Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Дискусии: Любовни романи Част 1

Препоръчан отговор

Ох мила да ти кажа не я помня много. Чела съм я преди много време. Ще видя да си я припомня и ще ти кажа. kiss.gif

Добре,мила,хич не й се притеснявай kiss.gif Аз така или иначе съм я запланувала за четене, макар че сюжет с преминаване във времето не е от любимите ми, надявам се книжката да ми допадне :eek:

Още един исторически любовен роман:

Червена роза - Флора Спиър

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 8,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Категорично - НЕ! Като я искаш - можеш да си я закупиш било от книжарниците, било чрез директна поръчка! При положение, че този форум вдъхнови собственичките на издателството да я преведат и пусна

Ясно,разбрах че тук няма да стане,ама аз ще си я намеря някъде,все някой ще я сканира!!! А мислех че тук всичко има ,и се изпълняват заявките

Тук може да дискутираме, да разискваме и да се караме за всичко на тема "Любовни романи"

Публикувани изображения

Момичета, може ли отзиви за "Дамата на лорда" на Чарлин Крос. Започвам редакцията и, та се чудех дали ще ми е интересна. rolleyes.gif

Преди време, мярнах заглавието и някъде из форума, ама не се сещам къде точно и по какъв повод.

Мерси предварително на всички отзовали се.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,мила,хич не й се притеснявай kiss.gif Аз така или иначе съм я запланувала за четене, макар че сюжет с преминаване във времето не е от любимите ми, надявам се книжката да ми допадне :eek:

Оле супер, тъкммо я бях видяла рекламирана в една друга книга. Мерси мила. Ти май имаш най-яката колекция от книги. :baby:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за книжкатаkiss.gifТя е страхотна,четях я преди години и си я спомням смътно,но и малкото,което си спомням ме какара да я прочета отново;)Препочъчвам я на всички:baby:Удоволствието е гарантирано:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Reckless Love (1989) тази книжка е от поредицата Блекторн на Елизабет Лоуел но май нее сканирана,някой може ли да ми каже за кой от фамилията се отнася и евентуално да я сканира

Книгата е историческа,действието се развива непосредствено след Гражданската война и е за Тай Маккензи,пра-пра-прародител на съвременните Маккензи от поредицата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, може ли отзиви за "Дамата на лорда" на Чарлин Крос. Започвам редакцията и, та се чудех дали ще ми е интересна. rolleyes.gif

Преди време, мярнах заглавието и някъде из форума, ама не се сещам къде точно и по какъв повод.

Мерси предварително на всички отзовали се.

Кристи,мила, надявам се книжката да те очарова, стига да не си настроена за сериозно четиво. :hush: На мен ми е сред любимите - обожавам да я препрочитам и всеки път неуморно се забавлявам. 4c87255f5a426ac0c06d6ec1c0974505.gif Даже я включих в класацията си за най-забавни моменти на 3-та позиция със зеления като английската трева лордd0ccbb8756e7c57d746a41d9e832e3a4.gif

3. Дамата на лорда, Чарлин Крос

- Ако това нещо се лепи върху стената, направо не ми се мисли какво ще стане, ако залепне за стомаха ми - каза сър Джон и се намръщи.

- Мисля, че предпочитам да не разбера това. - Подозрението на Алек се засили и той също се намръщи. - Това е само предположение, което едва ли е възможно, но не мислиш ли, че цветът на това нещо съвпада с цвета на вар?

Сър Джон изръмжа утвърдително и двамата отместиха купите си и огледаха сладкишите.

- Ще се опитаме ли да ядем от това? - попита рицарят.- Или мислиш, че и то е правено със строителни материали?

Алек вдигна един сладкиш от чинията и той се разпадна в ръката му.

- Като се изключи, че вероятно са по-стари от замъка, мисля, че е по-безопасно да ги изядем в сравнение с кашата.

Зад него Чандра трябваше да прехапе устни, за да не се изсмее на висок глас. Тя наблюдаваше как саксонецът подушва сладкиша и отхапва от него. Той дъвка изгорелия сладкиш дълго време.

- Вино! -изграчи, след като на два пъти се опита да преглътне.

- Разбирам, че не харесвате много родината ми -каза тя, когато най-после успя да овладее раздразнението си.

- Да харесвам твоята... - Алек спря по средата на изречението. - Ще ти кажа нещо, и то е самата истина. Мразя това място и едва ли някой може да ме обвини, след като чуе причините. Накараха ме да стоя под студения дъжд в продължение на часове, а когато ми приветстваха с добре дошъл, ми дадоха да ям лепкава каша и прегорени сладкиши, които дори свиня не би погледнала. Откакто съм в Северна Шотландия, очите ми невидяха нищо друго, освен потискащо кафяво и мрачна сивота. Бих дал всичко за една нормална вечеря, гореща баня и за това отново да бъда заобиколен от зеленината на Англия, защото там е единственото място, където мога да се радвам на такива удобства.

Чандра стисна зъби и се вгледа в англичанина. Значи той искаше „зеленината" на своята Англия? Ако желанията

можеха да бъдат превърнати в реалност, тя с удоволствие щеше да го изпрати в родината му само с едно мигване на окото.

- Значи искате да бъдете заобиколен от английската зеленина, така ли? - попита го тя.

- Да - тросна се Алек. - Точно това искам!

- Дай боже, милорд, скоро желанието ви да бъдеизпълнено.

- Имам нужда от помощта ти. Саксонецът иска гореща баня и аз ще изпълня желанието му.

- Чандра, ти си истинска вещица - каза той през смях.

- О, не, Девин. Саксонецът каза, че иска да бъде заобиколен от цвета, който най-много му напомнял за любимата му Англия. Аз просто се опитвам да изпълня част от желанието му.

Чандра наведе бутилката и във ваната се изля зелена боя, която се използваше за боядисване на вълната за наметалата на клана Морган. След това братовчедите излязоха от стаята, като се смееха на висок глас.

Алек се протегна в горещата вода и въздъхна облекчено, докато студът напускаше костите му. Когато излезе над водата, забеляза една кана с топла, чиста вода и я изля над главата си. След това се облегна назад и се отпусна. Когато водата поохладня, излезе от ваната и се изсуши. На вратата се почука и Алек чу гласа на сър Джон.

- Влез - каза той, докато увиваше дългата вълнена кърпа около бедрата си.

Сър Джон влезе в стаята и затвори вратата зад себе си. Той огледа Алек на слабата светлина на свещите и се намръщи.

- Добре ли си? - попита той.

Алек се втренчи в рицаря.

- Чувствам се отлично. Защо питаш?

- Изглеждаш малко зелен и си помислих, че от сладкишите може да си получил стомашно разстройство.

Алек се намръщи и се приближи към свещта, която бе поставена на ниска масичка до леглото. Обърна ръцете си под светлината, след това свали кърпата от кръста си и повдигна крака си. Крайниците му определено имаха зеленикав цвят. Той изруга и се върна при ваната, взе каната, напълни я с вода и я изля обратно във ваната - зелено.

- Това е цветът на тревата - каза той.

- По-скоро е „английско зелено", не мислиш ли? - отбеляза сър Джон.

Двамата се втренчиха един в друг и Алек изруга повторно.

П.С.Дано съм ти дала малка сламчица, мила, какво да очакваш от романа. :D

Редактирано от bobych (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Книгата е историческа,действието се развива непосредствено след Гражданската война и е за Тай Маккензи,пра-пра-прародител на съвременните Маккензи от поредицата.

благодаря ти много май само ти напоследък отговаряш на въпросите ми

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лелее, колко сте изписали...

Отдавна си мисля да ви питам дали моете да препоръчате книжка подобна на - ВЕЧНО ТВОЙ на Тереза Медейрос.

Видях че сте споменали за някаква поредица Паднали ангели , може ли д кажете нещо повече за нея?

Благодаря!

Еми поредицата е на мери Джо Пътни, и носи името си от една компания - четирима младежи, които са много добри приятели и цял Лондон ги е наричал така. Въпросните приятели са Никълъс, Люсиен, Рафи и Майкъл, а ето я и поредицата:

1) "Неприлично предложение" - това е книгата за Никълъс и Клер. Клер е нещо като морален устои за общността в която живее, а Никълъс е собственик на всичките земи около скромното й селце. Клер отива при Никълъс за да го моли да помогне на съгражданите й, а Никълъс заради грозен скандал от миналото има навика да се държи адски грубо. И естествено й отказва, но Клер е упорита и настоява, тогава Ники предлага - ще й помогне само ако тя се пренесе да живее при него за 6 месеца и всеки ден ще му дава по една целувка. И така заживяват заедно, много са сладки като двойка, това беше най-забавната книжка според мен, и е просто страхотна, любимата ми от поредицата!

2)Книжката за Люсиен и Клер - непреведена

3) "Падналите ангели", книжката за Рафи и Марго, не мога да си кривя душата - тежка е, но и тя адски ми хареса. И двамата са шпиони и трябва да предотвратят атентат срещу Уелингтън в Париж по време на мирната конференция след Ватерло. Но Марго и Рафи се познават от младини, дори са били сгодени, но заради една лъжа годежът се разпада. И сега след много години отново се виждат, привличането е много силно и лека полека отново се възраждат стари чувства. Книгата беше наситена с действие, много екшън и отново адски готина!

4) "Ангелът мошенник", това е книгата за Робин (Приятел на Марго) и Макси, която е с индиански произход, но баща й е англичанин, тук историята е свързана с общото им пътуване до Лондон, по време на което се влюбват! Много лека и приятна книжка!

5) "Защото вярваш в любовта", за Майкъл и Катрин. Майкъл е моят любимец - страхотен герой, а книгата е толкова силна, за саможертвата, за силата на любовта, за приятелството...Не мога да го опиша, невероятна история, просто трябва да се прочете!

6) Отново непреведена, а герой е приятел на Майкъл, не му помня името

7) "Розата и херцогът", книгата е за брата на Майкъл -Стивън, но не съм я прочела.

Поредицата е една от любимите ми, а Мери Джо Пътни се настани в списъка ми с фаворити, харесва ми как съчетава смешното и тъжното, книгите й са пълни с всякакви емоции, историите са много интересни и другото което ме грабва - на фона на главната двойка е показана и историята на още една по-второстепенна двойка!

Прочети я, няма да съжаляваш, гарантирам!

Боби много благодаря за книжката, ето един исторически роман и от мен:

"Горчиво и сладко" - Анита Милс

http://account-co.net/torrents-details.php?id=3725

Благодаря на Тихи за съдействието, ако не е тя съм за никъде kiss.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко уточнение

"Падналите ангели" е втора,а третата "Dancing on the Wind" не е преведена.Тя е за Катрин и Люсиен.Шестата е за приятеля на Майкъл Кеннет Уилдинг.

Редактирано от geneviev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да се включа като кажа, че "Розата и херцогът" е страхотна и емоционална книга. Стивън, братът на Майкъл, хергоц Ашбъртън разбира от семейния лекар, че е неизлечимо болен и решава да си направи неочаквано пътуване, без да каже на никого. По време на "екскурзийката" спасява едно момче от удавяне, а момчето е по-малкия брат на главната, която като дете е осиновена от пътуващи актьори. Той естествено не се представя като херцог, влюбват се и се женят, а тя милата разбира, че става херцогиня едва на сватбата. През това време Майкъл и доктора се утрепват да търсят Стивън... и има още доста разкрития. Да не издавам всичко, но книгата е трепач, препоръчвам я. :eek:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, може ли някакъв коментар за "Коралова целувка" на Джейн Ан Кренц. Ето й го резюмето:

Една вечер Джед трябва да остане в апартамента на Ейми. И след тази нощ започва нещо, от което се ражда голямата любов. Но преди това двамата трябва да преминат през предателства и изневяра, през падения и машинации. И да останат чисти. За да вкусят истинското щастие.

По-точно това, че трябва да преминат през предателства и изневяра, малко ме нервира. В смисъл главния ще изневери на главната или тя на него? Ако е така нещъ да чета sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, може ли някакъв коментар за "Коралова целувка" на Джейн Ан Кренц. Ето й го резюмето:

Една вечер Джед трябва да остане в апартамента на Ейми. И след тази нощ започва нещо, от което се ражда голямата любов. Но преди това двамата трябва да преминат през предателства и изневяра, през падения и машинации. И да останат чисти. За да вкусят истинското щастие.

По-точно това, че трябва да преминат през предателства и изневяра, малко ме нервира. В смисъл главния ще изневери на главната или тя на него? Ако е така нещъ да чета sad.gif

Здрасти! "Коралова целувка" съм я чела преди десетина години, но доколкото си спомням - и двамата герои бяха предадени от предишните си...Книгата е страшно интересна, напълно в стила на Джейн Ан Кренц и ако бъде качена, веднага ще си я изтегля да я препрочета :) Май няма да ти стане много ясно от обърканото ми обяснение, все пак съм я чела толкова отдавна ;) Но определено ти препоръчвам да я прочетеш, няма да съжаляваш :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти! "Коралова целувка" съм я чела преди десетина години, но доколкото си спомням - и двамата герои бяха предадени от предишните си...Книгата е страшно интересна, напълно в стила на Джейн Ан Кренц и ако бъде качена, веднага ще си я изтегля да я препрочета :) Май няма да ти стане много ясно от обърканото ми обяснение, все пак съм я чела толкова отдавна ;) Но определено ти препоръчвам да я прочетеш, няма да съжаляваш :)

Mерси мила, тва исках да знам, че много на харесвам когато главните са си невярни. Щом са предадени от друг, бива. И аз много обичам книгите на Джейн, имам страшно много нейни и продължавам да трупам. До сега не съм намерила нито една нейна книга, която да не ми хареса. просто великолепна авторка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,няма изневяра от страна на героя или героинята към другия.Книгата е много хубава.Има приключения,тайни,търсене на съкровище и много страст.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,няма изневяра от страна на героя или героинята към другия.Книгата е много хубава.Има приключения,тайни,търсене на съкровище и много страст.

Ок, мерси, убедихте ме, ще я почвам :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията за Дара Джой!Фен съм на приказната фантастика и историческите любовни романи,а това че има такива книги които ги обединяват открих съвсем на скоро и си умирам от кеф.Жалко,че другите части на "Синеокият варварин" ги няма или аз поне не ги открих,жалко.Иначе ви препоръчвам "Докосването на ноща" от Карън Рафърти интересна е,нищо че не е историческа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията за Дара Джой!Фен съм на приказната фантастика и историческите любовни романи,а това че има такива книги които ги обединяват открих съвсем на скоро и си умирам от кеф.Жалко,че другите части на "Синеокият варварин" ги няма или аз поне не ги открих,жалко.Иначе ви препоръчвам "Докосването на ноща" от Карън Рафърти интересна е,нищо че не е историческа.

Ако си добре с английския другите от поредицата Ли-Сан-Тер на Джоана мога да ти ги пратя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте момичета. имам един голям проблем и ако можете да ми помогнете, ще съм ви мнооооооооооого благодарна. стоя си аз тази вечер в къщи и реших да прочета някоя книжка. и разглеждам ли, разглеждам... и чета резюмета обаче нищо не ме грабва. та си помслих че мога да ви помоля да ми препоръчате някоя книга, в която да има забавни моменти, наситени с хумор, както и завладяваща страст.. харесват ми книги, в които героините не ги е страх да казват каквото мислят. та ако можете да ми помогнете, ще съм ви вечно благодарна...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте момичета. имам един голям проблем и ако можете да ми помогнете, ще съм ви мнооооооооооого благодарна. стоя си аз тази вечер в къщи и реших да прочета някоя книжка. и разглеждам ли, разглеждам... и чета резюмета обаче нищо не ме грабва. та си помслих че мога да ви помоля да ми препоръчате някоя книга, в която да има забавни моменти, наситени с хумор, както и завладяваща страст.. харесват ми книги, в които героините не ги е страх да казват каквото мислят. та ако можете да ми помогнете, ще съм ви вечно благодарна...

Най-най-първото, което ми хрумва е Черния отмъстител на Джуд Деверо. Прелива от забавни моменти, много любов, а пък главната е огън момиче, ужасно цапната е в устата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В почти всички исторически книги на Джули Гаруд и Аманда Квик има много хумор и страст,а и героините не са от мълчаливите.

Редактирано от geneviev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В главата ми изникват "Тази нощ или никога" на Дара Джой, "Съвършен герой" на Саманта Джеймс, "Скандална нощ" на Тереза Медейрос (тук е голям смях)... мисля, че се събраха достатъчно, заедно с останалите предложения. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

малко ще се поозоря ама става.

Скайпа ми е nikita1204 пиши ми за да ти ги изпратя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, да ви споделя една клюка. :wors:Днес "случайно" минах покрай Плеяда и ги попитах за книгата за Джеръми.

Та книгата е в печатница и се очаква да излезне от печат в края на седмицата :wors:, ако ни мине черна котка път в началото на следващата.:wors:

line%20dance.gifline%20dance.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване