Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

По образ и подобие - тълкувание

Препоръчан отговор

на 23.10.2020 г. в 15:58, iИ.дИоNд.Ni написа:

Нямаш ли вяра, то не само си атеист, а си изверг

Изобщо не си на ясно с това което плямпаш безспир ....:lol6:

Не си на ясно с понятията ! :nono:

Атеист не значи изобщо не вярващ . Значи невярващ в (традиционен) БОГ ! :nono:

Атеистите и всеки , който и да е той друг , са Вярващи ! :nono:

.....Комунистите примерно вярват Партията (Отца) , Вожда (Сина) и Комунистическия Манифест (Светия Дух) . Просто "материала" се подменя с друг подобен "материал".....

"Матрицата" в човешкото мислене (съвкупност от формули за поведение в условия на неопределеност(незнание) ) е една и съща ! :nono:

И за изверга нямаш никакви основания........ ! Зависи от извращения във Вярата ! :nono:

Който няма никаква Вяра е в невъзможност да Живее просто полудява и/или тихичко умира ! :nono: 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 163
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Те не са знаели, че да не се покорят на Бог е зло.  

Не са кодове, а пасажи от Библията: Изход 3:14 И Бог рече на Моисея: Аз съм Оня, Който съм. Рече още: Така ще кажеш на израилтяните, Оня, Който съм, ме изпрати при вас. 11 И словото му каза

1. А защо любовта прекратява страданията и ги прави да изглеждат нищожни, и хората са готови на всичко заради Любовта (която е олицетворение на Бога)? 2. Защо е казано като народна и изпитана мъд

преди 1 час, realno написа:

1. Притежават морал по подобие на Бог, защото са безгрешни, святи, имат мъдрост, любящо сърце и желание да вършат добро. 

Освен тези качества, човешките същества, притежават и техните  противоположности - като злоба, омраза, ненавист, отмъстителност, невежество, алчност и т.н.

Значи ли, че и Бог притежава същите качества?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Aumi написа:

Освен тези качества, човешките същества, притежават и техните  противоположности - като злоба, омраза, ненавист, отмъстителност, невежество, алчност и т.н.

Да ! По собствен (на човека) образ и подобие ! :nono:..............пише го и в Библията , и в Корана , и къде ли не още....:lol6:

Друг е въпросът човек като чете , разбира ли какво е написано......:nono:

.........................

Е ?! Нали като не сме послушни ще разгневим Бог и ще горим в Ада за вечни времена.....:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, by_chechi написа:

Къде по-точно видя, че смятам атеиста, че няма вяра?

Говоря за онези атеисти които нямат вяра, че са изверги.

Според твоите схващания явно допускаш, че и сред вярващите хора има изверги, тоест жестоки хора, злодеи? 

Цитат

Вярата е убеденост и представа, че нещо ще се случи, макар и да има само косвени доказателства за това, като например нечии думи, като обещание или писмени документи. 

Защо след като даден човек е убеден, че ще се случи нещо ще се налага да прилага вид насилие, т.е. проявява жестокост?

преди 7 минути, Aumi написа:

Включваш всички, което не е истина. Да, болшинството, но не и всички!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

допускаш, че и сред вярващите хора има изверги, тоест жестоки хора, злодеи? 

А бе , ти в съзнание ли си ?! :lol6:

Не допускам ! Доказано е ! :nono:   

Да споменавам ли изтъкнати , широко известни личности ? За обикновени хора да не говорим.... :nono:

...........................

Даже Бог е изтрил от лицето на Земята Содом и Гомор ........говори се даже , че с атомни бомби .....Също като Хирошима и Нагазаки....! :nono:.

......................................Оооох ! Мааму ! Ще умра от смях.................................. :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Aumi написа:

Да наблегна ли пак на, какво е направил Бог = вдъхнал е живот на човек и е станал въпросния жива душа. 

В последствие при проявата на греховността им е отнел вечността. По-късно е се е родил неговия син = непорочно заченат. После Бог го е изкушавал, за да види дали е праведен и прочие ... след това го разпъват, умира, възкръсва и става съдник, но това ще е когато свърши този свят. Към момента света съществува. 

