Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Skype - въпроси и проблеми при използването - част 2

Препоръчан отговор

Човекът го е ползвал и установил, че за негово съжаление този модел на Canon не поддъра някакви DirectX процедури (routines). Каза, че е безсмислено без нов фърмуер да се мисли, че може и да проработи със Skype.

А със sightspeed.com що работи?

----------------------

Между другото на белгиеца от регион фландрия си му е станало хоби да си пише за Скайпа, по този начин и той съществува някакси и някой му чете написаното. Не е лош човек по характер, но е крайно необективен при спор относно скайповите цени и качество на разговорите до телефони.

А може би българите живеещи в България посещават много сайта на Скайпа уплашени от разкритията относно тази недобронамерена програма. Вероятно търсят да видят дали няма написано нещо което да ги успокой.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

трябва да разрешиш активно съдържание (ActiveX) да се инсталира

Публикувани изображения

Идеята е да събера хронологиите от две машини и по-точно да добавя хронологията на разговорите си от 2-ра машина на домашната си
Не съм сигурен, че механично ще се получи с разговорите. Ако решиш да пробваш вземи предпазни мерки.

Растежа?

Всеки дявол чете Евангелието

Все някога го чете, но дали го осмисля?

Аз не съм писал за растеж. Говорих, че последния му коментар е интересен, защото показва данни, свързани с България. А на какво се дължи стагнацията? Добре е преди да се пробваш да се изказваш да го прочетеш малко по-внимателно: „...и това може би пак е ясен знак за стагниращата популярност на Skype, или за определена степен на насищане.“ Става въпрос за вероятен пик в растежа от жизнения цикъл на продукта, което не означава, че този продукт спира да расте, или се сгромолясва, а само това, че вероятно идва момент, в който растежът му ще дойде от други места, от други начини на развитие. Както и заключението, което Жан Мерсие прави: „Все пак, (правя отново спекулация) вече се наблюдава известно насищане на [броя] потребители на Skype в богатите страни (където високоскоростното свързване с интернет е присъщо) и растеж, който тепърва започва в по-малките развиващи се страни, където наваксват изоставането с навлизането на високоскоростностното свързване.“

Той по професия е социолог и статистик, така, че е добре да се чете и предава внимателно това, което заключава.

Всеки, който е запознат с маркетинг и жизнен цикъл на продуктите (знам, че това не ти е специалност и силна страна) знае какво означава „насищане на пазара“. Означва, че продуктът ще се развива, ще увеличава своята потребителска база, но не непременно и само по начините, по които се е развивал и е привличал нови потребители, както досега. (Тук аз доволно се подсмихвам, защото знам неща, които ще се случат съвсем скоро, и от които ще ти се изправят, дяволе, косите (айде рогата) – това се нарича „увеличаване на потребителската база чрез разширяване и пускане на нови услуги“... Но да изчакаме – бъдещето иде!)

Ето днес гледам, че едновременно вписаните потребители в мрежата на Skype са 11 милиона. Значи ли, че няма растеж?

Колкото до България и българските потребители и колкото до другите страни спести ми, моля, поредните ти изцепки. Да оставим нещата в ръцете на социолозите и специалистите.

Аз твърдя, че 200 000 уникални потребители българи в световен мащаб си е много добро число, което е отлично представяне за всяка конкурентна програма, с разликата, че Skype отдавна вече ги е постигнал. Но едва ли е заковал на тази цифра...

А със sightspeed.com що работи?
В предния си коментар посочих защо не работи със Skype. Ето инструмента за съвместимост с DirectX в тази тема „Submit your Directx capabilities“ от подфорума за видео в Skype. Пробвай с него и ако имаш подходяща документация вероятно ще си отговориш сам. Не ползвам SightSpeed и не знам те дали ползват DirectX. Но видеото в Skype ползва.

Колко до Жан Мерсие. Абсолютна лъжа е, че „по този начин и той съществува някак си и някой му чете написаното“. Доколкото аз знам, човекът това работи, т.е. той е социолог и прави пари от подобни изследвания. Но си прав, че изследването на Skype му е хоби. Другите лъжи, които си написал са, че Жан Мерсие е „крайно необективен при спор относно“ SkypeOut цените за разговор. Той беше един от първите блогъри, които документарно доказаха, че не са толкова изгодни. С активната си позиция досега той е допринесъл не малко за информирането на потребителите. Прочети пак архива му.

Българите не знам защо посещават сайта му, но едва ли е защото мислят като теб. Допускам, че хората ползват нещо, което работи (Skype) и искат да се осведомят. Иначе кой е луд да ползва нещо, което няма да му върши работа!?

С добронамереност,

Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Другите лъжи, които си написал са, че Жан Мерсие е „крайно необективен при спор относно“ SkypeOut цените за разговор. Той беше един от първите блогъри, които документарно доказаха, че не са толкова изгодни.

Леле ама ако те натопя сега за това дето си го написал тука през ония от Скайпа ... май ще ти истине службата на преводач.

Как смееш да пишеш публично че цените на Скайпа не са изгодни ? Нали си подписал хартийки че няма по никакъв начин да вредиш на image-а на Скайпа.

Не бой се, няма нищо да им пиша, те не заслужават да им се помага по никакъв начин.

В спора на Jean с мене на форума на Скайпа той се е държал необективно. То това си стой още там, можеш да го препрочетеш.

Нещо не ми се пише повече за тоя Скайп сега, то няма кой да чете и да разбере.

Помагай им ти тука на новаците да се радват и да кликат от време на време по рекламите за доброто на форума, па аз ще се опитам да съм пас за по-дълго време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нещо не ми се пише повече за тоя Скайп сега.........

Помагай им ти тука на новаците да се радват и да кликат от време на време по рекламите за доброто на форума, па аз ще се опитам да съм пас за по-дълго време.

Дигам банкет!!!! :headphones:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лесно ти е да спекулираш за чужда сметка (Жан Мерсие и моя милост), но е пълна глупост да ми вменяваш неща, които само аз знам. По-страшното е, че ме обвиняваш в неща, за които аз не съм подписал нищо. И за пръв път научавам от теб. Клевети!?

Дали да не питам Стефан пак за неутралността при излагането на мнение тук в тази тема?

Какви дискусии си водил ти с Жан не знам и слабо ме интересува. Та ти никъде не стоиш с името си! Нито тук, нито във форума на Skype. Как може, човек да е сигурен, че пише точно този, който твърди, че е същия, когато не е ясно!? Жан Мерсие застава с името си. Аз също. И той още с пускането на Skype Pro доказа в блога си, защо не е изгодно да се ползва и как цените на SkypeOut не са конкурентоспособни.

Мисля, че доста, доста подценяваш правото на свобода на всекиго.

Разбери, не всички са болшевики, колкото и да се стараят да заприличат на теб самия. Сляпата последователност, последователността на всяка цена – това имам предвид под „болшевизъм“.

Критиката не означава непоследователност. Тя е трезва мисъл, която може да помогне на другите да осъзнаят ситуацията.

ПП Показваш много слаб мисловен рефлекс. В Skype се гледа с добро око на аргументираните критики. Затова тази компания върви напред. Критиките впрочем са част от подобряването на всеки продукт, освен може би в общностите на продуктите, които ти поддържаш... или поне с такова впечатление оставам аз, ако съдя по написаното от теб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1. Дали да не питам Стефан пак за неутралността при излагането на мнение тук в тази тема?

2. Та ти никъде не стоиш с името си! Нито тук, нито във форума на Skype. Как може, човек да е сигурен, че пише точно този, който твърди, че е същия, когато не е ясно!?

1. Стефан го нема, качил се на покрива да си оправя антената на радиостанцията, а после ще е зает, чат ли си ...

2. Написах ти в твоята тема на български на 39 стр. с моя ник sip1747 че съм същия от калдата.

Хайде да не разваляме сега банкета на Калински, той от кога го чакаше този момент човека, да си отдъхне малко и да не се стряска на сън.

Та аз рекох че съм пас.

Айде чао ви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам малък проблем - когато се опитам да отворя видео от mood-a на някого, ми излиза "Get Adobe Flash player to view video", а флаш имам. Проблемът сякаш дойде след като забраних достъпа до Internet Explorer през Set program access and defaults (понеже ползвам Opera). Опитах да върна настройките в предишния вид, но все още не мога да гледам видео през Skype.

Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам малък проблем - когато се опитам да отворя видео от mood-a на някого, ми излиза "Get Adobe Flash player to view video", а флаш имам. Проблемът сякаш дойде след като забраних достъпа до Internet Explorer през Set program access and defaults (понеже ползвам Opera). Опитах да върна настройките в предишния вид, но все още не мога да гледам видео през Skype.

Благодаря.

Вероятно виждате:
За използване на функцията е необходимо да инсталирате или да обновите ActiveX компонента на вашия Flash плейър.<br/>Искате ли да го инсталирате сега?

Mоже нещо да се е объркало при това забраняване/разрешаване. Проблемът е в това, че вътрешният браузър на Skype ползва прозорци на ОС (не на Опера) и сътветните контроли. Пробвайте да посетите сайта на adobe и да обновите вашия Flash плейър за всички браузъри, които ползвате. Специално за ИЕ ще трябва да разрешите ползването на такова съдържание. И вероятно това ще оправи проблема. Не забравяйте да пуснете повторно Skype.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вероятно виждате:
За използване на функцията е необходимо да инсталирате или да обновите ActiveX компонента на вашия Flash плейър.<br/>Искате ли да го инсталирате сега?

Mоже нещо да се е объркало при това забраняване/разрешаване. Проблемът е в това, че вътрешният браузър на Skype ползва прозорци на ОС (не на Опера) и сътветните контроли. Пробвайте да посетите сайта на adobe и да обновите вашия Flash плейър за всички браузъри, които ползвате. Специално за ИЕ ще трябва да разрешите ползването на такова съдържание. И вероятно това ще оправи проблема. Не забравяйте да пуснете повторно Skype.

Мерси, инсталирах флаш през IE (колкото и да не исках да го пускам) и се получи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вероятно виждате:

При мен като кликна на видеото на някой от листата, където трябва да е клипа, се показва бял прозорец.

http://i.data.bg/08/01/11/753012_orig.jpg

Ако дам десен бутон на него, излиза менюто Settings и About.... на флаш плеъра. В IE плеъра работи перфектно, в скайп като тръгна да разглеждам в Dailymotion/Metacafe клипчетата се отварят;

http://i.data.bg/08/01/11/753018_orig.jpg

когато сложа на мен си някой от тях, после в балона като кликна на вече избрания, пак показва бял екран на мястото на клипа.

http://i.data.bg/08/01/11/753022_orig.jpg

Флашплеъра ми е актуализиран, както и скайп.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сърдечно ти благодаря, prwvu!

Сега ще ги погледна.

1-ви екран: http://i.data.bg/08/01/11/753012_orig.jpg

Нещо ме кара да си мисля, че се е помазало при теб. Пробвай това: Инструменти > Настройки > Поверителност > Неприкосновеност....

а) Уверяваш се че има отметка пред „Показвай личния статус в интернет“

б) Слагаш (ако липсва отметка) пред „Приемай бисквитки в Skype“ и натискаш „Изчисти бисквитките“

в) Натискаш бутона „Запиши“ за затваряне на диалога.

г) Пускаш отново Skype

Ако има отворени прозорци на браузъри – ФФ и/или ИЕ ги затваряш преди да почнеш и не е зле да се поразчистят техните бисквитки.

Ако ползваш други екстри е желателно да са спрени преди процедурата.

2-ят екран: http://i.data.bg/08/01/11/753018_orig.jpg

Е потвърждение на горната ситуация. Все пак е добре да се инсталират повторно във всички използвани от теб браузъри добавките/разширенията за Flash.

Интересува ме какви съобщения за грешка извежда Skype? С dailymotion има проблем с определени варианти на версия 3.6 и неактуални версии на плейъра. Ще чакам да пишеш. Иска ми се, ако не си зает да се чуем/пишем по Skype. Благодаря ти пак за адекватната информация!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествах с други клипчета към Metacafe и там всичките работят перфектно! Скайп-ът ми е prwvu9999999999 Сложил съм някакво клипче от dailymotion, като те оторизирам пробвай да го заредиш.

п.п. вече пробвах да махна актив-екс-а и да го инсталирам наново, както и да го махна напълно с инструмента от Adobe, не помогна всичко това. А скайп не изкарва никаква грешка. Когато деинсталирах контролата и пуснах скайп, си изкара съобщение, от което ме препрати към Adobe и от там пак инсталирах Флаш плеъра. Когато пуснах наново скайп, същото положение с клиповете. Иначе пуснах настройката за статуса и изчистих кукитата, ефект нулев.

Редактирано от prwvu (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

нуждая се от помоща Ви :имам проблем с инсталирането на Skype 3.2 ...свалих програмата от официалната страница и след като я инсталирах ми даде следното съобщение :A network occurred while attempting to read from the file :C:Windows/Installer/Plugin Manager.msi и след това ми написа ,че е настъпила грешка 1603 в Skype.Има ли начин да се справя с този проблем и да си инсалирам програмата .благодаря ви предварително .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте

нуждая се от помоща Ви :имам проблем с инсталирането на Skype 3.2 ...свалих програмата от официалната страница и след като я инсталирах ми даде следното съобщение :A network occurred while attempting to read from the file :C:Windows/Installer/Plugin Manager.msi и след това ми написа ,че е настъпила грешка 1603 в Skype.Има ли начин да се справя с този проблем и да си инсалирам програмата .благодаря ви предварително .

Да има. Първо вие инсталирате стара версия, но предполагам имате причини. Ако машината позволява опитайте да инсталирате последната публична версия от страницата за изтегляне на Skype. В момента версията е 3.6.0.244. При вас става така, защото нямате най-новият Microsoft Installer 3.1. Обновете ОС. Върнете се в тази тема (има 2 части) и намерете кометарите за безопасно премахване на Skype със запазване на хронологията. После инсталирайте начисто Skype. При вас се получава така, защото се опитвате да надстроите/обновите от версия, която ползва друг тип инсталатор.

Погледнете и материала на Калин в българската секция за грешка №1603 (коментар №650, с. 33)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам следния проблем при Скайп.. значи при положение, че и двамата със събеседникът ми сме на линия не се виждаме, че сме там при положение, че сме си дали пълномощно?! и се налага да си пишем без да се виждаме и така за да се видим че сме на линия. Та ако може, някой да ми каже как се оправя този проблем, казаха ми че можело да е и от самата интернет мрежа? мерси предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да има. Първо вие инсталирате стара версия, но предполагам имате причини. Ако машината позволява опитайте да инсталирате последната публична версия от страницата за изтегляне на Skype. В момента версията е 3.6.0.244. При вас става така, защото нямате най-новият Microsoft Installer 3.1. Обновете ОС. Върнете се в тази тема (има 2 части) и намерете кометарите за безопасно премахване на Skype със запазване на хронологията. После инсталирайте начисто Skype. При вас се получава така, защото се опитвате да надстроите/обновите от версия, която ползва друг тип инсталатор.

Погледнете и материала на Калин в българската секция за грешка №1603 (коментар №650, с. 33)

благодаря ви много !!!Вече си имам Skype и съм много доволна :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...същото положение с клиповете...

Благодаря, prwvu!

Ще пробвам тия дни. Доста съм натоварен и се извинявам за забавянето.

Ако Skype не изкарва такава грешка вероятно версията на активекс контролата е вярна, но нещо (по регистрите; в управлението на добавки в ИЕ, или друго не е наред в твоята ОС)

За клиповете има две положения:

metacafe – работи в повечето случаи безотказно. Има обаче потребители от България, които се оплакаха, че техни клипове не се възпроизвеждат от там.

dailymotion – не работи от България. Проблемът е сайта. Докладвал съм многократно.

Много е сложно да се направи нещо повече по въпроса. Повдигнал съм въпроса и инженерите са уведомени. Но metacafe и dailymotion са отделни компании и нямат нищо общо със Skype Technologies S.A. В момента очаквам хората, с които аз контактувам да ме свържат с хора от metacafe и dailymotion.

Няма да е зле обаче, ако хората с подобни проблеми пишат до поддръжките на двата сайта, за да знаят, че тук в България изпитваме трудности с техните услуги.

Ще се свържа с теб по Skype, за да направим някои проби в удобно и за двамата време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам въпрос -

имам съмнения,че друг ползва моят скайп акаунт, от друг компютър. Има ли начин да разбера дали това е така и как?

Също така,възможно ли е от два различни компютъра,по едно и също време да се ползва един скайп акаунт? Ако е така - не трябва ли да излиза прозорец със съобщение,че скайпа се използва от друг компютър в същия момент?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има коствени белези да се разбере. Възможно е да се ползват, от фирмата го считат за предимство. Макар че твърдят че съобщенията идват и на двата компютъра, практиката показва (днес се потвърди са пореден път) обикновено пристигат само на този, който е вписан първи. На другия нищо.

При Yahoo Messenger при логване от друг компютър ти вади съобщение и те изключва. Може пак да се логнеш, като в този случай изключваш другия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитан дали е възможно без да имаш инсталиран skype, чрез нета да изпращаш съобщение до някои абонат!!!

както е възможно да провериш статута му!!! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да попитан дали е възможно без да имаш инсталиран skype, чрез нета да изпращаш съобщение до някои абонат!!!

както е възможно да провериш статута му!!! :)

доколкото ми е известно и двете са невъзможни без скайп. За второто имаше някаква щутория за web сайтове, но беше по желание, така че най-общо отговора е - не

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...имам съмнения,че друг ползва моят скайп акаунт, от друг компютър. Има ли начин да разбера дали това е така и как?...
Само да допълня Филипов. Най-добре е, ако имате такива съмнения, и сте регистрирала е-поща за това Скайп име, за което се съмнявате веднага да си смените паролата. Върнете се назад, писано е по въпроса.

Skype > Смени паролата...

Адресът за е-поща е необходим, в случай че нещо при смяната се обърка. Тогава на този адрес можете да поискате да ви пратят служебна.

Едновременното вписване е особеност на Skype, но това е възможно и при много други системи. Аз не бих класифицирал тази особеност като недостатък. Напротив. Единственото, което трябва да правите в такива системи, притежаващи подобна функционалност, е, често да сменяте своята парола и да я пазите от чужди очи.

Пример: вписана сте в калдата.ком от вашата машина и отивате при приятел, където отново се вписвате в калдата, защото искате да проверите определена информация. Работи.

При Skype e същото: може да сте вписана на компютъра и в същото време на тънък Skype клиент на вашия мобилен телефон. Не се налага да правите отделни регистрации, нито два отделни списъка с абонати. А просто говорите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.В момента се намирам извън българия и ползвам скайп редовно.При опит обаче на видео връзка от двете страни ми препоръчва преминаването към широколентов банд!Доколкото знам аз ползвам точно такъв!Така или иначе след осъществяване на връзка след време пц-то ми буквално замръзва и ми се налага да го спирам от бутона"старт",друга оправия няма!Бихте ли дали съвет?Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване