Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Skype - въпроси и проблеми при използването - част 2

Препоръчан отговор

Едно въпросче и от мен.

Как мога да премахна пълномощното на един потребител в скайп? От сега казвам, че не искам да го блокирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

трябва да разрешиш активно съдържание (ActiveX) да се инсталира

Публикувани изображения

Как мога да премахна пълномощното на един потребител в скайп? От сега казвам, че не искам да го блокирам.
Без да го махнете от списъка си няма как да стане.

Дали пълномощното, което давате е пълно, или частично се определя от диалога за упълномощаване.

Много хора бързат да натиснат „ДА“ и не забелязват бутон „Още настройки“ в долния ляв ъгъл. Проверете – там са тези настройки, за които питате.

Моят съвет е да премахнете абоната от вашия списък и да изчакате той отново да ви заяви пълномощно.

Разбира се, ако се случи в много кратък интeрвал от време е възможно Skype да вече да има запис в config.xml за такъв абонат и абонатът автоматично да получи пълномощно със същите права.

Ако решите да пробвате уверете се, че знаете своята парола и потърсете в тази тема как се изтрива config.xml.

Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на пича който ми изясни проблема по-горе. :)

Една забележка към превода -

Live не е Излъчване. Broadcast е излъчване. Сменете го ако може на На Живо,леко в преносен смисъл звучи но така е представено и на англииски.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да попитам защо когато някой ме покани да играя или аз отправя покана ми се появява това:

e2f2c35ae5036460.jpg

Скайпа ми е най-новия 3.6 версия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали се нарича точно бот но търся такава програмка за скайп че да може да праща на някой хора различни съобщения или нещо от сорта му.

Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам дали се нарича точно бот но търся такава програмка за скайп че да може да праща на някой хора различни съобщения или нещо от сорта му.

Благодаря.

Pamela устройва ли те?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, но въпреки това не се получава. Като го махна от списъка с абонати продължава да вижда дали съм там. Изтрих файла config.xml, добавям потребителя и пак не ми е активна отметката "Не позволявай да вижда кога съм на линия".

Версията на скайпа ми е 3.5.0.239

Редактирано от Erlkönig (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да използвам услугата задай видео в настроението когато вляза ми излиза само METACAFE КЯАКВО Е НЕОБХОДИМО да направя за да излиза и dailimothion

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поради открита висока опасност от уязвимост при използване на съдържание от dailymotion.com тази екстра е забранена от Скайп.

Пише го и тук като информация

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към TOPPER.Благодаря Ви,за изчерпателната информация.А колкото до грамотността е що годе горе долу се оправяме но на ниво 1 клас съм все още!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Една забележка към превода - Live не е Излъчване. Broadcast е излъчване. Сменете го ако може на На Живо, леко в преносен смисъл звучи но така е представено и на англииски.
Много ти благодаря, щурм за предложенията! Ще си позволя да ги коментирам тук: „live“, наистина не е „излъчване“, а означава „на живо“. Предполагам си виждал изписано Live на някои предавания по ТВ. Ще рече, че това са предавания на живо. Кое е излъчване? „Излъчване“ е наистина „broadcast“, но и „podcast“ (от „iPod“ + „(broad)cast“). В днешно време имаме и „videocast“, „audiocast“, и др. Всички те отново са излъчвания на определен вид съдържание. Благодаря за предложенията, но поне аз не виждам причина да променяме каквото и да е.

Може ли да попитам защо когато някой ме покани да играя или аз отправя покана ми се появява това:

...

Скайпа ми е най-новия 3.6 версия

Прочете, какво пише на екрана: че за да играете на въпросната игра трябва да сте с версия на Skype 3.1 или по-висока. Всичко това ме навежда на мислълта, че не ще да е така, както казвате. Махате и инсталирате Skype начисто по описания начин. Върнете се и прочете как.

... Като го махна от списъка с абонати продължава да вижда дали съм там. Изтрих файла config.xml, добавям потребителя и пак не ми е активна отметката "Не позволявай да вижда кога съм на линия".
Благодаря за номера на версията. Тук тя няма отношение. Първото изречение не е вярно. Изтрихте ли човека от списъка с абонати? Е, как той ще вижда вашия личен статус, след като сте го изтрила от вашия списък? Добре е, че сте „занулила“ config.xml (след изтриването на абоната). Сега трябва да изчакате той да ви заяви пълномощно. Не го добавяйте на ръка: кажете, че не го виждате и го помолете да ви заяви такова. Все пак трябва да измине определено време от изтриването на този абонат и искането от негова страна на ново пълномощно. Моят съвете е да изчакате поне 3 дни (през което вие да спирате и пускате Skype).

Да не би този човек да има и друго Skype име, което вие сте добавила към вашия списък?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абонатът е изтрит от списъка. При повторното му намиране и въвеждане не ми е активна отметката "Не позволявай да вижда кога съм на линия" в допълнителните опции, което ме и наведе на мисълта, че вижда дали съм online.

Благодаря за съдействието! Само малка поправка: не съм госпожица или госпожа :help: От един отбор сме ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абонатът е изтрит от списъка. При повторното му намиране и въвеждане не ми е активна отметката "Не позволявай да вижда кога съм на линия" в допълнителните опции, което ме и наведе на мисълта, че вижда дали съм online.

Благодаря за съдействието! Само малка поправка: не съм госпожица или госпожа ;) От един отбор сме :nono:

Извинявай, друже, обърках се вече! Моля, да ме извиниш. Ти недей да го добавяш! Той трябва да ти заяви пълномощно. Не, не вижда, че си на линия. Спира да вижда каквото и да е. Той, другият трябва да ти поиска пълномощно. Дай му ден два и вероятно ще го направи. Можеш да му пишеш, предполагам, без да го добавяш към твоя списък, ако той не е забранил това. Пиши му да те изтрие и да ти поиска пълномощно.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това не е по темата, но нека се прочете внимателно още веднаж.

Приятелския тон е добре дошъл. Всичко останало се таксува за неуважение към хората и съответно се вземат конкретните мерки.

2.5 Не са желателни прекомерните off-topic – мнения, които не са свързани с темата.

2.6 Не се толерира практиката на flood – публикуване на едно и също нещо многократно, както и публикуването на голям брой мнения от един потребител едно след друго. За добавяне на информация към предишен пост има бутон "Редактирай" на всеки ваш пост.

2.7 Всякаква форма на spam (нежелани съобщения) е забранена, било то чрез постове или лични съобщения. Това включва всякакви реклами, верижни писма и др. съобщения, изключващи тема за помощ или обсъждане, или лична кореспонденция. Избутването на тема от автора й (bumping) не е разрешено с изключение на един пост в рамките на 48 часа. Този вид спам се определя като пост след последният ви пост, който не е уместен и не носи никаква нова (коригирана, допълнена) информация по темата.

2.8 Не са желателни безсъдържателните мнения ("Хахахахахахаха", "Жестоко е!", "Много яко", "Харесва ми!", емотиконки и т.н.) и теми. Нека подобни мнения бъдат придружавани с обосновка.

2.9 Не е желателно публикуването на коментари, в които се критикуват други потребители за неспазване на правилата, както и за техния правопис. За тази цел ползвайте бутона "Докладвай", намиращ се под всеки един пост. Използвайте тази функция САМО, за да докладвате за съдържанието на дадено съобщение, което според Вас трябва да бъде модерирано, а не като средство за комуникация с модератор с други цели. Постове, излизащи извън рамките на изискването ще бъдат трити или редактирани.

Да се счита, че всеки вече е запознат с правилата и следващи деяния ще бъдат веднага санкционирани както се полага.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SIP адрес за вашето Скайп име

Новината ми се стори интересна. Затова ви я предоставям.

Потребителят Emoci от Торонто е публикувал указания стъпка по стъпка как да използвате услугата Net2Max.com за препращане на SIP разговори към вашия профил в Skype. Лично не съм пробвал, но изглежда, че работи, при условие че Net2Max продължи да предоставя безплатна SIP към Skype услуга.

Ще се радвам, ако някой реши да пробва, да сподели впечатленията си.

Аз лично очаквам появата на подобни услуги да зачести.

Редактирано от lz4jw (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mobivox – друга SIP услуга, предлагаща безплатни разговори към абонати на Skype

Реших да проверя дали не съществуват и други SIP услуги, които да предлагат безплатни разговори към абонати на Skype.

Оказа се, че има. Ето тези Mobivox предлагат безплатни разговори с абонати на Skype, ако се регистрирате при тях.

Не съм пробвал, но смятам, че този модел скоро ще стане задължителен за много компании предлагащи VOIP услуги.

Оформя се нещо като тенденция. Отделно искам да отбележа, че мобивокс следват плътно политиката на Skype за безплатни разговори разговори м/у регистрирани потребители. Все пак качеството едва ли ще се доближи до разговорите по Skype, но инициативата е похвална. Отделно Мобивокс предлагат безплатни разговори (мобилни и стационарни) за жителите на определени страни. България не е сред тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека да се върнем към темата в помощ на хората с проблеми при използването на Skype.

Редактирано от lz4jw (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ба*, как става т'ва нещо, бе? 1-во вижте за к'во иде реч:

Имам около 30-40 блокирани потребителя и би трябвало те да не могат да ми се обаждат или пишат. Но това нещо не става. Или по-точно не при всички. От всичките тия, има около 5 които ми пишат и няма оттърване. Гледах си и неприкосновенността - там съм направил настройките да получавам съобщения и повиквания само от включени в списъка. Но на всичкото отгоре тия са блокирани и пак пишат !!!

Моля за помощ, защото много ме нервят така !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SentLorlpMan,

Прегледай профила на всеки от въпросните.

Блокирай не по име и фамилия, а по Скайп име.

Заставаш на Скайп име, десен бутон и натискаш Копирай.

Поставяш в списъка с блокирани абонати.

Провери.

ДОПЪЛНЕНИЕ: начин за проверка на блокираните.

1. Изглед > Групи с абонати > Подреждане по групи [вкл.]

2. Изглед > Скриване на абонатите [изкл. всички]

3. Изглед > Групи с абонати > Вградени групи > Блокирани абонати [вкл.]

4. От превключвател Група: > Блокирани абонати [превключваш]

Сега трябва да виждаш пълен списък на блокираните при теб.

Има ли някой от блокираните, за които говориш, който не е в този списък?

Провери.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че намерих бъг в последния скайп. Не мога да изтрия събитие ако съм имал повикване от човек, който не ми е в листата. Тъпо е, трябва да мога СВОБОДНО да трия събитията!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
SentLorlpMan,

Прегледай профила на всеки от въпросните.

Блокирай не по име и фамилия, а по Скайп име.

Заставаш на Скайп име, десен бутон и натискаш Копирай.

Поставяш в списъка с блокирани абонати.

Провери.

ДОПЪЛНЕНИЕ: начин за проверка на блокираните.

1. Изглед > Групи с абонати > Подреждане по групи [вкл.]

2. Изглед > Скриване на абонатите [изкл. всички]

3. Изглед > Групи с абонати > Вградени групи > Блокирани абонати [вкл.]

4. От превключвател Група: > Блокирани абонати [превключваш]

Сега трябва да виждаш пълен списък на блокираните при теб.

Има ли някой от блокираните, за които говориш, който не е в този списък?

Провери.

Aми, блокирах ги по всички начини, направих и останалите неща..

Само това с копирането и поставянето в списъка на блокираните не става, но другите неща станаха и се надявам да не пишат вече тия..

Ако има проблеми ще казвам,

Иначе Благодаря за помощта !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Само това с копирането и поставянето в списъка на блокираните не става, ...
НП

Ето как да го направиш:

1. Отваряш Инструменти > Настройки > Блокирани абонати и го оставяш.

2. Отиваш до клиента и в Абонати се уверяваш, че си в група „Skype абонати“.

3. Показването на всички трябва да е разрешено (Изглед > Скриване на абонатите [изкл. всички])

4. Намираш абонат, който не си сигурен как си блокирал: по име и фамилия, или е по Скайп име.

5. Заставаш на него и щом в аватара му се появи иконата i щракаш веднъж.

6. Отваря се неговия профил.

7. Заставаш на реда Скайп име: и натискаш с десния бутон на мишката в/у изписаното Скайп име.

8. Избираш командата Копирай

9. Превключваш до диалога в т.1 и поставяш Скайп името и после знаеш.

10. Ако вече е блокиран ще видиш съобщение.

11. Но ако не е (както предполагам) – ще взлезе в този списък, докато не го махнеш само оттам.

12. Не затваряй диалога, докато не добавиш и последния, който искаш да блокираш.

Смея да твърдя, че повече няма да чуеш нищо за тях.

Мисля че намерих бъг в последния скайп. Не мога да изтрия събитие ако съм имал повикване от човек, който не ми е в листата. Тъпо е, трябва да мога СВОБОДНО да трия събитията!
Хайде да го проверим, ако нямаш нищо напротив! Пиши и ще си сменя неприкосновеността, за да ми позвъниш, ако това трябва да разбирам под „повикване“.

capnemo, повикване=разговор ли е, или е въобще текстово съобщение, някакъв публичен чат? Поясни, моля.

Ще се радвам да мога да го потвърдя, ако наистина е така. Пиши ми в Skype.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
НП

Ето как да го направиш:

1. Отваряш Инструменти > Настройки > Блокирани абонати и го оставяш.

2. Отиваш до клиента и в Абонати се уверяваш, че си в група „Skype абонати“.

3. Показването на всички трябва да е разрешено (Изглед > Скриване на абонатите [изкл. всички])

4. Намираш абонат, който не си сигурен как си блокирал: по име и фамилия, или е по Скайп име.

5. Заставаш на него и щом в аватара му се появи иконата i щракаш веднъж.

6. Отваря се неговия профил.

7. Заставаш на реда Скайп име: и натискаш с десния бутон на мишката в/у изписаното Скайп име.

8. Избираш командата Копирай

9. Превключваш до диалога в т.1 и поставяш Скайп името и после знаеш.

10. Ако вече е блокиран ще видиш съобщение.

11. Но ако не е (както предполагам) – ще взлезе в този списък, докато не го махнеш само оттам.

12. Не затваряй диалога, докато не добавиш и последния, който искаш да блокираш.

Смея да твърдя, че повече няма да чуеш нищо за тях.

Мм, 3 пъти пробвах докато го направя успешно, laugh.gif ама най-накрая стана..

....... Смея да твърдя, че повече няма да чуеш нищо за тях.

Това е много добра новина ! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хайде да го проверим, ако нямаш нищо напротив! Пиши и ще си сменя неприкосновеността, за да ми позвъниш, ако това трябва да разбирам под „повикване".

capnemo, повикване=разговор ли е, или е въобще текстово съобщение, някакъв публичен чат? Поясни, моля.

Ще се радвам да мога да го потвърдя, ако наистина е така. Пиши ми в Skype.

Оказа се че явно съм забелязал този бъг при по-стара версия или някакви странни обстоятелства (case closed)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване