Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За кого ще гласувате,ако има избори скоро

Препоръчан отговор

• Отговори 2,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 8 часа, dioib :cat написа:

От корона заболял, а в майченство се узовал ... Ура, доказахме, че мъж може да роди преди някои ... :)

За Слави ли говориш ? :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, miro20 написа:

За Слави ли говориш ? :giggle1:

Нали е "майка" на народа?! Мнозинството го подкрепи. оооособеееено ДПС .... :) 

п.п. Чългарският хумор не ми е чужд ... ;) Направо да прекръстват държавата ни на Чългария ,нали такова е красивото face (мутри нема) на народа в който българите са малцинство ... ?! 

Между другото: https://dnes.dir.bg/obshtestvo/ivo-siromahov-otkaz-ot-mazhoritarniya-vot-shte-e-katastrofa-za-itn Което ще покаже дали ИТН са "завой" по италиански към анна дола ....  

п.п. Да видим кой главен слуга (експерт) ще назначи. О, да .... то в чужбина са ги научили да слугуват на някакъв народ ...  

Първо мутри. сега чалгари, а през това време ДПС прави политиката в България ... Не мога  да не отчета политическата зрялост на Доган (Сокола...) .... мда ... евала ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 25.04.2021 г. в 19:39, Krix написа:

ами в шоуто му обясни за дълга

а слафчо в небрано лозе 

За кой дълг му е обяснил? За външния дълг ли? Който всяка година ни обясняват как намалявал,  пък дори в сайта на бнб можеш да го проследиш как расте 😆 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно така налаганото 100%-во машинно гласуване :

https://www.youtube.com/results?search_query=HACK+VOTEMACHINE

Хубаво е и да се видят практиките в сАЩ и Европа по този въпрос.

Що ми се струва че някои и то от компрометираните партии и личности , ни водят там откъдето някои се връщат...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за другите, но за себе си съм решил, че няма да гласувам повече. По принцип нямам политически възгледи и всеки път като има избори се чудя за кого да гласувам, само и само да не изгубя това си право. Не смятам че моят глас е от значение, нека другите да гласуват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 17.04.2021 г. в 11:11, miro20 написа:

Възхитен съм от тази позиция . Изключително точен анализ и изводи :

https://www.facebook.com/andrey.nenov/posts/10165190486875506

Reality Show - Електроннен Парламент.
Преди няколко месеца обясних защо гласуването по пощата в България е вредно. Умните разбраха, глупавите - избраха ...новия ОФ Парламент, и той веднага вкара в дневния ред .. Гласуване по пощата и електронно гласуване. Затова пък, онези гласували за Слави и Референдума Му, с изненда разбират, че че той няма да изпълни основното обещание, подплатено със Решение от Референдум - мажоритарни избори. Е, излъганите наивници тепърва ще се увеличават.
Сега ще обясня защо електронното гласуване, особено за българи в чужбина ще бъде още един пирон в .... на България. Аз, съм един от първите, които заговориха за електронно гласуване, преди близо 20 години. Винаги съм го подкрепял, но 🙁
Но вече то не работи. А не работи, защото времената и хората се промениха. Преди 20 години в Америка и Европа, българите емигранти бяха малко, повечето със съвсем пресни спомени от Родината, която са напуснали преди няколко месеца или година. Днес, повечето българи в чужбина сме тук отдавна, пуснали сме корени, живеем друг живот, различен от този в България. Управляват ни други кметове и министри. Не българските. Да, някои от нас , които се прибираме в България всяка или почти всяка година за по месец, имаме ясна представа , какво и как се случва. Но повечето емигранти не са така. Има много, които от 5-10 години не са стъпвали в Пловдив и София, или за последните 20 години са били само за по няколко дни в Банско и Равда. И толкова. Колкото и да обичат България, те имат представа за нея само от роднини, или още по страшно от .. фалшивите медии, които бълват глупост след глупост, от реалити шоутата, от лъжливите новини... от...
Представете си сега, че на такива хора дадете правото като се върнат от работа, между две ракии или в паузата за реклами на поредния сериал да гласуват за партиец А, Б или Д, когото те не са виждали, не го познават, но са чули за него от ФБ. Или пък не се интересуват въобще от политика, и дадат на баща си да гласува вместо тях? Не може ще кажете ? Защо да не може - на изборите в САЩ, българските избори , гласуваха около 9500 българи, а диаспората е около 400 000. Какво ще стане, ако тези 9500 имат възможността да помогнат в избора на още 50-60 000 от тези 400 000? Тотално изкривен избор. Абсолютно неадекватен резултат, резултат от мнението на жълтата преса и фейк новините. А гласуването с бюлетина е друго - то осигурява свобода, и право да гласуват само заинтереованите.
Добавяме към този проблем и другия - гласуването електронно е изключително ефективно за една малка организация, фирма, партия, вътре в нея, когато гласуващите са детайлно запознати с предложенията , които се гласуват. Обикновено една парламентарна комисия, когато взима решения - пред гласуващите има папки с документи, статистика, резултати, и те взимат ..информирано решение. В едно електронно гласуване в чужбина, ще предостави възможност първо да се гласува за нови депутати или президент по този начин, но много скоро ще отвори вратите, за гласуване по всичко - от цената на водата във Враца, през заплатите на полицаите, до това дали да има дръвчета и храсти в Южния парк. Как незапознати с действителността на място хора, ще определят бъдещето на един квартал, професия или... Съвсем скоро към това, ще се добави и електронно гласуване по съдебни дела, и оттам Електроннен Народен съд вече няма да бъде абсурдна утопия. А като гледаме какви реваншисти са докопали властта - да не се чудите, ако видим официални бесилки, гласувани дистанционно/електронно.
И знаете ли кой ще управлява всичко това ? Не, няма да бъде разума - ще бъде този с най-добър медиен достъп; този, чието шоу е най-гледано; този, който може да плюе безнаказано по всеки и всичко от ТВ или компютърен екран.. И само да каже "Разпни го!" .. и край с нечия съдба.
Знаете какво представлява едно реалити шоу. Гледали сте Танцувай с мен, или Евровизия и техните гласувания.. Честно ли е гласуването на Евровизия , а ? Е, ето в това ще се превърне Електронната Политика.. Всяка вечер с пуканки ще сядаме пред екрана и ще "гласуваме"...
Оттам до ликвидирането на България ще остане една крачка... 🙁
Миналата година, когато започнаха протести в България, по време на най-сериозната пандемия, обхванала целият свят, обяснявах дълго и напоително, какъв кошмар ще донесе това за България. Днес на първия ред в парламента имаме Прокурор от комунистическа България, Адвокат на Мултигруп, Сестра Галева, дето предложи Пеевски, оня, които е пил и ял със всички мутри.. и .. всички те гонят ....Мутрите! Честито.

Не знам защо си толкоз възхитен но тази "позиция" е от областта на науката подволотелология . Видиш ли трябва да отнемем права на наши сънародници защото те не са много наясно с политическата ситуация в България. Ами ако тръгнем по този път трябва да отнемем правото на глас на 90 процента от българите. Възхитен си защото такава позиция обслужва интереси които обслужваш и ти ако се сещаш за какво ти приказвам.

Истината е много простичка и днес прозвуча и в парламента. Не желаят електронно гласуване защото гласовете на сънародниците ни в чужбина няма как да се купят с жалки 50 лева като тук най малко защото те вземат повече за час работа. И включат ли се хората от чужбина сериозно в изборите това наистина може да бъде края на статуквото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, lsmurf написа:

Истината е много простичка и днес прозвуча и в парламента. Не желаят електронно гласуване защото гласовете на сънародниците ни в чужбина няма как да се купят с жалки 50 лева като тук най малко защото те вземат повече за час работа. И включат ли се хората от чужбина сериозно в изборите това наистина може да бъде края на статуквото.

Прав си . Трудно стана купуването и манипулирането на гласове както за чужбина така и у нас. Както блокираха сериозни купувачи на гласове и им блокираха сметките, заради което / според мен/ Черепа не прескочи 4% бариера...

Та... точно затова се мина на другия вариант. защо да се плащат трудни пари , несериозни роми и мешерета , конспирации, преводи на пари  и т.н. като може да се въведе 100% машинно  , което с един клик можеш да си манипулираш ?

Познай защо скорострелно се въведе 100% машинно гласуване и забрана на хартиени бюлетини .

Помедитирай над това в аспекта на предния ми пост  и цитираните съмнеия от ютюба , както и защо в много сериозни демократични държави днес е отхвърлено машинното гласуване.

И събери две с две. Ако можеш.

:) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, lsmurf написа:

И включат ли се хората от чужбина сериозно в изборите това наистина може да бъде края на статуквото.

В България, като са били не са се включили, сега от чужбина ще ги чакаш - има а си чаааакаш. Та в колко държави се оказа, че има 100% машинно гласуване?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Bubbles написа:

Пак гласувайте за Славун, та да пусне и Баневите и ония другите дето ги опандизиха, че да ви докара и Черепеску на бял кон.

Е нали видиш, че из форума има и коментари, какъв достоен българин и истински патриот бил Божков. Съмнявам се, че има по- мазохистична нация от нашата - били против мутрите, ала са за Божков. Все едно да си против нацистите, ама да си за Хитлер. Впрочем то си имаме и такива, дето уж са против тоталитаризма, ала намират Сталин за най- великия държавник в историята на света въобще.

Не ново правителство и не щаб за ковида трябват тука, а един огромен екип от психолози, че хората се побъркват, ама яко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, insec написа:

Е нали видиш, че из форума има и коментари, какъв достоен българин и истински патриот бил Божков. Съмнявам се, че има по- мазохистична нация от нашата - били против мутрите, ала са за Божков. Все едно да си против нацистите, ама да си за Хитлер. Впрочем то си имаме и такива, дето уж са против тоталитаризма, ала намират Сталин за най- великия държавник в историята на света въобще.

Не ново правителство и не щаб за ковида трябват тука, а един огромен екип от психолози, че хората се побъркват, ама яко.

Късно е за психолози, ония с осмирителните ризи трябват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Bubbles написа:

Късно е за психолози, ония с осмирителните ризи трябват.

Комунистите и мутрите помислиха че е 1917г :giggle1:

Лошото е че този преврат е на гърба на всички нас, а държавата ще се срине с години назад.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, miro20 написа:

Комунистите и мутрите помислиха че е 1917г

Цъ - в ония исторически събития има логика, а в тукашните не се намират и остатъци от такава. Онези хора не са знаели, заблудили  са се, което е нормално предвид времената и източниците на информация. Сега фактите са толкова очевадни, че дори информация не е нужна, ала въпреки всичко насила сами си внушават разни абсурдни небивалици - положението е толкова трагично и отчайващо, че не е нужен никакъв Гьобелс, няма смисъл от каквото и да било манипулиране, добитъка сам си търси касапина. Това си е откровено психическо разстройство някакво, в много напреднал стадий, направо извратена история: чалгата щял да оправи държавата, Божков бил достоен българин. Значи, ако някой ден изкукам толкова много, наистина се надявам да се намери кой да ме застреля - моля ви не го съдете!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, insec написа:

Цъ - в ония исторически събития има логика, а в тукашните не се намират и остатъци от такава. Онези хора не са знаели, заблудили  са се, което е нормално предвид времената и източниците на информация. Сега фактите са толкова очевадни, че дори информация не е нужна, ала въпреки всичко насила сами си внушават разни абсурдни небивалици - положението е толкова трагично и отчайващо, че не е нужен никакъв Гьобелс, няма смисъл от каквото и да било манипулиране, добитъка сам си търси касапина. Това си е откровено психическо разстройство някакво, в много напреднал стадий, направо извратена история: чалгата щял да оправи държавата, Божков бил достоен българин. Значи, ако някой ден изкукам толкова много, наистина се надявам да се намери кой да ме застреля - моля ви не го съдете!!!

Аз много отдавна говорех че просто комунистите много огладняха.

Прекалено много седяха в опозиция, и много наистина много огладняха.

Не очаквах обаче че ще се стигне до такава ескалация до степен , близка до преврат.

В новата ни история нямаме пример за по голяма ескалация и обединение на задкулисието , мутрите и червената мафия срещу държавата.

Никога не е  било такава наглост - парламент, който знае че съвсем скоро няма да го бъде, скорострелно да променя ключови структурни пармаетри на държавата и да прави кайма с институциите.

Това е като терорист който знае че до няколко часа ще го застрелят и гледа да осере и изпотроши колкото може повече и до каквото може да се докосне.

А най лошото е че колкото и прозрачни да са тези действия, колкото и явно да се вижда как се прокарват опорките на Черепа , как се събаря съдебната система от интересите на задкулисието и олигарсите, някои матросовци все още си защитават всичко това с наивното детинско оправдание - "ние мразим гЕРБ"

Колкото и да си тъп комунист и платен протестър, все би трябвало да ти светне лампичка че това не е никак на добре да те превзема мафията.

Абсолютни идиоти !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, insec написа:

В България, като са били не са се включили, сега от чужбина ще ги чакаш - има а си чаааакаш. Та в колко държави се оказа, че има 100% машинно гласуване?

За мен те напуснаха България в опит да се спасяват по единично. В това не намирам нещо лошо -инстикт за самосъхранение. Сам казваш че в България добитъка си търси касапина . Като знае това човек и като вижда от друга страна колко "кадърни" и колко "отговорни" са тези които управляват държавата не е трудно човек да предвиди че от това държава не става. Така че взема си шапката и се изнася. Но ако се гласува по интернет мисля че ще си направи труда да пусне една бюлетинка срещу тези които го изгониха от страната му , най малкото е така просто за отмъщение. Затова и се измислят всякакви тъпи причини електронно гласуване да няма. Машините са според мен само начин да се източат още някакви парички. Те съчетават недостатъците на гласуването с хартиени бюлетини и електронното гласуване. Затова и всички поддръжници на статуквото толкова го харесват. Не съм наясно в колко държави има такова нещо както и не знам къде гласуват с бели и черни бобчета това за мен са архаизми.

току-що, lsmurf написа:

За мен те напуснаха България в опит да се спасяват по единично. В това не намирам нещо лошо -инстикт за самосъхранение. Сам казваш че в България добитъка си търси касапина . Като знае това човек и като вижда от друга страна колко "кадърни" и колко "отговорни" са тези които управляват държавата не е трудно човек да предвиди че от това държава не става. Така че взема си шапката и се изнася. Но ако се гласува по интернет мисля че ще си направи труда да пусне една бюлетинка срещу тези които го изгониха от страната му , най малкото е така просто за отмъщение. Затова и се измислят всякакви тъпи причини електронно гласуване да няма. Машините са според мен само начин да се източат още някакви парички. Те съчетават недостатъците на гласуването с хартиени бюлетини и електронното гласуване. Затова и всички поддръжници на статуквото толкова го харесват. Не съм наясно в колко държави има такова нещо както и не знам къде гласуват с бели и черни бобчета това за мен са архаизми.

миро а ГЕРБ няма нищо общо с мафията според теб. С какво се различаваш от тези които наричаш "Абсолютни идиоти" ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, lsmurf написа:

миро а ГЕРБ няма нищо общо с мафията според теб. С какво се различаваш от тези които наричаш "Абсолютни идиоти" ?

Да те връщам ли към така недолюбвания от теб , мой израз  " винаги избираме по малкото зло" ?

Че идеален вожд, месия, партия няма никъде пос вета, и няма как да има. Важното е в каква посока водят държавата и до колко спазват законите и демокрацията.

в момента е тотлана вакханалия и реванш на мутрите, водещи ни към мътни води от които още години няма да излезем. 

Дори ти би трябвало да виждаш тези тенденции.

Нормално ли е толквоа скорострелно да се променят ключови , фундаментални закони ? И всичко изброено по горе ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, miro20 написа:

Да те връщам ли към така недолюбвания от теб , мой израз  " винаги избираме по малкото зло" ?

Че идеален вожд, месия, партия няма никъде пос вета, и няма как да има. Важното е в каква посока водят държавата и до колко спазват законите и демокрацията.

в момента е тотлана вакханалия и реванш на мутрите, водещи ни към мътни води от които още години няма да излезем. 

Дори ти би трябвало да виждаш тези тенденции.

Нормално ли е толквоа скорострелно да се променят ключови , фундаментални закони ? И всичко изброено по горе ?

Ами сатаната си е разделил дяволите на два отбора и такива като теб търсят да намерят по малкото зло между дяволите. :D Продължавай може и да успееш , знае ли човек. :D

И кои точно фундаментални закони измениха че нещо не видях да измениха нещо в изборите. Мажоритарно в първите редовни избори :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, lsmurf написа:

Ами сатаната си е разделил дяволите на два отбора и такива като теб търсят да намерят по малкото зло между дяволите. :D Продължавай може и да успееш , знае ли човек. :D

Цял свят се движи така. Аз ще търся и ще избирам спрямо информирана преценка , а ти си стой и си мечтай като спящата красавица за принца който ще дойде да я оноди на бял кон... :giggle1:

преди 5 часа, lsmurf написа:

И кои точно фундаментални закони измениха че нещо не видях да измениха нещо в изборите. Мажоритарно в първите редовни избори :lol6:

А не бе нищо особенно .. само забраниха  хартиените бюлетини, задължително само машинно гласуване, премахнаха ограниченията за страни извън ЕС /най вече заради ДПС / , премахват КПКОНПИ и специализираните съдилища в услуга на мутоолигарсите с цел забатачване и скатаване на делата и запорирано имущество за 3 млрд.... ЦИК се разпуска като ще се назначават ограничен брой и то само от пРезилдента.... и още някои  дреболии... нищо кой знае какво което да те притеснява....

:getout:

Цитат

Мажоритарно в първите редовни избори

Забавното е че това е предложено в последния момент от чалгарите , и то под натиск и с гласовете на ГЕРБ  :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Гражданите не би трябвало да гласуват за партии, които ограничават изборните им права

Борислав Кръстев, Клуб Z

След инфарктно заседание снощи депутатите на 45-ото Народно събрание решиха да ограничат българските граждани с новата измишльотина – изцяло машинно гласуване, без право на вот с хартиена бюлетина.

С това решения България гордо се нареди до шепа държави в света с ексклузивно машинно гласуване – Индия, Бразилия, Венецуела. И до нито една европейска държава.

Особено забележителен е фактът, че реално няма довод за това решение. Хартиените бюлетини всъщност ще са там, в секциите, но ще имаме право да ги ползваме само, ако машината се развали – нещо, което се случи на последния вот. Този проблем, апропо, така и не бе разрешен – „Сиела Норма“, ЦИК и „Електронно обслужване“ продължават да си прехвърлят отговорността. И все още, ако се развали машина, няма как тя да бъде заменена в самия ден на вота.

Така че тезата, че ще спестим пари, като махнем хартията, се изпарява. Изборната администрация пак ще изготви бюлетини, ще трябва да обучи членовете на СИК-овете за работата с тях и ще трябва да ги отпечата. Просто след вота ще изхвърлим почти всички.

Тази мания на „модерните“ български партии към машинното и електронното гласуване няма никаква връзка със съвременния свят и съвременните практики в развитите демокрации. За мнозинството държави по света и машинното, и електронното гласуване са нещо, което евентуално са опитали и бързо са зарязали – с машини гласуват под 10% от хората на планетата.

Това е и причината България да купи машините на „Смартматик“, венецуелска компания, чиито машини са били жертви на елементарни пробиви на сигурността дори в собствената им държава. Знаете ли защо „Смартматик“ е практически монополист в този бизнес? Защото клиентите са малко. Затова и компанията може да продава устройства, които са реално стационарни таблети с хардуер отпреди десетилетие на абсурдни цени. На практика единствената държава, която не ползва „Смартматик“, е Индия, която сама произвежда машините си.

https://breaking.bg/mneniya/bez-hartiena-bjuletina-blagodarya-dovizhdane/?fbclid=IwAR0xLWsBLLrCOnigYzuWmEqY5dirwSCuMEKQiTt16gGhWNw7_ETb690mAZY

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, lsmurf написа:

Затова и всички поддръжници на статуквото толкова го харесват.

Аз не видях такива, които да не го харесват - разбира се, може и да се бъркам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване