Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Дискусии: Любовни романи Част 1

Препоръчан отговор

Взе ми думите от устата Тори. В крайна сметка любовта не винаги е гредивна, в много случаи е безумна и разрушителна като тази на Катрин и Хийтклиф. Вярно, че той е зъл и отмъстителен, но според мен е по скоро дълбоко наранен и нещастен. Понякога болката е толкова силна, че те кара да вършиш глупости. Както и да е, романът е дълбоко въздействащ, по един или друг начин. Аз също предпочитам "Джейн Еър", но никога не бих забравила една толкова различна и силна любав като тази в "Брулени хълмове"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 8,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Категорично - НЕ! Като я искаш - можеш да си я закупиш било от книжарниците, било чрез директна поръчка! При положение, че този форум вдъхнови собственичките на издателството да я преведат и пусна

Ясно,разбрах че тук няма да стане,ама аз ще си я намеря някъде,все някой ще я сканира!!! А мислех че тук всичко има ,и се изпълняват заявките

Тук може да дискутираме, да разискваме и да се караме за всичко на тема "Любовни романи"

Публикувани изображения

Хич не ми се иска да изпадам в излишни спорове и изобщо не мисля, че трябва да си защитавам мнението, то си е мое и на никой не го налагам...обаче Тори да ми кажеш, че колкото по-отвратително ти е станало от една книга, толкоз по-велика е тя, убийме не мога да се съглася.

Явно съм оставила впечатлението у вас, че романа не ми харесва само заради неосъществената любов между Хийтклиф и Катрин, става въпрос за съвсем по-дълбоки неща. От цялата книга лъха злоба, отчаяние, нещастие - пораждащите отрицателни емоции, за които спомена Тори, но тези емоции се запазиха трайно в мен дори след финала на романа, за разлика от други книги, които съм чела, веднага мога да дам пример с "Клетниците" - безумно тежка книга, първите думи, които ми изникват в главата като асоциация са болка, борба, страдание, нещастие, но тук в никакъв случай не мога да кажа, че това е роман, който не ми е харесал, само защото ме е натоварил психически. Не случайно правя този паралел, защото и двете книги свършват доста сходно - със смъртта на главните герои и на финала е представена щастливата, влюбена двойка млади, и защото и двете книги са за хора от истинския живот, с пороците им и треските за дялане в характерите, не е като да сравня "Брулени хълмове" с някои от любовните романи, които обсъждаме във форума, в които героите са идеализирани. Мисълта ми е, че колкото и да е тежка една книга за четене, ако след края й си кажеш, "да ето заради този момент си заслужаваше четенето", можеш да я причислиш към личната ти колекция от велики книги. Когато този момент липсва (какъвто е моя случай), можеш само да си удряш главата в стената, от яд че си си загубил времето. Толкоз от мен по този въпрос.

Кристи, видях в друга тема, че си прочела "Скитницата" от Стефани Майер. Можеш ли да искажеш впечатленията си. Наясно съм за какво става дума в романа, и ми идва прекалено фантастично и като добавим и отново любовните многоъгълници на авторката, направо съм я отписала книгата, но ще се радвам ако споделиш мнението си. Благодаря предварително.

Редактирано от hol_back_girl (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кристи, видях в друга тема, че си прочела "Скитницата" от Стефани Майер. Можеш ли да искажеш впечатленията си. Наясно съм за какво става дума в романа, и ми идва прекалено фантастично и като добавим и отново любовните многоъгълници на авторката, направо съм я отписала книгата, но ще се радвам ако споделиш мнението си. Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О не, в никакъв случай не съм имала предвид да защитаваш мнението си или да го налагаш. В крайна сметка разни хора - разни интереси. Лично на мен "Брулени хълмове" ми допадна.

А и не съм имала предвид, че колкото по-отрицателни са емоциите, толкова по-велика е книгата.

Ти го каза много добре - "... колкото и да е тежка една книга за четене, ако след края й си кажеш, "да ето заради този момент си заслужаваше четенето", можеш да я причислиш към личната ти колекция от велики книги..."

Това имах предвид и съжалявам, че може би не съм се изказала достатъчно разбрано.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като отваряте дума - не мога да се въздържа и да се изкажа, въпреки че отивам малко извън темата ви, за което се извинявам:

Ууууу - мрачна и тежка е доста меко определение за "Брулени хълмове", четох я преди 2 години мисля, и хич не знаех за какво става дума. Но защо бях решила, че става въпрос за огромната любов между двама души - не знам, представете си разочарованието ми - Хийтклиф зъл и отмъстителен, толкоз гаден гадин, а Катрин такава лигава коза...В обобщение - това е най-най голямото ми книжно разочарование в цялостната ми читателска кариера, с риск да бъда заплюта от всички интелектуалци го казвам, обаче не мога да разбера как може книга, след чието прочитане ходиш 10 дни като намусен като дъждовен облак, може да бъде толкоз хвалена - прехвалена.

Радвам се, че има и други, които мислят като мен. Чесно казано след като завърших книгата си помислих, че нещо с мен и разбиранията ми за добра книга не е наред - та нали в много класации за "Най-велики любовни романи" тази книга е на едно от началните места. И когато прочета, че я сравняват с "Гордост и предразсъдъци" се ужасявам. Ако е имало любов в книгата, то не е оставила никакво впечатления у мен, от тази книга по скоро помня злобата и омразата... Единствения герой, който ми допадна е този който разказваше:super:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не харесвам "Брулени хълмове".Предполагам има хора на които им допада,но аз не бих пипнала книгата и с триметров прът.;)

Да,има книги,които макар и без щастлив край(или приятен сюжет) ти харесват , и остават в ума ти.Но тази за мен не е от тях.

Мисля,че имаше доста добър филм по книгата с Ралф Файнс и Жулиет Бинош.Така,че ако ви е по-лесно пробвайте първо с него и чак тогава книгата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди доста време се бях захванала да чета книгата,но я оставих посредата,защото ми се стори много тежка и скучна и мрачна.Сега като слушам мненията радвам се,че нея довърших.А това да я сравняват с романи като "Гордост и предразсъдици" и "Джейн Еър" си е направо подигравка,че "Птиците умират сами",която е много тежка книга с лош край е много по-интересна от "Брулени хълмове".

И аз не харесвам "Брулени хълмове".Предполагам има хора на които им допада,но аз не бих пипнала книгата и с триметров прът.;)

Да,има книги,които макар и без щастлив край(или приятен сюжет) ти харесват , и остават в ума ти.Но тази за мен не е от тях.

Мисля,че имаше доста добър филм по книгата с Ралф Файнс и Жулиет Бинош.Така,че ако ви е по-лесно пробвайте първо с него и чак тогава книгата.

Филмът не се ли казваше"Английския пациент",защото се сещам,че те двамата актьори участваха в него;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен в "Английският пациент", Ралф Файнс и Жулиет Бинош са се снимали и в една от версиите на "Брулени хълмове". Според мен - в най-успешната. И до сега като видя Ралф Файнс, и си го представям като Хийтклиф. Много добре се справи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пете и аз съм чела "Скитницата" и мога да кажа че е много различна от сагата но стилът на писателката си личи и тук (на мен лично ми харесва този стил) Ако можеш да издържиш бавното темпо на началните 200 страници и напълно освободиш ума си от сагата може и да ти хареса душитцата скитница в красивото тяло на Мелани и любовния полутриъгълник (който после се превръща в четириъгълник :mad: )

В първите дни след като я бях чела, останала под въздействието на книгата потърсих в нета коментарите и новините за нея и видях че писателката след като видяла успеха на книгата и вече набрала трофеите със сагата е решила да продължи "скитницата" - та значи на прага e още една сага от Стефанито :biggrin:

П.П. Ако все пак се престрашиш и я почнеш бъди подготвена за дилемата; кое е по важно: красотата на духа или красотата на тялото плюс лоялноста :biggrin:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пете и аз съм чела "Скитницата" и мога да кажа че е много различна от сагата но стилът на писателката си личи и тук (на мен лично ми харесва този стил) Ако можеш да издържиш бавното темпо на началните 200 страници и напълно освободиш ума си от сагата може и да ти хареса душитцата скитница в красивото тяло на Мелани и любовния полутриъгълник (който после се превръща в четириъгълник :baby: )

В първите дни след като я бях чела, останала под въздействието на книгата потърсих в нета коментарите и новините за нея и видях че писателката след като видяла успеха на книгата и вече набрала трофеите със сагата е решила да продължи "скитницата" - та значи на прага e още една сага от Стефанито :clap:

П.П. Ако все пак се престрашиш и я почнеш бъди подготвена за дилемата; кое е по важно: красотата на духа или красотата на тялото плюс лоялноста :bye1:

Благодаря за изчерпателното обяснение, на Кристи също. :)

От коментарите ви малко наклониха везните в полза на книгата. Но не знам дали ще се престрашя да си я купя - все пак тема за извънземни sad.gif ох не знам, дилемата ще е голяма...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателното обяснение, на Кристи също. :wors:

От коментарите ви малко наклониха везните в полза на книгата. Но не знам дали ще се престрашя да си я купя - все пак тема за извънземни sad.gif ох не знам, дилемата ще е голяма...

Ами то въпреки че наистина е тема с извънземни, Стефанито както в сагата успява да накара читателя да приеме и заобича нечовешки съшества (аха това май все пак е сходство с сагата - нали благодарение на нея станахме фенки на едно цяло вампирско семейство :) ) затова мисля че съвсем няма да ти е неприятно да четеш за извънземната душица скитница ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателното обяснение, на Кристи също. :wors:

Аз също съм чела книгата, наистина не завладява така както Здрач сага, но според мен това не е нужно на една книга за да е добра. На мен много ми хареса, различна и приятна. Харесва ми това, че не става дума само за любовта м/у Мъжът и Жената(както е в повечето книги на любовна тематика), а има и друга тематика - приятелство, семейство, надежда... Книгата е хубава, препоръчвам я:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм чела книгата, наистина не завладява така както Здрач сага, но според мен това не е нужно на една книга за да е добра. На мен много ми хареса, различна и приятна. Харесва ми това, че не става дума само за любовта м/у Мъжът и Жената(както е в повечето книги на любовна тематика), а има и друга тематика - приятелство, семейство, надежда... Книгата е хубава, препоръчвам я:clap:

И на мен ми хареса книгата, наистина не е на обичайната тематика за любовта между двама души, това е което я прави интересна и различна. И аз я препоръчвам :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сегаа.Днес излиза "Свещеният камък" на Нора,но се питам и се чудя-кога мога да си го купя?Сигурно звучи смешно,но..Аз съм от Пазарджик и знам(казаха ми продавачи преди време),че зареждането на книги става определен ден от седмицата.Не вярвам още днес да я намеря книгата,а и времето е гадно и не мога да се шлая навън с лапето.Та дали ще я има до вторник?(Да не казвам,че си харесах една точно определена книжарница и искам оттам да я купя.)

PS:В такива лучаи се вика "Да ти имам проблемите!",но да ви кажа то и кръвното ми е малко височко тези дни .А пак за лумбагото и ишиаса няма да отварям дума.:P;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хе, хе... явно си доста по-младичка от мен, мила... А аз си спомням големите опашки пред книжарниците, спомням си и как за някои празници комплектоваха някоя интересна книжка с някоя друга от рода на избрани съчинения на др. Т. Живков.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никълъс Спаркс - Тетрадката.

Тоя линк е за Xesi!!! :biggrin:

Охоу, аз книжката я грабнах още по светло от тракера :biggrin:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хе, хе... явно си доста по-младичка от мен, мила... А аз си спомням големите опашки пред книжарниците, спомням си и как за някои празници комплектоваха някоя интересна книжка с някоя друга от рода на избрани съчинения на др. Т. Живков.

Точно това не си го спомням,но разбирам какво искаш да кажеш.

Аз пък като чета по книгите(а и в някои филми се вижда) за американските книжарници само точа лиги.То вътре остави,че има всичко за четене,ама можеш кафенце да пийнеш,да хапнеш.

В момента в Пазарджик има 5-6 книжарници(които знам) за книги-не учебници и подобни.От тях само 3 стават(и това е оптимистичното ми мнение).Основния проблем е липсата на място.Не можеш да се обърнеш,книгите са на място от 2 квадратни метра-различни жанрове.Не се зарежда всичко,а някак поетапно намираш новите книги,а за нещо по-старо няма начин да откриеш.Хубаво ,че Нора Робъртс е вървежна писателка,та се намира.

Който е от Пз-то мога да му препоръчам единствената книжарница ,която според мен е ок.Намира се в едно подземие,но самата сграда е срещу старото кино "Млада гвардия".Отгоре има магазини за дрехи и аптека.Не,че съм намерила всичко,което съм търсила,но..

Едва ли големите вериги ще си направят труда да открият нещо и при нас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много...просто нямам думи да изразя благодарността си за тази книга. :biggrin: "Тетрадката" беше най-добрият филм,който някога съм гледала,най-силно въздействащият...от толкова време исках да прочета книгата,просто не вярвах,че някога ще се докопам до нея,не знаех,че е издавана на български...направихте ме много щастлива.Още веднъж едно огромно благодаря!

Редактирано от The Duchess (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли 5-тата книга за Анита Блейк "Кървави кости"? Ако може по подробно да ми разкажете какво се случва в книгата, за да реша сега ли да си я купя или по-късно. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли 5-тата книга за Анита Блейк "Кървави кости"? Ако може по подробно да ми разкажете какво се случва в книгата, за да реша сега ли да си я купя или по-късно. :cool:

Книжката е добра дори започнах много да харесвам вампира. Представен е много по-човечен. Цялата книга се върти около Анита и него, като приятеля и остава на заден план. Самата Анита започва да чувства Жан-Клод повече като човек отколкото като вампир. А и екшъна си е добър. До самия край не се знае точно какво се случва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Книжката е добра дори започнах много да харесвам вампира. Представен е много по-човечен. Цялата книга се върти около Анита и него, като приятеля и остава на заден план. Самата Анита започва да чувства Жан-Клод повече като човек отколкото като вампир. А и екшъна си е добър. До самия край не се знае точно какво се случва.

Eхх, щом Жан Клод го има повече значи ще я вземам. ;) Благодаря за отговота. :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване