Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да споделим тест на притежавания твърд диск

Препоръчан отговор

• 2 седмици по-късно...

ето я и моята Баракуда на 5400 оборота с 8МБ кеш - ЦЪК

Редактирано от taz_the_devil (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Hitachi 8mb cache 7200 rpm SATA-II

Публикувано изображение

Доста грее за хард диск май..

Редактирано от the_X_files (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Новата конфигурация инфо => http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...mp;#entry729763

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Резултатите от старата машина и хард диск:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?s=...st&p=399614

Инфо за старата конфигурация:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...mp;#entry727279

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Ето ги и моите двама хубавци в RAID 0 режим.Seagate Barracuda 250GB/7200.10/SATA2/16MB.

МАЙ СЪМ ШАМПИОН А...... :offtopic_s:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от Roki77 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

много ми е бавен сигейта Публикувано изображение(((

Първо май трябваше някой да обясни как се тества с програмата HDTune. В опциите има едно меню, от което се определя големината на блоковете, с които се прави теста. Стандартно е 64 KB, но ако искаш да се изфукаш, може да зададеш големина на блоковете до 8 MB! Ако са по-малко - резултатите ти ще бъдат плачевни.

Второ, тия падове се появяват при стартирани други приложения, които в даден момент четат от харда. Процесора ти е натоварен 11%, което ми говори, че вероятно си пуснал и други програми при теста. Все пак кажи какъв ти е процесора, защото при мен 11% могат да означават яко натоварване, но при други напълно нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Картинката говори сама за себе си.

Публикувано изображение

btw това му е температурата при натоварване. Понякога стига и 28 градуса, но рядко. За да няма въпроси - точно пред хардовете има една 120мм перка вкарваща въздух с 2000 оборота в минута.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Описание на устройството ExcelStor Technology J8160S (PVB300Q40BC08C) бива ли ?

post-149605-1206023203_thumb.jpeg

Редактирано от windowsXP (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Забележка:

RAID масива е системен: т.е. от него се зарежда ОС, което не е малко... показателите са повече от добри.

ПП Не съветвам никой да инсталира ОС в/у RAID0... 95% риск!

Показаният Burst Rate е сравнително нисък, старите ми дърачета дават 170 МБ/с, като самият производител на софтуера казва нещо интерестно в случая:

An important parameter of the test is the Burst Rate. This value should always be higher than the maximum transfer rate.

A lower value is usually an indication of a configuration problem.

Справка - на сайта им

Другото, което не ми харесва е времето за достъп - т.н. Access Time, при мен е 12.8, както подчертах вече са доста поостаряли. Времето за достъп и пиковата скорост (Burst Rate) са много важни при рутинна, обща работа. Показаните стойности от порядъка на средна скорост от 160 МБ/с са доста впечатляващи. Би ли обяснил Пит защо се получават по-ниски стойности за този Burst Rate и времето за достъп при теб ? С какви дискове е системата, ако не е тайна :) Защо процесора е на 16 % ? Е, ако може и малко инфо за самата система като дъно, проц, памет и т.н. ?

Burst Rate e нисък, защото РАИД масива e с размер на блока 32Кб (ръчно зададен), който е доста малък и доста под стандартния за stripe 128k. На RAID масива има инсталирана ОС, което ще рече, че му се налага да обработва големи обеми от малки по размер файлове, което никак не е силна страна нa RAID0, но както си личи от втората графика, работата с файлове по-големи от 512к - е значително по-добра.

Размер на блока по-голям и по-малък от 32к при мен води до значително по-ниски резултати!

Времето за достъп се влияе от същите фактори, както и от неоптимизирания за работа в RAID frmware на дисковете, които са WD2500AAKS!

Натовареността на процерора е по други причини (имаше забравен iTunes, който си свиреше нещо във фонов режим), нормалните са около 2~3%

В заключение мога да кажа, че RAID0 е идеален като допълнителен масив, но не и като системен, определено Raptor си държи първенството за тази цел!

Забележка за клокърите: Да не се забравя заключването на PCI шината при клок, защото RAID масива се влияе изключително от нея и при стойности от 106MHz при мен се получи разрушаване на масива (не фатално)!

kmvasilev, конфигурацията е следната:

Редактирано от pit (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Забележка:

RAID масива е системен: т.е. от него се зарежда ОС, което не е малко... показателите са повече от добри.

ПП Не съветвам никой да инсталира ОС в/у RAID0... 95% риск!

Съвсем малко повече от АБСОЛЮТНО добри... :whist: Страхотно,братле,страхотно... ;) Редактирано от питон357 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем малко повече от АБСОЛЮТНО добри... :clap: Страхотно,братле,страхотно... :wors:

Показаният Burst Rate е сравнително нисък, старите ми дърачета дават 170 МБ/с, като самият производител на софтуера казва нещо интерестно в случая:

An important parameter of the test is the Burst Rate. This value should always be higher than the maximum transfer rate.

A lower value is usually an indication of a configuration problem.

Справка - на сайта им

Другото, което не ми харесва е времето за достъп - т.н. Access Time, при мен е 12.8, както подчертах вече са доста поостаряли. Времето за достъп и пиковата скорост (Burst Rate) са много важни при рутинна, обща работа. Показаните стойности от порядъка на средна скорост от 160 МБ/с са доста впечатляващи. Би ли обяснил Пит защо се получават по-ниски стойности за този Burst Rate и времето за достъп при теб ? С какви дискове е системата, ако не е тайна ;) Защо процесора е на 16 % ? Е, ако може и малко инфо за самата система като дъно, проц, памет и т.н. ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравей Пит, резултатите наистина са добри, аз обикновено избирам по-балансиран подход и размер на блока заради неизбежния трансфер на големи блокове и т.н. но 32к много рядко. Ето две снимчици от най-новата ни щайга в офиса, РАИД-а е реализиран с нещо по-правилно като НДД и мааалко по-бързо от въпросните Раптор-и, с инсталирана ОС, работаща на него и под лек товар но няма време и шанс за чист тест, такава и е съдбата на щайгата - да работи а не е само за тестове Публикувано изображение Затова има и леки пропадания но резултатът е сравнително поносим :)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

И след оптимизация на масива... ;) :

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от kmvasilev (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно сравнение със и без RAID 0. 2xSeagate 250GB SATA II 16 MB Cache ST3250410AS

1) Нормален режим:

Публикувано изображение

2) RAID 0 :

Публикувано изображение

Първият тест го напрвих при доста пуснати процеси, че не ми се занимаваше да ги спирам.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...