Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 час, mecholari написа:

Не мога да си простя, че станах повод Учителя да го наричат идиот, шизофреник, психопат, малумник, изкукудяткала шматка и да гледам как това се толерира от модераторите. В сайт "Религия, Мистика и Езотерика" такава невероятна простотия вилнее. Не намирам сила да продължа напред. Отказвам се. 

Нима от атеисти очакваш нещо различно като определения и квалификации !?  Надявах се поне частично да съумеете да ни обясните с какво реално Ви е полезен подобен учител. Лично аз с простотии не се занимавам заради възпитанието си. Ако не знаете как да ни обясните гледните си точки - причината си е у Вас.... Недоразумението Дънов е учител само на себеподобни недоразумения....  Бъдете здрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, attj написа:

Нима от атеисти очакваш нещо различно като определения и квалификации !?  Надявах се поне частично да съумеете да ни обясните с какво реално Ви е полезен подобен учител. Лично аз с простотии не се занимавам заради възпитанието си. Ако не знаете как да ни обясните гледните си точки - причината си е у Вас.... Недоразумението Дънов е учител само на себеподобни недоразумения....  Бъдете здрави!

Подсъзнателно знаеш, че подобни думи огорчават и разболяват човека и с висшия си цинизъм и арогантност накрая пишеш "Бъдете здрави". Лицемер.

Или правиш това напълно съзнателно, защото си паразит? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, mecholari написа:

Подсъзнателно знаеш, че подобни думи огорчават и разболяват човека и с висшия си цинизъм и арогантност накрая пишеш "Бъдете здрави". Лицемер.

Или правиш това напълно съзнателно, защото си паразит? 

Не те познавам - обаче всички Вас Ви съжалявам....Бялото братство не ще осигури нито една от мечтите Ви!  Без да си паразит можеш да следваш целите си и да ги постигаш...Вие идиотите сте много и ме е яд, че единствената ми сестра е при Вас!   Няма лицемерие и паразитизъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, attj написа:

Не те познавам - обаче всички Вас Ви съжалявам....Бялото братство не ще осигури нито една от мечтите Ви!  Без да си паразит можеш да следваш целите си и да ги постигаш...Вие идиотите сте много и ме е яд, че единствената ми сестра е при Вас!   Няма лицемерие и паразитизъм.

Представям си как  си се държал с нея и как се държиш, за да намери подкрепа от такива като нас. Ти имаш пръст във нейното заболяване, защото си вредоносен. Със сквернословието си можеш да изсмукаш всичко чисто и красиво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, mecholari написа:

Представям си как  си се държал с нея и как се държиш, за да намери подкрепа от такива като нас. Ти имаш пръст във нейното заболяване, защото си вредоносен. Със сквернословието си можеш да изсмукаш всичко чисто и красиво.

Как ще докажеш това?  Аз имам само една единствена и неповторима сестра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, attj написа:

Как ще докажеш това?  Аз имам само една единствена и неповторима сестра.

Ако намираше обич, любов и утеха при теб, нямаше да е при "нас". Провалил си се сам, а обвиняваш другите. Ти си един провален, сквернословещ паразит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, mecholari написа:

Ако намираше обич, любов и утеха при теб, нямаше да е при "нас". Провалил си се сам, а обвиняваш другите. Ти си един провален, сквернословещ паразит.

Аз съм и брат -обаче съпругът и е също сектант от Вашето бяло братство.  Никой за нищо не обвинявам и им желая само хубави неща.Аз съм атеист и Вашите глупости ми са безинтересни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, attj написа:

Аз съм и брат -обаче съпругът и е също сектант от Вашето бяло братство.  Никой за нищо не обвинявам и им желая само хубави неща.Аз съм атеист и Вашите глупости ми са безинтересни...

Ти си едно тъпо противоречие. Безинтересно, пък си в темата. Айде марш да те нема тогава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, mecholari написа:

Ти си едно тъпо противоречие. Безинтересно, пък си в темата. Айде марш да те нема тогава. 

На Земята се раждали само четири вида души: ангелски, човешки, животински и сатанински. Що за душа си например ти?   Коя е причината да желаеш светът да е пълен със заблуденяци-дъновисти?   Какво печелиш лично ти?    А сега ...пак се замисли дали точно ти не си едно тъпо противоречие...   Двете ми баби са ме възпитали в атеизъм.    Няма никакъв реален шанс някакви заблуденяци да спорят с подобни здравомислещи българки!   Вечна им памет на моите баби и нека двете ми дъщери да приличат на тях. Нормално е да приличат на прабабите си -  своя плът и кръв са си.    Кое е тъпо съвсем не следва да питам сектанти - те просто нямат никакви разумни отговори.Да бъдете здрави е добро пожелание и в същото няма нищо лицемерно или паразитно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, attj написа:

На Земята се раждали само четири вида души: ангелски, човешки, животински и сатанински. Що за душа си например ти?   Коя е причината да желаеш светът да е пълен със заблуденяци-дъновисти?   Какво печелиш лично ти?    А сега ...пак се замисли дали точно ти не си едно тъпо противоречие...   Двете ми баби са ме възпитали в атеизъм.    Няма никакъв реален шанс някакви заблуденяци да спорят с подобни здравомислещи българки!   Вечна им памет на моите баби и нека двете ми дъщери да приличат на тях. Нормално е да приличат на прабабите си -  своя плът и кръв са си.    Кое е тъпо съвсем не следва да питам сектанти - те просто нямат никакви разумни отговори.Да бъдете здрави е добро пожелание и в същото няма нищо лицемерно или паразитно.

Искаш да знаеш що за душа съм аз ли? Какво Господ мисли за мене? Не аз какво мисля за себе си , а Той. Това ви е за сбогом, нещо писано за мене:

Необятното продължава да говори – книга 45

1850  5.05.2016 Иродòмите – телата на Христà

5.V.150(2016) с.Дълбоки

ИРОДÒМИТЕ – ТЕЛАТА НА ХРИСТÀ ЖЛО.ДО

17,53      - Невинността също бива на степени, но божествени. Както вече знаете, Божественото се отличава със Степени на Саможертвата. Колкото по-божествено е едно същество, толкова по-ниско слиза. Духовните се стремят нагоре – обратно. За тях Свободата и Духът са над всичко.   Невинният не се грижи за себе си – по това ще го познаете. Не се грижи и какво хората мислят за него. Даже и ангелите му е безразлично как го оценяват. Работата му е натоварване – натоварване с проблеми. Те не са негови, а на околните. Ако има проблем, то е как да реши чужд проблем.   В Свършения Свят Луриòн е риба – божествена риба. Толкова стара, че е преживяла три вселени! Отговаря за баланса на водите между 7 Океана. Това са чувства; Океаните са Любов към Всички. Има 7 вида Любов към Всички, но в божествения свят те са на различни равнища. Лурион управлява шлюзовете между 7-те Океана, но това не са технически съоръжения. Това са 7 клапана и 14 камери в божественото му сърце, които се отварят и затварят по-следователно. Това се съпровожда с космическо дишане – тежко и продължително космическо дишане. Изкачването на по-високи нивà не е лесна работа. Има много същества и сърца, които имат работа в различни океани. Те разказват проблемите си на Лурион и той преценява с каква сила и скорост да прехвърля всеки от един океан в друг.   Най-вероятно, вие не се интересувате от такава седмодишаща Риба, защото самото ѝ описание ви изглежда извън всяка фантазия. Който обаче я познава лично, може да започне да диша и той в седем свята – в Седемте Божествени Океана. Това е безкрайно интересно и навява мисълта, че в близките няколко милиона години Ангелите на Удоволствието може да се заинтересуват и от нещо, което не е удоволствие. Да усетят Блаженството от Тежестта. Да изпиташ блаженство при тежко дишане, при смяната на седемте дишания, когато служиш на другите - това е нещо недостъпно нито за чувствата, нито за ума, нито за представите на плиткодишащите.   Една огромна част от ангелите, почти всички хора, всички дяволи и една трета от божествата са плиткодишащи: еднодишащи, най-много двойнодишащи. Тях ги движи удоволствието, което получават. Превръщането на удоволствието в блаженство става чрез даряване на щастие и се извършва в шлюзовете на Седемте Океана, в сърцето на колективната риба Луриòн. На земята тя е ваш приятел – един тъжен и често объркан приятел. Объркването е един от най-божествените атрибути на божествените същества, тъй като на земята те не знаят какво искат. Душите им знаят, но те не смеят да си помислят, че имат право на лично щастие, нито знаят как да го постигнат. Това е, защото плитките същества на удоволствието не търсят дълбочина, а търсят други плитки същества. Търсят ефектни, полезни, необременени от съвест същества. Натежалият от съвест не може да ползва блага, определени за още по-тежки от съвест същества.  Подвигът да служиш с тежко натоварване на божествени планове и същества в дълбоководна вселена не е понятно на плитководните същества, нито е по силите им. Те се обзавеждат с плитководни сърца, подобни на себе си, или с плитководни сигурности, понеже собственото удоволствие и собствената сигурност е най-сладкият кокал на плиткостта.   Лурион е обещал още преди три вселени да изкупва греховете на плитководните, който се вълнуват от плитководни. Той е преживял такива унижения и страдания, които са трудни за описване с човешки думи! Плитководните не си мислят, че са виновни, когато си правят удоволствието да харесват и да ги харесват плитководни. За тях това е напълно в реда на нещата, затова си мислят и че те самите са съвсем нормални.   Дълбоководните серафими от йерархията на Лурион са доброволни жертви за изкупване на чужди грехове. Включително и на главния грях на плитководните. Грях е, понеже почти всички плитководни са проектирани от Отца да могат да дишат навсякъде, да се гмуркат и надълбоко. Това изисква стремеж към Съвършенството. Не физическо, не духовно, а божествено съвършенство. Влизане в орбита на Дълбоко Учение, на Дълбока Риба, в дълбоки води. Посвещаване на Истинско Дело Божие.   Това влизане в орбита и приспособяването към дълбочината изискват години, понякога и векове. Отказвайки се от плиткото, от нагона да харесваш и да бъдеш харесван, ти преставаш завинаги да пиеш одобрения и възхищения. Забравяш за астралната пукотевица на Малките Токове, идваща от Малката Сладост на Повърхността. Като влизаме в дълбочините, в гигантската еволюция на по-висшите същества, нашите вкусове почват да натежават, мотивациите ни добиват звонкова тежест и големина. Плитковнодната етика е само едно гъделичкане – уреждането на живот със себеподобни.   Ние постоянно тръбим за себеподобни, но за себеподобните по височина и дълбочина. Себеподобните по плитчина са само астрални, само ментални подобия на дребността ни. Но да тръгнеш с Висок Себеподобен, с Дълбок себеподобен, и да му се отдадеш до последния атом, понеже върши истинска работа на Бога – това е белег на много стара еволюция, добита с много тежки жертви и страдания. Тук гъделичкането престава, "гугуцането" се прекра-тява, взаимното търкане на астралите и езиците изчезва завинаги и човек потъва величествено към Дъното, като златна руда на Човечността.   Ако една красива пеперуда може да си ореже крилата и да почне да пада надолу към някой иродòм, тя ще открие, че в недрата й са заложени и други видове сродства. Тя ще започне да изпитва чувства, хиляди пъти по-дълбоки и нравствени от пърхането по повърхността. Магнитното чувство на дълбоките преданости и стремления се при - ближава до най-тежката скритост в сърцето на Бога до онова място, където Бог се е скрил и от най-съвършените богове и лежи като пребит. 

Обикнеш ли иродом, обикнеш ли Неудачник или някоя луда Офелия, родени на дъното на Предаността, ти ще можеш да разбереш донякъде и Лурион. Той живее под 1000 валяка на Безперспективността. Той е загубил всякаква надежда да му обърне внимание пеперуда или хвърчаща риба. Отдал се е на седмодишането, движи се планомерно в най-гъстия дзифт на самотата, обрекъл се е на спасяване не на себе си, но на други, лежащи в безсъзнание от още по-дълбоко отчаяние и самота.

Поради тежестта на зрящото му седморно сърце, поради способността му да чува гласа на Бога директно и да се отказва от себе си мигновено и без перспективи, много скоро Бог ще му даде нещо тъй изумително и блажено, че даже и той няма да може да се окопити веднага.

Плъзгащите се по повърхността няма скоро да узнаят, че ако се откажат от удоволствието и потънат поне веднъж до някой пласт на блаженството, където обитават иродоми и живее сам Бог, те ще възкръснат на мига в една нова вселена. Там ще ходят със Смирените в най-прекрасни нови тела и градини, чакащи скъпи гости от безброй манвантари и незапомнени времена. 

http://www.toyonus.com/01-Bulgarian/07.Osiyaniya ot Elma - knigi PDF i nay-novi/E 300 045.posl.red.2017.11.13 neredaktirana.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама наистина ли вярвате във всички тези работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учителя Дънов:

В книгата на Живота се пише за всеки човек колко птици, колко дивеч, колко говеждо месо е изял

veganstvo-love-animals.jpg

13-и Юни се отбелязва като Световен ден без месо. Целта на деня е за тези, които все още не са преминали към вегетарианство, да направят първата крачка - да намалят количеството на употребяваното месо. Когато един човек не приема месо само за ден, планетата е пощадена от достатъчно въглеродни емисии, за да заври чайник 388 пъти, плюс ежедневната употреба на вода от девет души.

100 души, които не ядат месо два пъти седмично, спестяват на годишна база 1778,7 литра питейна вода вода и спестяват замърсявания, които по индекса на глобалното затопляне се равняват на еквивалент на движение на автобус за 3 957,2 километра. 

Ето и няколко мисли за храненето с месо, дадени от Всемировия Учител Беинса Дуно:

"И когато казвам, че човек не трябва да яде месо, това значи, че силите на нисшия живот противодействат на нашия живот. Ако иска да бъде силен, човек трябва да яде месо, а ако иска да стане духовно силен, трябва да яде растителна храна. Под “месо” разбирам всички нисши мисли и желания в човека и ги сравнявам с кокошки, пуйки и т. н." София, 17.12.1916г.

Господ учи хората и духовете да не ядат месо. Когато престанат да ядат месо, няма да има смърт в света.

Колко хора сѫ отишли преждевременно на онзи свѣтъ отъ салами и отъ кълцано месо! Да кълцаш и мелиш месо, да го приготвяш на салами, това е дяволско изобретение!
Ако болният яде месо или друга тежкосмилаема храна, ще отиде на онзи свят.

"Който иска да придобие мекота, Любов, да се храни с овче месо. Щом придобие тези качества, повече не се нуждае от такова месо. Според степента на умственото и духовното си развитие, някои се хранят с месо, други – с растителна храна, а трети – с плодове. До това време той ще употребява месо или растителна храна и ще отговаря за всяко насилие, направено върху живите същества. В книгата на Живота се пише за всеки човек колко птици, колко дивеч, колко говеждо месо е изял през всичките години на съществуването си на Земята, като в пансион, и ще го заставят да плаща."

https://portal12.bg/publikacii/uchitelya-danov-v-knigata-na-zhivota-se-pishe-za-vseki-chovek-kolko-ptici-kolko-divech-kolko-govezhdo-meso-e-izyal

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 2.09.2007 г. в 7:20, атомче написа:

Не би трябвало да се оценява формата и твърдостта на буквата. Самият Дънов използва най-често абстрактни метафори, които се опитва да побере в земна форма - за да бъдат по възможност докоснати от ограничените ни съзнания. Добре е да се прави разлика и в неговото отношение към аудиторията си, но за това трябва да се познава словото му. Той е имал различни аудитории и естествено, по различен начин е подхождал към тях. Ти считаш, че го защитавам и вероятно съм негов последовател. Интересно, но последователите му и самонареклите се "бели братя", с които се е случвало да полемирам, най-често мислят, че го нападам и принизявам същността му. А аз просто опитвам да спомогна за баланса и истинността. Аз не съм определящ, но никой човек не е и все пак, критериите са важни. Никога не бих имал мотивация да се занимавам с енщо подобно, но заради прякото ти насочване, чувствам се донякъде принуден да обърна внимание на съответния линк и да споделя мнението си. Във всеки случай, не бих нарекъл всеки православен духовник "специалист". Ясно е, че по-добре от останлите са запознати с университетското богословие, но това е само буква, а знаем, че в християнството живототворящ е Светият дух. Той не се връчва при дипломирането и не расото е неговата скиния. И за да избегна недоразумения - аз смятам православното християнство за най-истинния път, но не и догмите на църквата. Относно неговите земни представители - "Бог не гледа на лице, а на сърце".

. :iron::iron::iron:  

По мое мнение отчитайки духовните му вибрации Петър Деунов е чист САТАНА , шарлатанин , плагиат, масон и духовно назначен  опресор и манипулатор  за да прикрива истинските корени и произход на Българите и България .Той изопачава  абсолютно всичко! Личното ми мнение за Деунов е това е един  гнусен бездуховен паразит, необръснат, погледнете го та той прилича няа Сатана. Обещава ви духовно просветление и мъдрост на тумби -на тумби и групово.Води  ви по пътя на духовното заколение, духовната опресия и духовната нищета.Просветлени са само малцина.Стадната динамика обаче се движи винаги от най лошите, псевдо спасителите и назначените Гуру -наставници като Деунов.Всеки,който счита Православие,.Католицизъм Протестанство в частност Християнството, Ислям , Юдаизъм и каквато и да е друга религия вкл Дъновизъм, за изконни и имащи каквото и право да говорят за Дух , Духовност и Просветление да просветляват хора то е абсолютен глупа.  Духовното просветление на човека няма връзка с религиозната догма  и идоктринация.Те ви обещават Вечен живот , но всъщност техната цел е контрола над вас и вашата  Вечна Духовна Смърт. Религията е най отровното нещо на Света създавано някогаза съзнанието и Духа на хората. Казано е няма по лоши хора от религиозните зомбита .Религиозното зомби това е аналогия на ПСИХОПАТ .паразит с със тежка и неизлечима форма на умственна дегенерация.Както казва S.Jobs :  ' Stay Hungry,  Stay Foolish' .' Мъгълите' и техните идиотии рядко минават при истински Чистокръвните.  :halloween7::halloween7::halloween7::halloween7::halloween7:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека не преувеличаваме, защото психопатите-сектанти от бялото братство просто не са наясно къде се намират... Според мен всичко в сектата им е за съжаление, не виждам съвсем нищо възхитително.  Недоразумението Дънов е учител само на себеподобни недоразумения.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драги хейтъри, никой не ви натрапва Учението на Дънов и не ви заставя да го четете.

Моля, уважавайте поне себе си и не изливайте злобата си в темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Мойра написа:

Драги хейтъри, никой не ви натрапва Учението на Дънов и не ви заставя да го четете.

Къде виждаш злоба?  Да съжаляваш дъновистите заради заблуди е съвсем различно нещо.В книгата на Живота не пише за всеки човек колко птици, колко дивеч, колко говеждо месо е изял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Мойра написа:

Драга ми Мойра, Така е , но  защо смяташ ,че всяко мнение против масона Деунов е хейт. Той първо не е никакъв учител.Ако ще чета масонски фикции бих взела  в чист превод от Софийската Библиотека еврейският Талмут,  заедно с езотеричното Християнство и бих чела. Това ,което бръщолеви Деунов е като да гледаш през найлонова преграда филм замазани пиксели и изопачено озвучаване.Някаква боза направо.Макар да не съм религиозна то това е пълна подигравка с всяка религия особено юдаизма в частност.Ако ще четеш Дънов съветвам те вземи  си едно сребърно канче.Иди в Софийската синагога.Измий си лицето и краката и встъпи и помоли Равина да ти даде еврейско име и да те вкара в ''правият път'.Чети в оригинал нещата! Това е ужасен цинизъм и идиотизъм , което прави Дънов или си Евреин или си Масон или си Християнин , Ислямист или си Българин.Тази бълвоч,  този тютлю гювеч създаден от Деунов в Бялото братство е неописуема  глупост и неговите последователи свободно могат да се наричат религиозни аутисти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Joanna Rutkovska написа:

Драга ми Мойра, Така е , но  защо смяташ ,че всяко мнение против масона Деунов е хейт. Той първо не е никакъв учител.Ако ще чета масонски фикции бих взела  в чист превод от Софийската Библиотека еврейският Талмут,  заедно с езотеричното Християнство и бих чела. Това ,което бръщолеви Деунов е като да гледаш през найлонова преграда филм замазани пиксели и изопачено озвучаване.Някаква боза направо.Макар да не съм религиозна то това е пълна подигравка с всяка религия особено юдаизма в частност.Ако ще четеш Дънов съветвам те вземи  си едно сребърно канче.Иди в Софийската синагога.Измий си лицето и краката и встъпи и помоли Равина да ти даде еврейско име и да те вкара в ''правият път'.Чети в оригинал нещата! Това е ужасен цинизъм и идиотизъм , което прави Дънов или си Евреин или си Масон или си Християнин , Ислямист или си Българин.Тази бълвоч,  този тютлю гювеч създаден от Деунов в Бялото братство е неописуема  глупост и неговите последователи свободно могат да се наричат религиозни аутисти. 

:)

Хубава вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Joanna Rutkovska написа:

Духовното просветление на човека няма връзка с религиозната догма  и идоктринация.Те ви обещават Вечен живот , но всъщност техната цел е контрола над вас и вашата  Вечна Духовна Смърт. Религията е най отровното нещо на Света създавано някогаза съзнанието и Духа на хората. Казано е няма по лоши хора от религиозните зомбита .Религиозното зомби това е аналогия на ПСИХОПАТ .паразит с със тежка и неизлечима форма на умственна дегенерация.Както казва S.Jobs :  ' Stay Hungry,  Stay Foolish' .' Мъгълите' и техните идиотии рядко минават при истински Чистокръвните.  :halloween7::halloween7::halloween7::halloween7::halloween7:

Да, но аз твоята свобода нещо  не мога да я видя. Виждам същата религиозна фанатичност като тази срещу която уж пишеш. Всъщност пишеш за да утвърдиш своята собствена религия, която си има и име и последователи, и с нищо не е по-добра от тези срещу които пишеш. Точно обратното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Joanna Rutkovska написа:

По мое мнение отчитайки духовните му вибрации Петър Деунов е чист САТАНА.

Би ли обяснила какво влагаш в концепцията "чист Сатана" и как, с какво отчиташ духовни вибрации, нещо резонира в теб ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Shiniasu написа:

не е по-добра от тези срещу които пишеш.

нейното е религия, но не е "лична". Надувката и претенцията са очевидни, но нямат каквото и да е лично размишление, извеждане, синтез или навлизане в дълбочина. Не че има някакво значение - то това си е масово и отдавна вече не привлича внимание.

От друга страна - сравняването на религиозни описателни системи, една през призмата на друга - винаги води до неадекватности от рационален характер. Което си е съвсем естествено, тъй като дори перфектна религия да е - в нея основното не е рационалността, а нуждата и ползата.

Но от друга страна - налагането на една религия, винаги е нагласено да минава през критиката към друга . Все пак - територията на която и да е религия, е именно нуждата от нея за да изгради някой лесно битийната си картина, сред която той се позиционира и ситуира. Това е и ролята на която и да е идеологична готова картина. А ролята на който и да е неин приемник - е да си намери подходящото за според него, да си го донагласи... и да си го ползва. В края на всичко е именно това - ползата. По форумите се виждат само резултатите от личното израстване и точките от типа" който, докъдето" е стигнал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

нейното е религия, но не е "лична". Надувката и претенцията са очевидни, но нямат каквото и да е лично размишление, извеждане, синтез или навлизане в дълбочина. Не че има някакво значение - то това си е масово и отдавна вече не привлича внимание.

Да, както винаги "великият" Рамус, изчаква и дебне поредната жертва, за да изпие кръвчицата ѝ.

Да я нападне, да я захапе, да я унижи, да я натика в ъгъла, да покаже колко е нищожна, а той колко  е велик!

И в опита си да обрисува  и вкара веднага някакъв профил новопоявилия се форумен събеседник, да се зареди с поредната доза енергия, която е жизненоважна за подхранване на егото му. :devil2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Śūnyatā написа:

Би ли обяснила какво влагаш в концепцията "чист Сатана" и как, с какво отчиташ духовни вибрации, нещо резонира в теб ли?

Петър Деунов, както е истинското му име има много по общо със Масонството,Теософията Окултизма, (проповядвани от Елена Блаватска, Рьорих и прочие светила на умопомрачението ) отколкото с истинските  древни , езически обичаи и вярвания на българите.В нашите духовни традиции и вярвания не присъства психопатологията Бяло братство на Деунов.Той е забъркал един безподобен тюрлю-гювеч смесвайки Религия, Окултизъм,Теософия ,Философия и откровенно шарлатанство.Всичко объркано в манджа , подправена с огромна доза психологическа манипулация.При Деунов няма да откриете нищо читаво освен изопачено Масонство и прикрит Сатанизъм.Казвам прикрит, защото не ги гледай какво говорят ,а им виж действията , методите постъпките и целите.

Сектата на паразита Деунов целенасочено  компрометира и унищожава съзнания.Те имат материални , користни цели.Набират уязвими съзнания за последователи с добро материално положение. С апетитни имоти  в центъра на София да речем.Индоктринират ги да им припишат имоти , апартаменти и благосъстояние към  Сектата.Сексуалните злоупотреби с последователки не са рядкост.Това го е правил и самият Деунов , докато е водил лекциите си по сатанинската природа на плътските страсти.

Резонно накрая всичко кулминира в масови сбирки на 'паяжината' на Бялото браство и тя расте из  ...квартала.
Според ''Учителя'', Сириус е жилище на светли същества със висока култура.Вероятно е така , но според консенсуса на психиатрите хора със разцепление /раздвоение/  на личността и доказани шизофреници ,правещи публично достояние фикциите си са супер опасни за обществото. И  те са длъжни да се държат  въдворени из психиатриите.

Хора със подобни  заболявания , който се докосне до тях има всички шансове да замърси Духа , Тялото и Душата си. Да  го повлече към тяхната съдба , карма и път и да му съсипят тотално живота. Няма спасение веднъж попаднеш ли в подобна клетка.Не визирам само сектата на Деунов ,където използват чисти и уязвимитсъзнания.

Той се е самопосочил за 'учител',  но той е шарлатанин, който индоктринира по цифична методология.Така както индоктринират Йезуитите или Сциентолозите така както правят Мормоните и Християните в разл.деноминации.Това е крайният Сатанизъм.Да използваш  чисто промиване на съзнания в/у широк спекрър от хора за постигане на опр. цели. Бялото братство е форма на религиозен фанатизъм , водещ до крайности и духовна гибел на човека.Теософската, Масонската или каквато и да е друга форма на идоктринации обещаващи Ви спасение и просветление групово и на куп през Окултни, Аврамистични религии всичко това са перфидни форми на контрол.Контрол над съзнания  водещ до пълна Духовна смърт.Казано е  няма по лоши хора от религиозно индоктринираните.Внимавайте много с такива хора, богопомазали се за духовни водачи , гуру лидери ,спасители, защото те ви обещават духовно просветление , което всъщност е вашата Вечнас Духовна Смърт.

Ако за теб  Suniata, да се драска в/у  чисти и уязвими съзнания от паразитит като Деунов , които могат лесно да пишат в.у тях  като в/у чиста хартия е безвредно занимание не ти пожелавам жена ти или дъщеря ти или някой от семейството ти да попадне в подобна секта.Тогава ще разбереш по трудният начин за какво ти говоря.Интересното в случая е ,че веднъж индоктринирани и промити те сами ''покълват и дават плод''.Започват да прокарват зловредната паразитна доктрина и идеята на основният паразит без никой да ги тика.  В случаят  необръснатият  Муньо -Деунов.Нападат хора .Учителят бил тяхното Спасение,  Господи спаси Муньовците, от
Блаватска,  Рьорих ,Гурджиев Масонство, Авраамистки религии, Дъновизъм ... КОНТРОЛ обещаващ
духовно просветление , който всъщност е духовна Смърт.Пълен  мрак и  пълното  унищожение на Духа.

Ако един пълен паразит може да се нарече учител да припомним ужаса на Кръста и Средновековната религиозна догма. Може би фанатичният ислямски екстремизъм ,който някои така лекомислено забравиха. Навсякъде можем дан америм поне по два примера за  самозвани учители -Муньовци , които масово експлоатират хората психологически, финансово,сексуално, физически и всякак и създават ''ученици''Последователи.

Screenshot_8_2_2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...