Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Аз не съм се проявил още

Сега Аз не съм се проявил още, Аз даже от Себе Си не съм проявил една 100-на част. Аз ви занимавам с една философия, която е още едно предисловие.

Цялото Мое учение е една подготовка. Аз го изнесох, защото Ми трябват подготвени хора. Подготвеният човек е този, който е разбрал учението. Тогава Аз ще го призова при Себе Си и той ще преодолее границите на смъртта и живота. Той ще заживее в Моя Дух и в собствената си свобода. И тук ще види, че Тайната е по-дълбока от живота и смъртта. Защото на Духа не му трябва живот или смърт. Духът е цялостен. Целостта е преди живота и смъртта. Духът – това е пълнотата, това е същността на Моето учение.

Из „В Храма на Учителя“ Том 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ни отвориш очите?

Вие казвате: – Може ли като Христа да ни отвориш очите? – Мога, мога на всинца ви.

Аз не съм дошъл да отворя вашите очи, защото отворените очи също се заблуждават. Аз съм дошъл да отворя духа ви. Духът вижда повече от очите, повече от света. Духът вижда повече от тъмнината и светлината. Духът е бил, когато очите не са били. Духът е бил дори преди Вечността.

Думите, които ви говоря

Думите, които ви Аз говоря, това съм Аз.

Думите, които ви говоря, идват от Бог, който работи скрито в Мен. Аз съм дал на Бога да работи скрито в Мен. И затова Моите думи са Слово на Бога. Който разбере Словото Ми, ще разбере и Бога, защото Аз и Бог произлизаме от един скрит Извор.

Аз живея тайно в Бога

И хората, живели 2000 години след Христа, се осмеляват да Ме питат вярвам ли в Бога. Как да не вярвам в Бога! Аз живея в Него.

Аз живея тайно в Бога и Бог живее скрито в Мен. За Моите ученици ще кажа: от милиарди години Бог живее в Мен и Аз живея в Него. Аз познавам Бога от една дълбока древност, която е скрита от погледа на света. Аз познавам Бога още оттогава, когато Той нямаше име. Няма по-хубаво нещо от това да живееш заедно с Бога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато слънцето изгрява

Ето, слънцето, което всеки ден изгрява, ми говори, че Бог е Любов. От хиляди години Го познавам и слушам Неговите думи.

От древността още когато слънцето изгрява, Аз знам, че не слънцето изгрява, а изгрява Любовта. Това е един символ. Тази Любов трябва да изгрее в нас. Моите ученици са тези, в които Бог изгрява. Ако слънцето изгрява, а Бог не изгрява в моите ученици, те не Ме познават. Ако слънцето спре да изгрява, а Бог изгрява в Моите ученици, ето кои Ме познават. В Моите ученици Бог е постоянен и неизменен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз изнасям Истината

Някой Ме гледа и се съмнява в Мене. Казвам му: Не се съмнявай, пред тебе стои човек, който може да ти каже Истината.

Аз изнасям Истината като древен, универсален път. Истината е, която мистично ни освобождава от веригите на света и световете. Истината е живият и проникващ глас. Ако можеш да Ме чуеш, ти вече няма да си човек. Ти вече ще си духовно същество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

" Помнете следното нещо: никога не казвайте, че онова, което вие мислите, е най-право. Никой човек не може да бъде мярка за другите. Всеки човек може да бъде абсолютна мярка за себе си, но не и за другите. Умът на човека, неговата мисъл може да бъде мярка за него само, но не и за другите. Ако той пожелае да наложи своята мисъл на другите, къде ще отиде тяхната мисъл? Къде ще отиде техният ум? Ако искате да наложите мисълта си върху някой човек, вие трябва да го запитате: Позволяваш ли моят ум, моята мисъл да бъде мярка за твоя ум, за твоята мисъл? Този човек ще отговори: Ако ти позволяваш моят ум да бъде мярка за твоя ум, аз ще се съглася на твоето предложение.
Същият въпрос може да се зададе по отношение на вашето сърце, но ще получите същия отговор . Ще каже някой: Вярвай на думите ми! — Никой човек не може да вярва на думите ви, ако и вие не вярвате на неговите. Единственият, който абсолютно вярва на човека, това е Бог. Ако всички хора се произнесат за някого, че от него нищо няма да излезе, единствен Бог ще вярва, че от този човек ще излезе нещо. Той не вярва само, но положително знае, че от този човек ще излезе нещо. Ако Бог вярва, че от някой човек няма да излезе нещо, това значи, че Той приема злото в себе си. Когато Бог вярва, че хората ще станат добри, това показва, че злото е вън от Него. В Бога зло не съществува."
(Беинса Дуно "Отец ме люби", 1936 г)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не стига, че разни хора сами си пишат и си вярват на свои сектантски глупости - ами очакват и други да им повярват и ръкопляскат!  Наивни заблуденяци.   Злото съществува и не се влияе от това дали има или няма бог.""Аз живея тайно в Бога и Бог живее скрито в Мен"" -  това само психопат-идиот може да си го мисли.  За съжаление са такива всички сектанти. Не само дъновистите от бялото братство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Мен работи древна Тайна

Великият Божи Дух работи в Мене.

В Мен работи древна Тайна, древен Дух – Съществото на съществата. Бог е Тайна за мен и Аз съм Тайна за Бога. Малцина ще разберат Словото Ми. Аз никога не изнасям най-дълбоките си убеждения на показ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл психопат да си изнася убежденията на показ - никой може да не ги осмисли и разбере.  Днес е световният ден на водата - честит празник на всички свързани с това събитие!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съществуват три вида отношения в света: към себе си, към ближния и към Бога. Човек има представа за тия отношения, но нещо ново трябва да се вмъкне в тях. Новото е светлината, която днес липсва.
Дойде ли новата светлина, човек ще разбере къде греши и ще изправи отношенията си. При днешното разбиране на нещата, при слабата светлина, с която си служат, хората правят грешки даже и по отношение на себе си.
Ако отношенията им към самите тях не са правилни, колко по-неправилни могат да бъдат към ближния и към Бога, за когото малко мислят. Понеже мислят много за себе си, те са засенчили Бога.
Следователно, когато някой казва, че не вярва в Бога, това значи, че той мисли само за себе си, вследствие на което излязъл на пръв план и засенчил пътя си.
– „Ама нищо не виждам.“ – Никой не ти е виновен. Ти си хвърлил толкова голяма сянка на пътя си, че нищо не виждаш."
(Беинса Дуно "Осмисляне на живота", ООК 1931 г.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам в бог и нищо не съм засенчил.Не са ми необходими вманиачени психопати да ме съветват за каквото и да било.    Честит празник на всички свързани със световния ден на водата!  Бъдете здрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз свидетелствам за Истината

Аз зная, че говоря абсолютната истина. Аз свидетелствувам за Божията Истина...

Аз свидетелствам за Истината и казвам, че тя живее в Мен, но знаете ли къде живея Аз? В Бездна от безкрайност. Там, където живея, Словото не върши работа. Там могат да действуват само Дух и Истина. Словото е създадено, за да ръководи живота. А Духът е създаден да свидетелствува Истината, защото Духът живее чрез Истината, а не чрез живота. Казвам: Моята Истина е по-дълбока от живота. Тя се храни с онова, което е отвъд живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви ги приказва тази психясала навремето си шматка -  без живот няма нищо...Физически е невъзможно.   Защо нормални уж хора вярват на подобен сектант?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекрасна природа и прекрасно изпълнение - те обаче с нищо не доказват, че Вашият учител не е напълно изперкал и изкудкудякал още приживе.Язък за всичките му последователи - гдето ги е заразил със сектантските си психиатрични безумия и глупости!    Този психопат и идиот и след смъртта си причинява вреди на доскоро нормални хора...Такъв учител на какво ще Ви научи???   Ще Ви приучи на неувереност и на безсмислено напразно очакване на нещо, което от само себе си няма да Ви се случи в бъдещето...  Не му вярвайте нито дума, осъзнайте се и не бъдете заблуденяци и боклуци като Дънов.    Бъдете живи и здрави!   Лично мен покойните ми баби са ме научили, че бог не съществува - та да ценим реално хубавото в живота ...без никакви заблуди. Благодарен съм им завинаги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти мислиш, че Бог е и в най-лошия човек, оправя се работата.

Из "Книга за Бога" 255 стр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, mecholari написа:

Ако ти мислиш, че Бог е и в най-лошия човек, оправя се работата.

Из "Книга за Бога" 255 стр.

Аз не съм като теб и нищо не мисля и преценявам за несъществуващи субекти. Че даже и книги написали за несъществували измишльотини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истината е магическата пръчица

Ако българите Ме бяха послушали, Аз бих чукнал с пръчицата си и щях да им оправя всички объркани работи.

Бих решил въпросите на българите, но това няма да ги спаси. Същественото е в това човек да преживее Истината. Най-големият въпрос, който трябва да разреши човекът, е да преживее Истината. Тя е магическата пръчица.

Най-великият ден

Питат Ме как ще се оправи светът и кога ще се оправи. Аз зная датата, когато светът ще се оправи.

Светът ще се оправи в деня, в който Бог слезе върху хората. Когато Бог слезе в човека, тогава е настанал истинският ден – денят на осъзнаването на Вечността. Това е денят, в който ще се отключи твоето вътрешно същество. Това е най-великият ден. Най-великият ден се състои в познаването на Бога. В този велик ден ще Ме видите и познаете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам една пръчица

Мнозина питат откъде получавам пари. Някои казват – от Америка, други – от болшевиците, от Русия... Аз пък казвам: Нито от Америка получавам нещо, нито от Русия. Имам една пръчица и като огладнея, чукна с нея – веднага дойде хлябът. Чукна втори път – дойде една ябълка или круша. После пак чукна и всичко това се прибира. Като ожаднея, пак чукна с пръчицата и пред Мене се явява чаша вода. – Отде имаш тази пръчица? – Аз зная отде е тя. – Къде спиш? – Като се мръкне и дойде време за спане, чукна с пръчицата и леглото се явява. Сутрин чукна пак и леглото се прибира. Както виждате, Моята къщичка постоянно се явява и изчезва – не я давам под наем.

Магическата пръчица – това е Бог, Който Ми доставя всичко. Бог чува Любовта. Който има Любов, има всичко – и чаша, и вода, и легло, и сън. Който е влязъл в Любовта, има постоянна подкрепа на Бога. Любовта е магическата пръчица, магическото осъзнаване на Вечността. С тази пръчица Аз живея постоянно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още преди създавенето на света

Сега Аз не говоря само за вас. Моята мисъл е не само за вас, но за всички разумни същества. Тя се предава като по радио на целия свят. Като се предава Моята мисъл, всички свещеници, учени, философи я възприемат. Защо всички я приемат? Защото е Божествена, тя не е Моя мисъл. Тази мисъл се е родила преди векове, още преди създаването на света.

Божествената мисъл се е родила в Мен още преди създаването на света. Вътре в Божествената мисъл е единствената религия, единствената наука. Всеки трябва да открие тази религия дълбоко в себе си. И тогава ние ще се срещнем в единението. Ако нямате Божествената мисъл, всички храмове да безмислени. Аз живея в Храма на Божествената мисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

""Като се предава Моята мисъл, всички свещеници, учени, философи я възприемат. Защо всички я приемат? Защото е Божествена, тя не е Моя мисъл. Тази мисъл се е родила преди векове, още преди създаването на света.""          И кои са я приели?   Светът е създаден преди милиони години - тогава такива малоумници са липсвали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки от нас е нужен, много нужен на Господа. Може за света вие да не представлявате нищо, да сте една нула, обаче за Бога сте важна единица. Само Господ, който ви е пратил на Земята, оценява вашите страдания и следователно не трябва да се безпокоите какво светът мисли за вас; Онзи, който ви е пратил, Той мисли за вас и ви оценява. За вас е важно да имате одобрението на Бога.

Учителя

http://beinsaduno.bg/index.php?/topic/83-1914-03-16-учителя-изнася-беседата-ето-човека-първат/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрах само Неговата безкрайност

Аз живея в Бога и Бог живее в Мене. Какво мислят хората за Мене, не Ме интересува.

Аз живея в Бога, в Неговата Безкрайност. Нямам нищо общо с човешкия живот. Света съм го отстранил завинаги. Тук съм само гост. Бог мъдро е създал Своята безкрайност в Мен. Но как Аз съм се създал в безкрайността, за това не говоря. Но казвам: Преминах през големи страдания, те Ме отделиха от световете. Оставих световете и избрах само Неговата безкрайност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм древен Извор

Кого изчерпват? Който има слаб капитал. Обаче големият извор няма защо да се плаши. Някой седне до Мене и се пита: Няма ли да изчерпя Учителя? – Водата, която изтича от Мене, е много голяма, може да те отнесе. По-добре стой далече от Мене да не те отнесе Моята вода.

Аз съм древен Извор. Милиони същества пият от Мене, но не Ме познават. Аз съм изцеление за хората. Аз искам да им дам нещо повече от здравето, но дали ще ме разберат? Казвам: Събуди Бог в себе си и ще оздравееш. Изворът е скрит и в Мен, и във всеки човек. Аз открих Своя Извор преди милиарди години и сега съм тук при вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди милиарди години в коя несъществуваща галактика се е случило това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да си простя, че станах повод Учителя да го наричат идиот, шизофреник, психопат, малумник, изкукудяткала шматка и да гледам как това се толерира от модераторите. В сайт "Религия, Мистика и Езотерика" такава невероятна простотия вилнее. Не намирам сила да продължа напред. Отказвам се. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...