Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Дискусии: Любовни романи Част 1

Препоръчан отговор

И аз обичам по-борбени главни героини :angry: И ако главният герой отначало не ги харесва и се възмущава от нея - супер,а после да се чувства привлечен и малко по малко ... Много ми харесва "Гняв" на Кристина Дод,а също и "Див и влюбен " на Джоана Линдзи много ми допадна,"Дива кръв" на Ребека Брандуейн ... приемам предложения от този тип :angry: И да питам пак за заглавие на книга,която съм чела отдавна - Ирис или Бард е издателството,той и тя са се познавали като деца,после тя заминава със семейството си за някаква южна плантация - май в Ямайка,не помня и тя се връща след години и ... помня,че той се учудваше,че тя има равномерен тен по цялото тяло :angry: Големи обяснения няма що,но дано някой се подсети :angry:

Ммм мисля че е на Ангел на ноща на Анет Лем :clap: да тя е. :eek:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 8,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Категорично - НЕ! Като я искаш - можеш да си я закупиш било от книжарниците, било чрез директна поръчка! При положение, че този форум вдъхнови собственичките на издателството да я преведат и пусна

Ясно,разбрах че тук няма да стане,ама аз ще си я намеря някъде,все някой ще я сканира!!! А мислех че тук всичко има ,и се изпълняват заявките

Тук може да дискутираме, да разискваме и да се караме за всичко на тема "Любовни романи"

Публикувани изображения

Ммм мисля че е на Ангел на ноща на Анет Лем :clap: да тя е. :angry:

И аз мисля че е тя, поне доколкото си спомням :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм мисля че е на Ангел на ноща на Анет Лем :) да тя е. :wors:

Точно тя е. Плантацията беше в Барбадос.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо малко по-различно - исторически криминален роман Шинджу на Лора Джо Роуланд: първа книга от поредицата й Японски загадки :whist:

Ако някой има желание, може да си изтегли романа от тук: ;)

http://account-co.net/torrents-details.php?id=3478

Редактирано от bobych (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, хубаво е да ги подкараш поред, за да проследиш развитието на взаимоотношенията между главните. Иначе във всяка книга е различен криминалния случай, който се разследва. :cool:

Поредицата в хронологичен вид:

1. Шинджу

2. Бундори

3. Урагири

4. Иредзуми

5. Китанката

6. Якешину

7. Кейсей

8. Сиуши

9. Цуамоно

10.Дим Мак

11.Кикунохана

12.Окаеши

13.Мейреки

Боже, ако трябва да ги произнеса тез имена, ще си изкълча ченето 43cdebc7114f07583f291958601ac688.gif

Боби, благодаря за "Шинджу" :lol6: Веднага я тегля и я почвам kiss.gif С нетърпение ще очаквам и следващите от поредицата :)

Редактирано от Stefanika (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо малко по-различно - исторически криминален роман Шинджу на Лора Джо Роуланд: първа книга от поредицата й Японски загадки ;)

Ако някой има желание, може да си изтегли романа от тук: :yanim:

http://account-co.net/torrents-details.php?id=3478

Боби, благодаря за книжката, резюмето й ми разпали любопитството, защото преди години бях чела "шогун" и определено ми беше харесала книгата, и сега като ги видях тези самурай и шогуни и цялата настръхнах, трябва да се пооглеждам за тези книжки по сергиите :*

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нещо малко по-различно - исторически криминален роман Шинджу на Лора Джо Роуланд: първа книга от поредицата й Японски загадки ...
Нещастна съм, докато я качиш и ми я отмъкнаха за редакция.. Кога ще качиш следващата? :wors:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Удоволствието е мое, момичета kiss.gif Пък и поредицата определено си заслужава: наред с криминалната история, която е в Средновековна Япония, авторката отделя внимание и на личния живот на главния: как се запознава с главната, женят се поради взаимноизгодния брак и за двете страни и как постепенно се влюбват. Главната е дъщеря на един от най-влиятелните съдии и настоява пред главния да е напълно равноправна негова партньорка в разследванията му. Надявам се поредицата да ви хареса, а аз постепенно една по една ще сканирам и останалите книги по ред на номерата :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде още една кримка, но този път от Пол Дохърти - първата книга от поредицата "Загадките на Александър Македонски"

"Храмът на смъртта"

П.С. Xesi, от тази поредица в читанката я има третата книга,т.е. остана само втората да изтропкам и ще се завърши цялата поредица :cool:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

момичета аз пак искам помощ за заглавията на две книги:

За първата - Главните се срещат, когато неговият самолет каца на пътя близо до колата й. Тя пътуваше за към едно малко градче за да отвори магазин за даване на видеокасети под наем, а при него бяха попаднали касетите й. Главният имаше по-малък брат и те двамата все и помагахо даже брат му започна работа при нея.

А за втората беше от едни малки книжки с романи в които деиствието се развива по коледа. Главния се казваше Мат и имаше двама сина единия от които се казваше Матю, а тя беше фризьорка или нещо подобно и по-коледа той спечели от томбола безплатна бодстрижка от нея, а тя от него теле. Живееха в един малък град, а той имаше ферма. За сего това си спомням. А и заглавието беше нещо с томбола...

Благодаря предварително!

Редактирано от flo0 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

момичета аз пак искам помощ за заглавията на две книги:

За първата - Главните се срещат, когато неговият самолет каца на пътя близо до колата й. Тя пътуваше за към едно малко градче за да отвори магазин за даване на видеокасети под наем, а при него бяха попаднали касетите й. Главният имаше по-малък брат и те двамата все и помагахо даже брат му започна работа при нея.

Не знам за втората,но първата се казва "Щастливо приземяване" на Шерън Брондъс.Мислех,че я имам ,но явно съм се оттървала от книгата.Доколкото помня не бе лоша.

Двамата само спореха в началото,а той ми бе странен.Нещо все се мусеше,все не одобряваше,а тя май бе прекалена оптимиска.Беше тръгнала да открива магазин на това на географията,а някои от месните се държаха все едно открива сексшоп.

Като цяло обаче става за четене,дори мисля,че на не толкова капризните като мен ще им хареса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещастна съм, докато я качиш и ми я отмъкнаха за редакция.. Кога ще качиш следващата? :blink:

Е, не се кахъри! Така и така ще я прегледаш след мен. Но определено върви бързо и е интересна. Тази сутрин прехвърлих 50 страници.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти народе!

Аз пак на просия :D Бренда Джойс - Виолетов огън. Трябва ми pdf файла, защото в акаунта има само rtf. Някъде по трасето са се загубили главите - стоят само пролога и епилога ;) Другия вариант ще е голяма играчка - някой да ми пише къде почват. Та ако на някой му се намира - много ще съм му благодарна. Хич не ща да го удрям на едното вдъхновение :D

И ако някой знае от кое издателство е Джоан Джонсън - Кид?

Редактирано от maskara (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я вижте в Мастерса какво са пуснали - The Tenant of Wildfell Hall, ОБИТАТЕЛКАТА НА УАЙЛДФЕЛ ХОЛ

Това е екранизация от 1996 год.

Копирам целия текст за тези които се интересуват

Анотация

Когато Хелън Греъм /Тара Фитцджералд/ става новата обитателка на Уайлдфел Хол, нейният независим дух и радикални разбирания бързо я дистанцират от застиналата провинциална общност на Йоркшир през 19 век. Младият фермер Гилбърт Маркъм /Тоби Стивънс/ е силно заинтригуван от нея и поредица от драматични събития постепенно ги сближават. Но загадъчният начин на живот на мисис Греъм и необикновеното й поведение всъщност прикриват много тайни от миналото, които обществото на викторианска Англия не може да остави неразбулени.

Това е екранизация на последния роман на най-малко известната от трите сестри Бронте – Ан, и подобно на техните произведения, също се счита за предизвикателство към викторианските нрави. Главната героиня е независима и откровена, без обичайният за времето страх да говори за убежденията си открито и непредвзето. Противопоставяйки се на привидния морал на епохата си, Ан Бронте описва тази черта като по-достойна от малодушното покорство на друга своя героиня, Милисент, която търпи безропотно нещастния си брак. Преплитайки историята на Хелън Греъм с тези на другите обитатели на общността, The Tenant of Wildfell Hall създава безпощадна картина на високите викториански претенции, а със сценографията и актьорската си игра не отстъпва по въздействие екранизациите по романите на нейните сестри.

Редактирано от debilgates (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я вижте в Мастерса какво са пуснали - The Tenant of Wildfell Hall, ОБИТАТЕЛКАТА НА УАЙЛДФЕЛ ХОЛ

Анотация

Когато Хелън Греъм /Тара Фитцджералд/ става новата обитателка на Уайлдфел Хол, нейният независим дух и радикални разбирания бързо я дистанцират от застиналата провинциална общност на Йоркшир през 19 век. Младият фермер Гилбърт Маркъм /Тоби Стивънс/ е силно заинтригуван от нея и поредица от драматични събития постепенно ги сближават. Но загадъчният начин на живот на мисис Греъм и необикновеното й поведение всъщност прикриват много тайни от миналото, които обществото на викторианска Англия не може да остави неразбулени.

Това е екранизация на последния роман на най-малко известната от трите сестри Бронте – Ан, и подобно на техните произведения, също се счита за предизвикателство към викторианските нрави. Главната героиня е независима и откровена, без обичайният за времето страх да говори за убежденията си открито и непредвзето. Противопоставяйки се на привидния морал на епохата си, Ан Бронте описва тази черта като по-достойна от малодушното покорство на друга своя героиня, Милисент, която търпи безропотно нещастния си брак. Преплитайки историята на Хелън Греъм с тези на другите обитатели на общността, The Tenant of Wildfell Hall създава безпощадна картина на високите викториански претенции, а със сценографията и актьорската си игра не отстъпва по въздействие екранизациите по романите на нейните сестри.

Да, гледах филмчето, хубаво е :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти народе!

Аз пак на просия :wors: Бренда Джойс - Виолетов огън. Трябва ми pdf файла, защото в акаунта има само rtf. Някъде по трасето са се загубили главите - стоят само пролога и епилога :yanim: Другия вариант ще е голяма играчка - някой да ми пише къде почват. Та ако на някой му се намира - много ще съм му благодарна. Хич не ща да го удрям на едното вдъхновение ;)

И ако някой знае от кое издателство е Джоан Джонсън - Кид?

Не знам къде да го кача така че ето:

http://dox.bg/files/dw?a=3bb5ccf182

Дано да свърши работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Анотация

Благодаря, мила kiss.gif Честно казано, не знам да са издавани на БГ романите на Ан Бронте - Agnes Grey и The Tenant of Wildfell Hall, за съжаление sad.gif Така че с голям интерес ще изгледам филма. Интересно дали стила на писане на Ан се доближава до този на Шарлот или на Емили? Аз лично предпочитам Шарлот Бронте с "Джейн Еър", а "Брулени хълмове" на Емили ми е малко мрачна и тежка :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично предпочитам Шарлот Бронте с "Джейн Еър", а "Брулени хълмове" на Емили ми е малко мрачна и тежка :)

Като отваряте дума - не мога да се въздържа и да се изкажа, въпреки че отивам малко извън темата ви, за което се извинявам:

Ууууу - мрачна и тежка е доста меко определение за "Брулени хълмове", четох я преди 2 години мисля, и хич не знаех за какво става дума. Но защо бях решила, че става въпрос за огромната любов между двама души - не знам, представете си разочарованието ми - Хийтклиф зъл и отмъстителен, толкоз гаден гадин, а Катрин такава лигава коза...В обобщение - това е най-най голямото ми книжно разочарование в цялостната ми читателска кариера, с риск да бъда заплюта от всички интелектуалци го казвам, обаче не мога да разбера как може книга, след чието прочитане ходиш 10 дни като намусен като дъждовен облак, може да бъде толкоз хвалена - прехвалена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като отваряте дума - не мога да се въздържа и да се изкажа, въпреки че отивам малко извън темата ви, за което се извинявам:

Ууууу - мрачна и тежка е доста меко определение за "Брулени хълмове", четох я преди 2 години мисля, и хич не знаех за какво става дума. Но защо бях решила, че става въпрос за огромната любов между двама души - не знам, представете си разочарованието ми - Хийтклиф зъл и отмъстителен, толкоз гаден гадин, а Катрин такава лигава коза...В обобщение - това е най-най голямото ми книжно разочарование в цялостната ми читателска кариера, с риск да бъда заплюта от всички интелектуалци го казвам, обаче не мога да разбера как може книга, след чието прочитане ходиш 10 дни като намусен като дъждовен облак, може да бъде толкоз хвалена - прехвалена.

Ох, Пете, прочетох "Брулени хълмове" един-единствен път и то само защото е писана от Емили Бронте sad.gif Честно казано дълбоко-трагичните истории страшно много ме натоварват. Предпочитам романа да ми носи наслада и да ме разтоварва. Но ако прочетеш "Джейн Еър", писана от Шарлот Бронте - книгата е съвсем, съвсем различна. Много е увлекателна и интересна, няма нищо общо с мрачния и на моменти зловещ стил на Емили Бронте в "Брулени хълмове". Няма абсолютно нищо общо в начина на писане между двете сестри. :lol6: Та затова ми стана интересно, третата сестра Ан Бронте какъв стил има? Т.к. не съм чела нейна книга с интерес ще изгледам филма, който е правен по втората написана от нея книга. Първата й - Agnes Grey, доколкото ми е известно е нещо като автобиографичен роман.

Редактирано от bobych (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

В обобщение - това е най-най голямото ми книжно разочарование в цялостната ми читателска кариера, с риск да бъда заплюта от всички интелектуалци го казвам, обаче не мога да разбера как може книга, след чието прочитане ходиш 10 дни като намусен като дъждовен облак, може да бъде толкоз хвалена - прехвалена.

Ами именно защото книгата дава такова силно въздействие, че дни наред ти е в главата, означава че е наистина силно въздействаща и запомняща се.. А това е един от критериите за наистина добра книга.. въпреки отрицателните емоции..

А колко други книги си чела, които да оставят такова трайно впечатление в ума ти?

Истински добрите книги се запомнят.. останалите просто ти оставят само спомен за приятно, безразлично или неприятно усещане.. и след време само си спомняш усещането.

А доста книги просто забравяш..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване