dindi

Съществуват ли енергийните вампири според вас?

156 мнения в тази тема

Чували ли сте за така наречените енергийни вампири? Казано накратко това са хора, които ви влияят отрицателно и комуникацията с тях ви носи винаги главоболия. Те изсмукват положителните емоции от вас и все в тоя ред. Е, вярвате ли, че има такива хора, които могат да ви влияят против волята ви?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам за вампири, но с един приятел като се съберем верно после много ме боли главата Публикувано изображение

Дай малко повече инфо за тези "вампири"?

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Енергиен вампиризъм

С този термин обозначаваме всеки нерегламентиран и несъобразен с личната воля енергообмен, при който единия индивид е в доминантна позиция, спрямо другия.

Съществуват няколко разновидности на енергиен вампиризъм, като най- разпространената е несъзнателната форма. Той може да има израз както на сексуална основа, така и на емоционална.

Един енергиен вампир, обикновено е конфликтна личност, или е човек който обича да бъде съжаляван. И в двата случая той стимулира определени емоции у жертвата, като по този начин я кара спонтанно да освободи големи количества енергия, които той усвоява. Именно силната емоция сваля енергийните защити и това благоприятства процеса на освобождаване на енергия.

Често в действителността енергиен вампиризъм се наблюдава в семейства, където има възрастен или болнав човек, който съжителстват с малко дете. В случая детето става донор на жизнена енергия, но не може да се твърди, че то съзнателно е атакувано, а по скоро става въпрос за нещо подобно, на изравняване на ‘осмотичното’ налягане. В резултат на този процес, енергията която е в по- голямо количество при малкото дете, се усвоява от полето на възрастния и по този начин той става жизнен и енергичен, а детето обратно- може да придобие болнав вид.

Този механизъм на енергообмен е бил познат още на древните гърци, които са го прилагали като лечебна терапия.

Другия, много рядко срещан вид енергиен вампиризъм, е осъзнатия такъв. Той е присъщ за онези персонажи, на които им стига да задоволяват низките си страсти по този начин. Те съвсем целенасочено подбират ‘жертвите’ си с оглед на количеството енергия, което могат да усвоят от тях.

При неосъзнатия вампиризъм, жертвата се чувства отпаднала, губи жизнеността си; по- редки са случаите когато пада кръвното налягане. При по- продължителен контакт човек става болнав, апатичен, нерядко се стига до сериозни анемични състояния и др.

Обекта на съзнателно вмешателство чувства неразположение в областта на стомаха и слънчевия сплит, главоболие, рязко спадане на жизнеността. В режим ясновидство енергийния вампиризъм се вижда, като ясно изразена патологична връзка на ниво 3та чакра. В самата чакра, могат да присъстват тъмнооцветени, мътни вихри.

При проверка със свещ винаги се открива аномалия (пращене, неспокойно горене и издължаване на пламъка) на ниво 3та чакра (областта слънчев сплит- пъп).

ПРИ ЕНЕРГИЙНИТЕ ВАМПИРИ, КОИТО "АТАКУВАТ" ЕМОЦИОНАЛНО СВОИТЕ ЖЕРТВИ Е ДОСТАТЪЧНО ДА НЕ СЕ РЕГИРА НА ТЕХНИТЕ АТАКИ, ПО ОЧАКВАНИЯТ ОТ ТЯХ НАЧИН И ТОВА ЩЕ ГИ СПРЕ.

ПРИ ПО ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН "ВАМПИРИЗЪМ", КОГАТО ВЕЧЕ СЕ НАБЛЮДАВАТ СЕРИОЗНИ СМУЩЕНИЯ ПРИ ЖЕРТВАТА, първо трябва да се прекъсне патологичната връзка, след което се влага нова енергия, човек се хармонизира и се поставя енергийна защита. Работи се с биоенерготерапия, Рейки, Сейким и всички известни енергийни техники.

Добър амулет може да бъде направен с Цитрин, Кехлибар или Тигрово око. Специално камъкът "Тигрово око" е известен със своеството си да натрупва в себе си енергия и да я освобождава в случай на нужда. Добре е амулета да съдържа някоя "огнена" билка- хвойна или жълт кантарион, например.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ЕНЕРГИЙНО ПОЛЕ, ЕНЕРГООБМЕН И ЕНЕРГИЕН ВАМПИРИЗЪМ Ето още малко инфо по темата .

Как да се предпазим

1. Не влизайте в конфликт, даже усилено да ви предизвикват! Не мъстете! Не отговаряйте на злото със зло! Не се гневете за дреболии!

2. Живи растения(без кактуси и лианови), кристали ,украшения от дърво помагат много за да бъдем защитени

Кристалите по принцип трябва да бъдат индивидуално избрани ,но планинският кристал, хематита,малахита, нефрита ,обсидиана са универсални източници на енергия.

От дървените украшения най-силни са тези направени от дъб, бреза,ела,бор,клен.

3. Димът и ароматът на запалени смърчови иглички прочиства жилището от вредни влияния. Борови шишарки в купа също прочистват,но не скъсани шишарки,а събрани под дървото.

4. Огледалата в дома не бива да са срещу входна врата и не трябва да отразяват леглото.

5. Аквариуми с риби(с добре поддържана вода)

6. украшения с форма на пеперуда

7. картини с любими природни пейзажи ,също допринасят за положителната енергетика на дома.

8. Слънцето трябва свободно да влиза в стаите ,а редовното проветряване е много важно.

9. Паленето на свещи и аромати също прочиства дома

И най-важното: замислете се кои хора от обкръжението ви действат омаломощаващо и се опитайте да намалите до минимум контактите си с тях. Хубаво е, когато видим подобни симптоми у непознати и не близки хора, да си имаме едно наум и да не седим в тяхната компания.

Редактирано от aniiv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам за вампири, но с един приятел като се съберем верно после много ме боли главата Публикувано изображение

Дай малко повече инфо за тези "вампири"?

Fifa, не си само ти, сигурно и аз познавам този човек. Проблема е, че не е сам, или има много дубликати. Различни и по вид, и по мислене. Една вечер с тях, или някой от тях, и после "ох главата..........."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Fifa, не си само ти, сигурно и аз познавам този човек. Проблема е, че не е сам, или има много дубликати. Различни и по вид, и по мислене. Една вечер с тях, или някой от тях, и после "ох главата..........."

... и ти изсмукват цялата енергия и емоции за следващия ден Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

... и ти изсмукват цялата енергия и емоции за следващия ден Публикувано изображение

Да ти кажа честно, "попиват цялата енергия и емоции" е по - точният израз, май.....

А това с изсмукването е друга тема...... :eek:

Айде стига съм спамил, че dindi може да се нервира че и пълним темата с глупости.......

Редактирано от hattamotto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

темата ме заинтригува,къде мога да се запиша на курс или кръжок,искам да стана енерг. вампир?!!

моля споделете!!! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според тв канал "хистори" съществуват.Те са общество живеещо в Непал.Сам Хитлер се е домогвал без резултат до тяхното учение и те са се самоубивали.Показаха два примера как един такъв застана пред куче и го уби с поглед, после повтори номера с крава.Кравата умря на място.Сталин е създал подобен институт в помощ на КГБ.Плашещо звучи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

темата ме заинтригува,къде мога да се запиша на курс или кръжок,искам да стана енерг. вампир?!!

моля споделете!!! Публикувано изображение

Ами спроред Profruit ще трябва да отидеш до Непал :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бреййй! То,като се замисля е пълно с такива личности навсякаде,наричат се простаци.Само дето няма спасение от тях,нито камъни,нито светена вода и др. такива не им действат.Само едно ги оравя,боя сутрин рано на голо (аааа,и сръбска музика за фон).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имаме двама такива /вампири / но си ги церим с високо напрежение Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сериозно погледнато, не изключвам съществуването на такива, все пак човешката природа е необятна :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бреййй! То,като се замисля е пълно с такива личности навсякаде,наричат се простаци.Само дето няма спасение от тях,нито камъни,нито светена вода и др. такива не им действат.Само едно ги оравя,боя сутрин рано на голо (аааа,и сръбска музика за фон).

Малък корексион.С бой, тесни обувки, сръбска музика, корав хляб, резани уши и джасан се става върколак.Тук говорим за вампове.Човек, като чукне 70 години, като се гримира, облече дрехи от нафталина и отиде на пазара да търси еко домати гаранция за енергиен вампир.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Понякога има хора които нецеленасочено го правят.... Аз също познавам хора с които просто не мога да говоря и след като съм била в компания с тяхно присъствие се чувствам зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

в последно време много се заговори енерг. вампири.Честно казано склонна съм да вярвам,че има нещо вярно.Случвало ми се е когато говоря с човек който бълва само "змии и гущери" после да се чувствам като парцал ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малък корексион.С бой, тесни обувки, сръбска музика, корав хляб, резани уши и джасан се става върколак.Тук говорим за вампове.Човек, като чукне 70 години, като се гримира, облече дрехи от нафталина и отиде на пазара да търси еко домати гаранция за енергиен вампир.

Хехехеххехеххехе, големи сте веселяци! ;)

Не знам, и да има, мен такива не ме ловят! Иначе, верно, някои се оплакват, че в присъствието на определени хора започва да ги боли глава, но на мен, сериозно, въпросните заподозрени не ми действат, слава Богу! :P:P

Редактирано от MELL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чували ли сте за така наречените енергийни вампири? Казано накратко това са хора, които ви влияят отрицателно и комуникацията с тях ви носи винаги главоболия. Те изсмукват положителните емоции от вас и все в тоя ред. Е, вярвате ли, че има такива хора, които могат да ви влияят против волята ви?

Чувала съм за енергийните вампири. Да,истина е има такива хора и аз познавам много такива. Много изсмукващо емоционално ми действат. Не ме заболява глава от тях, а просто ме натоварват и след общуването си с тях се чувставам като изцедена и много изморена емоционално. Отвратително е ;)

Предпочитам да не общувам с такъв род хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дааа, определено има такива. Има такива, които се хранят с енергията на другите. Правят го напълно съзнателно. Но всеки може да бъде енергиен вампир съвсем несъзнателно. Има моменти, в които чувстваш жизнените си сили отслабнали поради някаква причина. В такъв момент може без да искаш да отнемеш енергия от някого по най различен начин. например чрез оплакване, споделяне на проблеми, та дори и чрез една дума, един поглед.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бях чел че някакви екстрасенси (хора на руснака) са изсмуквали енергията на Веско Топалов... Аз лично съм чувал за биосеанси.Тук в Стара Загора имаме такава личност която лекува с енергия Момера Пенчева...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да -да съществуват ;) В момента гледам в един от тях,АХ...този монитор. На сутринта,май и аз съм прихванал НЕЩО... с тези червени очички. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съществуват !!! ;) Една моя колежка в бачкането е чудесен пример за енергиен вампир....Когато на другите им е нервно и гадно,тя направо се кефи,а като говоря с нея и после се чувствам адски изтощена....Егати работата.... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Определено съществува някакво движение на енергия, но в повечето случаи този, който го предизвиква, не го прави осъзнато. Според мен всеки от нас има такива способности, те са си заложени, просто трябва да ги събудим ;)

Редактирано от myd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да определено има енергийни вампири,но те са плод на нашето въображение,ние ги създаваме без да искаме. Публикувано изображение

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Известия

• Калин Карабойчев

Бъди специален, вземи своя VIP Абонамент   14.06.2016

Със своя VIP Абонамент получаваш:  Форум без никакви реклами.  5 пъти повече точки репутация, с които да гласуваш.  Табелка Специален потребител под аватара си.  Възможност да съхраняваш до 1000 лични съобщения в пощата си.  Специален различен цвят на ника ти, който те отличава от останалите.  До 50 мегабайта пространство за прикачване на файлове.  Използваш търсачката без да чакаш между честите търсения.  Възможност да отваряш и затваряш своите теми.  2 снимки, 3 линка и 5 реда в подписа ти.  Възможност да създаваш теми с Анкети в тях.  Възможност да прикачваш файлове към личните си съобщения.  Не чакаш между честите изпращания на лични съобщения.  Достъп до специален VIP форум, в който можеш да се включиш в дискусии с администрацията на форума относно нововъведения и нови услуги касаещи целия сайт и форум. Не чакай, бъди специален Поръчай сега!
                             VIP - 3 месеца                         VIP - 1 година        5.00 EUR с ДДС                      10.00 EUR с ДДС
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение