Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Войната в Украйна

Kalin Karaboychev

Препоръчан отговор

преди 3 минути, N1K17Y написа:

Лошото на неутралността е, че лесно прозира и отдолу се вижда червената петолъчка

Е, те най неутралните, най викат за Расссияяя кат разпрани.

Още от началото на темата е тъй.

Партия "Неутрални за Русия"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 77,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Реджеп Иведик

6257

• miro20

3545

• Coco1

3328

• ivottoshev

3028

преди 1 час, maxthon написа:

Е те вече поляците са там. За миналата година има над 9 хил. напуснали армията им. Тази година само януари са 4.4 хил. Всичко отива в Украйна на сафари и ако има късмет се връща в кофчег вкъщи и не умира някъде около Бахмут и Соледар с отрязани ръце (от китките), крака (от глезените) и глава за да не може да бъдат разпознати от руснаците. "Рекламна" кампания има в Полша и набират танкисти за Леопард, които да се бият за изконните полски земи в Украйна.

Тези фейкове ги минахме вече

То бива фейкове и простотии,ама вашето е извън всякакви  граници.

Или наистина сте толкова тъпи да си вЕрвате на  това, или наистина сте платени рашистки тролове .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, BANKATA написа:

Къде е грухи да ни обясни как Русия си е самодостатъчна.

https://www.rbc.ru/business/02/02/2023/63d68c1b9a79473f53d7403b

ПП: Населението на Русия е намаляло с половин милион за една година

https://www.rbc.ru/economics/01/02/2023/63da428b9a7947e741363c53

И аз това питах мурзилката в темата за РФ

https://www.kaldata.com/forums/topic/264077-русия-и-путин-обсъждане/page/127/#comment-5455397

ама отрича комунето путинист ... :)   не бил казвал никога лъжи "за популацията на РФ"  :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://t.me/NeoficialniyBeZsonoV/21901

Поредната група хохли загинали за бандеровски мераци западни 

Поредния опорен пункт взят... Трупове поне 5 и повече ...

Сватово и Кременной,това е харковското направление,следват Ямпол,Лиман и така в посока Изюм Харков

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Митко Вълчев написа:

Моят въпрос, кой те поставя в позиция да ми задаваш въпроси, на които аз да дължа отговор? Спечелил си ми уважение? Спечелил си спор? Сега видях, имам над 600 публикации, поне 500 по същество, останалите отвръщане на заяждания тип плешо, новият трол и подобни. Да пиша рашисти, Черешка, путиноиди и путлерасти но винаги след коментар от сорта. "Той Сталин е бил малко източно православен радикалисти и убивал предимно мюсюлмани е и християни, но тези които са  си го заслужили." Като идеята е, че това е правилно. Нормално. Нормални хора са това? Хора? Да, така мисля, това пиша. Щом си задаваме въпроси, оспори поста който вчера писа, че съм взел от друг и пак обиди. Хайде давай, интелигентстващи нетроле. Точка по точка, какви глупости съм писал. За мен ти си трол, класически, без грам съмнение. Уотабауатстваш, правилно ли е , заради теб го научих. Изменяш посоката на спора, изкарваш частни случаи, които нямат трохичка общо със спора. Отричането на будистите от материалното, какво общо има с невъзможността на руснаците да го постигнат въпреки, че го желаят. Много и разнообразни обиди. Явно, единственото което наистина си усъвършенствал през годините. Аз реално не съм влизал и спорил във форумите. Активен съм от 24.02 без да имам какъвто и да е личен интерес, бил съм веднъж в компания с украинци и няколко пъти с руснаци. Моето мнение е, че от царска Русия, през СССР на болшевиките, до путинова Русия тя е нещо вредно за нас, за украинците и за самите руснаци. Не са лозунги а създадени с четене и на позициите на двете страни твърдо мнение. Публикувам факти, спокойно когато ми се покаже, че греша казвам, че съм сгрешил. Троленето да сравняваш проблема , че хората имат право да си сменяват пола веднъж годишно е съпоставимо по значение с 12 години повече живот, си е точно това тролеж и то явен. Кое би предпочел ти за сина или внучето си от двете опции, ясен отговор. Ако ти обсъдиш, моите мисли и твърдения в поста, посочиш неточностите може да пробваме някакво нормално общуване, макар че нямам желание някак си. Ако подходиш тролски продължаваме стил, плевенски феерас срещу Миткото(политкоректно). Избора е твой.

Хм, предварително подчертавам, че ти отговарям напълно сериозно, без грам заяждане...

Цитирах ти твоят първи пост, без да да променям нищо...

Там няма никакво мнение, а чиста проба провокация, търсеща изостряне на спора...

Второто ти мнение е на същия хал, отговаряйки на потребител, който с нищо не те е засегнал, с призив да си пие хапчетата...

Сега да ти обясня и целта на моята провокация към теб - "Пич, или каквото си"....

Твърдеше, че Запада защитава общочовешки ценности и ти ги споделяш...

А знаеш ли, че в доста страни на Запад, не е прието да се обръщаш директно към непознат, категорично като към мъж или жена?

Не го знаеш и реакцията ти го доказа, доказа и че си толерантен, но само на думи...

Няма такова нещо, като общочовешки ценности и това едновременно е най-голямото богатство и най-голямото проклятие на този свят...

Материалното благополучие не е ценност в смисъла, който ти влагаш, още по-малко общочовешка...

Просто, като информация - ценност е наречено само в индуизма, но в много различен аспект, а именно като средство за постигане на основното, а и доколкото отредената ти карма позволява...

И не говорим за 1 промил от човечеството, а за десетки проценти от него, заедно с будисти, таоисти (даоисти) и т.н.

Дали и към какво се стремят руснаците като нация, няма как да знам, никога не съм се интересувал...

Спора ни беше, заради казаното от теб - Запада защитава общочовешките ценности, което е безсмислица дори отнесено към самите Западни държави, ценностната система на народите им е много разлики...

Няма война, която да е била за защита на ценностни системи...

Винаги войните са били за достъп до ресурси, в широкия смисъл на думата....

Няма политик, нито на Запад, нито на Изток, който да се вълнува от съдбата на редовите граждани в този конфликт, а и във всеки останал...

За онзи ти пост, казах, че думите не са твои, защото пак повтаряш пропагандни клишета...

Какво знаеш за Маккартизма в САЩ?

Нищо извън прочетените мнения и подбрани статии в нета....

Иначе не би направил онова сравнение...

Фашизма - какво знаеш за него?

Нищо, но го ползваш като аргумент, само защото Янакиев го е казал, без да отчиташ политическата му пристрастност....

Иво Христов дори и не си го чел, само по диагонал, но отхвърляш всичко, точно заради политическата му пристрастност според теб....

Истината е, че и двамата казват и откровени факти, и изопачени такива...

За да отсееш фактите, трябва да си чел не само из нета, и не само от година...

В случая се доверяваш напълно на този, който приказва това, което съвпада с твоите нагласи....

Другия пък го харесват други, поради същите причини...

И всеки от вас е прав за себе си...

Продължителността на живота зависи от много фактори....

Уверявам те, че районите в България с най-висока продължителност на живота, хич няма да ти допаднат за живеене...

Куба едва ли също е притегателна за теб, а там СПЖ е по-висока от САЩ, Дания и много по-богати страни, при това след близо 70 години ембарго...

Това, което би трябвало да те вълнува е, че в България този показател е далеч от средното за Европа... а и през последните години спада...

А иначе дали е Русия, Украйна, Беларус, горе долу е еднакво... 

Имаш право да смяташ, каквото си искаш, това не го превръща във факт....

За мен примерно, най-вредни за интересите на България са самите българи, които вечно решават, че този или онзи "голям брат" ще защити по-добре интересите им...

Никой и никога не защитава чужди интереси, всеки защитава своите собствени и ако някъде съвпаднат с чуждите - добре...

Русия ни е освободила не от любов към нас, а преследвайки собствените си интереси, които в този момент са съвпаднали с нашите....

После са се разделили, пак съвпаднали и т.н....

Същото е и с другите ни "големи братя"...

Алтруизма в политиката не съществува...

За сина и внучето ми (дано се роди живо и здраво), няма значение, какво предпочитам аз, а сина ми и съпругата му....

Голям човек е вече и не се мешам в изборите му, защото той ще живее с тях...

По същия начин и родителите ми не са се бъркали в моите избори...

За себе си казах, че нито една от двете опции не ми допада, но това си е мое мнение и не го ползвам като аргумент...

За да водим наистина спор, бих предпочел думата диспут, то трябва да имаме поне близки знания по тематиката....

Без заяждане ти казвам, че това едва ли някога ще може да се получи, просто имаме различни житейски съдби....

Което не пречи да си защитаваш мнението, но не по този арогантно нагъл начин и да не се опитваш да го налагаш като "Откровение"...

Ако желаеш да се ограмотиш поне базово по тематиката, то мога да ти посоча поне десет научни труда, които да прочетеш като начало...

До тогава, спора е "спор в кръчма", в което няма лошо, стига кръчмата да не е "каубойска", че там знаем в какво преминават споровете...

И не, ползваш термина "уотабаутизъм" неправилно....

Някъде назад в темата вече сме водили този спор с друг, може да потърсиш, ако те интересува...

Как ще решиш да продължиш си е твоя работа...

Както казах, за себе си ти избираш...

Аз ще избера, когато видя...

Пак чаршаф се получи, но по-опростено нямаше как...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Moriati написа:

Той си е измислен. А колкото до жертвите то и мюсюлманите загинали тогава са доста повече от жертвите в Сребреница..

Въпроса не е в числото а в изкарването на събитията тогава като геноцид... Имало е и къде по големи жертви в конфликти ,но странно защо никой не говори за тях като геноцид , например Белгийското управление в Конго,или гладомора в Бенгалия и Индия причинен от британците, за индианците в Северна Америка да не говорим...

Не напразно казах да погледнеш какво значи геноцид, но явно не щеше.. В документите на ООН ясно е написано кое се счита за геноцид след втората световна война...

Но политическата конюнктура на някои както и арменското лобиране държат да е точно това събитие определено и заклеймено като геноцид.. на то със задна дата при това...

Същото сега почва и с гладомора,въпреки реалните факти конюнктурата изисква да се признава за геноцид на зло на руснаците и Русия един вид...

Дет се вика няма значение реалната история и какво е било,важно е да промием мозъците с определена цел...

Същото беше и в Бг , в българската история да се счита определен период за робство, очерни всичко свързано с врага тогавашния ,и възпита ненавист ...а себе си да изкараме най най и герои и невинни и жертви...... Мдам..

Изкривяването на идторита не помага обаче, само води до повече проблеми... Като арменците,дето им промиваха мозъците че са велики непобедими войни,когато с руска помощ спечелиха първата карабахска война 90те години,и окупираха азерски територии.

Да не говоря за чистката която анправиха,над милион изселени азербайджанци при това по най зверски начин, с убийства и репресии...

И кво, това помогна ли им, спукаха им балона 2020та, въпреки опитите пак на руснаците и не само да им помогнат... Изядоха пердаха като стой та гледай,единствено се отличиха с ракетни удари по Гянджи ,по цивилни квартали с ракета Искандер....

Сега ближат рани и се мъчат да шикалкавят, надявайки се пак някой да им помогне и воюва вместо тях заради ненагледнитее им очи и уж древната история....

Тогава спрях да чета и РТ, заради Симонян и сие арменска фвйкова пропаганда...  Макар че тя беше не само там, а почти масова сред руските медии..малко бяха обективни и за военните действия и за историята...

За Армения или за Конго говорим? Аз ти давам 1915 г., а ти ми даваш ООН, която е създадена 1945 г. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Без умствен капацитет написа:

добре, че поне си признаваш дисфункцията - много от тук са така и само копират

Отново твърдиш, че има хора, които само копират и поставян информация; ясно е, че и аз съм в това число, тъй като не веднъж си казвал, че това, което пиша, е копирано и не съм го писал аз. Сега пак ще те попитам, кое точно съм копирал и не съм писал аз? Можеш ли да посочиш едно нещо, за което твърдя, че съм го писал аз, но реално съм го копирал от друго място?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, andiay написа:

Пак чаршаф се получи, но по-опростено нямаше как...

Да, като ти стъпах на врата обра обидите и псувните и се опитваш да кълвеш опонента интелигентската.

От чаршаф арнаутски ругатни се превърна в чаршаф псевдоинтелигентски клъвки.

Хем не те интересува целта на рашистите, хем знаеш най много от сички каква им е целта.

преди 6 часа, bulljo написа:

Касапина Путлер се обосра в Сталинграде, аз хем ви казах предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Moriati написа:

Поредната група хохли загинали за бандеровски мераци западни

Пострадалите и загиналите вече са около половин милион души - ето какво се случва     https://www.vesti.bg/sviat/velt-pobedata-na-ukrajna-e-vse-po-malko-veroiatna-6160759

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Реджеп Иведик написа:

Да, като ти стъпах на врата обра обидите и псувните и се опитваш да кълвеш опонента интелигентската.

Хем не те интересува целта на рашистите, хем знаеш най много от сички каква им е целта.

Иванушка, нимой са запреш...

"Ругая", когато мен ме ругаят...

На врата ми дори и да съм мъртъв, пак не би могъл да стъпиш...

Прекалено "дребен" си за това...

Което не пречи да вярваш, че желаното от теб е реално...

За да разбираш, какво се случва, не е нужно да се интересуваш до пристрастяване...

Нужно е просто набор от знания...

Иначе съм ти благодарен, че с лъжите и клеветите си по мой адрес, доказа правотата ми за определението на характера ти...

Планинците не са глупави хора, много точно са те описали...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое след кое следва е казано и доказано много подробно в снощното видео на Дмитрий Никотин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, andiay написа:

Прекалено "дребен" си за това...

Кавичките защо се поставят, интеуегенте ?

Не търси в речника, късно е на твоите години...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Реджеп Иведик написа:

Кавичките защо се поставят, интеуегенте ?

Не търси в речника, късно е на твоите години...

Кавичките са точно на мястото си, Иванушка...

Показват, че не става въпрос за буквално използване на думата, в случая, че не става въпрос за дребен като ръст...

Не търси в учебника по български...

Той не е писан за хора, приемащи желаното за реалност...

Без значение от възрастта им...

Да ти го кажа и по друг начин...

Като във вица за мравката Иванушка и слона...

Слона стъпил върху мравуняк, мравките го налазили, но той не ги усещал...

Когато обаче стигнали до главата му, той тръснал глава и всички изпопадали на земята, без една - Иванушка...

Вкопчила се във врата му....

Другите мравки започнали да скандират - "Удуши го, Иванушка"...

А Иванушка отвърнал - "Как да го удуша, като ми се губи между пръстите, нека живее"...

И тупнала на земята...

Е, аз винаги ще се губя между пръстите ти...

За това е "дребен", с кавиччки, а не дребен...

Но... ти нимой са запреш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, miro20 написа:

Тези фейкове ги минахме вече

Какви фейкове те гонят? Поляците са най-голяма бройка в интернационалния контингент от наемници/доброволци. А повечето от тях са именно напуснали армията и отишли да се правят на рамбовци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Реджеп Иведик написа:

Касапина Путлер се обосра в Сталинграде, аз хем ви казах предварително

Най-голямата ПРОСТОТИЯ на руската пропаганда от честванията в Сталинград е едно изказване на някой си , че Украйна била продала на Германия плодородния си слой ЗЕМЯ/голям смях/ и видете ли някакъв немски фермер намерил орден за храброст на някой си Гулобцов /не съм сигурен в името/  от Тула, явно е бил загинал в предадения слой от земята .Фермерът предал в посолството на Русия този орден  и сега ще бъде предаден на наследниците му от Тула./смях/ Спор възникнал дали да не се върне името  Сталинград , дори на входа на Волгоград имало табела с името Сталинград. По тяхната логика ще се върне и името  Ленинград , а след смъртта на на вожда , москва  може да се казва путкинград. /смях/

Другото ,което пропагандата пише ,че шефът на ЦРУ бил ТАЙНО в москва и предложил срещу  прекратяване на войната 20% от Украйна , после бил пак тайно в Киев и същото предложил там . Не се съгласили и двете страни и за това било взето решение за танковете! Да се чуди човек какви ги измислят ,ей!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кошмарът на НАТО: Неудържимият “Буревестник”

12-01-new_7381178308920371768_big.jpg.f2d846767596aef79970ac785a55859d.jpg

Крилатата ракета с ядрен двигател лети до целта без да е ограничена нито по време, нито по маршрут.

Съобщенията за перспективната руска междуконтинентална крилата ракета с глобален обхват с ядрена енергийна установка 9M730 „Буревестник“, които се появиха през март 2018 г. на страниците на водещите световни информационни агенции, веднага придоби характера на сензация, а в справочниците на Северноатлантическия алианс тя се нарича SSC-X -9 Skyfall.

Когато през есента на 2020 г. в публичното пространство се появи новата информация за „Буревестник“, професионалните анализатори и сериозните експерти от НАТОизпитаха безпомощно объркване, съчетано с тревожно недоумение, заменено от паника и постоянно главоболие.

Първо обаче за предпоставките. Преди малко повече от две десетилетия САЩ, по истински англосаксонски маниер, тоест едностранно, те скъсаха с Договора за ограничение на системата за противоракетна отбрана от 1972 г., който гарантираше на страните да унищожат набелязаните цели с ответен удар. В случай на ядрена ескалация, разбира се. Но към началото на XXI век Русия се приближи до толкова плачевно състояние, че „господарят на земното кълбо“ реши повече да не се ограничава в средствата за осигуряването на собствената си сигурност.

Но нека се отдалечим от анализа на историческите последствия от нарушаването на договора и да се спрем на факта, че именно той стана първият импулс, който даде тласък на първите, макар и слаби жестове на руската отбранителна индустрия, която до този момент повече приличаше на пациент в кома. За щастие, иновационният и конструктурски запас, запазен от времето на Съветския съюз, предостави, така да се каже, комплекс от реанимационни предприятия.

Именно, на тяхната основа съветските авиоконструктори създадоха ловец на подводници (на базата на Ан-22) и баражния стратегически бомбардировач (на базата на Ту-95), които трябваше да бъдат оборудвани с миниатюрна атомна енергийна установка. Въпреки това, комплексът от неразрешими по това време технологични проблеми не позволиха създаването на инсталация, която да не представлява опасност за екипажа, и проектът плавно премина към разработването първо на „ядрения дрон“, а след това и на крилатага ракета с „глобален обхват“.

Пробивът в изпълнението на този проект беше очертан през 2011 г. и след 2014 г. работата по продукта, който вече беше в доста висока степен на готовност, премина във форсиран режим.

Редовните заплашителни бележки на Държавния департамент на САЩ, адресирани по отношение на Руската федерация, бяха убедително потвърждение за успешния ход на проекта. Трябва да се отбележи, че днес представителите на ЦРУ не отричат съществуването на атомна енергийна установка, особено след като тя беше пусната в масово производство през 2019 г., това би било най-малкото глупаво. Сега те, позовавайки се на завесата на секретноста, се съмняват в готовността на самата ракета.

Какво се знае за „Буревестник“ днес? Дори под доста мощна завеса на тайната, в публичното пространство от време на време се появява информация за характеристиките на руската перспективна разработка, превърнала се в „кошмара на Америка“.

По този начин е известно, че теглото и размерите на новата ракета са сравними с тези на съществуващите руски крилати ракети. Например X-101. Но какъв е пробивът? Фактът, че компактна атомна енергийна установка е поставена в корпуса със стандартен размер. Създаването на компактен ядрен двигател за крилата ракета е заветната цел на конструкторите на всички водещи военни сили без изключение, но само руските инженери успяха да я реализират.

Основната функция на руската ракета с ядрен двигател гарантира, че крилатата ракета остава във въздуха за произволно дълго време. Какво означава това в чисто практически план, ще попитате? Много. Първо, неограничен обхват на полета, което от своя страна определя възможността за неочаквана атака на даден обект и от всяка посока. И въпреки, че според някои източници тази характеристика е ограничена до 130 000 км, тя все още е невероятна, тъй като ви позволява да направите няколко пълни обиколки около планетата. Но, колкото и парадоксално да звучи, западните разузнавателни анализатори смятат такъв показател за силно подценяван, предпочитайки да го определят не като пространство, а като време. Според тях ракетата 9М730 „Буревестник“ е способна да остане във въздуха няколко месеца.

Второ, тя е почти напълно неуязвима. Липсата на ограничения на обхвата на полета, съчетана с колосалната u продължителност на полета, обезсмисля опитите на всякакви системи за ПВО да прехванат или унищожат „Буревестник“. Липсата на необходимост от следването на дадена цел по най-краткия или определен маршрут позволява на новата руска ракета успешно да облети районите на разполагане на системите за противовъздушна отбрана/ПРО, и да достигне до даден обект от най-малко защитената посока.

Очевидно е, че разполагането на системи и комплекси за противоракетна отбрана около периметъра дори на малка държава, да не говорим за САЩ, е невъзможно по редица причини. На първо място, това е липсата на разположение на врага на немислим брой от пускови установки, необходими за това. Втората причина за фантастичния характер на подобен проект е баснословната му цена.

Дори ако разгледаме създаването на непрекъсната противоракетна отбрана изключително около мегаполисите и ключовите индустриални центрове, нито един военен бюджет, включително „безразмерният“ като американския, няма да може да финансира подобно мероприятие.

И накрая, третият аспект, който дава право да се разчита на безпомощността на системите за противовъздушна отбрана/противоракетна отбрана по отношение на ракетата с глобален обсег 9M730 „Буревестник“, е продължителността на полета. И ако заключенията на разузнавателните анализатори на колективния Запад, както никога досега, имат сериозни основания, то възможността за многомесечен полет на руската крилата ракета е нейното неопределено „преминаване“ до набелязаната цел.

Очевидно е, че нито един радиолокационен комплекс или станция не е в състояние да функционира непрекъснато толкова дълго време, без поддръжка, ремонт, отстраняване на последствията от инциденти и т. н. Така че образуването на пропуски е неизбежно, от което „Буревестник“ ще се възползва.

Изразените от известна част (предимно западната) на експертната общност, за съмненията относно способността на „Буревестник» да извършва безкраен полет в режим на „автопилот“, разбира се, имат правото на съществуване.

Въпреки това, мащабът и значимостта на този проект ни кара да се надяваме с голяма степен на увереност, че модерната крилата ракета ще бъде оборудвана с най-модерната и ефективна система за управление. И това е разумно, защото дори хипотетичната загуба на един „летящ ядрен реактор“ в резултат на неоправданите икономии от страна на производителя е катастрофа, заплашваща с непредсказуеми последствия и тази вероятност трябва да бъде сведена до нула.

И трето, силата на бойния заряд. Заряд, който за минута, надвишава един мегатон в тротилов еквивалент е напълно способен да унищожи гарантирано всякакъв тип цел: индустриално предприятие, териториален район или бетонен подземен бункер.

Заслужава да се отбележи още един много важен нюанс, който изисква ясно разбиране от страната, която възнамерява да използва своите системи за противовъздушна отбрана/противоракетна отбрана срещу 9M730. Да вземем за пример един хипотетичен случай, в който врагът успява да прихване и да унищожи крилатата ракета 9М730 „Буревестник“ още при приближаването към целта. В този случай експлозията на ядрения заряд с такава мощност неизбежно ще доведе до освобождаване на такова колосално количество енергия, че в радиус от 400 км няма да има нито едно работещо електронно устройство. Което от своя страна отваря площ от около половин милион квадратни километра за ракетите, които ще последват унищожената. За какъв спокоен сън става дума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...