Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Войната в Украйна

Kalin Karaboychev
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 42 минути, bigiadri написа:

Аз бях човек ,който е чел може би най-много за русия от тук спорещите , особено за изкуството им,в офиса се слушаше МНОГО руска музика,въобще бях си руски човек. Когато започна войната обаче НАПЪЛНО СИ ПРОМЕНИХ МНЕНИЕТО! Наблюдавайки жестоките разрушения си представих ,че съм човек ,който живее там , който с много труд си е направил къща,купил си е кола ,изучил е децата си,живее си спокойно и в един момент всичко това изчезва ,трудът на моя живот,смисълът на моя живот. А и по-лошо загинал близък ,жена ,дете. Е как ще живея по-нататък? Единствено ще ме крепи отмъщението! Да бъде то ,колко се може ПО–ЖЕСТОКО! Това се случва в момента в Украйна, има хиляди ,които са в това положение!Каквото и да се случи в тази война ВИНАГИ ще бъда на тяхна страна ,защото така е справедливо!

Еха, ти си направо за Рая- чиста съвест като роса и свята жажда за отмъщение! 1f92e.png.ad350a72131dfc8e4fbdf1872a17e52b.png1f92e.png.ad350a72131dfc8e4fbdf1872a17e52b.png1f92e.png.ad350a72131dfc8e4fbdf1872a17e52b.png

deca.jpg?resize=678,381&ssl=1

Ето ти още малко факти:

На 4 юни 2015 г. село Телманово е нападнато от въоръжените сили на Украйна. Ваня Нестурук е убит от шрапнел в белия дроб

Стотици деца са загинали в следствие на гражданската война в Донбас през последните осем години. НТВ разказва историите на някои от тях. 

На 4 юни 2015 г. село Телманово е нападнато от въоръжените сили на Украйна. Ваня Нестурук е убит от шрапнел в белия дроб. 

„Те играха с приятел на пясъка, ние бяхме на двора. И изведнъж, изведнъж, един изстрел и нямате време да направите нищо", спомнят си близките му. 

Момчето умряло в ръцете на баща си. Той е бил само на четири години. 

http://www.classa.bg/свят/item/442086-алеята-на-ангелите-историите-на-стотици-деца-избити-в-донбас-при-наказателната-операция-на-киев#.YvfuuHVBxNg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 46,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Реджеп Иведик

3667

• Coco1

2110

• miro20

2107

• absurt

1929

преди 48 минути, bigiadri написа:

Аз бях човек ,който е чел може би най-много за русия от тук спорещите , особено за изкуството им,в офиса се слушаше МНОГО руска музика,въобще бях си руски човек. Когато започна войната обаче НАПЪЛНО СИ ПРОМЕНИХ МНЕНИЕТО!

Spoiler

Значи сме на едно мнение. Тукашните 'русофили" които ми се подиграват че съм учил и живял в Русия дълги години това не могат да разберат - че аз съм истинския русофил, а не те.

Те са путинисти. Както в Германия е имало германци с културата си , изкуството, достиженията , трудолюбието си, така е имало и хитлеристи и нацисти.

В момента тукашните "русофили" които бъкел руски не разбират, които най много да пеят машинално клиширани военни съветски песнички , които едно стихотворение не знаят, защитават един новофюрер, един тотален фашистки репресивен режим , какъвто е режима на Путлер.

Да не симпатизираш на диктатора Путлер не те правипо малко руснак. Даже напротив. Един истински руснак националист мн добре знае че Путлер е вреден и за дъжавата , но и вече за света.

И една скоба, по инерция , незнание и откровенна тъпота, тукашните  путинисти са задължително и комунета цоциалисти.  Парадокс но факт.

А би трябвало  ако са истински социалисти комунисти да мразят режима на Путлер който превърна една богата на ресурси държава в олигархично-капиталистическа мафиотска държава с най големи диспропорции между шепа богаташи и 140 млн бедни .

Защо нашите цоциалисти са слепи за това, аз идея си нямам.

:) 

По темата

18 мин  ·

«Россия своих целей не достигла, и в течение последних двух-трех месяцев в Украине идет война на истощение. При этом Путин, оказавшись неспособным достичь перевеса на поле боя, прибегает к отчаянным мерам. Это и энергетический шантаж Запада в надежде ослабить поддержку Украины западными странами, это и набор в армию заключенных, это и создание неких региональных военных формирований. Он скребет по сусекам, в то время как Украина стабильно получает все более качественное западное вооружение, и я уверен, что поставки будут увеличиваться, причем, учитывая давнюю традицию партизанской борьбы в Украине, России придется не только вести войну на передовой, но и отвечать на партизанскую войну в тылу». Американский военный эксперт Стивен Бланк и политолог Леон Арон говорят о неудачной войне Путина.

преди 22 минути, absurt написа:

Еха, ти си направо за Рая- чиста съвест като роса и свята жажда за отмъщение! 1f92e.png.ad350a72131dfc8e4fbdf1872a17e52b.png1f92e.png.ad350a72131dfc8e4fbdf1872a17e52b.png1f92e.png.ad350a72131dfc8e4fbdf1872a17e52b.png

Ето ти още малко факти:

На 4 юни 2015 г. село Телманово е нападнато от въоръжените сили на Украйна. Ваня Нестурук е убит от шрапнел в белия дроб

Стотици деца са загинали в следствие на гражданската война в Донбас през последните осем години. НТВ разказва историите на някои от тях. 

На 4 юни 2015 г. село Телманово е нападнато от въоръжените сили на Украйна. Ваня Нестурук е убит от шрапнел в белия дроб. 

„Те играха с приятел на пясъка, ние бяхме на двора. И изведнъж, изведнъж, един изстрел и нямате време да направите нищо", спомнят си близките му. 

http://www.classa.bg/свят/item/442086-алеята-на-ангелите-историите-на-стотици-деца-избити-в-донбас-при-наказателната-операция-на-киев#.YvfuuHVBxNg

другарко путинистке, Войната там я вкараха рашистите. ! Всички деца са жертва на тази агресия. Ако не бяха нахлули рашистите нямаше да има нито едно убито дете, нито един цивилен !

Тези жертви са САМО по линията на фронта. Никъде другаде няма нитто едно убито дете в нито един рускоезичен регион ! И то в резултат на това че украинците си защитават земята и Родината от рашистктие новофашисти изверги.

Толкова да сте прости и да повтаряте тази рашистка фейк пропаганда е признак на абсолютна безмозъчност.

Промити мозъци , жертви на елементарна пропаганда.

Какво ще кажеш за днешната статистика ?

До момента официално, а неофициалномного повече , документирано  потвърдени загинали деца са над 300

Цитат

359 детей погибли в результате вооруженной агрессии рф в Украине По состоянию на 5 августа более 1059 детей пострадали в Украине в результате вооруженной агрессии рф -359 детей погибли и более 700 получили ранения

Да ти припомня ли и ежедневните разкопки намиращи поредните масови гробове , измъчвани, изнасилвани , убивани цивилни и деца в райони като Буча и т.н.

Техните паметници ще цитираш ли ?

Цитат

Били наркомани, били изверги, които избиват собствения си народ, за да обвинят Русия. Избивали деца в Донецк и Луганск. Но военните действия там започнаха, когато на украинска територия влязоха руски военни формирования без обозначение и започнаха бойни действия. Имаше жертви и от двете страни. Загинаха деца и от двете страни. И днес вината за опустошенията на страната им пак била тяхна, защото вместо да се предадат без бой, оказват съпротива на руската армия, която навлезе в тяхната страна с най-благородни намерения!

https://kultura.bg/web/демонизирането-на-един-народ/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Последно, ти излъга ли вчера, че съм бил твърдял, че Русия граничи с Турция, излъга.

Когато твърдиш, че моите думи "Русия няма обща граница с Турция" са лъжа, какво точно искаш да кажеш?

Излиза, че и двамата сме на едно мнение по въпроса, обаче аз лъжа а ти си прав :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, absurt написа:

Ето ти още малко факти:

Търси сметка на тези които им пращаха оръжие, и ги подтикнаха към независимост.

Ако рашките бяха оставили Украйна да си подаде документи за ЕС нито гражданска война, нито руско - украинска война нямаше да има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Предстои руските войски на десния бряг на Днепър да сложат оръжие.

Първо чакаме малко доставки на оръжие, че май нещо липсвало.

преди 1 минута, BANKATA написа:

Ако рашките бяха оставили Украйна да си подаде документи за ЕС нито гражданска война, нито руско - украинска война нямаше да има.

ЕС никога не е бил проблем за Русия и те си го казаха. Виж Нато няма как да се случи по обясними причини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, maxthon написа:

Първо чакаме малко доставки на оръжие, че май нещо липсвало.

Споко, бе рашист! Оръжие и ще има - проблема е друг - да не се окаже, че и цива сила ще дойде

току-що, teo-glavata написа:

Споко, бе рашист! Оръжие и ще има - проблема е друг - да не се окаже, че и цива сила ще дойде

САЩ ще осигурят и додтавят толкова "бомби" колкото трябва! всичко е под контрол - войната продължава

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

като  гледам по украинската телевизия още  имат надежда че сащ  ще закрие  въздушното простраство и ще забрани на русия да лети 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, teo-glavata написа:

САЩ ще осигурят и додтавят толкова "бомби" колкото трябва! всичко е под контрол - войната продължава

преди българските ф16 или след като ги доставят ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, teo-glavata написа:

Е това го слушаме от няколко месеца. Но пък и това, което пристига си е нещо от 15 Pzh 2000 в бойна готовност са 5. Но какво да се прави за две седмици обучение какво по-напред да се случи - управление ли, стрелба ли, поддръжка ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Banesc написа:

като  гледам по украинската телевизия още  имат надежда че сащ  ще закрие  въздушното простраство и ще забрани на русия да лети 

че тя къде лети рассия?

току-що, Banesc написа:

преди българските ф16 или след като ги доставят ?

Когато, тогава! Не знам за ваште самолети - нали сте платили вече = ще чакате. Не е моя работа, нито ме засяга

преди 2 минути, maxthon написа:

Е това го слушаме от няколко месеца. Но пък и това, което пристига си е нещо от 15 Pzh 2000 в бойна готовност са 5. Но какво да се прави за две седмици обучение какво по-напред да се случи - управление ли, стрелба ли, поддръжка ли?

Унищожават са рассанаци

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, BANKATA написа:

Търси сметка на тези които им пращаха оръжие, и ги подтикнаха към независимост.

Аха, да подтикваш някого към независимост е лош, ако го прави Русия. Ако НАТО и краварите директно го наложат на някоя страна, избивайки купища народ, може.  

Както винаги съм казвала, аз съм за търсенето на сметка та всички. По ред на номерата, за да не си позволи никой повече да прави цветни Майдани и да въоръжава престъпници. Само че, тук защитаващите правото на краварите да убиват, твърдо сте против това, да бъдат санкционирани. И мислите, че като всички санкции се изсипят върху Русия, проблемът ще се реши?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, absurt написа:

Аха, да подтикваш някого към независимост е лош, ако го прави Русия.

вашта рассия нищо и никого не подтиква - колко пъти ви окупира вас? А кажи де - колко пъти еассия окупира вашто бг?

преди 3 минути, absurt написа:

Ако НАТО и краварите директно го наложат на някоя страна, избивайки купища народ, може.

Естествено, че може - такива са правилата!

преди 4 минути, absurt написа:

Както винаги съм казвала, аз съм за търсенето на сметка та всички. По ред на номерата, за да не си позволи никой повече да прави цветни Майдани и да въоръжава престъпници. Само че, тук защитаващите правото на краварите да убиват, твърдо сте против това, да бъдат санкционирани. И мислите, че като всички санкции се изсипят върху Русия, проблемът ще се реши?

Да ще се реши "проблема" - путин и още 100-200 индивида се острлват, като вреден дивеч, на територията се назначава стабилно и силно ВОЕННО управление от НАТО и всичко приключва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, absurt написа:

Аха, да подтикваш някого към независимост е лош, ако го прави Русия. Ако НАТО и краварите директно го наложат на някоя страна, избивайки купища народ, може.  

Чакай бе. Нали даването на оръжие беше лошо?

С него се убиват хора.

ПП: аз не съм против налагането на санкции на САЩ. Налагай им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, miro20 написа:

Войната там я вкараха рашистите. ! Всички деца са жертва на тази агресия. Ако не бяха нахлули рашистите нямаше да има нито едно убито дете, нито един цивилен !

Преди краварите да направят цветната революция в Киев, проблеми нямаше. Крим си беше украински, убити деца нямаше...

Много скъпо им излязоха на укрите няколкото сникерса, раздавани от Виктория Нюлънд на онзи площад

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ivottoshev написа:

Преди краварите да направят цветната революция в Киев, проблеми нямаше. Крим си беше украински, убити деца нямаше...

Много скъпо им излязоха на укрите няколкото сникерса, раздавани от Виктория Нюлънд на онзи площад

Долари  има - ще се дават, докато има живи расснаци

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Fitch и S&P обявиха Украйна в "частичен дефолт".

https://www.fitchratings.com/research/sovereigns/fitch-downgrades-ukraine-to-rd-12-08-2022

"Дефолт" означава банкрут.

Тука мирчофци отдавна предричат дефолт на Русия. Нещо така да кажат по въпроса?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Аралампи написа:

Fitch и S&P дадоха рейтинг на Украйна "Частичен дефолт".

https://www.fitchratings.com/research/sovereigns/fitch-downgrades-ukraine-to-rd-12-08-2022

"Дефолт" означава банкрут.

Тука мирчофци отдавна предричат дефолт на Русия. Нещо така да кажат по въпроса?

Е, това го знаем - нали раша е в дефолт ор 3 месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Аралампи написа:

Словакия щяла да даде на Украйна два Миг-29 от своите общо 11. Небето ѝ щели да пазят Полша и Чехия.

https://naspravdi.info/novosti/poteri-vsu-novyy-tyl-ukrainy-udary-po-zaes-glavnoe-na-ukraine-na-1600-13-avgusta

През 2020 г. ВВС на Русия са имали 140. Отделно 57 в други родове войски.

За украинците не знам, но вас кой и как излъга и лъже, че пекинез може да победи мечка? Па макар и да го надъхват и дрогират стопаните му?

Малии, имало и такива, които след 6 месеца излагации на орките, още вярват в някакви мечки. Нема спасение. 

преди 1 час, absurt написа:

Ето ти още малко факти:

Да имаш обяснение, защо убити руснаци в други региони няма, а само където Путлер си бута армията ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Coco1 написа:

Трол, кога за последно беше в Расия 

Сигурно по времето на революцията :) Бил е ЗКПЧ на аврора :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...