Твърде буквално подхождаш към прочита на Библията и го тълкуваш по начин както на теб ти изнася. Не бива. 

преди 8 минути, by_chechi написа:

Да споменавам ли изтъкнати , широко известни личности ? За обикновени хора да не говорим.... :nono:

Това, че някой твърди, че е вярващ не означава, че е такъв. Да съдиш човек по думите му е грешно. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Да наблегна ли пак на, какво е направил Бог = вдъхнал е живот на човек и е станал въпросния жива душа. 

В последствие при проявата на греховността им е отнел вечността. По-късно е се е родил неговия син = непорочно заченат. После Бог го е изкушавал, за да види дали е праведен и прочие ... след това го разпъват, умира, възкръсва и става съдник, но това ще е когато свърши този свят. Към момента света съществува. 

Твърде буквално подхождаш към прочита на Библията и го тълкуваш по начин както на теб ти изнася. Не бива. 

Това, че някой твърди, че е вярващ не означава, че е такъв. Да съдиш човек по думите му е грешно. 

Хайде от началото на "буквара" - какво е Вяра и е да си вярващ ?......

Еееее ! Писна ми от теб.....две основни понятия на кръст не можеш да вържеш....А се очаква да можеш да се справиш с тази начална , елементарна умствена дейност..................:(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, by_chechi написа:

Еееее ! Писна ми от теб.....

:offtopic_s:

:) 

Спокойно може да ме игнорираш, т.е. да не ми обръщаш внимание. Ще вземеш да се поболееш .... 

:) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Включваш всички, което не е истина. Да, болшинството, но не и всички!!!

Кое не всички, не разбрах?

преди 15 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Само аз ли я тълкувам, както ми изнася? А и за какво да ми изнася, не знам ...:whist:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Aumi написа:

Кое не всички, не разбрах?

Само аз ли я тълкувам, както ми изнася? А и за какво да ми изнася, не знам ...

Има и такива човешки същества които не притежават описаните противоположности или си склонна да мислиш, че едно новородено ги има?! Примерно ... 

Не, болшинството също. А, аз от къде да знам користната ти цел?!  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Има и такива човешки същества които не притежават описаните противоположности или си склонна да мислиш, че едно новородено ги има?! Примерно ... 

Не, болшинството също. 

Да, новороденото ги няма, защото все още не осъзнава себе си като личност, няма его.

Когато започне да расте, започва да проявява едни или други качества.

Или искаш да кажеш, че има хора, които притежават само положителни, без отрицателни качества?

преди 1 минута, Aumi написа:

А, аз от къде да знам користната ти цел?!  

Користна цел? За кое?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Aumi написа:

Или искаш да кажеш, че има хора, които притежават само положителни, без отрицателни качества?

Да. Това, че не си ги срещала ти, не означава, че няма. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Aumi написа:

Користна цел? За кое?

Пак ще се повторя. Не мога да знам. Това е вид усещане, че го правиш за вид облага. 

преди 12 минути, ncl написа:

Не го е изкушавал Бог, а дявола.

Явно според твоите схващания дявола съществува извън този свят, което не е истина. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Пак ще се повторя. Не мога да знам. Това е вид усещане, че го правиш за вид облага. 

:ohmy:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aumi написа:

За да познаеш доброто, трябва да познаваш и злото. За да можеш не само да избереш, но и да разбираш и знаеш какво избираш. Добрият човек е добър защото е избрал да бъде добър, а не защото няма друга опция. Предполагам, че същото може да се отнесе и към Бог. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Aumi написа:

Не забравяй, че това, което каза Бог беше преди грехопадението на човека. Бог не е създал човека с "злоба, омраза, ненавист, отмъстителност, невежество, алчност и т.н.", а праведен. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, by_chechi написа:

Не се отнасяй така с единствения човек, който те чете. По прегръдките съдя, че не ти подминава постовете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, realno написа:

Не забравяй, че това, което каза Бог беше преди грехопадението на човека. Бог не е създал човека с "злоба, омраза, ненавист, отмъстителност, невежество, алчност и т.н.", а праведен. 

Откъде тогава са се появили тези качества у него, ако те не са били изначално заложени?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, realno написа:

1. Притежават морал по подобие на Бог, защото са безгрешни, святи, имат мъдрост, любящо сърце и желание да вършат добро. 

Не съм съгласен с това. Господ е съвършен и на него даже не му минават мисли като това да открадне, да изнасили или да препише домашно. При това положение моралът не съществува.

преди 2 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Спокойно може да ме игнорираш, т.е. да не ми обръщаш внимание. Ще вземеш да се поболееш .... 

Това обяснява защо пращя от здраве haha.png

преди 24 минути, Aumi написа:

Откъде тогава са се появили тези качества у него, ако те не са били изначално заложени?

Християнството е измислило много прост (прост, не простоват) отговор: ако има нещо лошо, значи е от Дявола. Някой добър човек умира в жестоки мъки. Господ не е виновен, даже и когато може да помогне. Дяволът е виновен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Myanmar написа:

Християнството е измислило много прост (прост, не простоват) отговор: ако има нещо лошо, значи е от Дявола. Някой добър човек умира в жестоки мъки. Господ не е виновен, даже и когато може да помогне. Дяволът е виновен!

Да ... единствено източните религии имат най-доброто обяснение, защо много добри хора могат да страдат и да умират в мъки.

преди 45 минути, realno написа:

Библията е интересна приказка.

Хората са станали като Бога, т.е. получили са познания като неговите, след като са яли от забраненото дърво.

До преди това не са знаели че съществува доброто и злото. Съзнанието им е било чисто. 
..............

1 А змията беше най-хитра от всички полски зверове, които Господ Бог беше създал. И тя рече на жената: Истина ли каза Бог да не ядете от всяко дърво в градината?

2 Жената рече на змията: От плода на градинските дървета можем да ядем;

3 но от плода на дървото, което е всред градината, Бог каза: Да не ядете от него, нито да се допрете до него, за да не умрете.

4 А змията рече на жената: Никак няма да умрете;

5 но знае Бог, че в деня, когато ядете от него, ще ви се отворят очите и ще бъдете, като Бога, да познавате доброто и злото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Aumi написа:

Хората са станали като Бога, т.е. получили са познания като неговите, след като са яли от забраненото дърво.

Научили са само да правят разлика между добро и зло. Т.е. спрели са да бъдат идиоти, програмирани да постъпват по само правилния начин. Реално Ева и Адам се раждат от този момент. До преди него, те не познават злото и съответно изборът между доброто и злото, което е израз и на тяхната СОБСТВЕНА свобода. Преди това те не са роби, те не са дори хора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, realno написа:

Това не е било праведност. Камъкът също не е лош, но е неосъзнат. Каква праведност е това? Въпросът е да осъзнаеш, разбереш и сам да избереш правилното. 

Затова и в райската градина е имало едно дърво. И въпреки че Бог казва на Ева да не яде от него, тя реално не познавайки доброто и злото, и неотличаеайки ги едно от друго, е нямало как да се ориентира кого да послуша - Бог или змията. Така че Ева ли е "виновна", че губи праведността си или Бог, поставяйки я в тази ситуация? Така че падението е планирано, а изгонването от рая не е наказание, а единственият начин човекът да порастне. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Shiniasu написа:

Това не е било праведност. Камъкът също не е лош, но е неосъзнат.

like

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Shiniasu написа:

Това не е било праведност. Камъкът също не е лош, но е неосъзнат. Каква праведност е това? Въпросът е да осъзнаеш, разбереш и сам да избереш правилното. 

Затова и в райската градина е имало едно дърво. И въпреки че Бог казва на Ева да не яде от него, тя реално не познавайки доброто и злото, и неотличаеайки ги едно от друго, е нямало как да се ориентира кого да послуша - Бог или змията. Така че Ева ли е "виновна", че губи праведността си или Бог, поставяйки я в тази ситуация? Така че падението е планирано, а изгонването от рая не е наказание, а единственият начин човекът да порастне. 

Да, едва след като вкусват от плода, Адам и Ева придобиват познание да разделят добро от зло. Преди да вкуси от Дървото на познанието, Ева не е знаела, че да наруши заповедта на Бог, е зло.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване