Fingli

Кирилизация на Windows

45 мнения в тази тема

Помолих да направят темата важна,браво човече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много хубаво пич, обаче 90% от българите не ползват побългарения Windows, а си карат на английски, още повече, че щом е инсталиран българския, значи тия настройки са направени! Можеше да пуснеш снимки от английската версия, защото труда ти с тези е пълна безсмислица.

А фонетична наредба за всички windows-и след 95 може да се инсталира с http://www.venimus.info/files/kbdbg.exe

Редактирано от pedro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много хубаво пич, обаче 90% от българите не ползват побългарения Windows, а си карат на английски, още повече, че щом е инсталиран българския, значи тия настройки са направени! Можеше да пуснеш снимки от английската версия, защото труда ти с тези е пълна безсмислица.

А фонетична наредба за всички windows-и след 95 може да се инсталира с http://www.venimus.info/files/kbdbg.exe

:)

Дал съм линк към побългарен Windows :wors:

Колкото до снимките - исках да е ясно какво настройваме. Затова са от българсия интерфейс. Ако бях дал прозорци с английските термини, едва ли щеше да е ясно "къде сме ние" :wors:

Btw, инсталирането на български превод, не включва настройките за писане на кирилица. Той е само превод на термините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лично аз за фонетиката ползвам това и никога не съм имал проблем с него препоръчвам ви го

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За допълнителна проверка на регионалните настройки използвам това: Start -> Run... dxdiag

Публикувано изображение

В случая съм подредил файловете по "Language".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поздравления,Fingli ! Винаги съм се чудел,защо няма такава тема в Калдата !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко късно изразявам мнение по тази тема, но по-добре късно от колкото никога!

Въобще не си мисли, че 90% ползват на английски. Много от хората са любители в тази област и опит се придобива с времето. Аз съм един от тези които са се научили на нещо благодарение именно на българския език. Ако всички потребители любители знаеха как да го направят, вярвай много голям % ще са с българския облик на Windows XP! За професионалисти не говоря, но ако са наистина професионалисти не би ги затруднило по никакъв начин.

И последно - въобще не е безсмислица труда на автора на темата - безсмислен е твоят пост!

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

А някой може ли да ми даде link за инсталация на Bulgarian ( т.е. тази картинка ) и на Advanced -> пак Bulgarian за Language for non-Unicode programs, защото сложих една орязана версия на XP, която поддържа САМО English и т'ва е. Пък иначе доста програми и други неща няма да ми бъдат на български език. Някакъв начин за инсталация именно на това, пач ли какво там... ? На орязаната версия като се избере Bulgarian и излиза грешка, няма как да стане...

Редактирано от ¦•••SHERIFA•••¦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тва всичко много добре направено и ся след като си оправих компа след флекс тайпа какд аизкарам фонетик? Уй на клавиатурата пускам Английски, на лейаут пускам БГ и пак ми слага БСД, а не фонетик... Дайте едно рамо насам, че се пообърках малко Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като използваш търсачката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тва всичко много добре направено и ся след като си оправих компа след флекс тайпа какд аизкарам фонетик? Уй на клавиатурата пускам Английски, на лейаут пускам БГ и пак ми слага БСД, а не фонетик... Дайте едно рамо насам, че се пообърках малко Публикувано изображение

Даже си пуснал такава тема и не си прочел явно поста ми...

http://www.kaldata.com/forums/index.php?s=...st&p=826494

В точка 6 има описание на програмата CYRA и BG PHONETIC (на теб ти трябва именно втората)...след това вече си добавяш Phonetic-a от Regional and Language Options...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А как стои въпроса с кирилизиране на орязана версия на Windows XP, в която българският език въобще не съществува? Или иначе казано, ако българския език го няма в списъка "Regional settings', то какъв е начинът да бъде добавен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А как стои въпроса с кирилизиране на орязана версия на Windows XP, в която българският език въобще не съществува? Или иначе казано, ако българския език го няма в списъка "Regional settings', то какъв е начинът да бъде добавен?

Няма начин, за чий инсталираш такива идиотски неща. Спястявайки няколко стотици мегабайта губиш толкова функционалност че цялото това упражнение става безсмислено!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изключително полезна тема.На мен много ми помогна.Браво ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако деинсталирам Flextype нещо може ли да стане ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако деинсталирам Flextype нещо може ли да стане ?

Не четеш хубаво.

Една инсталация на “кирилизатор” ви унищожава Кирилицата чак докато не преинсталирате Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Линковете към инж. вече не работят. Ако може нов линк или помощ.говоря за линка за инсталиране на фонетика. Не е за мене, аз на времето оюе го оправих проблема. Номера е че не помня как да го оправя ся на колегата...

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Линковете към инж. вече не работят. Ако може нов линк или помощ.говоря за линка за инсталиране на фонетика. Не е за мене, аз на времето оюе го оправих проблема. Номера е че не помня как да го оправя ся на колегата...

Ето ти: http://free.hit.bg/injinera/na4alo.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А как стои въпросът с кирилизирането на Виста, някой може ли да помогне? Предполагам, че нещата са доста по-различни в сравнение с ХР-то?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За първи път ми се случва някои от буквите да излизат като малки. Някакви идеи?

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

здравейте!бихте ли ми помогнали в моя проблем-опитвам се да си настроя non-unicode езика на български но не мога.уиндоуса ми е XP service pack 3 на английски и някои програми които имат български превод не се превеждат нормално.когато искам да го сменя ми иска инсталационен диск а аз нямам такъв или разни файлове които очевидно пак нямам.бихте ли ми предложили нещо-благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами сдобий се с инсталационен диск - това е начина да си настроиш NON Unicode да е на Български! И е хубаво да е същия диск от който ти е инсталиран Уиндоус-а!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Успях да оправя най-накрая езика си !Вече използвам кирилицата на уиндоус, допълнително изтеглих фонетика и я инсталирах.

Редактирано от tomb raider (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове