Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 часа, Joanna Rutkovska написа:

В нашите духовни традиции и вярвания не присъства психопатологията

Кои точно са... "вашите традиции"... ?

И точно обратното - съвсем присъства психопатологията - не в традициите,  разбира се. Психо-патология - е съставна от две думички. Те никога не касаят традиции нечии си. Но и ничии традиции не са "духовни".

преди 2 часа, Joanna Rutkovska написа:

Блаватска,  Рьорих ,Гурджиев Масонство, Авраамистки религии, Дъновизъм ... КОНТРОЛ обещаващ
духовно просветление , който всъщност е духовна Смърт.Пълен  мрак и  пълното  унищожение на Духа.

Ако един пълен паразит може да се нарече учител да припомним ужаса на Кръста и Средновековната религиозна догма. Може би фанатичният ислямски екстремизъм ,който някои така лекомислено забравиха. Навсякъде можем дан америм поне по два примера за  самозвани учители -Муньовци , които масово експлоатират хората психологически, финансово,сексуално, физически и всякак и създават ''ученици''Последователи.

Ето това точно е производното от психопатологията. Чудесен пример, байдъуей. Изглеждате толкова духовна... само защото играте някаква си роля на защитничка някаква си, но написаните глупости рязко се увеличиха. Сценката е елементарна и освен за пасквил и хумор, за нещо по-сериозно няма как да мине.

И, също така между другото, по някои признаци и податки от словесния прагматичен и когнитивен анализ, навеждат на предположението че вие сте поредното ново превъплъщение и лице на друга традиционна пишеща и сменяща никове и лица из този и други форуми. Само да кажа, че това също е признак на някои... психични патологии :)

преди 3 часа, Aumi написа:

изчаква и дебне поредната жертва, за да изпие кръвчицата ѝ.

Колкото до "кръвчицата" - и на други глупости съм се начел достатъчно през годините... Притрябвали са ми жертви и кръвчиците им, щото нощем и на пълнолуние ми излизат "специалните зъбки" и ми се отваря глътката и мераците да си пийна. Между другото, само в полунощ ми се отваря ковчега и излизам на лов. Изглежда, обаче, че се е развалил часовника, щото съм избързал малко... :)

Тва актьорите просто край нямате, ей! :) Дори и нелепости и простотии да се пишат - но да върви пиесата пред огледалото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, _ramus_ написа:

Тва актьорите просто край нямате, ей! :) Дори и нелепости и простотии да се пишат - но да върви пиесата пред огледалото...

Първо, ти се огледай в огледалото, анализирай собственото си поведение, осъзнай собствените си недостатъци...;)

Май наистина вече стана банално, смешно и жалко, че вместо да коментираш темите, винаги търсиш недостатъците на другите, и единственото което правиш е да се опитваш да им правиш някакви твои анализи и да ги вкарваш в някакви твои измислени рамки. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Aumi написа:

че вместо да коментираш темите, винаги търсиш недостатъците на другите, и единственото което правиш е да се опитваш да им правиш някакви твои анализи и да ги вкарваш в някакви твои измислени рамки

Банална игра е напъна на всеки комплексар да се крие зад нещо си, дето самия той му казва "тема". Щото каквото и да напишем всички пишем себе си, дори и да повтаряме, заимстваме или играем - пак става въпрос за собственото ни отражение. А отражението - е израз на Отражателят (си). Просто е - аналитичен реверсинг.

Банална е играта на "Ранените птици", зад каквито и теми да опитват да се крият, накрая всички реакции отиват до раните и изживяванията им с които не са се справили емоционално да асимилират или преживеят. Имитацията на рационалност с която се борят да се прикриват никога няма стойността на "оригинала". Това е по всяка тема, всеки казус, всеки раздел - едни и същи хора, едни и същи реакции, интерпретации и защитавания. Повторителният модел на реагиране се пише непрекъснато и именно той е баналния. Дали е смешен или жалък - не е моя работа, нито ме интересува - той няма алтернатива, така или иначе.  Просто ми става досадно с повторителността и автоматичността ... и масовостта си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, _ramus_ написа:

Това е по всяка тема, всеки казус, всеки раздел - едни и същи хора, едни и същи реакции, интерпретации и защитавания. Повторителният модел на реагиране се пише непрекъснато и именно той е баналния. Дали е смешен или жалък - не е моя работа, нито ме интересува - той няма алтернатива, така или иначе.  

Да, също като теб!

Винаги едно и също...втръснал си до безкрайност с твоите опити непрекъснато да категоризираш хората, като си въобразяваш, че си нещо повече от тях!

Ти въобще за друго мислиш ли, освен да анализираш другите?! :camera:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не ме занимавай с глупостите и емотиконите си вече над 4 години в този форум. Банални са повторителните ти реакции и не ме интересуват с нищо. Намери си други играещи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Б

преди 9 минути, _ramus_ написа:

не ме занимавай с глупостите и емотиконите си вече над 4 години в този форум. Банални са повторителните ти реакции и не ме интересуват с нищо. Намери си други играещи

Божке, ндаа, цели 4 години!.... Колко бързо минаха... Но, живи сме, да благодарим на Бога. Желая ви здраве!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои хора се опитват да се представят за спасители. А дали всъщност не ни водят точно към това от което уж ни спасяват. Нека всеки сам да си отговори. Маски винаги е имало, но тук са малко по-различни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа - "спасители". Това е една от най-старите игрови роли в целия социум, още от памтивека. Който иска да узнае и да размисли повече - ето как се нарича синтетичната теория на кръстосаните транзакции, образуващи най-разпространените отношения в социума, навсякъде, сред всякакви житейски ситуации...

Триъгълникът на Карпман

Линкове няма да дам, всеки знае как се генерират и чрез какво. Не че и като се прочетат материалите много хора ще им стане ясно, а още по-малко самите те дали участват в тази схема на отношения... Разбира се, че първите реакции са от рода "глупости, аз не съм такъв човек"... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Shiniasu написа:

Някои хора се опитват да се представят за спасители. А дали всъщност не ни водят точно към това от което уж ни спасяват. Нека всеки сам да си отговори. Маски винаги е имало, но тук са малко по-различни. 

на 13.02.2018 г. в 13:10, mecholari написа:

МОЛИТВА НА БРАТСТВОТО

/сбита версия/

Господи, благослови Всемирното Бяло Братство, което сега присъства между българите и славян­ството. (присъства на куково лято )

Укрепи Духа му. Дай вяра, упование и надежда в Теб на тия, които следват Твоя път, да се съвземат и да Те славят през всичките векове на бъдещето.

Паразитният небългарин Муньо--Деунов призовава ''неславяните'' ТЮРКИ и Татари -Българи да се съзвемем и да славим кого бе Муньо .. ???

Аз Истинската и чистокръвна Българка... Произхождаща от Чист Дух и Божества бре ..Муньо....

МОЛИТВА НА БРАТСТВОТО ЗА ДУХА

Господи, Боже мой, ...бла бла /съкращавам църковната проповед и стигам до " :

-Да дойде Твоето Царс­тво, да възлезе Твоята Правда, да възсияе Твоята Истина, да се въдвори Твоята Любов и да се вселиш Ти, Господи Иисусе Христе. Единият Син на Бога Живаго, в пълнотата Си в моята душа. ) Да дойде Твоят благ Дух върху моя дух.

И като дойде неговото царство  Муньо , какво  мислиш пише в Три от големите и дебели книги ще се случи с 99.999% 0т Българският народ  и всички Славянски и Европейски народи , когато дойде неговото царство! И се възцари неговата "ПРАВДА " ,която цари вече ....2500г.  и която вече е на прага да ни закрие като Свят.На една страна ще се отделят едни 40 000 тцадиким евреи ,а на друга ще е курбанът. Малоумник ! Бялото братство не  е просто безобидна шизофрения ,а това е методологическа религиозно фундаменталистка организация за тикане на Овците не към Сатаниста Деунов  ,а към нещо много по голямо. от него  Корупцията и унищожението ня Духа.

ссfo.jpg

iwardInfo.jpg

hnfo.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, _ramus_ написа:

Аааа - "спасители". Това е една от най-старите игрови роли в целия социум, още от памтивека. Който иска да узнае и да размисли повече - ето как се нарича синтетичната теория на кръстосаните транзакции, образуващи най-разпространените отношения в социума, навсякъде, сред всякакви житейски ситуации...

Триъгълникът на Карпман 

Линкове няма да дам, всеки знае как се генерират и чрез какво. Не че и като се прочетат материалите много хора ще им стане ясно, а още по-малко самите те дали участват в тази схема на отношения... Разбира се, че първите реакции са от рода "глупости, аз не съм такъв човек"... :)

Ясно е, че ти играеш ролята на преследвача от този триъгълник.
Вечният преследвач, който търси жертви!

преди 9 часа, _ramus_ написа:

Ти да не би да си водиш статистика кой от колко години е в този форум?! :whist:
Ами да,  като нямаш други занимания, само дебнеш за жертви, за да им правиш някакви профили по някаква твоя измислена схема.:lol6:за да се захранваш с чужда енергия!

преди 43 минути, Joanna Rutkovska написа:

ссfo.jpg

iwardInfo.jpg

hnfo.jpg

Драга Joanna, би ли обяснила, какво символизират тези изображения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, _ramus_ написа:

Аааа - "спасители". Това е една от най-старите игрови роли в целия социум,...

Бедното духче , което живее в Сърцето му отдавна са го оплели с тел и трънни венци и  идея си няма че профила ми е нов -Нов - Новеничък и тук никога не съм била и едва ли ще бъда задълго да просвещавам бедни и индоктринирани създания,  като Рамусенчо. :halloween10:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Joanna Rutkovska написа:

Аааа - "спасители". Това е една от най-старите игрови роли в целия социум,...

Бедното духче , което живее в Сърцето му отдавна са го оплели с тел и трънни венци и  идея си няма че профила ми е нов -Нов - Новеничък и тук никога не съм била и едва ли ще бъда задълго да просвещавам бедни и индоктринирани създания,  като Рамусенчо. :halloween10:

А, недей!
Толкова интересни неща разказваш, че наистина ще е много жалко ако и ти избягаш. :mail1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От лекциите на Учителя“ Том 1

'Елате да Ме видите в онази херметическа (означава окултна) стая, която е направена от стъкло и за която Мойсей (еврейският пророк извел юдеите от Египет към Каннаан ' ) казва: „Събуй си обущата!“.Когато дойде някой, който Ме обича и когото обичам, ще го въведа в тази свещена стая.Не Ме бутай, защото Аз нося цялата земя, от Мен зависи вашето щастие.'

'' Всеки, който служи на Бога, носи бремето на земята върху себе си. Земята е същество с тежка участ. Но Аз съм тук, за да я направя да свет и . Земята си има и светла страна и аз съм скрит зад тази светла страна.Вие казвате: Светът е реален. Вие казвате: Времето е реално. Вие казвате: Вселената е реална. Аз казвам: Всички те са нереални.Има само един Бог и това  Триединния Бог, Бог Отец, Син и Святия Дух и Един Господ, Исус Христос, чрез Когото е всичко, и ние чрез Него.“

А, сега де... В първа част пълна Шизофрения е просто от несвързани брътвежи.От него зависило нашето щастие.Ми плача със сълзи...
 Във втора част минава на Бога.И вероятно не знае, че говори, за  окултно християнската концепция Тринити ,която е Християнска, теологична конструкция включваща :

1-Отца
2-Сина
3-и Светият Дух  в едно =Тринити

Лъжи и манипулация лесно се оборват , когато имаш чисто религиозно индоктринирани насреща.
По трудно е  с хора , които борят някакви свеои дяволи  не знаят къде се намират и за какво приказват. Мисля да закрия темата Деунов.Ясно катро бял ден .Или както казват мрежовите инженери едно нещо може да се направи просто,просто ,просто....но не по просто :-)

you-are-here.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пак да питам - гледам че в подписа има някои неща на които очевидно не им разбирате значението. И глупостите дето ги пишете - и те са като подписа. Думички, които според вас, са много велики прозорливи и го играете на компетентна и разобличителка... А сте просто невежо дете, дето още света му е от комикси и анимационни филмчета,

Тва въздухари и фантазьори - под път и над път. Но са весели претенциите и заявките с големите приказки - поредните. Понеже темите пазят историята на толкова много минали и заминали - докато се изфантазират и си изиграят театрото... После отиват да го играят на друго място... И така - до безкрай, като на конвейр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.08.2018 г. в 17:58, Aumi написа:

какво символизират тези изображения?

Кой е Бафомет ?

leadbaphomet1.jpg

Бафомет е загадъчна фигура с глава на козел, намерена в няколко случая в историята на окултизма. От рицарите тамплиери от средновековието и масоните на 19-ти век до съвременните течения на окултизма, Бафомет никога не успява да създаде противоречия. Но откъде произлиза Бафомет и най-важното – какъв е истинският смисъл на тази символична фигура? Тази статия ще разгледа произхода на Бафомет, езотеричното значение и неговото възникване в популярната култура.

Произход на името

Има няколко теории за произхода на името на Бафомет. Най-често срещаното обяснение твърди, че това е старо френско корупция на името на Мохамед (което е латински е „Mahomet“) – Пророка на исляма. По време на кръстоносните походи рицарите тамплиери са останали за продължителни периоди в страни от Близкия изток, където са се запознали с ученията на арабския мистицизъм. Този контакт с източните цивилизации им позволява да върнат в Европа основите на това, което ще стане западен окултизъм, включително гностицизма, алхимията, кабала и херметизма. Афинитетът на тамплиерите с мюсюлманите накара Църквата да ги обвини в поклонението на един идол на име Бафомет, така че има някои правдоподобни връзки между Бафомет и Мохамед. Има обаче и други теории за произхода на името.

Елифас Леви, френският окултист, който извади известното изображение на Бафомет, твърди, че името произлиза от кабалистичното кодиране:

„Името на Тамплиерът Бафомет, което трябва да се изписва кабалистично назад, се състои от три съкращения: Tem. ohp. AB., Templi omnium hominum pacts abbas, „бащата на храма на мира и на всички хора“. [1. Елифас Леви, Dogme et Rituel de la Haute Magie]

Аркон Дараул, автор и учител на Sufi – традиция и магия, твърди, че Бафомет идва от арабската дума Abu fihama (t), което означава „Отец на разбирането“. [2. Аркон Дараул, История на тайните общества (A History of Secret Societies)]

Д-р Хю Шонфийлд, чиято работа по свитъците от Мъртво море е добре известна, разработи една от най-интересните теории. Шонфийлд, който е изучавал еврейския шифър, наречен Atbash шифър, който е бил използван при превеждането на някои от свитъците от Мъртво море, твърди, че когато приложили шифъра на думата „Бафомет“, той се трансформира в гръцката дума „София“, което означава “ Знание „и също е синоним на“ богиня „.

Възможно начало на фигурата

Модерното изображение на Бафомет изглежда се корени от няколко древни източника, но предимно от езически богове. Бафомет прилича на боговете по целия свят, включително Египет, Северна Европа и Индия. В действителност, митологиите на голям брой древни цивилизации включват някакво рогато божество. В теорията на Юнг, Бафомет е продължение на архетипа на рог-бога, тъй като понятието за божество, носещо рога, е всеобщо присъстващо в отделните психики. Дали Кернунос, Пан, Хатор, Дяволът (както е изобразен от християнството) и Бафомет имат общ произход? Някои от техните качества са поразително подобни.

Древният келтски бог Кернунос традиционно се изобразява с рога на главата си, седящи в „лотосова позиция“, подобно на изображението на Бафомет на Леви. Въпреки че историята на Кернунос е забулена в мистерия, обикновено се казва, че е бог на плодородието и природата.

Във Великобритания един аспект Кернунос е кръстен на Херне. Рогатия бог има характеристиките на Бафомет, подобни на сатира, заедно с акцента върху фалоса.

Пан е видно божество в Гърция. Богът на природата често се изобразява с рога на главата си и долната част на козел. За разлика от Кернунос, Пан е фалическо божество. Неговите животински особености са въплъщение на плътските и прогресивни импулси на хората.

Папа Силвестър ІІ и дявола (1460 г.). В християнството дяволът има подобни черти на езическите богове, описани по-горе, тъй като те са основното вдъхновение за тези изображения. Атрибутите, въплътени от тези богове, се превръщат в представяне на това, което църквата счита за зло.

Дяволската карта от Таро  Марсилия (15-ти век). Излагането на дявола на тази карта с нейните крила, рога, гърди и ръчен знак е несъмнено основно влияние върху изобразяването на Бафомет от Леви.

„Козелът на челото си носи знака на пентаграма, с една точка на върха, символ на светлината, двете му ръце, които са знак за херметизъм, този, който сочи към бялата луна на Chesed, а другата сочейки към черното на Geburah. Този знак изразява съвършената хармония на милосърдието със справедливостта. Едната му ръка е женска, а другата – мъжка като тази на андрогина на Khunrath, атрибутите  трябва да обединим с тези на козата, защото той е един и същ символ. Пламъкът на разузнаването, блестящ между рогата му, е магическата светлина на универсалния баланс, изображението на душата, издигнато над материята, тъй като пламъкът, макар и обвързан с материята, блести над нея. Грозната глава на звяра изразява ужаса на грешника, чиято действително е действаща, единствено отговорна част трябва да понесе изключителното наказание; Защото душата е нечувствителна според нейната природа и може да страда само когато се материализира. Жезълът, който стои вместо гениталиите, символизира вечния живот, тялото, полукръга над атмосферата, пера, които следват над летливите. Човечеството е представено от двете гърди и андрогинските обятия на този сфинкс на окултните науки. „[3. Елифас Леви, Dogme et Rituel de la Haute Magie]

В изображението на Леви, Бафомет олицетворява кулминацията на алхимичния процес – обединението на противоположните сили за създаване на Астрална светлина – основата на магията и в крайна сметка на просвещението.

Един поглед отблизо на детайлите на изображението разкрива, че всеки символ е неизбежно балансиран с неговата противоположност. Самият Бафомет е андрогинен, тъй като носи характеристиките на двата пола: женски гърди и жезъл, представляващ изправен фалос. Концепцията за андрогенността е от голямо значение в окултната философия, тъй като тя е представителна за най-високото ниво на посвещение в стремежа да стане „един с Бога“.

Фалоса на Бафомет е всъщност „Кадуцей“ на Хермес – жезъл, преплетен с две змии. Този древен символ представлява херметизмът от векове. Кадуцея езотерично представлява активирането на чакрите, от основата на гръбначния стълб до епифизната жлеза, използвайки серпентинова сила (следователно змиите) или Астрална светлина.

Herne.jpgPan1-e1307662300777.jpgChakras-e1308082206861.jpg

Затова Бафомет е символ на алхимичното Велико дело, където отделни и противоположни сили са обединени в съвършено равновесие, за да генерират астрална светлина. Този алхимичен процес е представен в изображението на Леви с термините Solve и Coagula на ръцете на Бафомет. Докато постигат противоположни резултати, Solve (превръщането на твърдо в течно състояние) и Coagula (превръщането на течността в твърдо състояние) са две необходими стъпки на алхимичния процес – който има за цел да превърне камъка в злато или по езотеричен начин един просветен човек в осветен човек. Двете стъпки са на ръцете, сочещи в противоположни посоки, като допълнително подчертават тяхната противоположна природа.

Ръцете на Бафомет формират „знака на херметизма“ – което е визуално представяне на херметичната аксиома „As Above, So Below“. Този разказ обобщава цялото учение и целите на херметизма, където микрокосмосът (човекът) е като макрокосмос (вселената). Следователно, разбирането на едно е равностойно на разбирането на другото. Този Закон за Кореспонденцията произхожда от Изомрудените скрижали на Хермес Трисмегист, където се заявява:

“Това, което е долу, съответства на това, което е горе, а това, което е горе, съответства на това, което е долу, за да извършим чудесата на едно нещо „.

Управлението на тази жизнена сила, астралният живот, е това, което се нарича от съвременните окултисти „магия“.

...

Най-разпознаваемата характеристика на Бафомет е, разбира се, козината му. Тази чудовищна глава представлява животинската и грешната природа на човека, егоистичните му тенденции и най-съкровените му инстинкти. За разлика от духовната природа на човека (символизирана от „божествената светлина“ на главата му), тази страна на животните независимо се разглежда като необходима част от дуалистичната природа на човека, където животното и духовното трябва да се обединяват в хармония. Може да се твърди също, че гротескният външен вид на Бафомет може да служи за отблъскване и пропъждане на профаните, които са непосветени на езотеричното значение на символа.

TemplarRitual.jpg

Рицарите тамплиери

Бафомет, ръководещ ритуал на Тамплиерите от Лео Таксил.

Окултните изследователи са широко приети, че фигурата на Бафомет е от голямо значение за ритуалите на Рицарите тамплиери.

...

В сатанинската Библия, Лавей описва символа на Бафомет:

“Символът на Бафомет е използван от Рицарите тамплиери, за да представлява Сатаната. През вековете този символ е бил наречен от много различни имена. Сред тях са: „Козата на Мендес“, „Козата на хиляда млади“, „Черната коза“, „Козата на Юда“ и може би най-подходящото „The Scapegoat“.

Бафомет представя Силите на мрака, комбинирани с генеративната плодовитост на козата. В своята „чиста“ форма се показва пентаграмата, която обхваща фигурата на човек в петте точки на звездата – три точки нагоре, два посочващи надолу – символизиращи духовната природа на човека. При сатанизма се използва също пентаграмата, но тъй като сатанизмът представлява плътски инстинкти на човека или противоположността на духовната природа, пентаграмата е обърната, за да побере перфектно главата на козата – нейните рога, представляващи дуалност, изтласкани нагоре в разочарование; Другите три точки са обърнати или троицата е отказана. Херавските фигури около външния кръг на символа, които произтичат от магическите учения на Кабала, изписват „Левиатан“, змията на водната пропаст и са идентифицирани със Сатана. Тези цифри съответстват на петте точки на обърнатата звезда. „[14. Антон Лавей, Сатанинската Библия]

В заключение

Бафомет е съставно творение, символизиращо алхимичната реализация чрез обединяването на противоположни сили. Окултистите вярват, че чрез овладяването на жизнената сила човек може да създаде магическо и духовно просветление. Изписването на Елифас Леви на Бафомет включва няколко символа, които споменават за издигането на кундалини – серпентиновата сила – което в крайна сметка води до активирането на епифизната жлеза, известна още като „третото око“. Така че, от езотерична гледна точка, Бафомет представлява този окултен процес.
Въпреки това, с течение на времето символът означава много повече от езотеричното му значение. Чрез спорове Бафомет става, в зависимост от гледна точка, изображение на всичко, което е добро в окултизма или всичко, което е зло в окултизма. Това всъщност е крайната „изкупителна жертва“, лицето на магьосничеството, черна магия и сатанизъм. Фактът, че символът е по-скоро чудовищен и гротескно, вероятно е помогнал да задвижи символа до нивото му на безпомощност, тъй като никога не успява да удари организираните религии, докато привлича тези, които се бунтуват срещу тях.

https://istinatablog.wordpress.com/2017/08/11/кой-е-бафомет/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

274115248_.jpg.698f206623b5c0ba59ad85d8ed4dca47.jpg

"Във всяко сърце и във всяка душа трябва да се роди Христос."
Учителя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз понасям всичко

Знаете ли какви усилия трябва да правя да понасям нечистотиите и миризмите на хората? Мислите ли, че за Мене не е по-добре да се вдигна с крилцата си и да отида на онзи свят между разумни, благородни същества, с които мога да се разбирам? Това е хиляди пъти по–добре за Мене – да вляза в истинския живот. Но дошъл съм при тези условия, Аз понасям всичко. (49/стр.58)

Познавам и голямата нечистота в този свят, но достойните ще ги извадя. Познавам и великата чистота. В тази чистота няма въпроси. Но има само един начин на работа. Който знае този начин, е извън света. Този начин, този метод се дава от невидимия свят. Този начин създава пространството на Вечността.

Из „В Храма на Учителя“ Том 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Из „Книга на Тайнствата“

Един ден, когато човек се съедини със своята душа и каже „аз“, той ще може да създава цели системи. И тогава човек няма да създава своите системи между готовите вече, да нарушава законността и реда в тях, но ще го поставят в някое празно пространство, там да създава и твори, както иска и както разбира. Във вселената има още много празни, ненаселени пространства, които един ден трябва да се изпълнят и населят. Дойде ли човек до това положение да се слее със своята душа, ще му дадат възможност да създава, да твори. Ще му кажат: Хайде сега, направи един свят, какъвто ти искаш, дето слънцето да залязва и да изгрява, или да изгрява, без да залязва. Ще кажете: Възможно ли е Бог да предостави на човека сила и власт да създава светове и системи? – Възможно е, защото и без това светът, в който сега живеем, е създаден от ангели, вследствие на което и в него виждаме известни дефекти.
Учителя в „Слънцето не ще зайде“
http://beinsa.bg/beseda.php?id=1107
Учителя през Елеазар Хараш: Когато човек познае себе си, величието на своята душа, тогава Бог ще му даде едно празно пространство и ще му каже: Ето ти това място, можеш да твориш според своите закони. – И човек ще твори много по-съвършено, отколкото е сегашното му състояние. Той ще се старае да твори по образа на Бога. Казвам: Той ще построи духовен свят, но и той ще бъде несъвършен. Има и друг път, още един таен път към по-дълбоко и древно себепознание. Тук човек трябва да открие царството на своя чист и древен дух. Тук човекът вече ще твори по подобие на Бога. Но този свободен дух може да пожелае единствено свободата, без да твори, защото Царството Божие е една велика свобода. Ако такъв дух посети земята и нейните същества, достатъчно е само присъствието му. То дарява тези, които разбират, с нещо повече от всякакво творение. То пресътворява съществата в по – висока степен от стремежа. То дарява на съществата вдъхновение. Стремежът е голяма сила във Вселената, но вдъхновението е велика сила извън Вселената.

…..…………...

Из „Космогонията на Розенкройцерите“ от Макс Хайндл:

През Юпитеровия период ще бъде съживен до известна степен умът и тогава човек посредством въображението си ще може да твори форми, които ще живеят и растат като растенията.

През Венериния Период, когато умът на човека ще е придобил „чувство“, той ще може да твори живи, растящи и чувстващи неща.
Когато достигне съвършенство, в края на Вулкановия Период, той посредством въображението си ще е в състояние да извиква за живот същества, които ще живеят, чувстват и мислят.
420 стр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси засуканите абракадабри , че и с претенции от последна инстанция , даващи обяснение на това което не се знае ! И от едните , и от другите , и от третите......! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Да се оправдаваш е все едно да переш бяла риза в кална река.. Който трябва ще разбере и от една дума, който не може или не иска.. и цял ден да му говорш, няма никакъв смисъл."

Учителя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на Thursday, September 06, 2018 в 6:27, Aumi написа:

Кой е Бафомет ?

Не знам каква е връзката на бафомет с тази тема и защо изобщо е нужно разискването му.

Да, богове с рога има в много митологии и религии и те са свързани с неразумните сили на природата. Затова те имат животински признаци - защото животните нямат разум, а само наченки при висшите бозайници. Природните сили са справедливи, но и слепи, лишени от състрадание, цел, воля. Сатаната също се преставя като животно, защото той представя деволюцията, връщането към несъзнателното, към неразумното, животинскити, че и отвъд него, до несъзнателната природа.

Когато се използват подобни архетипни образи без да се познава символизма им и още повече - без да може човек да контролира енергиите, които извиква, резултатите в дългосрочен план не са от най-благоприятните. По-добре е подобни образи да бъдат оставени настрана. Така или иначе те с нищо няма да подпомогнат развитието ни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България е под знака на Козирога. 

Иначе пентаграм, който не е вписан в кръг има разрушително действие, също обърнат надолу. Пентаграм вписан в кръг увеличава силата на това, което излъчва един човек, това , което носи у себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята светлина

Като запаля свещта, на Моята светлина могат да дойдат десетки и стотици хора да се ползуват от нея. (50/стр.12)

Моята светлина огрява не само този свят. Да дойдеш при Мен – това е мой призив, значи съм те повикал. Близо до Мен вие можете да растете. Аз съм вашите благоприятни условия. Около нас съществуват безкрайни неща и опасности. Но Аз казвам: Елате при Мене в Моята Безкрайност. По-хубави условия от Моята Безкрайност няма да намерите.

Ще дойде един ден да бъде запалена Земята с един нов пламък, който съществува в света, при който като влезе човек, може да живее. И тогава ще стане едно пречистване на Земята. Земята ще бъде запалена с този Нов огън, в който хората могат да живеят. И тогава тези хора, които са живеели и се развивали правилно, по пътя на еволюцията, те ще почнат да живеят, а грешниците ще се стопят и светът ще се очисти веднъж завсякога. Добрите хора ще отидат горе, а лошите ще се стопят, ще отидат долу. Наближило е времето. Тогава Земята ще се очисти от греховете на хората. И този огън ще бъде много силен и много мек, някой ще разтопи, а на някой ще даде живот. Онзи, който влезе в този огън, той ще бъде като златото, което се разтопява и се пречиства, в него като влезнеш, ти ще бъдеш тъй чист, като добър и хубав свеж въздух. Сега вие ще попитате от гледището на строгата наука, възможно ли е това? Това е най-голямата възможност, към която хората се стремят и ние се стремим, за да можем за бъдеще да живеем в пламъка на огъня вътре.
(Елементи на планетите / Принципи и форми. Влияние на планетите. Скачените съдове - 5 декември 1930 г., Младежки Окултен Клас, София)
http://xn--b1abgge4c.com/…/05/21/tom4postpre4istvane4istita/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички Мои опити

Всички Мои опити, всички велики идеи, всички изобретения, до които съм достигнал, са реализирани при най-големи мъчнотии и страдания. (50/стр.27)

Моят опит е произлязъл от големи страдания. След многото страдания идва големият опит, голямото благословение. След голямото страдание ние започваме да виждаме, че около нас съществуват само безкрайни неща. На кого е дадена Вечността? На духовността.  На кого е дадена Безкрайността? На Божествеността. Откъде е произлязло страданието? От неумението да разбереш Любовта, да разбереш Бога. А щом не си разбрал Любовта, ти не умееш да вършиш добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...