Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Войната в Украйна

Kalin Karaboychev
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 8 минути, andiay написа:

От същия сайт още една интересна новина...

https://nova.bg/news/view/2022/12/03/392658/ес-заплаши-twitter-с-глоби-или-спиране-ако-не-се-съобразява-с-европейските-разпоредби/

Май имаше некъв спор тук относно "свободата на словото" и кой доколко е запознат с нея...

Да да попитам знаещите, да очакваме ли скоро създаването на Министерство на истината?

Или може би вече е създадено?

Като четеш "статиите" и "фактите" на @PigMan9 как мислиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 65,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Реджеп Иведик

5391

• miro20

2974

• Coco1

2910

• BANKATA

2477

преди 7 минути, andiay написа:

Я, ма то имало и свързана новина...

https://nova.bg/news/view/2022/12/03/392616/мъск-огласи-документи-как-twitter-е-укрил-скандал-със-сина-на-байдън-снимки/

И малко след това, Туитър е заплашен със санкции...

СлучаЕност?

То не бяха откази на спонсори от реклами в Туитър, то не бяха призиви за проверки дали не нарушават американски закони, та сега и ЕС се включили в хора.

Дали не трябваше да обърнат по-голямо внимание на фейсбука, който директно нарушава много от европейските правила за защита на данни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, kosyo написа:

Ти верно ли изписа цялото това само за мен-чувствам се поласкан.... Само да питам има ли и Medium/Small Фарма че се чудя примерно Софарма(произволно го казвам) към кои се числи?

Не съм го изписал само за теб - това е публичен форум и всеки може да го види, включително и хора, които може да го видят в резултатите от търсене в Гугъл, примерно.

Да, има и по-малки, по-малко влиятелни фармацевтични компании. По-малките не са от голямо значение, тъй като нямат голяма власт. Не, по-малките компании не се наричат "Medium/Small Pharma". Big Pharma е термин, отнасящ се до капиталистически и плутократичен монопол от страна на големи/мултинационални компании.

преди 29 минути, andiay написа:

От същия сайт още една интересна новина...

https://nova.bg/news/view/2022/12/03/392658/ес-заплаши-twitter-с-глоби-или-спиране-ако-не-се-съобразява-с-европейските-разпоредби/

Май имаше некъв спор тук относно "свободата на словото" и кой доколко е запознат с нея...

Да да попитам знаещите, да очакваме ли скоро създаването на Министерство на истината?

Или може би вече е създадено?

"Проверителите на факти" се водят като министерството на истината.

преди 23 минути, andiay написа:

Я, ма то имало и свързана новина...

https://nova.bg/news/view/2022/12/03/392616/мъск-огласи-документи-как-twitter-е-укрил-скандал-със-сина-на-байдън-снимки/

И малко след това, Туитър е заплашен със санкции...

СлучаЕност?

Twitter вече е мишена на санкции и бойкот от страна на компаниите на елитите, притежаващи Демократичната партия в САЩ.

Откакто Мъск се обяви в подкрепа на свободата на словото, той и Туитър са мишени на пропаганда и дезинформация от страна на либералните медии.

Ето тук съм обяснил дезинформационната кампания на либералните медии срещу Мъск:

Това е стара статия и вече имам много нова информация, която скоро ще добавя и ще оцновя статията.

В момента се публикуват и документи относно ролята на Туитър в цензурата и манипулацията на обществено мнение по отношение на изборите през 2020, когато Демократите стартираха и бунтове, преврат срещу администрацията на Тръмп. Публикуваните документи показват ш доказват, че реално има цензура в полза на демократите - либералите в САЩ и по света - и че не е вярно, че има "свобода на словото", както про-Американско настроените хора говорят (това включва и лъжливите про-Западни пропагандисти и техните термини като свобода, демокрация, права на човека и други такива пропагандни термини, които нямат ясно определени граници и са продукт на субективните представи на всеки по отделно).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, PigMan9 написа:

Не съм го изписал само за теб - това е публичен форум и всеки може да го види, включително и хора, които може да го видят в резултатите от търсене в Гугъл, примерно.

Да, има и по-малки, по-малко влиятелни фармацевтични компании. По-малките не са от голямо значение, тъй като нямат голяма власт. Не, по-малките компании не се наричат "Medium/Small Pharma". Big Pharma е термин, отнасящ се до капиталистически и плутократичен монопол от страна на големи/мултинационални компании.

Странно ми напомня нещо това...сетих се часовете по научен комунизъм или както се водеше часа там. Пазиш ли случайно учебника да го шернеш че да ми се губят моменти(доста големи). Искам да се включа в този бизнес -така като го казваш ми звучи като добра бизнес идея..Ти няма ли да се включиш?

Запознат си като гледам..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, kosyo написа:

Като четеш "статиите" и "фактите" на @PigMan9 как мислиш?

"Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш."

Знаеш кой го е казал, нали?

Всеки има право да се доверява и да вярва на който и каквото си иска...

Никой от нас не прави изключение и никой не бива да обявява нещо за "фейк", само защото не отговаря на разбиранията и вярванията му...

С цензура не може да се наложи "правилно" мислене, дет се вика "този мач сме го играле"...

Пък било и цензура надянала "кадифени ръкавици"...

Тя всъщност е още по-притеснителна...

Но... така мисля аз, а както стана ясно, аз съм просто едно "миризливу сиганин", дърдоря само глупости с претенция за философстване, бе трол некъв...

Затуй питам знаещите - Коги да очакваме обявяването на създаването на Министерство на истината?

Тъй де, щом монетата има само една страна, трябва и някой, който да казва, коя е тази страна...

Не за друго, а де не стаат грешки - езитура или тураези, кое е правилното?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, M.Николов написа:

Това не се учи по научен комунизъм, пак се излагаш като кифладжия.

Ми не ми се удаваше -признавам си.Аз затова търся учебника -гледам пак е на мода. Друго щеше да бъде ако както беше казала даскалката към 1986 година бяхме минали към развит социализъм ,ама греда -то пък баш тогава СССР се разпадна заради едни сникерчета ли беше ,неизгодни договори ли - не помня:) Ама вие като истински червени другари ще помогнете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, kosyo написа:

ама греда -то пък баш тогава СССР се разпадна заради едни сникерчета ли беше ,неизгодни договори ли - не помня:)

Заради поляците, заради поляците........е, и американците и англичаните надничаха отзад, ама в случая от поляците започна разпада.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, BANKATA написа:

Добре върви мобилизацията.

https://zlatoalex.livejournal.com/263818.html

Аз ви казах, че бунта ще почне от Волжка България, ма не ви чуват тиквите.

Личи си, че са българи.

преди 7 минути, M.Николов написа:

Заради поляците, заради поляците

Поляците ли нахлуха в Афганистан ?

Чакай, че ми стана интересно.

Ся кой нахлу в Украйна ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, andiay написа:

"Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш."

Никой от нас не прави изключение и никой не бива да обявява нещо за "фейк", само защото не отговаря на разбиранията и вярванията му...

С цензура не може да се наложи "правилно" мислене, дет се вика "този мач сме го играле"...

Но... така мисля аз, а както стана ясно, аз съм просто едно "миризливу сиганин", дърдоря само глупости с претенция за философстване, бе трол некъв...

Затуй питам знаещите - Коги да очакваме обявяването на създаването на Министерство на истината?

Тъй де, щом монетата има само една страна, трябва и някой, който да казва, коя е тази страна...

В момента който пишеше това съобщение устройство от което го правиш си говори поне с 2 такива "министерства на истината". Не е като да няма разработени механизми. Онзи ден мисля беше, да кажем едното "министерство" "свали" доверието си от един подизпълнител защото имал договор с американското правителство. Говорим за чисто компютърни неща - не е въобще политика. Не видях някой да е скочил срещу това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, kosyo написа:

СССР се разпадна заради едни сникерчета ли беше ,неизгодни договори ли - не помня

Заради войната в Афганистан се разпадна. Малка удобна война.

Ся Расссия се разпада заради войната в Украйна. Малка удобна война.

Возьмем Киев за три дняяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, M.Николов написа:

Заради поляците, заради поляците........е, и американците и англичаните надничаха отзад, ама в случая от поляците започна разпада.

Ми не ме интересува честно.. аз си искам учебника да наваксам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който търси, намира.

преди 4 минути, Реджеп Иведик написа:

Заради войната в Афганистан се разпадна.

Цъъ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, M.Николов написа:

Разпада започна отвътре  бе комуне недно . Надяваш се да няма хора които помнят процесите на перестройката и как започна пукането на соц цирея

:hush:

Никакви поляци нямаше когато лека полека почнаха да оповестяват проблемите на съветската икономика, нерентабилността, безхаберието съсипията, огромните производствени загуби , огромните загуби в селското стопанство , тромавата икономика, лъжите за петилетка вземана за 3 години и т.н и т.н.

преди 36 минути, kosyo написа:

Странно ми напомня нещо това...сетих се часовете по научен комунизъм или както се водеше часа там. Пазиш ли случайно учебника да го шернеш че да ми се губят моменти(доста големи). Искам да се включа в този бизнес -така като го казваш ми звучи като добра бизнес идея..Ти няма ли да се включиш?

Запознат си като гледам..

Тоя сладоледаджия хал хабер си няма. Той е 20 годишен девствен шизофреник от психиатрията. Сам си призна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още новини от алтернативната реалност. Онези чеченци в Бахмут , не били от "правилните"

https://twitter.com/666_mancer/status/1599079345351725056?s=20&t=pm26LgSM7s5ZdiGi4lSXBQ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, miro20 написа:

Разпада започна отвътре  бе комуне недно .

Комуне недно ще викаш само на баща си!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, andiay написа:

Много е забавно комунета да изпозлват демократични лафове и принципи .

което никога не бихте го имали в промитите диктатури които защитавате.

Това е като "дявола чете евнангелието"

За радост или не , тук още е демокрация и още имате трибуна да се вихрите с простотиите си  и фейк пропагандата.

Без последствия.

Защото това което защитавате арестуват и хврлят в затвора за плакат "не на войната "

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, kosyo написа:

В момента който пишеше това съобщение устройство от което го правиш си говори поне с 2 такива "министерства на истината". Не е като да няма разработени механизми. Онзи ден мисля беше, да кажем едното "министерство" "свали" доверието си от един подизпълнител защото имал договор с американското правителство. Говорим за чисто компютърни неща - не е въобще политика. Не видях някой да е скочил срещу това.

А трябва...

Цензурата под каквато и да е форма си е цензура...

"Пътят към ада е постлан с добри намерения"...

А политиката и бизнеса са доста тясно свързани още с преминаването от пряка към представителна демокрация в Древна Атина....

Политиката е вид бизнес и бизнесът е вид политика...

Но мисля, че много добре разбираш за кое Министерство на истината говоря....

Явно и по този въпрос имаш ограничаваща клауза в договора...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, M.Николов написа:

Комуне недно ще викаш само на баща си!

Не съм ти виновен че си се разпознал като тъпо комуне.

Имаше и умни комунисти , които си траеха защото виждаха простотиите на режима.

Ти не си от тях .

ти си от ония тъпи промити комунета утописти носталгици които обвиняват деморкацията че не им става...

И по съвестителство сте русороби които по същата причина си мислят че СССР ще им върне ерекцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Banesc написа:

пак ли цитираш мнения които са имигрирали по далеч от Русия:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...