Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Войната в Украйна

Kalin Karaboychev
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 6 минути, N1K17Y написа:

Затова ли го написа с поне 5 грешки ? 

Форумът дава свобода на всеки да пише както сметне за добре. Когато първа сигнална система каже правопис (в твоя случай пак става дума), разбираме колко зле се е справила същата тази образователна система. Там не става дума само за правопис и много добре го знаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 66,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Реджеп Иведик

5486

• miro20

2998

• Coco1

2941

• BANKATA

2489

преди 3 часа, miro20 написа:

РТ е пропагандна рашистка медия, придатък на рашистктие репресивни и властови органи . Затова е забранена в повечето страни .

Тезикоито се позовават на нея са рашистки фейкомети .

А ти освен това си и от психиатрия , както сам си призна.

Не виждам смисъл човек да се занимава с теб и пасквилите ти , освен ако е любител на фантастиките, конспирациите, фейковете, лъжите  и откровенните простотии :) 

Китайправи мили очички пред Путлю с общи нищонезначещи приказки, а реално си гледа прагматичния интерес, който е в поголяма степен да е със Запада , а Рашистан ще използва като уинизителна бензиноколонка и поле за дърводобив.

:)

Не, RT не е пропагандна медия. Вече няколко пъти казах, че РТ е предимно неутрална медия, дори и по въпросите относно прокси войната на САЩ срещу Русия в Украйна.

Предложих ти да посетиш сайта на РТ и на документираш пропагандата - ти като и не го направи.

Не, не съм "рашистки фейк" - това е просто твой strawman аргумент, който използваш като мантра срещу всички, които не мислят като теб.

Ако мислиш, че нещо е конспирация, лъжа и фейк, посочи го и обясни защо е конспирация, лъжа и фейк. Фактът, че винаги ме цитираш извън контекст, по едно две изречения от цял текст, доказва, че реално нямаш какво да кажеш.

Китай не прави "мили очи". Интереса на Китай е да е в BRICS, съюза, където ще има партньорство, а не безкрайни санкции без причина. В момента Китай среща само санкции без причина от страна на Колективния Запад.

преди 3 часа, БаалБек написа:

Ама как така? Чакай малко нали на 4 февруари 2022г. Китай и РФ обявиха пред света „нова ера“ на партньорство, в която сътрудничеството ще бъде  „без ограничения“ по редица въпроси, включително търговията и отбраната.

Тази нова ера се казва BRICS - това е съюз от нормални и национални държави, които се умориха от безкрайните санкции на Колективния Запад, налагани без причина, с цел запазванепна доминацията на американския неолиберален елит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, PigMan9 написа:

Не, RT не е пропагандна медия. Вече няколко пъти казах, че РТ е предимно неутрална медия, дори и по въпросите относно прокси войната на САЩ срещу Русия в Украйна.

Предложих ти да посетиш сайта на РТ и на документираш пропагандата - ти като и не го направи.

Правилсъмго хиляди пъти от 2014 г когато започна войната.

Всички рашистки медии са хващани в лъжи , спекулации и фейкове

Може да преровиш кои по точно и в какво са хващани например :

https://www.stopfake.org/bg/nachalo/

https://euvsdisinfo.eu/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, PigMan9 написа:

Не си се фокусирал. Ако се беше фокусирал, щеше да разбереш какво обяснявам. Обясних, ПОКАЗАХ и ДОКАЗАХ, че войната се предизвика от КЗ и опитите на САЩ да разширят психо-капиталистическа империя към Русия - още преди повече от 30 години, знаеха че разширяване на терористичното НАТО към Русия ще предизвика отговор - това е документирано и няколко пъти ти показах картата и документацията. Показах ти и официалното изявление, където другата от причините е умишления провал на украинското прокси да наложи споразуменията Минск.

Войната в Украйна се предизвика от колективните действия на Колективния Запад и Украйна (САЩ; казвам САЩ, тъй като от 2014г. насам Украйна е прокси на САЩ).

Става въпрос за умишлена простащина, която има пропагандни цели.

Ахахаха... да, той винаги задава безсмиснели въпроси като не може да даде точен и ясен отговор. Примерно, наскоро му зададох въпрос, а в отговор той ме пита дали говоря руски и дали съм бил в Русия. Какво общо има това дали говоря руски и дали съм бил в Русия, нямам идея.

Ахахаха... да, той винаги задава безсмиснели въпроси като не може да даде точен и ясен отговор. Примерно, наскоро му зададох въпрос, а в отговор той ме пита дали говоря руски и дали съм бил в Русия. Какво общо има това дали говоря руски и дали съм бил в Русия, нямам идея.

Докато нямаш собствено мнение, а само копи-пействаш чужди никой няма да те вземе на сериозно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, PigMan9 написа:

да разбереш какво обяснявам. Обясних, ПОКАЗАХ и ДОКАЗАХ

Това какво си мислиш че показваш , обясняваш и доказваш, няма нищо общо с реално показване и доказване.

Показваш едни фейк смешки и фейк пропаганда  украсена с епитети за "злия Запад"

:hush:

преди 5 минути, BANKATA написа:

Докато нямаш собствено мнение, а само копи-пействаш чужди никой няма да те вземе на сериозно.

Да, това също

Рашистите отразяват новините така, както вероятно са се радвали  хилеристите  ВСВ на блокадата на Ленинград

Тотално деградирали новонацисти рашисти.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, PigMan9 написа:

Не си се фокусирал. Ако се беше фокусирал, щеше да разбереш какво обяснявам. Обясних, ПОКАЗАХ и ДОКАЗАХ, че войната се предизвика от КЗ и опитите на САЩ да разширят психо-капиталистическа империя към Русия - още преди повече от 30 години, знаеха че разширяване на терористичното НАТО към Русия ще предизвика отговор - това е документирано и няколко пъти ти показах картата и документацията. Показах ти и официалното изявление, където другата от причините е умишления провал на украинското прокси да наложи споразуменията Минск.

Войната в Украйна се предизвика от колективните действия на Колективния Запад и Украйна (САЩ; казвам САЩ, тъй като от 2014г. насам Украйна е прокси на САЩ).

Става въпрос за умишлена простащина, която има пропагандни цели.

Пич единственото което си показал и доказал до тук от както те следя е че :

- преди години СССР е победена от САЩ (разговора от вчера).

- си като говновоз способен да изсмуче от най-мътната шлака де що има от про-руските сайтове за да ги защитиш.(от както те следя)

-невъзможност да проследиш нормални причинно-следствени връзки (От както те следя)

- нежелание да погледнеш макар и за кратко другата гледна точка.(вчера)

С 2 думи си готов за BG политик (истински Бай Ганьо). С коя бюлетина ще си за да не гласувам за теб?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, miro20 написа:

Рашистите отразяват новините така, както вероятно са се радвали

Интересна концепция за радост имаш? По абсолютно същия начин тази новина е отразена и на всяко едно друго място на планетата. Айде да не ни казва Ходорковски или ти в случая като посредник какво е радост и какво не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, BANKATA написа:

Кое съм копирал и поставял? Покажи кое точно съм копирал и поставил.

преди 38 минути, miro20 написа:

Това какво си мислиш че показваш , обясняваш и доказваш, няма нищо общо с реално показване и доказване.

Показваш едни фейк смешки и фейк пропаганда  украсена с епитети за "злия Запад"

Отново едно и също - критикуваш, но не можеш ясно и точно да покажеш кое е невярно и да обясниш кое е вярното, според теб.

Аз ли съм "фейк"? Ахахах... 🤣🤣🤣 И кое ТОЧНО ми е фейк? Бъди конкретен. И не забравяй, че точно ти си този, който копира и поставя информация от американски, анти-руски медии, имащи домейн ".ru", представени за руски. Сериозно ли пускаш информация от тези медии, чиято цел е публикуване на специфично подбрана информация, която моделира общественото мнение по специфичен начин, и после да кажеш, че казваш "истината". Ахахаха... 🤣🤣🤣 Аз съм си конкретизирал писанията достатъчно - няма смисъл да ги наричаш "фейк", ако не можеш да ги оспориш. Ако твърдиш, че съм "фейк", но не можеш да ме оспориш по точен и ясен начин, критиките ти са логически погрешни и невалидни.

Всеки, който е способен да мисли независимо и разбира от политика, би могъл сам да си отговори на въпроса кой е прав и кой не - ти или аз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, PigMan9 написа:

иято цел е публикуване на специфично подбрана информация, която моделира общественото мнение по специфичен начин, и после да кажеш, че казваш "истината"

Zaщо като копипейст трол не можеш да моделираш мнението на никой

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, miro20 написа:

Правилсъмго хиляди пъти от 2014 г когато започна войната.

Всички рашистки медии са хващани в лъжи , спекулации и фейкове

Може да преровиш кои по точно и в какво са хващани например :

https://www.stopfake.org/bg/nachalo/

https://euvsdisinfo.eu/

Това "fact-checker-чета" ли са? Съжалявам, че ще те разочаровам, но това са просто медии, ребрандирани като "проверители на факти" - те също повтарят един и същи (официални) наратив и също са хващани да лъжат. Наскоро бяха разсекретени документи относно ролята на "официалните медии" и технологичните компании в манипулацията на изборите през 2020г в САЩ. Като пуснат и последната информация, ще я компилирам в статия. Ясно ще се види, че самите "официални" даллса тези, които лъжат, цензурират и отхвърлят неудобна информация, като я обявяват за "теория на конспирацията", "пропаганда", "дезинформация" и други.

Няма смисъл да ми обясняваш, че проверителите на факти са независими, тъй като не са. Преди около една години, примерно, Пламен Пасков, когото ти не харесваш поради някакви причини, направи клип, в който ПОКАЗА и ДОКАЗА, че проверителите на факти на българска територия всъщност не са независими, а са просто медиите проекти, които са открито финансирани от САЩ.

Иначе, това "euvsdisinfo" има за цел да отхвърля и делегитимира АБСОЛЮТНО всичко, което не е в полза на неолибералните структури на ЕС или ги критикува, БЕЗ значение колко е добро, точно, правилно.

"euvsdisinfo"? Ахахахаха... по-голямо "disinfo" от обещанията е говоренето на ЕС политиците и плутокрацията просто няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Филипов написа:

е как избра този дядо емигрирал в САЩ, може ли да накмериш детко който е емигрирал в Русия - нека позная НЕ:)

преди 7 минути, Филипов написа:

още един дедо избрал да емирира, НЕ в Русия:)

последвай ги щом са ти пример:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, PigMan9 написа:

Това "fact-checker-чета" ли са? Съжалявам, че ще те разочаровам, но това са просто медии, ребрандирани като "проверители на факти" - те също повтарят един и същи (официални) наратив и също са хващани да лъжат. Наскоро бяха разсекретени документи относно ролята на "официалните медии" и технологичните компании в манипулацията на изборите през 2020г в САЩ. Като пуснат и последната информация, ще я компилирам в статия. Ясно ще се види, че самите "официални" даллса тези, които лъжат, цензурират и отхвърлят неудобна информация, като я обявяват за "теория на конспирацията", "пропаганда", "дезинформация" и други.

Няма смисъл да ми обясняваш, че проверителите на факти са независими, тъй като не са. Преди около една години, примерно, Пламен Пасков, когото ти не харесваш поради някакви причини, направи клип, в който ПОКАЗА и ДОКАЗА, че проверителите на факти на българска територия всъщност не са независими, а са просто медиите проекти, които са открито финансирани от САЩ.

Иначе, това "euvsdisinfo" има за цел да отхвърля и делегитимира АБСОЛЮТНО всичко, което не е в полза на неолибералните структури на ЕС или ги критикува, БЕЗ значение колко е добро, точно, правилно.

"euvsdisinfo"? Ахахахаха... по-голямо "disinfo" от обещанията е говоренето на ЕС политиците и плутокрацията просто няма.

Ще ме подсетиш ли какъв беше термина когато обвиняваш в това дето ти го правиш другия ? Нещо ми изскочи от акъла термина...

О Пацо, гледам пак си всмукнал от дълбокото..То минаха вече 2 години от ваксинирането ама Пацо казва ли що го няма скока на смъртността? Кога ще да е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, kosyo написа:

Ще ме подсетиш ли какъв беше термина когато обвиняваш в това дето ти го правиш другия ? Нещо ми изскочи от акъла термина...

О Пацо, гледам пак си всмукнал от дълбокото..То минаха вече 2 години от ваксинирането ама Пацо казва ли що го няма скока на смъртността? Кога ще да е ?

Какъв беше термина... какъв... какъв... Ами, и аз не се сещам.

Вдигането на смъртността отмина отдавна, ако не си наясно.

Относно проверителите на факти, това е видеото:

Само не ми казвай, че лъже. Нищо от това, което показва, не си го е измислил той; всичко показано е от официалния сайт на българския проверител на факти, който всъщност не е български. Наскоро пак имаше превод от 250 хиляди (пари) от САЩ към България и тези "проверители на факти" на българска територия. Превода се изпълни под претекст борба срещу "руска пропаганда" (няма такова нещо - обяснил съм защо няма... скоро, след като бъдат разсекретени още документи на Big Tech, ще направя още по-добро обяснение в блога).

Иначе, горното видео е с малко остаряла информация и е време да се направи обновено видео. Ако мислиш, че Пламен е казал и показал неверни неща, обясни кое точно е невярно. Ако критикуваш, но не можеш да обясниш кое точно е погрешно и не можеш да обясниш какво е истината, критиките ти са логически погрешни и невалидни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, PigMan9 написа:

Какъв беше термина... какъв... какъв... Ами, и аз не се сещам.

Вдигането на смъртността отмина отдавна, ако не си наясно.

Относно проверителите на факти, това е видеото:

Само не ми казвай, че лъже. Нищо от това, което показва, не си го е измислил той; всичко показано е от официалния сайт на българския проверител на факти, който всъщност не е български. Наскоро пак имаше превод от 250 хиляди евро от САЩ към България и тези "проверители на факти" на българска територия. Превода се изпълни под претекст борба срещу "руска пропаганда" (няма такова нещо - обяснил съм защо няма... скоро, след като бъдат разсекретени още документи на Big Tech, ще направя още по-добро обяснение в блога).

Иначе, горното видео е с малко остаряла информация и е време да се направи обновено видео. Ако мислиш, че Пламен е казал и показал неверни неща, обясни кое точно е невярно. Ако критикуваш, но не можеш да обясниш кое точно е погрешно и не можеш да обясниш какво е истината, критиките ти са логически погрешни и невалидни.

Чакай BigTech или Big pharma са виновни сега. Объркваш ме сега от кой да се пазя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, kosyo написа:

Чакай BigTech или Big pharma са виновни сега. Объркваш ме сега от кой да се пазя?

Big Tech от Silicon Valley отговаря за монополизацията и цензурата в Интернет (да, това включва и цензура в полза на втория елемент).

Big Pharm отговоря за производство на СВРЪХ надценени лекарства, за да създава доживотен абонамент от страна на потребителя.

Ето тук има кратко обяснение с един от многото примери:

Биг Фарма има най-голяма власт в САЩ, тъй като тази страна е олицетворение на плутокрацията. Легализацията на трафика на наркотици и наркотиците също от части се финансира от Биг Фарма, но и обичайните "филантропи" са замесени, като процеса по финансиране не е скрит.

Злоупотребяват с цените, както вече казах. Примерно, частни компании тип "insurance" вдигат цените на здравеопазването, като целта е печалба и ферарита, частни самолети, острови и имения за "собствениците" си.

Цената на инсулина е доста популярен пример по тази тема, тъй като тя е ненормална. Дори и едно обикновено пътуване с линейка може да ти коства хиляди и хиляди долари; това съм го показал и доказал в статията, наречена - "На Запад има по-добър свят", която можеш да откриеш в страницата от линка в подписа ми.

Излиза, че в много от случаите и една травма може да те банкрутира. Въпреки приватизацията в България и превръщането на болниците в търговски дружества, в България все още е малко по-добре, въпреки че пак има хора, които умират пред болниците, тъй като "не са били приети".

В Украйна също ще стане така - тъжно е, но е факт. Масовата приватизация и налагане на плутокрация започнаха и там, като ключовите закони бяха приети в последните 2 години. В момента основния интерес на КЗ е да причини дългово задлъжняване на Украйна и региона, за да се върже региона за десетилетия напред...

По темата с цензурата, чието съществуване ти и Миро отричане, допълнително ще я обясня скоро - но първо трябва да изчакам докато още документи станат налични ш достъпни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, PigMan9 написа:

Big Tech от Silicon Valley отговаря за монополизацията и цензурата в Интернет (да, това включва и цензура в полза на втория елемент).

Big Pharm отговоря за производство на СВРЪХ надценени лекарства, за да създава доживотен абонамент от страна на потребителя.

Ето тук има кратко обяснение с един от многото примери:

Биг Фарма има най-голяма власт в САЩ, тъй като тази страна е олицетворение на плутокрацията. Легализацията на трафика на наркотици и наркотиците също от части се финансира от Биг Фарма, но и обичайните "филантропи" са замесени, като процеса по финансиране не е скрит.

Злоупотребяват с цените, както вече казах. Примерно, частни компании тип "insurance" вдигат цените на здравеопазването, като целта е печалба и ферарита, частни самолети, острови и имения за "собствениците" си.

Цената на инсулина е доста популярен пример по тази тема, тъй като тя е ненормална. Дори и едно обикновено пътуване с линейка може да ти коства хиляди и хиляди долари; това съм го показал и доказал в статията, наречена - "На Запад има по-добър свят", която можеш да откриеш в страницата от линка в подписа ми.

Излиза, че в много от случаите и една травма може да те банкрутира. Въпреки приватизацията в България и превръщането на болниците в търговски дружества, в България все още е малко по-добре, въпреки че пак има хора, които умират пред болниците, тъй като "не са били приети".

В Украйна също ще стане така - тъжно е, но е факт. Масовата приватизация и налагане на плутокрация започнаха и там, като ключовите закони бяха приети в последните 2 години. В момента основния интерес на КЗ е да причини дългово задлъжняване на Украйна и региона, за да се върже региона за десетилетия напред...

По темата с цензурата, чието съществуване ти и Миро отричане, допълнително ще я обясня скоро - но първо трябва да изчакам докато още документи станат налични ш достъпни.

Ти верно ли изписа цялото това само за мен-чувствам се поласкан.... Само да питам има ли и Medium/Small Фарма че се чудя примерно Софарма(произволно го казвам) към кои се числи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, M.Николов написа:

От същия сайт още една интересна новина...

https://nova.bg/news/view/2022/12/03/392658/ес-заплаши-twitter-с-глоби-или-спиране-ако-не-се-съобразява-с-европейските-разпоредби/

Май имаше некъв спор тук относно "свободата на словото" и кой доколко е запознат с нея...

Да да попитам знаещите, да очакваме ли скоро създаването на Министерство на истината?

Или може би вече е създадено?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, M.Николов написа:

Ама голям хейт му удариха на Мъск за това, че реши да разчисти обора.

Я, ма то имало и свързана новина...

https://nova.bg/news/view/2022/12/03/392616/мъск-огласи-документи-как-twitter-е-укрил-скандал-със-сина-на-байдън-снимки/

И малко след това, Туитър е заплашен със санкции...

СлучаЕност?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...