изобщо) всеки може да се представя като какъвто си иска. 

Да, анне има сериозен психологичен проблем. Нуждае се от специализирана помощ, а физиологията ѝ в случая е без значение. 

п.п. Имаше вид такава диагноза за хората склонни да лъжат, за да предизвикат съжаление и т.н. Да, определено това е увреждане, но същото се установява след посещение при психиатър. 

Тук не можем да я заведем. До тогава, считам въпросното същество за нещастно, което по този начин търси начин било то да се забавлява (чрез гаври) или по-лошото = да вреди, защото нещо пряко има против хора от форума и/или администрацията на въпросния. 

Кратко: Не ме интересува истината. Разглеждам я като ИИ. (Ирационален Интелект). 

• Харесване 2
  • Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Права си,всички влизат в този форум да се разтоварят.Прочети дефиницията на думата “тормоз”,защото определено това не е тормоз! Единственото което можеш да направиш е да престанеш да пишеш неща за лич

Остана само да каже банковата си сметка и ПИН.  Всичко друго си го каза.

ти нали не си мързелива и не те мързи да работиш а да заета си да четеш нов фолк и космополитън и да си измисляш нови заболявания

Публикувани изображения

преди 13 минути, Айнщайн написа:

човек ти не разбираш ли,че тя е по здрава от теб и от мен-взети заедно,просто търси съжаление.Защо се покри като я питах за процентите,тя знае,че не е толкова зле.Родителите и се чудят къде да бутнат нещо,защото знаят,че тя г.за си няма да вдигне,дори те твърдят,че е здрава

аз не коментирам нея не я познавам за разлика от теб аз коментирам по принцип

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ninov написа:

аз не коментирам нея не я познавам за разлика от теб аз коментирам по принцип

ок,защото ми се видя,че скачаш,а и знам мизериите от години и да тя лъже много и/или преувеличава за да изглежда жертва.Дори не мога да повярвам,че някой и се връзва още

• Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Айнщайн написа:

човек ти не разбираш ли,че тя е по здрава от теб и от мен-взети заедно,просто търси съжаление.Защо се покри като я питах за процентите,тя знае,че не е толкова зле.Родителите и се чудят къде да бутнат нещо,защото знаят,че тя г.за си няма да вдигне,дори те твърдят,че е здрава

тя го прави за внимание,не и пука аз или някой друг какво ще каже,а вие веднага да я съжалите.Съвет-прочети и темите и ще видиш за колко неща лъже

само баща и може да я спре,но знам,че ако се обадя ще я изхвърлят на улицата и без това тези хора са на ръба

Не те знам коя си, но се спри вече! Спри се, защото наистина не познаваш нито мен, нито семейството ми! Отказа да кажеш коя си, призна, че не си от Берковица и си тук само, за да си правиш гаври с мен! Ще ми се да те издиря и пратя на съд за клевети и уронване на достойноството ми.

Нищо не знаеш за мен и моето семейство. Здрава ти изглеждам само на снимка. Ти нали си здрава  и имаш здрави мускули - не знаеш какво е да да имаш ужасни болки в краката, такива, които да те парализират за минута и след които ти е трудно да раздвижиш и протегнеш рака си. Не знаеш какво е вече да не можеш сам да качваш стълби. Собствената ми майка ми помага да качвам стълбите, държа се за нея и качваме стълба по стълба, спираме за почивки на площадките и после пак. И не смей да наричаш и майка ми лъжкиня. Не познаваш нито баща ми, нито майка ми. Да, водили са ме физически на ТЕЛК, но политизираният ТЕЛК ми даде ниски проценти, щото промениха цялата система по указания на твоите любими гербери, които провеждат геноцидна политика спрямо хората с увреждания. Преди бях 100% с чужда помощ, но явно изведнъж на комеисията, която си ме познаваше (беше една и съща години наред), та те изведнъж решиха, че вродената миопатия, сколиозата, преживяните операции и бъбречната криза + диотрите и намаленият още слух, не са за пълна инвалидизация. А лечение за вродената миопатия още няма, поне не за моя вид, който не знам кой е! Защото не сме правили подробно изследване в чужбина. Че и за какво - то за повечето видове лечения още няма. Явно, щом не съм в инвалидна количка, значи не се водя инвалид.

Да ви имам и сбърканата логика!

Само който не е имал истински досег с ТЕЛК, той не знае за какво реално говоря!

И спрете да намесвате семейството ми!

Да, за ТЕЛК не ми пука вече, защото се политизираха и се изгавриха с мен и с много истински хора с увреждания, но не се гаврят така с тези от малцинствата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Anne написа:

Не те знам коя си, но се спри вече! Спри се, защото наистина не познаваш нито мен, нито семейството ми! Отказа да кажеш коя си, призна, че не си от Берковица и си тук само, за да си правиш гаври с мен! Ще ми се да те издиря и пратя на съд за клевети и уронване на достойноството ми.

Нищо не знаеш за мен и моето семейство. Здрава ти изглеждам само на снимка. Ти нали си здрава  и имаш здрави мускули - не знаеш какво е да да имаш ужасни болки в краката, такива, които да те парализират за минута и след които ти е трудно да раздвижиш и протегнеш рака си. Не знаеш какво е вече да не можеш сам да качваш стълби. Собствената ми майка ми помага да качвам стълбите, държа се за нея и качваме стълба по стълба, спираме за почивки на площадките и после пак. И не смей да наричаш и майка ми лъжкиня. Не познаваш нито баща ми, нито майка ми. Да, водили са ме физически на ТЕЛК, но политизираният ТЕЛК ми даде ниски проценти, щото промениха цялата система по указания на твоите любими гербери, които провеждат геноцидна политика спрямо хората с увреждания. Преди бях 100% с чужда помощ, но явно изведнъж на комеисията, която си ме познаваше (беше една и съща години наред), та те изведнъж решиха, че вродената миопатия, сколиозата, преживяните операции и бъбречната криза + диотрите и намаленият още слух, не са за пълна инвалидизация. А лечение за вродената миопатия още няма, поне не за моя вид, който не знам кой е! Защото не сме правили подробно изследване в чужбина. Че и за какво - то за повечето видове лечения още няма. Явно, щом не съм в инвалидна количка, значи не се водя инвалид.

Да ви имам и сбърканата логика!

Само който не е имал истински досег с ТЕЛК, той не знае за какво реално говоря!

И спрете да намесвате семейството ми!

Да, за ТЕЛК не ми пука вече, защото се политизираха и се изгавриха с мен и с много истински хора с увреждания, но не се гаврят така с тези от малцинствата!

с теб явно всички се гаврят и да говорила съм с майка ти и сестра ти,само баща ти остана.Спри да ме изкарваш лъжкиня,че ще ти докажа много скоро,че ти си тази която лъже.Казвала съм ти го и преди,не съм аз точно човека с който да се бъзикаш.Мисли какво мога аз и какво ти

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Айнщайн написа:

ок,защото ми се видя,че скачаш,а и знам мизериите от години и да тя лъже много и/или преувеличава за да изглежда жертва.Дори не мога да повярвам,че някой и се връзва още

аз от отдавна знам че преувеличава просто казах че това не е единствената диагноза за която дават доживотни инвалитизации .Но разбрах че например хората който са без крака трябва да ходат на ТЕЛК през 3 години данеби да им поникнат крака

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ninov написа:

аз от отдавна знам че преувеличава просто казах че това не е единствената диагноза за която дават доживотни инвалитизации .Но разбрах че например хората който са без крака трябва да ходат на ТЕЛК през 3 години данеби да им поникнат крака

тук не говорим за хората без крака,говорим за това,че се опитва да играе на една тънка струна на хората за да я съжаляват.Е аз лично не я съжалявам,тя лъже,това е

• Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм какво правите тук? Аз наистина искам да видя ЛИС-а на АБПФК Кити-Анне, мога да отворя тема и да й задам заданието :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

Хм какво правите тук? Аз наистина искам да видя ЛИС-а на АБПФК Кити-Анне, мога да отворя тема и да й задам заданието :)

и аз чакам да вида бисера но както ти писа вчера май ще стане когато цъфнат налъмите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, petie1 написа:

давай смело.Нека я видим

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Айнщайн написа:

давай смело.Нека я видим

Ами ако тя приеме я отварям до десет минути

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

Ами ако тя приеме я отварям до десет минути

сега ще каже,че е очаквала от друг.Гледай само

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ninov написа:

и аз чакам да вида бисера но както ти писа вчера май ще стане когато цъфнат налъмите

Ако приеме отварям темата и й задавам заданието ама кой ще го оцени?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

тя чете в момента,нека да видим-стиска ли и

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

всеки от нас ще каже какво мисли

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Айнщайн написа:

За какво съм излъгала изобщо, бе?  За болеста ми ли?

Нали знаеш английски и си много начетена? Ами вземи тогава и прочети за тази болест - вродена миопатия! Имам я от раждането ми, това означава вродена! Обаче късно ме диагностицираха с нея, първоначално са ми давали много по - тежки диагнози, защото късно съм започнала да седя и да ходя, проходила съм чак на 2 годинки, дотогава съм била все на проходилка, майка ми ми е разказвала, че не съм можела да седя, падала съм и съм се научила да седя, като са ми подпирали възглавници от двете страни на тялото ми. Даже като малка не ходех добре - прекръствах краката, стълби не можех да качам, без да не ме носят, или да не се качвам, плътно прилепила тяло и ръце към стените, защото не можех да пазя равновесие. Баба не можеше да ме носи и на средни и дълги разстояния ме возеше с количката, с бебешка количка, седяща. Първо ми дали тежка диагноза, като съм била на 1 година, на 7 - втора, след престой и болезнени изследвания в неврологичната болница в София, а истинската я получих на 14, пак след престой и изледвания в същата болница и след проведена болезнена мускулна биопсия.  Ако не ми вярваш, и ако, както твърдиш, познаваш Петър, или мои съученици от трето, можеш направо да ги питаш за периода май - юни 1998г дали не съм остъствала от училище и изпуснала изпитите за втория срак и годината! Защото да, отсъствах, заради биопсията не можех да ходя, мама забрани да се върна в училище от страх да не ме бутат, а и учехме немски на втория етаж. Да, отсъствах, да, треперех, че ще ме оставят на поправителен. Но училищните проблеми бяха дреболия в сравнение с ужасните медицински изследвания - с ток, два поредни дена набодена като игленик по половината тяло, после биопсията, от едни хапчета развих и алергия на ръцете и пръстите.

За съжаление, тогава интернет нямаше, нова информация нямаше, не казаха, че болестта има видове, не ни казаха да ходим да се изследваме в чужбина, не казаха какво да очакваме в бъдеще, защото тогава бях добре!

Замълчи си, наистина много ме ядоса! Реална представа си нямаш от невромускулните заболявания! Да, още мога да ходя, но вече не мога да качвам стълби, глезените и коленете не ме държат! Да, на улицата изглеждам нормално.  Споко, като върнат фестивала догодина, можеш да дойдеш в града и да ме видиш как изкачвам стълбите по читалището, ако изобщо ще успея да ги изкача (там няма парапет, за съжаление).  Ела, и тогава ще си поговорим кой лъже и кой не!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Айнщайн написа:

сега ще каже,че е очаквала от друг.Гледай само

Ще почакам, сега я гледам сипе огън и жупел по теб

преди 3 минути, ninov написа:

всеки от нас ще каже какво мисли

И така става

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

Ще почакам, сега я гледам сипе огън и жупел по теб

И така става

не може да отговори,ама пише о 188 838 страници коментари,безмълвна съм

• Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Айнщайн написа:

тук не говорим за хората без крака,говорим за това,че се опитва да играе на една тънка струна на хората за да я съжаляват.Е аз лично не я съжалявам,тя лъже,това е

Какво съжаление бълнуваш? НЕ ТЪРСЯ СЪЖАЛЕНИЕ! На теб само така ти се струва! Обяснявам на хората какво ми е, защото масово много хора не знаят какво представлява болест като моята. Знаят само за известните болести, които са по новините и филмите - рак, диабет, паркинсон, тумори, инвалидизации при трудови злополуки и катастрофи. И също така обяснявам, че за моята болест няма лечение към момента, няма какво да лекувам. Болестта е генетична. Това не ти е рак или диабет. А нещо много по - сложно.То засяга невромускулната система, и ако тя не работи добре - човек не може да се движи нормално. Тук въпроса не опира до спорта и здравословното хранене. Тези неща само забавят болестта, но не я спират.

• Тъжно 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Anne написа:

Какво съжаление бълнуваш? НЕ ТЪРСЯ СЪЖАЛЕНИЕ! На теб само така ти се струва! Обяснявам на хората какво ми е, защото масово много хора не знаят какво представлява болест като моята. Знаят само за известните болести, които са по новините и филмите - рак, диабет, паркинсон, тумори, инвалидизации при трудови злополуки и катастрофи. И също така обяснявам, че за моята болест няма лечение към момента, няма какво да лекувам. Болестта е генетична. Това не ти е рак или диабет. А нещо много по - сложно.То засяга невромускулната система, и ако тя не работи добре - човек не може да се движи нормално. Тук въпроса не опира до спорта и здравословното хранене. Тези неща само забавят болестта, но не я спират.

преди 6 минути, Anne написа:

нали знаеш,че не те чета,чувала съм ти писаниците милион пъти,смени текста

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, ninov написа:

Ето това е истинска гавра! И не само със хората без крака. Сигурна съм, че тези хора чудесно знаят, че моят болест води до инвалидизация, но не не им пука, или пък очакват по чудо да се оправя. Само дето чудеса не съществуват. Майка ми обясни на човека, че вече стълби не мога да качвам, че се изморявам и ставам все по - зависима от чужди грижи, онзи си прави оглушки и само цитира буквално правилника! Тва не е ли гавра, питам аз? За мен е гавра, аз имам нужда от все повече помощ, но нацисткото правителств ми я отказва, да да има пари за гласоподавателите му! Ей това е истината!

Щом не го проумявате, съжалявам, проблемът е във вас!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Anne написа:

Ето това е истинска гавра! И не само със хората без крака. Сигурна съм, че тези хора чудесно знаят, че моят болест води до инвалидизация, но не не им пука, или пък очакват по чудо да се оправя. Само дето чудеса не съществуват. Майка ми обясни на човека, че вече стълби не мога да качвам, че се изморявам и ставам все по - зависима от чужди грижи, онзи си прави оглушки и само цитира буквално правилника! Тва не е ли гавра, питам аз? За мен е гавра, аз имам нужда от все повече помощ, но нацисткото правителств ми я отказва, да да има пари за гласоподавателите му! Ей това е истината!

стига рева на чужди гробижта а кажи колко процента ти е телка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Anne написа:

не болестта ти,а мързелът ти-кога ще го проумееш?

току-що, ninov написа:

ще благоволиш ли да отговориш,че и аз се интересувам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ninov написа:

Казах назад - 80 или 85, не помня и вече не ме интересува!

Това, че вие сте безморални не значи, че и аз съм такава!

Мен липсата на морал в ТЕЛК дълбоко ме възмущава! Това не са лекари, а гадни долни дущици, продали се за пари и изплюли се на медицината и хуманността. Такива ги презирам!

Тая политкоректност ще затрие цялата държава!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъ аз още си чакам за отговора... И да ви кажа Анне лъже за това че са спрели ТЕЛК на всички през първия мандат на Боко

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • barbuncela заключи тази тема
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване