Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Skype - въпроси и проблеми при използването - част 2

Препоръчан отговор

Ага ага, конечна!

Само защото Secunia първо установява с тестове дали това е така и след това (по предварително споразумение) докладва на разработчика. След това "гратисния" период е мисля 45 дни и чак след това се публикува експлоита.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

трябва да разрешиш активно съдържание (ActiveX) да се инсталира

Публикувани изображения

За по-голяма яснота пускам пак пасажа от коментар №403:

Ами не знам да има ПО-ОБЕКТИВНА институция за всякакъв вид софтуер. Нека се захванем, а? Аз ти написах:

Към днешна дата за клиента за Windows има 1 (ЕДНА) критична грешка, която не е в кода, а във външно помощно приложение: skype4com. Същата е оправена във версия този warper към 3.6.0.244 и е въпрос на време това да се отрази на www.secunia.com

Източник:

Skype skype4com URI Handler Buffer Overflow

Решението, което препоръчват е: Update to version 3.6.0.216 or later.

Аз говоря за кода на проложението. Не за външни програми, ползвани, ии не съвместно.

Ето в картинка пълна хронология за докладвани/отстранени критични грешки в Skype от 2003 до 2007, т.е. от момента на възникване на софтуера:

В тази страница първата графика, озаглавена "Skype for Windws 3.x Advisories (Based on 1 advisories from 2003–2007)"

Горната ОТСТРАНЕНА критична грешка в този warper личи най-вдясно на графиката.

ПП1 Това е във външна помощна програма. Не в кода на клиента на Skype за Windows.

ПП2 Всички, които са с версия 3.6.0.216, или по-висока (към момента 3.6.0.244) не са застрашени от подобна уязвимост. Оправено и няма място за притеснения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове! Един приятел ми каза, че могло в скайпа да се ползват два акуанта едновременно, като и двата са в активен режим /вписани/. Ако може как става това. Светнете ме. Аз и синът ми си имаме профили в скайпа. Можем ли едновременно да се включим /впишем/ и двамата и да сме на линия. Той да си получава съобщенията от неговите приятели в неговия профил, а аз от моите в моя профил. Обяснете ми как става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Един приятел ми каза, че могло в скайпа да се ползват два акуанта едновременно, като и двата са в активен режим /вписани/...
Вече многократно е отговаряно. Може. Потърсете в тази тема и в част 1. Описано е и работи.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам един въпрос от около седмица не мога да си задам видео настроение ... просто не може да зареди клипче нито от Metacafe нито от Dailymotion сложих си най новата версия на Skype .. и резултат никакъв на какво може да се дължи това? Имам регистрация в Dailymotion пробвах директно то там но пак не стана sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, имам един въпрос от около седмица не мога да си задам видео настроение ... просто не може да зареди клипче нито от Metacafe нито от Dailymotion сложих си най новата версия на Skype .. и резултат никакъв на какво може да се дължи това? Имам регистрация в Dailymotion пробвах директно то там но пак не стана :(
Учудващо е, че има такъв проблем. Отначало помислих, че става въпрос за профилактика на тези сайтове. После установих това, което казвате. Най-странното е, че доста от клиповете не се възпроизвеждаха в прозореца за добавяне на видео към настроението, но се възпроизвеждаха от страницата в браузъра. Не съм сигурен точно кое оправи нещата при мен, затова ви давам списък на действията, които аз направих:

1. Махнете досегашното си настроение.

2. От Файл > Личен профил изключете свързването си с MySpace. (ако имате – уверете се, че помните своята регистрация в MySpace, преди да се изключите)

3. От Инструменти > Настройки > Поверителност проверете дали имате отметка пред „Приемай бисквитки в Skype“, ако не е включено включете го и натиснете „Изчисти бисквитките“.

4. Пуснете повторно Skype.

5. Отидете и заредете някакъв безобиден клип и проверете дали се възпроизвежда в прозореца за добавяне.

6. Ако всичко е наред сега заредете съдържанието, което ви интересува.

7. Включете обратно свързването с MySpace (трябва да знаете региситрираните адрес за е-поща и парола).

Установих, че специално dailymotion показва съдържание, което по някаква причина (филтриране?) не се възпроизвежда. Аз успях да заредя подобно съдържание от metacafe.

Моля, пише как е при вас,

Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, моят проблем е, че не ми излиза на профила пол, местоживеене, уебстраница, възраст а е написано и съм обновявала поне хиляди пъти, когато аз си гледам профила от моя компютър, няма проблем, но когато приятелите ми го гледат излиза без да са попълнени тези полета.Може ли някой да ми каже от какво се получава това и как да го оправя? sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, моят проблем е, че не ми излиза на профила пол, местоживеене, уебстраница, възраст а е написано и съм обновявала поне хиляди пъти, когато аз си гледам профила от моя компютър, няма проблем, но когато приятелите ми го гледат излиза без да са попълнени тези полета.Може ли някой да ми каже от какво се получава това и как да го оправя? sad.gif

Вероятно сте под 16 годишна възраст. От съображение за сигуронст Скайп "скрива" такава информация съгласно определени закони за защита на малолетните в интернет. Решението е да промените годината си на раждане, така че да сте над 16 години.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вероятно сте под 16 годишна възраст. От съображение за сигуронст Скайп "скрива" такава информация съгласно определени закони за защита на малолетните в интернет. Решението е да промените годината си на раждане, така че да сте над 16 години.

Еми не е тва :yanim: .. след 2 месеца ставам на 18, в момента е написано 17, а и не излиза не само годината на раждане , а и пола и уебстраницата.. и др. Показва само скайп името, представянето и балончето от доста време насам.Предполагам, че проблемът не е и във версията, защото наскоро я смених с най-новата - 3,5 и той си остана.

Други предложения...? sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми noodle_n,

това са предложенията. Тези, които Калински направи. Опитайте и това: отпишете се от Skype (уверете се, че знаете паролата си), както и от всички профили, които ползвате (ако сте вписан на други машини). Впишете се с вашето Скайп име от друга машина и редактирайте Личния профил. Въведете изцяло други данни и обновете. Останете на линия възможно най-дълго и помолете ваши познати периодично да проверяват информацията за вас. Би трябвало да се получи. Понякога информацията не се обновява толкова често, колкото е необходимо, за да се преодолее това ограничение. В момента аз виждам вашия профил. Сложил сте за рождена дата 24 февруари 1990 г. Пробвайте с 1986.

Желая успех,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Уважаеми noodle_n,

това са предложенията. Тези, които Калински направи. Опитайте и това: отпишете се от Skype (уверете се, че знаете паролата си), както и от всички профили, които ползвате (ако сте вписан на други машини). Впишете се с вашето Скайп име от друга машина и редактирайте Личния профил. Въведете изцяло други данни и обновете. Останете на линия възможно най-дълго и помолете ваши познати периодично да проверяват информацията за вас. Би трябвало да се получи. Понякога информацията не се обновява толкова често, колкото е необходимо, за да се преодолее това ограничение. В момента аз виждам вашия профил. Сложил сте за рождена дата 24 февруари 1990 г. Пробвайте с 1986.

Желая успех,

Ам... да разбирам ли, че за да може информацията да се показва не трябва много често да се отписвам?Тогава проблемът може ли да идва от това, че съм направила скайп да не стартира автоматично със включването на компютъра и когато излизам от скайп аз направо се отписвам а не съм на режим - извън линия?

btw момиче съм :snowballfight: , не знам защо не се е видяло на профила ми, тъй като съм го написала заедно с датата и останалите неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
... да разбирам ли, че за да може информацията да се показва не трябва много често да се отписвам?
Не. Трябва да сте вписана от едно място. Понякога, когато сте вписана от повече от една машина и промените нещо в ЛП промените не са пълни. Чисто и просто трябва да направите това, което Калински препоръча. Аз исках да сте сигурна, че не ползвате други компютри (акаунти), за да се вписана. Затова ви помолих да се отпишете. Идеята е да се впишете, да промените и да обновите профила си. Би трябвало, ако сложите по-ранна година (1986) полетата да станат видими. Пробвайте.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми каже дали като съм с нов компютър мога по някакъв начин да си намеря хронологията от скайп от преди?Благодаря ви:snowballfight:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може ли някой да ми каже дали като съм с нов компютър мога по някакъв начин да си намеря хронологията от скайп от преди?Благодаря ви:)
Хронологията ви е шифрована и се пази на стария компютър. Вижте в C:\Documents and Settings\<вашият_акаунт>Application Data\Skype\<вашето_Скайп_име>. Копирайте цялата папка с <вашето_Скайп_име> на новия компютър при спрян Skype. Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хронологията ви е шифрована и се пази на стария компютър. Вижте в C:\Documents and Settings\<вашият_акаунт>Application Data\Skype\<вашето_Скайп_име>. Копирайте цялата папка с <вашето_Скайп_име> на новия компютър при спрян Skype.

Благодаря,но аз имах друго в предвид,че стария ми компютър изгоря и нямам нищо от него,значи да разбирам,че не мога :)Е,здраве да е;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не. Трябва да сте вписана от едно място. Понякога, когато сте вписана от повече от една машина и промените нещо в ЛП промените не са пълни. Чисто и просто трябва да направите това, което Калински препоръча. Аз исках да сте сигурна, че не ползвате други компютри (акаунти), за да се вписана. Затова ви помолих да се отпишете. Идеята е да се впишете, да промените и да обновите профила си. Би трябвало, ако сложите по-ранна година (1986) полетата да станат видими. Пробвайте.

Благодаря много, всичко се оправи, сложих година - 1989, но има ли възможност да си сложа старата година , тоест 1990 и профилът ми да продължи да си е наред.Преди малко като го направих пак си стана същото и половината полета не излизаха.Та ако изчакам известно време и пак си сложа дата 1990 дали данните от профила ще се запазят или вече трябва да ползвам 89?А т'ва да се отпиша от "другата машина", където съм вписана означава ли, че скайпът ми е включен на друг компютър?Аз не съм се вписвала на други компютри, освен ако някой не ми знае паса и не го прави вместо мен, това възможно ли е?В такъв случай ако сменя паролата нещата ще се оправят ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря много, всичко се оправи, сложих година - 1989, но има ли възможност да си сложа старата година , тоест 1990 и профилът ми да продължи да си е наред. Преди малко като го направих пак си стана същото и половината полета не излизаха. Та ако изчакам известно време и пак си сложа дата 1990 дали данните от профила ще се запазят или вече трябва да ползвам 89? А т'ва да се отпиша от "другата машина", където съм вписана означава ли, че скайпът ми е включен на друг компютър? Аз не съм се вписвала на други компютри, освен ако някой не ми знае паса и не го прави вместо мен, това възможно ли е? В такъв случай ако сменя паролата нещата ще се оправят ли?
Вашите данни са непокътнати. Просто не се показват на другиго. Освен, че трябва да сте пълнолетна (според нашето законодателство 18-годишна) има и друга особеност. Възрастта в някои страни за лица от женски пол трябва да е 21 години (за определени страни), поради опасност от трафик на хора и др. сексуални посегателства. Това се изисква от някои законодателства. Чисто и просто потребители от женски пол под тези възрасти (18–21) биха имали проблеми с показване на всички полета в мрежата на Skype. Това се прави с цел защита на вашите лични данни. Вписването на др. машини го оставете. Аз предположих грешно, че не ви се обновява ЛП, защото може да сте вписана едновременно от други машини. Да, уви това е възможно, но само ако този някой знае вашата парола. Затова е добра идея да сменяте вашата парола всеки месец. Добра идея е да регистрирате поне 2 адреса за е-поща. Ако вие контролирате тези адреси няма как, ако някой случайно е научил вашата парола да я научи повторно, да я смени и прочее. Щом не сте се вписвала, значи всичко е наред. Просто си сменяйте паролата редовно. Вижте, предполагам, че след няколко месеца, когато навършите 18 години вече можете да посочите правилната дата. Както решите.

Благодаря ви, че писахте, за да е ясно и за други със същия проблем,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вашите данни са непокътнати. Просто не се показват на другиго. Освен, че трябва да сте пълнолетна (според нашето законодателство 18-годишна) има и друга особеност. Възрастта в някои страни за лица от женски пол трябва да е 21 години (за определени страни), поради опасност от трафик на хора и др. сексуални посегателства. Това се изисква от някои законодателства. Чисто и просто потребители от женски пол под тези възрасти (18–21) биха имали проблеми с показване на всички полета в мрежата на Skype. Това се прави с цел защита на вашите лични данни. Вписването на др. машини го оставете. Аз предположих грешно, че не ви се обновява ЛП, защото може да сте вписана едновременно от други машини. Да, уви това е възможно, но само ако този някой знае вашата парола. Затова е добра идея да сменяте вашата парола всеки месец. Добра идея е да регистрирате поне 2 адреса за е-поща. Ако вие контролирате тези адреси няма как, ако някой случайно е научил вашата парола да я научи повторно, да я смени и прочее. Щом не сте се вписвала, значи всичко е наред. Просто си сменяйте паролата редовно. Вижте, предполагам, че след няколко месеца, когато навършите 18 години вече можете да посочите правилната дата. Както решите.

Благодаря ви, че писахте, за да е ясно и за други със същия проблем,

Мерси за изчерпателния отговор и затова, че ми обяснихте всичко така че да го разбера :ph34r:.Ще си сменя датата по-нататък :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С последната версия на скайп съм и имам два проблема

1. Понякога ми изчезва диалоговата кутия където пиша съобщенията и не знам как да го оправя

2. Доста често програмата тотално се скапва целия ми монитор става бял и ми излиза едно бутонче с ок на което пише нещо от рода на parameter error и трябва да стартирам програмата на ново

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

1. Все пак проверете вашата ОС за вируси и др. зловреден код.

2. Вижте дали не ползвате някоя екстра, която не е сигурна (Инструменти > Настройки > Разширени > Диспечер на достъпа до Skype от други програми)

3. Проверете дали машината ви отговаря на минималните изисквания към системата за версия 3.6.0.244

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ММММ има една опция наречена "инкогнито" състояние. Тъй като съм си бил гад от край време бих искал да Ви попитам дали има начин да виждам кой е инкогнито? Някакво допълнение към скайпа или нещо друго? търсих доста но не намерих.

Благодаря Ви предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото съм запознат – не, няма. Все пак проверете в Галерията с екстри. Преди време бе възможно да се разбере кой от абонатите в списъка с такъв статус е на линия по иконата за видео. Сега не съм проверявал. Освен това има един продукт Pamela for Skype, който разполага с удобна конзола, от която става ясно кой къде е с какъв статус. Но ще трябва да се запознаете със синтаксиса на Skype API, за да може да я ползвате.

Подсказка:

Командата трябва да изглежда така –

GET USER Скайп_име onlinestatus

Но мисля, че и там „инкогнито“ се маскира като друг статус.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Ако говорите за версия 3.6.0.244, изтеглена от официалния сайт ви моля:

1. Да публикувате на удобно за вас място екрани на грешките и да ми дадете препратки в ЛС. Тези:

Понякога ми изчезва диалоговата кутия където пиша съобщенията и не знам как да го оправя

целия ми монитор става бял и ми излиза едно бутонче с ок на което пише нещо от рода на parameter error
2. Да ми пишете ЛС с подробности за вашата видеокарта и използваният драйвер; версия на DirectX резултатите от dxdiag и евентуално др. неща, които сметнете за уместни.

3. Ако имате препратки към подобни екрани, направени от други потребители с версия .244, моля, изпратете ги пак в ЛС.

Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговорих на Топер в темата му, как да блокираме, спираме и забраняваме Скайп. Ако има и други интересуващи се, може да хвърлят едно око на http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...st&p=768262

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване