Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Войната в Украйна

Kalin Karaboychev
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 53 минути, miro20 написа:

Предния месец пазарната беше доста под това - около 52$ .

Както казва и Зеленски - "тавана" от 60$ всъщност, напълно устройва рашистите.

Пак ще им е по-добре да го продават на 60$ на европа отколкото 40 на Китай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 66,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Реджеп Иведик

5474

• miro20

2994

• Coco1

2940

• BANKATA

2487

преди 3 минути, N1K17Y написа:

Извинявай, ама ти за първи път ли говориш с дървения философ ? 

О, Тъпио...

Е, нъл и за короната викаше, че съм "дървен философ"?

Ко става, ша ни затварят ли и ша мрем ли, както ти твърдеше, че ще стане тук тази година, че ей на, още чакам да се сбъдне прогнозата ти, а то време не остана...

И тогава ти казах, по-добре философ, па макар и дървен, отколкото просто дърво... в твоя случай ламарина...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, andiay написа:

Е, ти говориш за технологии, а аз говоря за нещо нямащо нищо общо с технологии...

Колко по конкретен да бъда?

Тезата ми е достатъчно опростена - Никоя власт няма право да "институциализира" истината, сиреч тя да решава кое ще бъде истина и кое не...

Дадох ти пример как директно сега ти ползваш поне 3 такива власти инстуцианализирани да казват истината.. къде видя проблем? Всяка една система, всяко едно устройство, всеки един потребител..всяка една OS ги ползва. Защо няма бунт срещу това?

преди 28 минути, N1K17Y написа:

Да, мисля че мога да намеря общ език с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, N1K17Y написа:

Новобранец.

На дървения да му залющи един шамар, ополя му да се завърти три пъти около врата.

Ма не знае и опитва смислен дебат.

преди 14 минути, kosyo написа:

Да, мисля че мога да намеря общ език с него.

Хе, освен програмиста с две леви ръце, никой още не е успял да намери общ език, че ти ли ще можеш.

Радул го блокира, смяяятай. Ма ти и Радул не знаеш кой е.

Пробвай

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, BANKATA написа:

Пак ще им е по-добре да го продават на 60$ на европа отколкото 40 на Китай.

Всичко по принцип е така. Дефакто Русия не продава на Китай петрол на 40 долара за барел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, kosyo написа:

Дадох ти пример как директно сега ти ползваш поне 3 такива власти инстуцианализирани да казват истината.. къде видя проблем? Всяка една система, всяко едно устройство, всеки един потребител..всяка една OS ги ползва. Защо няма бунт срещу това?

Това не са институционализирани власти...

Те са такива само в строго ограничена среда, а именно в "устройствата"...

Влиянието им върху възприемането на обективната действителност е косвено, не е маловажно, но все пак е косвено...

А аз ти говоря за "Министерство на истината", което функционира не във виртуалното, а в реалното...

Веднъж създадено, то вече може да се ползва от всеки, който е дошъл на власт...

Днес това може да е някой, чиито възгледи се припокриват с твоите, да наложи своята "истина", като единствено правилната и ти да си доволен...

Утре може да е някой, чиито възгледи се различават от твоите, но да ти ги наложи като единствено правилните и ти да си недоволен...

Аз не бих бил доволен, независимо от това, дали споделям или отхвърлям възгледите на властимащите, ако те ги налагат като "безалтернативна права вяра"...

преди 7 минути, Реджеп Иведик написа:

Новобранец.

На дървения да му залющи един шамар, ополя му да се завърти три пъти около врата.

Ма не знае и опитва смислен дебат.

Е, нали те поканих бре...

Ела да ми залющиш шамар ли, да ми късаш топки ли, кот там си си наумил...

Че така ми приличаш на идиот, който слюнкоодделя след готините мадами и повтаря - "Малиий таа ако ми падне, ша я скъсам"....

После се прибира и ги "скъсва, удряйки си една "злобарка"...

Ма и аз па...

Що да приличаш на, та ти си идиот...

Даже си горд с това и не спираш да го доказваш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, miro20 написа:

Не.

Коректния израз е ... рашистите откраднаха  5.8 млн тона укринско жито за 1млрд$

Класически терор + мародерство.

Тези в Киев са наглеци.   Губерния Ленинская  (Донбас да е в Бандеристан)  е в историята.   Свикнали са от 100 години и сега ще отвикват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Филипов написа:

Ей нямаш умора ей.

Кат могат да я унищожат за един ден, що не я унищожиха за три дняяяяя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, andiay написа:

Това не са институционализирани власти...

Те са такива само в строго ограничена среда, а именно в "устройствата"...

Влиянието им върху възприемането на обективната действителност е косвено, не е маловажно, но все пак е косвено...

А аз ти говоря за "Министерство на истината", което функционира не във виртуалното, а в реалното...

Веднъж създадено, то вече може да се ползва от всеки, който е дошъл на власт...

Днес това може да е някой, чиито възгледи се припокриват с твоите, да наложи своята "истина", като единствено правилната и ти да си доволен...

Утре може да е някой, чиито възгледи се различават от твоите, но да ти ги наложи като единствено правилните и ти да си недоволен...

Аз не бих бил доволен, независимо от това, дали споделям или отхвърлям възгледите на властимащите, ако те ги налагат като "безалтернативна права вяра"...

Без пример от реалния живот нищо не мога да разбера...Примерите които ти давам са от реалния живот не виртуалния. Всеки ден се появява някой на който да вярваш и някой от който да свалиш доверието си. За всичко това си има ясни условия и при нарушаването(дори при съмнение за такива) им има ясно определени санкции. Това повтарям, работи от десетилетия и всеки един от нас го ползва всекидневно без да усети. Без такива системи нямаше да можем да си пишем сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето как западните компании се изтеглят от руския пазар:

- Никак! :lol6:

Дори най-върлите русофоби - поляците продължават да доставят и да си продават стоките в Руската федерация и не щат да напускат руския пазар...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, kosyo написа:

Без пример от реалния живот нищо не мога да разбера...Примерите които ти давам са от реалния живот не виртуалния. Всеки ден се появява някой на който да вярваш и някой от който да свалиш доверието си. За всичко това си има ясни условия и при нарушаването(дори при съмнение за такива) им има ясно определени санкции. Това повтарям, работи от десетилетия и всеки един от нас го ползва всекидневно без да усети. Без такива системи нямаше да можем да си пишем сега.

Опростени примери от реалния живот...

Соломон Паси казва, че монетата има само една страна - "министерство на истината"...

Тази тема - всеки, който не вика "Слава Украини", всеки, който не споделя наложената официална позиция, атоматично бива категоризиран като "рашист", "путинофил", "русороб" и т.н. - резултат от действията на "министерство на истината"....

Големите масмедии - не се канят хора, за които предварително се знае, че позицията им не съвпада с официалната - налагане на политиката на "министерство на истината"...

Говорителката на Петков, някаква Бориславова май беше, размахва листче с имена на журналисти, твърдейки, че това са "купени от Кремъл за 4000 лв. на месец", без да предоставя никакви доказателство за това, а просто защото мнението им не съвпада с официалното - репресии от "министерство на истината", целящи да наложат единствено и само "правата вяра", чрез дискредитиране на инакомислещите...

Достатъчно ли е?

Не че няма още десетки примери...

Както казах, този който някога се е бунтувал срещу тогавашното "министерство на истината", то днес неминуемо ще се бунтува и срещу днешното "министерство на истината"...

Тези, които някога пък са били най-върлите привърженици на тогавашната "права вяра", днес са се "покръстили" в новата "права вяра" и я защитават по единствения им познат начин - "министерство на истината"...

Защото свободата и правата не се определят от политическата конюнктура...

Или си свободен по манталитет и зачиташ правото на друг да е "крив" или си "политическо зомби", което живее само с "правата вяра" и е готово да смачка всеки, който е дръзнал да я оспори...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Ей нямаш умора ей.

Що? Вчера ме нямаше - бях на протеста и трябва да наваксам, но нямаш стигане.

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ - най големите тролове - не се ли познавате?

• Реджеп Иведик4703 miro202546 Coco12518 BANKATA2071
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Филипов написа:

Вчера ме нямаше - бях на протеста

За какво е протеста ?

Ма аз казвам истината, а ти пускаш фейкове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зеленият наркоман и солташакът му са си лъжци отвсякъде. Няма ли да коментираш указът му за забрана на православието и репресии срещу свещенослужители? Че защитава един нашенски снабдител на наркотици с три межународни влезли в сила присъди от екстадиция и ги е приютил при него си и им е раздал паспорти?

Тези, които пускам никой не ги е обвинил в лъжи за разлика от твоите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Филипов написа:

Няма ли да коментираш указът му за забрана на православието и репресии срещу свещенослужители?

Не е забранил православието.

Не е забранявал и руския език.

Тези фейкове дето ги пускаш са безумни.

Наритаха свещениците на РПЦ, защото извършват дейност в интерес на противника по време на война.

Мене ако питаш, закъсня. По рано трябваше да ги нарита. На литургиите се молят и пеят за победа на агресора Русия.

Но не е забранявал православието. Украинския клир не се преследва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Реджеп Иведик написа:

Украинския клир

Няма такъв. Има нещо като алтернативен синод от зората на нашата демокрация. С водещ поросенко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Реджеп Иведик написа:

Хе, освен програмиста с две леви ръце, никой още не е успял да намери общ език, че ти ли ще можеш.

Който може го може :) Та нали затуй съм програмист ;)

преди 6 часа, kosyo написа:

Той беше казал че писал и програми което е невероятно при липса на логично мислене

Да бе колкото аз мога да пиша на древноегипетски :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, PigMan9 написа:

Най-малко 50 пъти ти обясних, че при мен ги няма необходимите опции - няма какво да настройвам. Ако няма опции за настройване, няма какво да се настройва. И вече не ми е необходимо; вече използвам друга версия, която не ми прави проблеми и не дава никакви грешки.

И 50 квинтилион пъти да го повториш не отменя факта който посочих - че ти е празна чутурата и не знаеш как да си настроиш БИОС-а, от 3 грешки ти остана една кат взе да го настройваш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Реджеп Иведик написа:

Не е забранил православието.

Не е забранявал и руския език.

Тези фейкове дето ги пускаш са безумни.

Наритаха свещениците на РПЦ, защото извършват дейност в интерес на противника по време на война.

Мене ако питаш, закъсня. По рано трябваше да ги нарита. На литургиите се молят и пеят за победа на агресора Русия.

Но не е забранявал православието. Украинския клир не се преследва.

Зеленски иска да забрани Руската православна църква в Украйна?

Не го ли направиха болшевиките последния път?Забрана на християнските църкви? Нищо чудно, че американските прогресисти го обичат!Забрана на политически партии, а сега и църкви.

Хората все още вярват, че този конфликт е просто „чичко Путин е зъл“.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, petie1 написа:

Да бе колкото аз мога да пиша на древноегипетски

Така е, Прасето няма логическо мислене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

СМИ: Байден послал сигнал Зеленскому насчет Путина и Крыма

Time: США призывают Украину смириться с потерей Крыма и начать переговоры с Россией

Президент США Джо Байден - РИА Новости, 1920, 04.12.2022
Президент США Джо Байден. Архивное фото
МОСКВА, 4 дек — РИА Новости. Президент США Джо Байден подает сигналы Владимиру Зеленскому о необходимости начать диалог с Россией, заявил в статье для журнала Time сотрудник Школы международных исследований Джонса Хопкинса Джозеф Иоффе.
"Байден тонко намекнул киевскому коллеге: пора начать разговор с Путиным", — отметил он.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...