Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Skype - въпроси и проблеми при използването - част 2

Препоръчан отговор

Мазнеков, ти като не четеш хората четат:

[1]

ПРЕПЕЧАТКА специално за Мазнеков!

Вие нито четете, нито цитирате ТОЧНО.

Няма нищо, в което да ме обвините. Не е ставало никога дума за „Рождена дата“. Случаят е друг.

И дори в това не можете да ме обвинявате. Но явно много ви се иска да ме упрекнете. В нещо. За други, както сте написал „бисери“ не се сещам. Ние сме колектив. Преводът е в развитие и непрекъснато се усъвършенства. На никого от нас не се плаща за каквото и да е. Но вие явно харесвате постулата на пропагандата: „1 повторено 100 пъти става истина“.

Както и да е.

Оттук надолу вашите приказки за ТЮВ са пълни лъжи. И инсинуации (неверни съждения).

НИКОЙ ПРОИЗВОДИТЕЛ на софтуер не е длъжен да се съобразява проектирайки своя продукт с друга компания, занимаваща се със стандартизиране и контрол. Освен, ако не желае. И/или има изгода от това сертифициране.

Искам да видя подобни сертификати за Gizmo и Google Talk. За тази година.

Иначе ще ви нарека съвсем основателно ЛЪЖЕЦ и МАНИПУЛАТОР.

Ако до един ден не ми публикувате тук препратка към тези сертификати от официалните сайтове на компаниите производители на Gizmo и Google Talk, издадени от посочената от вас сертифицираща организация, а именно TÜV NORD CERT, или на нейно регионално подразделение, горното ми твърдение да се смята за потвърдено.

Ето ви, Мазнеков, докато търсите вие вашите...

разрешение за използване на Skype кабини за гласова и мобилна комуникация на борда на самолетите AIRBUS 380 от 28. II. 2007 г. (на немски език)

И спрете с демагогията!

Аз много добре разбирам вашите мотиви, Мазнеков, че вие в тази тема сте дошли да се забавлявате. Не да помагате, или да критикувате, или да предлагате решения. Конструктивно.

Надявам се обаче и модераторите на калдата.ком да прозрат тези ви НАКЛОННОСТИ. И да вземат мерки.

Не е нормално да се явява някой за енти път с неоснователни плюнки и измами по Skype и това да остава без последствия. Не е нормално, ни в клин, ни в ръкав, да дойдете и да се изцвъкате с глупавите обвинения и неверни твърдения и по този начин да всявате смут.

Skype, г-н Мазнеков, освен ако собствените му разработчици не си го прецакат и развалят, не може – поне в този етап на развитие – да бъде спрян от навлизане в дома, офиса и обществените места. Защото поне засега устройва потребителите и предлага лесни и сравнително евтини инструменти за общуване.

Нека дойде компания, която да направи по-добър продукт, нека тя да предложи повече безплатни услуги и хората, в това число и аз, ще я приветстваме.

Престанете да мътите главите на хората. Има стандарти и те се спазват. Някои са отворени, някои не. Но са стандарти независимо как ги определяте вие.

Хората не се интересуват кой стандарт какъв е по природа. Хората искат да ползват. И то качествени и работещи решения.

Над 200 000 души са уникалните активни потребители на Skype от цял свят, които за месеците от май до септември т.г. са използвали всеки ден клиента за Windows на Skype с потребителски интерфейс НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК!

Пожелавам на всеки друг малък колектив от преводачи и специалисти, правещи локализация на родния език подобен и по-значителен успех.

И на вас Мазнеков пожелавам да допринесете и вие с нещо за българската кауза. Не само със заяждания.

Работете, Мазнеков!

Минута мъчание за заоблените манипулации на Мазнеков. – Фирмена тайна, бил тоя за Skype!? Сертификати му трябвали... Къде са сертификатите на другите софтуери, Мазнеков!?

НИКОЙ ПРОИЗВОДИТЕЛ на софтуер не е длъжен да се съобразява проектирайки своя продукт с друга компания, занимаваща се със стандартизиране и контрол. Освен, ако не желае. И/или има изгода от това сертифициране.

