Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

"Доброто е храна за човешката аура... Човек има всичката възможност да бъде добър... Всеки ден извършвай по едно добро дело..."

"И повече да не одумваме никого. Когато някой яде повече от мен, аз се радвам, че стомахът му е здрав. Радвам се с оня, който се радва. Споделям скръбта на онзи, който скърби, и му казвам:
- Ти си бил и можеш да бъдеш щастлив."

Учителя Петър Дънов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бафомет небеше ли няква контра на господсуската?

между другото не толкова известен факт се забелязва че ако "дявола" е всичко противно на бог то по скоро "той" е против насилието убийствата глада и т.н  Но просто няма власт в момента.

Има голяма вероятност Дънов да е просто поредната измислица на *управляващите*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчно е да минат 10 души, да ти кажат по една лоша дума и веднага ще изгубиш равновесието си; не само от раздвижването на въздуха, но всяка една дума има известна материя. Всяка една лоша дума носи известно количество отровна материя, носи и известно количество енергия, която, като влезе в теб, те отравя. Всяка дума е в състояние да отрови човека, но има думи, които носят живот.
Злото седи в това, че със своите думи, със своите мисли и желания вие сте проводници и на тази отровна материя, и на отровната енергия. Или пък на животворната енергия, или на животворната материя.
Като мислиш, твоята мисъл на теб трябва да предаде нещо. Искаш да говориш на някой човек, да го утешиш. Като кажеш една дума, първо ти трябва да се утешиш от нея.
"Наука за живота", 13. март 1940 г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В spiralata.net.net може да намерите "Свещената книга на Черното Братство".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Както не е възможно един трън да го обърнем в лоза и прочее, така е невъзможно да обърнем едно наше лошо желание в добро. Ето защо, далеч no-добре ще сторим, ако се обърнем да образуваме първоначалната чистота в нас. А това ще направим само при нозете Христови, гдето има жизнен елемент, в който има всичките качества, за да изхвърли вредните елементи на нашето естество и да ги замести с полезни. В новата химия всичките елементи имат двояки действия – има атоми положителни, има атоми отрицателни. С едно добро разположение можеш да привлечеш, а с лошо – да оттласнеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем наскоро се срещнах с една моя близка роднина. Тя ми каза, че докато говорела с нейна приятелка ѝ дошла мисълта "мъжа на моята приятелка има рак". След 8 дена му го открили официално. Никой преди нея не е знаел за това...

Разбира се, много по-лесно е да се говори с хора с лична опитност прекрачили рамките на "възможното". И след като психиката им се проявява в определена посока, как волево да се развива дадена способност? По нагоре съм дал книга, упражнения от нея като линк, която е предназначена за волево развитие на ясновидство. "Космогонията на розенкройцерите" от Макс Хайндл. Изключително сериозен труд разработка на езотеричното християнство, но има и много хубава книга по словото на Учителя за развиване на интуицията, шестото чувство и ясновидството.

http://uchitelia.com/IB/Beinsa Douno/drugi/Intuicia-2007.pdf?fbclid=IwAR0qfTkSiTFGAirURrv8Vp3316suxWCmcUc_Ewnu7Um0U0WWRMnW2n-6D2E

Понеже съм със затихващи функции и усещам, че в бъдеще ще пиша все по-рядко и по-рядко, тези книги ги препоръчвам на бъдещи търсачи, които имат намерения да се развиват. Защото в един момент е важно какъв си самия ти, докъде си стигнал и накъде вървиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако давате внимание на думите на хората, вие лесно можете да остареете. Ще мине някой покрай вас и ще ви каже, че сте прост, глупав човек. Друг ще мине и ще ви каже, че от вас човек не може да стане. Поддадете ли се на тези думи, вие ще изгубите и това, което имате. Не, вие трябва да знаете, че сте разумни хора и като такива можете да постигнете всичко, каквото желаете.

http://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=plus&id=1008&status=1&high=прост, глупав човек#result_451821

Някой казал нещо заради мене. Ако му кажа нещо, ще си наруша моя мир. Моят мир струва повече от онова, което той е казал. Това, което той е казал, е за негова сметка. Ако е казал нещо добро или лошо, то е заради него. Ако той мисли лошо за мене и аз съм добър, лошото е за него. Ако той мисли добре, то е заради него. Лошото, което мисля, е лошо заради мене. Създавайте си правилни мисли за хората, за да не спрете вашата еволюция. Мисли за хората така, както Бог мисли за тях! Съдействувай за онова, което Бог е предначертал. Съдействувай за тяхното повдигане. Така ти повдигаш себе си.

http://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=plus&id=3145&status=1&high=е за негова сметка#result_1422692

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако давате внимание на думите на хората, вие лесно можете да остареете. Ще мине някой покрай вас и ще ви каже, че сте прост, глупав човек. Друг ще мине и ще ви каже, че от вас човек не може да стане. Поддадете ли се на тези думи, вие ще изгубите и това, което имате. Не, вие трябва да знаете, че сте разумни хора и като такива можете да постигнете всичко, каквото желаете.

http://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=plus&id=1008&status=1&high=прост, глупав човек#result_451821

Някой казал нещо заради мене. Ако му кажа нещо, ще си наруша моя мир. Моят мир струва повече от онова, което той е казал. Това, което той е казал, е за негова сметка. Ако е казал нещо добро или лошо, то е заради него. Ако той мисли лошо за мене и аз съм добър, лошото е за него. Ако той мисли добре, то е заради него. Лошото, което мисля, е лошо заради мене. Създавайте си правилни мисли за хората, за да не спрете вашата еволюция. Мисли за хората така, както Бог мисли за тях! Съдействувай за онова, което Бог е предначертал. Съдействувай за тяхното повдигане. Така ти повдигаш себе си.

http://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=plus&id=3145&status=1&high=е за негова сметка#result_1422692

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как тази никому ненужна секта не Ви помогна да се замислите кое си струва и е ценно???  ...

Редактирано от darkterminal
Няма нужда от подобни квалификации... (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

УЧИТЕЛЯТ: „Великитѣ Учители на свѣта заговарятъ на своитѣ ученици, само когато тѣ сѫ ГОТОВИ да разбератъ тѣхното учение. Такъвъ великъ Учитель или музикантъ заговаря на своя ученикъ, само когато послѣдниятъ е ГОТОВЪ да разбере великата математика на музиката, да разбере вѫтрѣшния ѝ смисълъ.” (1922.01.29н.Пак ще ви видя.СИЖ5.Съг: 36)

МНОГО Е ВАЖНО И ДА НЕ СЕ ОГОРЧАВАМЕ от случаите, когато по-неразвитите и малокултурни хора не приемат Учението на някой велик Учител или мразят неговите най-добри последователи, говорят лоши неща за тях. Ние трябва да имаме солидни физиогномични и френологчни познания, за да си обясняваме откъде произтича това тяхно отношение. Не можем да искаме от една несъвършена форма да резонира на Истината и да има добра обхода. Нагонът за апострофиране, злобни квалификации и клеветене издава долнопробността на такъв човек, но ние трябва да се учим и от това: какви черти на лицето и формата на тялото и главата отговарят на поведението му.

П.П.  Т.е. attj трябва да си снима кривата кратуна за да ни я покаже, за да не е  никому ненужен боклук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм атеист и ценя всичко, което е стойностно.   Сектата Ви нищо стойностно не произвежда,  освен само лъжи и самозаблуди.  Иначе не вярвам всички сектанти да са боклуци -дори повечето вероятно случайно са се озовали при заблудените и излъганите.  Покойната ми майка също бе атеистка и казваше  "Човек каквото сам си направи, дори и Господ не може да му го направи". Безусловно вярно - тъй като Господ не съществува. Вечна и памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Често слушам някой да говори за себе си, че е духовен човек. – Кое му дава право да мисли, че е духовен? – Защото не водел светски живот, чел няколко пъти Библията, занимавал се с духовни въпроси и т.н. Това са упражнения, но още не е никаква духовност. Истински духовен човек е този, който разполага с голяма интелигентност и култура, вътрешна и външна; той предвижда неща, които ще се сбъднат най-малко след 20–30 години. Няма събитие в живота, което може да го изненада. Ако е търговец, той предвижда колко стока му е нужна. Той никога не взима повече стока, отколкото му трябва. Неговият актив и пасив винаги се уравновесяват. Той не разчита на вероятности, на щастие, но винаги уповава на онзи велик вътрешен закон, който работи в Битието. Който не се ръководи от този разумен закон, той казва: „Човек е слаб, не може да не греши, но понеже Бог е милостив, ще му прости“. – Не, Божията милост няма никакво отношение към греховете на хората. Божията милост е последният пункт, на който човек може да се опре. Като греши, той непременно ще падне, но поне да падне на меко, да не счупи главата си. Ако Бог не прилагаше милостта си по отношение на хората, те щяха да бъдат пълни инвалиди, а така само се контузват, натъртват тук-там и продължават да учат."

Из "Какво са разбрали" (лекция от П. Дънов, държана на 10 октомври 1928 г., София, Изгрев).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.08.2019 г. в 12:12, attj написа:

....стойностно.   Сектата Ви нищо стойностно не произвежда,  освен само лъжи и самозаблуди.....

Мисля , че тук не си прав ! Произвежда Вяра ! :)

Всяка Вяра сама по себе си е стойностна . Естествен , природен , мисловен стимулатор - лекарство за болни души в нужда . Така както тялото само си произвежда адреналин , ендорфин и др.п. при нужда , всеки човек сам си произвежда своята Вяра ! ...... А тук му я дават наготово , разчитайки на умствен Мързел (присъщо на човека) ! За това и намира отклик в главите на хората - повече или по-малко , но винаги и за всичко .....

А Вярата е неотменима , основна , съставна част е от живота на човека:nono:

.....................................................

Проблемът в същност тук е да се различи кое е естествен стимулатор (в съответствие със средата която обитаваме) , кое е лекарство и/или кое е наркотик , по количество и качество на продукта .

За целта е необходимо да може да се оцени обективно , да се оцени от съвкупно множество гледни точки , да погледнеш на себе си "от вън" , без емоции , без Вяра , но с Разум . И при нужда да преодолееш себе си , собствената си болка .....

Дейност която не всекиму се отдава....поради ограничено съзнание . Т.е. необходими са знания ! :nono:

А за тяхното придобиване , това си е твърде тежък умствен труд и необходимото усилие е съвсем реално . Труд който следва да се положи . Къде по-лесно е да си гълташ наркотика поднесен ти наготово . Религия оформяща твоята Вяра ! ....

Иначе "учители" всякакви се намират - продават пенкилер . Умело сготвен буламач от Лъжи и Истини , кой от кой "по-вкусен" , да си лекуваш болежките !....:lol6:

Та и Дънов ! Защо не и Ошо , ....и др....? Но с Мохамед , Христос , Буда никак не могат да се мерят.......Тези са по-известните , а иначе брой нямат.:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой иска да отвори прозореца: тегли прозореца, той не се отваря. Тегли втори, трети път, прозорецът пак не се отваря. Той започва да се нервира, да се гневи, да дърпа още по-силна, като че прозорецът е виновен за това. Преди всичко, прозорецът няма съзнание; той не може да разбере, че някой се дразни от него. Същото нещо може да се каже и за окултните сили: някои окултни сили са съзнателни, разумни, а други са полусъзнателни, неразумни. Като казвам, че едни сили са съзнателни, това показва, че те вървят в същата посока, в която и ние се движим. Неразумните сили пък се движат в посока, противоположна на нашето движение. Следователно всеки трябва да знае дали дадена сила върви в хармония с неговото развитие. По същия начин вие трябва да разглеждате, дали вашите мисли, чувства и постъпки вървят в съгласие с развитието ви. Щом се натъкнете на някоя мисъл или на някое чувство, веднага го поставете на разглеждане, де да го турите, вляво или вдясно. Ученикът трябва да разбира от сортирането, да знае де точно да постави всяка своя мисъл, всяко свое чувство и всяко свое действие. Някои ученици ще успеят в тази област 25%, други – 50%. Трети – 75%, най-способните – 100%,. Ученикът трябва да работи върху себе си, постепенно да увеличава този процент, за да не изпада в грешки и заблуждения.

И тъй, след всеки преподаден урок ще пристъпваме към опити. Това значи: След всеки преподаден урок ще бъдете поставени на изпит, не само теоретически, но и практически. Всяко теоретическо знание трябва да се приложи в живота, там да се разработи и изпита. Който иска да се занимава с окултизъм, той трябва да знае, че ще бъде подложен на известни изпитания и мъчнотии, които трябва правилно да разреши. Казвате: „И без това ние имаме мъчнотии“. Да, но сега ще разберете смисъла на тия мъчнотии. Като разберете смисъла им, ще можете да ги употребите като методи за лекуване. 3апример, някой се оплаква от болки по цялото тяло: ръцете, краката го болят; главата го боли, гръбнакът го боли, стомахът му е разстроен. От всички тия болки невидимият свят ще му създаде само една болка, но по-голяма, към която ще насочи неговия ум и ще го застави да се лекува. По този начин той ще забрави малките болки и ще започне усилено да работи в едно направление. Значи голямата мъчнотия привлича силите към един център. Иначе става разпиляване, разсейване на силите и на вниманието в човека. И природата действа по същия начин. Тя създава на човека една голяма болка, в която всичко се лекува. Вие още не сте дошли до големите болки.

https://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=all&id=417&status=1&high=неразумни#result_1827363

Нещо мое:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз най-после ще доживея ли нещо разумно да видя в тази тема!?  Аман от глупости...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, attj написа:

Аз най-после ще доживея ли нещо разумно да видя в тази тема!?  Аман от глупости...

E нали доведе майка си тука? Гледай си я нея. Само като напишеш "вечна ѝ памет", без Бог няма вечност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, mecholari написа:

E нали доведе майка си тука? Гледай си я нея. Само като напишеш "вечна ѝ памет", без Бог няма вечност...

Много са те излъгали и си вярваш.  Бъди здрав!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.09.2019 г. в 7:38, attj написа:

Много са те излъгали и си вярваш.  Бъди здрав!

А ти в твоята истина бъди ***. Болестта също е път, а Учителя казва "Аз мога да излекувам човека".

Редактирано от darkterminal
Няма нужда от подобни грубости... (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, mecholari написа:

А ти в твоята истина бъди болен. Болестта също е път, а Учителя казва "Аз мога да излекувам човека".

Не очаквам идиот да ме лекува от каквото и да било.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, attj написа:

Не очаквам идиот да ме лекува от каквото и да било.

Това те самоизключи като сила в твоя живот...

Ето една книжка, която съм чел преди време:

https://g.helikon.bg/23379-bolestta-kato-pat.html?gclid=Cj0KCQjwrMHsBRCIARIsAFgSeI2UokUvZJyAtRPxu-CUYC9lTRcC4kvnEb6LibShZdrrfJcA7UETrNIaAkWREALw_wcB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...