-- Това си го набий в тъпата глава!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

трябва да разрешиш активно съдържание (ActiveX) да се инсталира

Публикувани изображения

Темата не беше ли с насоченост към хората ползващи Скайп? Разбира се, че има конкурентни продукти и всеки може да ги ползва, ако желае. Едва ли обаче някой би ви търпял, ако отидете в офис на фирма и започнете да обяснявате на клиентите, как трябва да започнат ползването на конкурентен продукт - както някои правят тук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да се поставиш на мястото на системен администратор и да видиш че някаква програма противно на всички останали всеки потребител без права може да си я инсталира на компютъра? И през мрежата за която се грижиш почва да върви един трафик от цял свят, на най случайни хора, почва един флуд на рутерите който ги претоварва? И се чудиш защо фирмата плаща бърз канал и значителна част от него изчезва както вода в пясък? Някаква програма тихомълком го яде и нищо не може да направиш защото всичко е шифровано и маскирано за да избегне противодействието ти?

Какво остава на администратора като възможност за действие в този случай?

Колкото до смешния плач на някои преводачи че EULA е строго секретно и не може да бъде копирано и плашене със санкции върху сайта. Модератора е изтрил съдържанието на оня прозорец, с който трябва да се съглася при инсталация. Нищо друго. И понеже професионалните преводачи не превеждат нищо за без пари се обърнах към обикновените потребители на форума с по-добър английски от мен да преведат това-онова. Нищо повече. Само че някои много са загрижени за вимето от което бозаят.

Модата да се обръщате не по зарегистрираните никове не я измислих аз и въпреки че ви помолих. Калинчо е младеж, който има желание да се учи и нищо лошо не мога да кажа. Но трябва да свиква ще за работата трябва да се получават пари. Не може само на гол ентусиазъм. И да гледа и малко настрани, та дори и по девойчета.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайно време е да престанем с квалификации като 'Мазнеков" и там други обидни думи.Независимо, че раздела касае точно Скайпа, хората все пак имат основатели питания по темата.Щом сте бета тестер и официален преводач на бъйлгарската версия на Скайп, то можете и да им отговорите. А и като чета постовете, много от тях са прави с питанията си.Навярно и затова не им харесва връзката през скайп, която минава и кой знае през колко още компютри. А и за какво е това? Не ми развивайте теории за какво. Личното ми мнение - изразяват си правилно негодованието. Не че ги защитавам.Защитавам и двете страни на спора, че не трябва да и ма обиди и такова нетолерантно отношение. Но нали сме си БЪЛГАРИ - трябва да си защитаваме националния интелект.Слава богу, че не съм тук модератор.Отдавна щяхте да престанете.И още!!! Четейки, направи ми впечатление думата "Калинчо" Е да, но Филипов е достатъчно голям и умен за да казва така. А това име казано по този начин значи само едно. Умалително или глезено име на Калин. В което даже няма нищо лошо. За него и за мен Калин може да бъйде и Калинчо.С това се изразява някаква радост към този човек.Продължавайте, но със сериозни въпроси и аргументи.Не защитавам ничия страна, но хората, които пишат отрицателни отзиви за Скайп, ИМАТ ОСНОВАНИЕ!

С уважение:

LZ4JW - Стефан.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи снощи след като прочетох какво е написал най-долу на тази страница

http://forum.skype.com/index.php?showtopic=99738

някой си там от екипа на Скайпа - Raul Liive - бил Root Admin от Tallinn, Estonia

цитат:

I misread earlier we do not support video capture card, but we do firewire. ( тука тоя твърди че Скайпа подържал FireWire)

и взех та свалих последната версия и я инсталирах даже на два различни твърди диска. В Скайпа излиза като възможен избор DV Canon (това е видео камера включена през FireWire а не е уебкамерка) но като се опитам да го избера и ми излиза в дясно следното съобщение:

dvcanonva6.jpg

Когато включа уебкамерката си работи с нея, но защо не иска да работи с видеокамерата ми, след като естонеца твърди че щяло да работи?

Някой ползвал ли е успешно видеокамера през FireWire, ако да, как го е направил.

Не съм питал на форума на скайпа щото там явно не отговарят.

-----------------

Друго, днес проведох разговор от най-новата версия на Скайпа с човек с версия 2.5 и си се чуваше добре с кодека G.729. Но го накарах да си сложи последната версия надявайки се видеото да е по-добро, ама пак същото мазало си излизаше при рязко мърдане на главата от среща. По едно време пък аз му изчезнах като видео без никаква причина. Моята upload скорост е 640 kilo bits на секунда (на теория) и до rapidshare.com качвам файлове със средно 528 кб на сек. В Скайпа показваше че няма relyas т.е. нула бяха и значи връзката беше директна между двата компютъра според това което самия софтуер показваше. И пак не работи видеото както трябва. Пълна мистерия. Звука работеше нормално до като не почнеше видеото, после (с видеото) почваше да бучи леко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ти прочетох въпроса и се сетих, че в ранна прплет имах позната отново от Естония с която се запознахме. И когато за пръв път ползвахме камери ми направи сериозно впечатление, че картината и е много добра за разлика от моята. Така беше на Skype, така беше и на Месенжера. Попитах я след време каква и е камерата и тя ми каза, че работи с Панасоник с касета. даже и модела бях записал, но не се сещам. Имала инсталирана някаква програма от фирмата доставчик.През цялото време когато сме се срещали Тя си ваботеше с видеокамерата и картината беше отлична. трябва да кажа, че по вече сме имали проблем със звука, отколкото с картината. Връзката с Естония винаги е била при мен на нужното ниво. Ако искаш, ще се постарая да попитам за софтуера. Срещал съм и други хора точно от Естония да работят с видеокамер на мястото на вебкамера.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да ъпдейтна до най-новата версия постоянно имах проблем с връзката. Когато някой ме набереше или аз набирах Скайпа направо се изключваше, и можех да го ползвам само за чат. Яко Тъпо. Надявам се за в бъдеще да не се осират така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземето го в агитката тогава. Може и да му платите нещичко, за да рекламира. М/у другото нищо не казахте за декларациите, които сте подписали? Какво гласят или и те са тайна почти колкото EULA. Как ли съм го натресъл на Kaldata.com като си позволих да цитирам (че и преведа !!) особено забележителни пасажи от EULA и политиката на фирмата.

Разбираемо е, мили потребители. Нищо ново под слънцето - същата мания (зависимост от чата) имаше и преди 7-8 години с IRC-то. 90% от потребителите са толкова вманиачени, че ако им спре скайпа (справка двата дни, когато ъпдейта на Майкрософт срина Скайп оторизацията, уж) те изпадат в изтерия и почват да се питат трескаво - какво стана, пропадна ми тазвечершния флирт. Който гледа вчера Море от любов ще се засмее - "аз като говорих с него по скайп как да разбера, че не е момче, ами момиче". Внимавайте мили деца, това води до пристрастяване, а после става опасно.

BG's не го знам кой е, няма да се учудя по стила на писане да е отново Филипов с заучените си речи. Но е факт - скайп е голяма болка за всеки администратор. Айде като си толкова в час обясни как да се контролира скайп - трафик, връзки, трансфер на файлове. Или прочети тази тема и по-старата за да видиш как след като администратоското съсловие измисли нещо за контрол - се появява нова бета и трика за контрол вече не върши работа. Прокси и ISA ли - я сподели как, ако искаш и на РМ. Явно не си въобще в час -да, Скайп се инсталира от обикновен потребител, при все, че ще отвори портове в Уиндоус стената, примерно. Това нормално ли е според теб BG's ? За IT отдела не е ! Само като факт съобщавам - преди да махнем Скайп, с разгвори или не лентата се движеше 600-800Кб/с. Сега е в рамките на 200-300Кб/с. Нито са намаляли станциите, не вярвам и потребителите са намалили ползването на нета. Искаш ли графика и логове, за да видиш?

А я ми обясни какво имаше предвид със снифери ?!? Можеш да индентифицраш пакет от потока дали е от Скайп или не? След като е вече AES "сигурно" кодиран, та дори nbar функцията на CISCO рутърите не разбират дали е от скайп или не...поясни ми, ако обичаш.

Филипов, ти да не се изчерпа, та се самоцитираш? Едно нещо ми беше интересно в пламената ти реч - е как разбрахте колко потребители ползват Скайп на български? Аз мога да си го сменям езика по всяко време - искаш да ми кажеш, че това се рапортува на някого? Интересна работа...

За "сертифицирането" на Скайп мисля че ти казах - без журналистически новини, но ти това си знаеш, това си пееш. Новина за "изследване" на кабина за безжичен интернет. И че е сигурно - не влияе на апаратурата. Можело да се ползва Интернет - браво. Дори още повече - може да се ползват програми за разговор през интеренет, ау голямо откритие - че какво означава ползване на интернет, не решава ли потребителя как да го ползва. Ах, дори и още - програма за разговори през интернет, като например Скайп. Например? Това сигурно трябва да значи, че друга програма не мога да ползвам на борда, ясно... И къде е номера на сертификата, аз нещо не видях ?? А твоята логика я схванах, с този самоцитат отново - щом някои има компютър, още повече интернет - то той е компютърен специалист. Или друг пример - ако облечеш бяла престилка и гледаш д-р Хаус - ерго ти си лекар. Така и с кабината за безжичен интернет. И разговор през мрежата - добър маркетинг, идентичен на "копир-ксерокс". Времето ще покаже, аз съм видял няколко такива вълни от мании. За одита виж какво съм казал, без да ми изопачаваш думите, никъде не казано "има закон, по който се забранява ползването" - чисто и просто с такава програма не може да се защити информационната сигурност. Да ми кажеш под секрет как да забраня на някой потребител как да минава през стената и проксито и да не се връзва? Или как да го възпра да си инсталриа Скайп от флашката? Или как да контролирам връзките му? Кратки и ясни въпроси.... но няма да получат отговор.

И специално за теб бих ти препоръчал да си намериш вестник Труд - събота, 15 декември, стр.10 Бизнес - Сертификат ISO 27001 от ТЮВ НОРД. Ако не можеш да си го намериш - ще ти го сканирам и ще ти го пратя. Което ме подсеща - да познаваш сертифициран одитор по Информационна сигурност, да ти обясни защо програма като Скайп е опасна за информационната сигурност на една компания или краен потребител? За случая с краденето на пароли от Скайп да ти отговори защо е толкова лоша работа!

И накрая искам да благодаря на lz4jw като разумен потребител и уважаван модератор на този сайт за точните му и безпристрастни думи. Зощото иначе наистина стана говорилня - някои души тук питаме (забележете - за да предпазим редовия потребител, не самите себе си) но отговора винаги е един и същ... някакви заучени фрази и самоцитати.

Редактирано от Topper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIZMO, прочетох темата във форума на Skype, която даваш по-горе. В нея през цялото време става дума за друга камера, а именно Sony MiniDV DCR-HC30 с драйвери Hauppauge WinTV 418 W/ RCA Inputs и става въпрос за работа под Windows Vista™ 32-разрядна версия!!! И в крайна сметка става ясно, че това е capture, а не се ползва свързване през FireWire.

Не става въпрос за DV Canon и Windows XP. Skype поддържа FireWare. Но не всички модели могат да работят, както и не всички драйвери вършат работа. Проверявай в този подфорум за конкретния модел на камерата, която имаш.

И ето, както по-горе е написал Стефан (lz4jw):

1//

Четейки, направи ми впечатление думата "Калинчо" Е да, но Филипов е достатъчно голям и умен за да казва така. А това име казано по този начин значи само едно. Умалително или глезено име на Калин. В което даже няма нищо лошо.

Калин Чакъров е името на Калински. Никой друг освен роднина предполагам няма право да му говори галено, както си позволява Филипов, Светослав. Изразените пренебрежителни определения на Мазнеков, Димитър (topper) по-рано в темата по отношение на Калин са още по-малко уместни и оправдани. Младостта не е порок и младостта не означава винаги неопитност и некомпетентност. Напротив. Калин е пример за добронамереност и съпричастност с проблемите на потребителите на Skype в тази тема.

2//

Крайно време е да престанем с квалификации като 'Мазнеков" и там други обидни думи.

Димитър Мазнеков е родното име на topper. Не е квалификация. Аз смятам, че е човешки правилно да се обръщаме по име в една дискусия макар и невинаги да сме на едно мнение. Моето Николай Филипов съм сложил в профила в калдата и всеки може да го ползва. Аз не се обиждам. Колкото до определението ми за Димитър Мазнеков като „лъжец и именно манипулатор“ аз го намирам за вярно, след като в предишен дебат стана ясно, че изричен сертификат, издаден от TÜV NORD CERT за забрана на Skype НЯМА. Напротив има разрешение за използване на Skype кабини за гласова и мобилна комуникация на борда на самолетите AIRBUS 380. Склонен съм да не употребявам това си определение, ако той борави с ФАКТИ преди да изказва негови субективни предположения и намали упреците, допусканията и предположенията за други хора и/или компании, които ВСИЧКИТЕ са непроверени, необоснователни и недоказани. Аз не се изказвам за някаква изгода/интерес, каквито той би могъл да има от неползването на Skype в такива масови мащаби в България, защото е първо под достойнството ми, второ – нямам ФАКТИ и трето е недопустимо в една такава дискусия. Но мога и е уместно да изтъкна когато някой лъже и прави опити да манипулира мнението на читателите.

3//

Ти пишеш:

някой си там от екипа на Скайпа - Raul Liive

Този не е „някой“. Пиши му, направи логове и ги качи. Този човек ще ти отговори конкретно какво не е наред.

Аз също ще му напомня. Ако не желаеш да качваш логове във форума на Skype сложи ги на удобно за теб място и пиши ще се постарая да получиш отговор.

Ето аз за дявола говоря, а той пак:

BG's не го знам кой е, няма да се учудя по стила на писане да е отново Филипов с заучените си речи.
Бих искал да знам какво мисли Стефан.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти Филипов пак си пееш твоята. Я ми цитирай ако обичаш къде казах, че има СЕРТИФИКАТ НА ТЮВ НОРД ЗА ЗАБРАНА НА СКАЙП! Те издават сертификат за СЪОТВЕТСТВИЕ на определен СТАНДАРТ, не налагат забрани. Явно ти е трудно да разбереш технически термини...както ти е трудно да ми дадеш И номера на сертификата, с който разрешиха ползаването конкретно на Скайп на борда на самолет, не разни научнопопулярни новини. Или още на са го платили еBay, ще го платят - не плачи. Ще ти казвам Дон Кихот, ти мина в кръгова отбрана направо, щом и Стефан нападна....

М/у другото се изявяваш Филипов като отявлен манипулатор - заглавието на новината от дайджеста е "Neue WirelessCabin im A380 geprьft" означава "Нова УайрлесКабина (WirelessCabin) в A380 e одобрена" !! Къде е казано, че може да се ползва Скайп !?!? Става дума за кабина, КАБИНА! Или става въпрос за безжична комуникации (интернет и GSM-и), забранени за ползване на борда на самолет заради смущенията! Вътре ако искаш слушай FM радио, ако искаш яж понички, ако искаш викай стюардесата. Това дали означава, че са разрешили "ползването на стюардеси в кабините, със звук или без звук" :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи си справка САМ за писанията.

Айде пак! Никого не съм нападал, още по-малко Стефан. Не ме замесвай в неща, които ти се привиждат. Цитирах този потребител. Няма честта да го познавам. Човекът за първи път го чета. Говорех на GIZMO и исках да го окуража да пише на Раул Лииве. ДИРЕКТНО. Skype ще поддържа новите DV. Включително и свързани през FireWire.

Спри да МАНИПУЛИРАШ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Направи си справка САМ за писанията.

Айде пак! Никого не съм нападал, още по-малко Стефан. Не ме замесвай в неща, които ти се привиждат. Цитирах този потребител. Няма честта да го познавам. Човекът за първи път го чета. Говорех на GIZMO и исках да го окуража да пише на Раул Лииве. ДИРЕКТНО. Skype ще поддържа новите DV. Включително и свързани през FireWire.

Спри да МАНИПУЛИРАШ.

Свикни, че не тук не сте само вие, преводачи - има и други потребители. Много сте свикнали да правите квалификации и да си подвивате опашките. После - не било бъг, а имало проблем със траницатата...

Все пак настоявам (защото аз все пак сложих вързка към думите ми) - цитирай ме къде казах, че със сертификат е забранява Скайп. Моля!

Но едва ли, кога пък ще си признаеш... за кабина ли става дума в публикацията или за софтуер?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Skype поддържа FireWare. Но не всички модели могат да работят, както и не всички драйвери вършат работа.

Моя Канон е нов модел който го продават сега.

За картата/платката Firewire която съм купил няма специални драйвъри с нея, Уиндоуза си ползва неговите и работи с другите програми като sightspeed, mainconcept, virtualdub и др.

Лог файлове нямам намерение да пращам на Скайп персонала, не съм чак толкова голям балък та да им подавам кодирана информация за моя компютър. Въобще никаква информация нямам желание да предоставям на Скайп за себе си.

Аз и предишна версия бях пробвал с Канона но не работеше и бързо спрях да му се ядосвам. Имам си програма която работи.

Но понеже оня естонеца е писал че Скайпа бил работел с Firewire та за това реших да пробам. Ще изчакам още година две па може и някога да проработи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой „не си подвива опашките“. Преводач съм само аз. Калин и аз сме бетатестери. Спри да поучаваш кой какъв е с какво да свиква. Проблем със страницата НЯМА. Казах ти: „не прави каламбури“. Дори не съм сигурен, че разбирам подтекста, който влагаш, пишейки за „страница“. Не ме занимавай къде какво си написал. Да ти го поставям тука. Хората могат да четат. Ако искат ще се върнат и ще намерят какво си казал.

Ти имаше един ден да дадеш сертификати за конкурентни продукти, защото (пак се повтарям):

//1

Ако до един ден не ми публикувате тук препратка към тези сертификати от официалните сайтове на компаниите производители на Gizmo и Google Talk, издадени от посочената от вас сертифицираща организация, а именно TÜV NORD CERT, или на нейно регионално подразделение, горното ми твърдение да се смята за потвърдено.

//2

Не ги даде. Дойде и каза, че този сертификат бил „фирмена тайна“. Ето:

//3

...писа, имайки предвид Skype, за:

мнението на TUV CERT че е ненадежден софтуер

одитори от ТЮВ ни дадоха указания НЕЗАБАВНО да разкараме всякакъв Скайп, защото иначе да забравим за сертификат. За което имаше и нарочна заповед на СЕО-то.

...после писа за вашата фирма:

ПП:Съобщението за несъответсвие от TUEV CERT е ясно, че не мога да го покажа публично, защото е фирмена тайна - но това не променя факта.

//4

И аз СЪВСЕМ ОСНОВАТЕЛНО попитах:

След като Gizmo и Goole Talk нямат позитивни сертификати, подобен на ПУБЛИЧНОТО разрешение за използване на Skype кабини за гласова и мобилна комуникация на борда на самолетите AIRBUS 380 от 28. II. 2007 г. (на немски език)...

Питам как така ИДВАТЕ ТУК да разказвате за вашите фирмени тайни и да всявате объркване сред потребителите, БЕЗ да можете да го докажете ДОКУМЕНТАРНО!?

На какво основание манипулирате другите читатели на тази тема?

ПП Въпросите са реторични. Ясно е защо. Ясно за всички четящи с глави на раменете. За мен вие сте манипулатор и лъжец. Няма да отговарям повече на ваши коментари. Но и няма да търпя да се упражнявате в спекулации и плитки инсинуации по адрес на Skype.

Каква кабина? Какво да ти произнавам? Нека другите сами си правят изводите.

Моя Канон е нов модел който го продават сега.

За картата/платката Firewire която съм купил няма специални драйвъри с нея, Уиндоуза си ползва неговите и работи с другите програми като sightspeed, mainconcept, virtualdub и др.

Лог файлове нямам намерение да пращам на Скайп персонала, не съм чак толкова голям балък та да им подавам кодирана информация за моя компютър. Въобще никаква информация нямам желание да предоставям на Скайп за себе си.

....

GIZMO, твое право е да не пращаш логове. Дано друг потребител на тази камера прати или да има общо решение на базата на базовия драйвер за тези модели DV камери. Държа да разсея само съмненията, че никой там не се интересува от кодирана или друга информация за теб, за твоя компютър и пр.

Как точно е пълното наименование на твоя модел? Можеш ли да ми посочиш страница в интернет с конкретния модел? Смятам да питам някои инженери какво може да се направи.

Но понеже оня естонеца е писал че Скайпа бил работел с Firewire та за това реших да пробам. Ще изчакам още година две па може и някога да проработи.

Според мен нещо не си доразбрал. Камерата на оня човек е от Sony, но той ползва друго свързване, а не FireWire, с каквото неговият модел разполага. Раул се учудва, че е така и споменава, че с FireWire работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го модела според това което пише на кутията

Conon MV 901

Value Up Kit Fr

Значи Канон който продават в Европа.

Работи с касети mini DV а не с дискове.

Редактирано от Gizmo на български (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря GIZMO!

Ще питам и ще пиша отделно.

Допълнение:

Тук откривам техническа характеристика на този модел. Това ли е модела? И ако е той „Sortie DV (IEEE 1394)" означава ли, че свързването е в двете посоки без помощта на специализиран софтуер (Pinnacle 9)?

Питам, защото аз имам FireWire хардуер, макар и да не са камери. Скенерът ми примерно идва с отделен TWAIN драйвер, който работи в приложенията, които иначе не разпознават свързването...

Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е модела, само че аз го платих 225 евро за по-интересно.

Свързването е само в посока от камера към компютър т.е. не може да приема от компютъра сигнал който да го записва на касета. Така е за да е по-евтин.

Pinnacle 9 е софтуер за правене на ДВД дискове и няма нищо общо с камерата, просто ми го дават без пари, плюс две касети и чантичка.

Аз не го ползвам него, ползвам Adobe Encore DVD 2.0 щото може да прави повече неща и освен това видеото изглежда по-плавно и естествено на салонен плейър ( т.е. не на компютърния).

MPEG-2 кодировката на тези две програми е различна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Змей змей, приеми факта - хората казах, че няма да имаме информационна сигурност, защото не може да се контролира Скайп. Иначе да си го ползваме, колкото искаме - с ясната идея, че ще има дупка за изтичане на информация. Ерго - не получаваме сертификат. Знаеш ли - вземи кандидатствай за сертифициране, за да ти се изясни процедурата моето момче. Вече не смятам да се занимавам с теб. Ясно ми стана едно - защо програмата е на такова функционално и езиково ниво. Аз му казавам за Скайп, той ме пита за GTalk и Gizmo - ами понеже нали Скайп е най-известната програма в България, те търсят нея. И нея видяха, за нещастие. Но спи спокойно - на никоя машина я няма вече. И са взети специални мерки да не се качва. Ама много специални - защото СКАЙП СЕ ИНСТАЛИРА И ОТ ПОТРЕБИТЕЛ БЕЗ ПРАВА.

Хайде обясни ми последното или просто замълчи. Това го правиш сигурно по-добре.

ПП.М/у другото, приеми ми думите като сертифициран одитор по Информационна сигурност. АЗ не бих казал, че една фирма/мрежа/комп са сигурни, ако има Скайп - ако намериш мнение на друг одитор сертифициран по ISO 27001 моля, опровергай ме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIZMO, благодаря за сведенията. Това трябваше – еднопосочно е. Другите неща ги зная. Не са необходими, но благодаря.

Мазнеков, не ме вкарвай в твои схеми. Каквото имах да ти кажа по повод на сертификатите – го написах. Безкрайното повтаряне на твърдения (недоказани) от твоя страна не правят от твърденията ти ФАКТИ. Те си остават субективни спекулации (допускания).

За да са ФАКТИ би трябвало да те попитам така:

Съществува ли поне един доклад от Secunia.com (или друга подобна институция), удостоверяващ изтичане/крадене на данни чрез/благодарение на Skype (и то не поради неопитност/незнание на потребителя, а именно поради конструктивна/архитектурна и/или друга зловредна функция вградена в клиентите за Windows, Windows Mobile, Mac OS X, Linux) на Skype?

а) към днешна дата;

б) грешката да е неотстранена;

в) уязвимостта да е в кода на софтуера на Skype.

Димитре, съветвам те искрено да не се ангажираш да търсиш – НЯМА такива данни.

Ето това са ФАКТИ. Ако имаше ти щеше да бъдеш прав. Не обиждам, не хуля, но ти казвам твърдо: не можеш да идваш и да твърдиш непроверени неща.

По въпроса със сертифицирането има един момент, който ти не оспорваш:

Това означава, че интересът и на двете страни определя сертифицирането. Има изисквания, има и привеждане в съответствие.

Примерът с ЕЪРБЪС 380 е красноречив. Знам от много надеждни източници как компанията Skype отдели преди време значителен ресурс, за да покрие изискванията на инспектиращите авиационни органи. Органът по сертифициране само удостоверява надлежността на покритите изисквания. Този орган не може да забранява, или разрешава. Той регистрира според зададени критерии. Нищо повече. И това става, защото Skype Technologies S.A. имат ИНТЕРЕС. Да са първи сред конкурентите и да печелят пари.

Другояче стоят въросите около методите, използвани от Skype да преминаване на стени и с/ми за транслиране на мрежови адреси (NAT). Не говоря за тях в момента. Но ако желаеш бихме могли да се опитаме да обсъдим и проблема отделно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, че обясни на аудиторията как "със значителни ресурси", обичайно финансови, фирмата е стигнала до тази научнопопулярна новина.

Благодаря и за обяснението що е това ISO сертификат, но си спести труда - сертифициран одитор съм, само между другото.

Не ми предлагай да обсъждам методите на Скайп за "прескачане на стени" - едва ли ще ми кажеш нещо ново, а и няма вече разумен админ, който да публикува метод на блокиране на Скайп в публичното пространство - просто на следващият ден има нова бета, в която е отстранена тази "слабост" и отново няма контрол върху програмата. Така че не се опитвай да ти кажа каквото и да било за контрола й!

За Secunia е една друга тема, която искрено те съветвам да не захващаш. Твърдиш ли с тези твои думи, че четенето на паролите за BIOS-а, локалните потребители и профилите в Мозила е било чиста проба случайно?? Не хвърляй прах в очите на потребителите (добре са ви обучили) - грешката да не е отстранена! Остана и да не е и неволно Скайп да чете паролите ми... м/у другото за това ли не искаш да преведеш тук на всеослушание политиката и съглашението на фирмата ??

ПП:Както и да е, наистина безкрайно ми писна от теб и програмата ти. Бъдещето ще покаже какво може да се направи с пари и какво не.

ПП2: Слашдот е достатъчно надежден източник на информация за похватите на Скайп, мисля

Пък и самият форум на Скайп

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А преведете го де . . . .

2. WHAT INFORMATION DOES SKYPE COLLECT?

Skype may gather and process information about you, including (but not limited to) information in the following categories:

(a) Identification data (name, address, telephone, email address etc.);

(b) Profile information (e.g. age, sex, country of residence etc.) (THIS DOES NOT INCLUDE YOUR USER PROFILE – please see article 6 of this Privacy Statement);

(c)Electronic identification data (addresses IP, cookies, etc.);

(d) Banking and payment information (credit card information, account number, etc.);

(e) Survey result and usage information;

(f) Products or services ordered and delivered;

(g) Video and sound recordings;

(h) List of your contacts;

(i) Traffic data (data processed for the purpose of the conveyance of communications or the billing thereof, including, but not limited to, the duration of the call, the number calling and the number called, etc.)

Защото това е едно от нещата, с които трябва да се съгласи всеки потребител.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой тук каза, че не рекламирали Скайп купуването на скъпи камери от Лоджитек?

To use High Quality Video, you’ll need:

* The latest version of Skype for Windows.

* An optimised Logitech High Quality Video webcam.

* A computer with a dual core processor.

* A fast broadband connection.

* The latest High Quality Video webcam software.

Това означава ли, че с моите Creative и A4 няма да мога ?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване