Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Skype - въпроси и проблеми при използването - част 2

Препоръчан отговор

За сведение на всички!

Темата се затваря временно докато се премахнат всички ненужни постове от двете спорещи страни. Всяко следващо постване не по темата, ще бъде веднага изтрито, а постващия санкциониран за срок от месец без права за каквити и да било коментарии

С уважение:

LZ4JW - Стефан

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

трябва да разрешиш активно съдържание (ActiveX) да се инсталира

Публикувани изображения

Съжалявам, може и да е питано вече, но мога ли да изпращам едно и също съобщение на много абонати, но без да ги включвам в общ чат?

И друго - ще видим ли скоро "Избирателно инкогнито" - т.е., както в ICQ, да можеш да се скриеш само от определени хора?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

прегледах темите за Скайпа, но не можах да намеря отговор на въпроса Къде се съхранява хронологията на чата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...мога ли да изпращам едно и също съобщение на много абонати, но без да ги включвам в общ чат?

...ще видим ли скоро "Избирателно инкогнито" - т.е., както в ICQ, да можеш да се скриеш само от определени хора?

1// Едва ли, освен с копиране и поставяне в отделните прозорци с всеки от тях. Все пак може и да има някаква екстра, която да предлага нещо подобно. Проверете в галерията с екстри.

2// Скоро не. По-нататък? Може би.Просто не добавяйте хора безразборно. Или ако добавяте, обърнете внимание на бутон Настройки в диалога (долу вляво) на заявката за пълномощно. Писах коментар тука (не знам дали е оцелял обаче).

.,.. отговор на въпроса Къде се съхранява хронологията на чата
Локално. При вас.

1. Отворете папка.

2. В адресната лента напишете %APPDATA%

3. Ще се озовете във вашата папка с данни на приложенията, т.е. Application Data

4. Огледайте се за папка с име Skype и я отворете.

5. Ще видите папка с вашето Скайп име.

Хронологията ви се пази вътре, но без програмата е безполезна, защото всичко е шифровано.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен ми се случи с това за проблема със скайп.Когато исках преди 2 дни да си вляза в него ми се изписа -Провалено сглобяване на базата от данни на skype.Опитах много пъти но не се оправи.Направих и преинсталацията на скайп както вие посъветвахте един абонат на скайп но не се получи.Моля ви помогнете ми

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А как мога да си деактивирам акаунта в Скайп?

Не можеш. Можеш само да го ползваш или да не го ползваш. Няма опция да си деактивираш/закриеш акаунта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Провалено сглобяване на базата от данни на skype. Опитах много пъти но не се оправи. Направих и преинсталацията на скайп както вие посъветвахте един абонат на скайп но не се получи.
Здравейте, miss_pretty! Моля, намерете материала, в който коментирах проблема с това съобщение. Ако е изтрит се обърнете към модератора (ще видите кой е от тази страница) и помолете да ви прати информацията. Това се случва, когато се обновява (надстройва), но по някаква причина сте качвала и стари версии (надстройване към по-ниски версии). Трябва да си локализирате профилната папка (горе писах) и да изтриете config.xml и shared.xml (описано е). Всичко друго се премахва и се почиства системния регистър. После инсталирате на чисто и връщате профилната папка на точното място. Прочетете.

А как мога да си деактивирам акаунта в Скайп?
Има нарочна административна процедура. Трябва да предоставите доказателства, че вие сте регистрирал това Скайп име. Калински тук в тази тема писа специално как става. Доколкото си спомням се праща искане до [email protected] Има информация и в сайта на Skype. Потърсе и се осведомете.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
... Има информация и в сайта на Skype. Потърсе и се осведомете.

Информацията в хелпа на Скайп е това:

How do I delete my Skype Name or personal profile?

You cannot permenantly delete a Skype Name.

Your profile record is not stored permanently. Your profile will automatically expire and will be deleted from the user directory approximately 10 days after you’ve last used Skype. If you login again with the Skype Name you wish to delete, the Skype Name will get refreshed and you may get the impression that the name has not disappeared yet.

If you want to delete a Skype Name from the log in screen, locate the Skype Name and delete the folder found in

C:\Documents and settings\YourWindowsUsername\Application data\Skype\

Или е остаряла или има и друга някъде по сайта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другаде е. И не е нужно да цитирате тонове, за да кажете с едно изречение. По-уместно е да се даде препратка...

Иначе не сте търсил както трябва. Отговорът е пред очите на всеки още със самото инсталиране, но май никой не чете. Изявление за поверителност на Skype – към края на документа...

ПП Материал на Калин в българската секция (№ 648). Въпросът е изчерпан.

Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде моля ви , никой ли не знае къде е тази хронология.

Оп! Това трябваше да е към предния ми пост, но май сбърках бутона.

Въпроса ми беше къде се съхранява хронологията от чата.

Моля който знае да сподели, че много ми трябват стари съобщения.

Редактирано от Gibsans (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хайде моля ви , никой ли не знае къде е тази хронология.

Оп! Това трябваше да е към предния ми пост, но май сбърках бутона.

Въпроса ми беше къде се съхранява хронологията от чата.

Моля който знае да сподели, че много ми трябват стари съобщения.

Отговориха ти, но не следиш постовете:

C:\Documents and Settings\WINDOWS_USER_NAME\Application Data\Skype\YOUR_SKYPE_NICK

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отговориха ти, но не следиш постовете:

C:\Documents and Settings\WINDOWS_USER_NAME\Application Data\Skype\YOUR_SKYPE_NICK

Не знам от къде го копна това, аз не виждам такъв отговор след моя пост, но както и да е.

И след като стигнах до тази папка какво!? Не виждам файл, който да става за четене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам от къде го копна това, аз не виждам такъв отговор след моя пост, но както и да е.

И след като стигнах до тази папка какво!? Не виждам файл, който да става за четене.

Трябва да разрешиш на потребителя с който работиш да вижда системни и скрити файлове. Потърси из калдатата за решения, има няколко

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Трябва да разрешиш на потребителя с който работиш да вижда системни и скрити файлове. Потърси из калдатата за решения, има няколко

Решения за какво да търся из Калдата?

Аз съм единствения потребител(администратор) на този компютър и виждам системните и скрити файлове.

Тази папка C:\Documents and Settings\WINDOWS_USER_NAME\Application Data\Skype\YOUR_SKYPE_NICK я знам и съм я преровил преди да задавам въпроси във форума, но в нея не виждам файл, който да става за четене с текстов редактор.

Ако ти знаеш да има такъв файл кажи, ако не ... благодаря за вниманието.

На мен(и не само) ми се струва, че хронологията се съхранява на сървъра на Скайп.

Само едно нещо малко ме кара да се съмнявам - винаги най-старата ми хронология е с датата на преинсталацията на Windows.Ако е на сървъра какъв е проблема да ми разреши да си видя записите преди преинсталацията .

Ако знаете дали е на сървъра и има ли начин да се изтегли от там моля споделете.

Ако знаете също да има добавка за Скайп, която да записва хронологията в избрана папка от мен, както е при ICQ ... поне от сега нататък да си я запазвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Решения за какво да търся из Калдата?

Аз съм единствения потребител(администратор) на този компютър и виждам системните и скрити файлове.

Тази папка C:\Documents and Settings\WINDOWS_USER_NAME\Application Data\Skype\YOUR_SKYPE_NICK я знам и съм я преровил преди да задавам въпроси във форума, но в нея не виждам файл, който да става за четене с текстов редактор.

Ако ти знаеш да има такъв файл кажи, ако не ... благодаря за вниманието.

На мен(и не само) ми се струва, че хронологията се съхранява на сървъра на Скайп.

Само едно нещо малко ме кара да се съмнявам - винаги най-старата ми хронология е с датата на преинсталацията на Windows.Ако е на сървъра какъв е проблема да ми разреши да си видя записите преди преинсталацията .

Ако знаете дали е на сървъра и има ли начин да се изтегли от там моля споделете.

Ако знаете също да има добавка за Скайп, която да записва хронологията в избрана папка от мен, както е при ICQ ... поне от сега нататък да си я запазвам.

Всеки от файловете, които виждаш в тази директория е хронология, в малко странен формат (собствен), но ги отвори с текстови редактор, който поддържа UTF-8 като UltraEdit, notepad++ и още много. Напълно възможно е да се види хронологията по дни (в доста объркан вид)

П.П. При стандартна инсталация даже и администратора не вижда в експлорер скритите файлове!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко пъти в тази тема е писано, че тези файлове са шифровани от Skype Technologies S.A и не могат да бъдат прочетени, а вие пак си знаете своето. Още повече, че рискувате да повредите нещо.

А пък вземете та потърсете малко в тази тема, вместо веднага да питате. :angry:

Редакция: Чатовете се пазят локално на въпросния компютър, от който са водени, а не на Скайп сървъри.

Редактирано от Калински (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Колко пъти в тази тема е писано, че тези файлове са шифровани от Skype Technologies S.A и не могат да бъдат прочетени, а вие пак си знаете своето. Още повече, че рискувате да повредите нещо.

А пък вземете та потърсете малко в тази тема, вместо веднага да питате. ;)

Редакция: Чатовете се пазят локално на въпросния компютър, от който са водени, а не на Скайп сървъри.

Както казваше един мой приятел: Яз кога говорим приказвам

Смятам че е много мъдро когато си прочел нещо да провериш дали е вярно, особено когато източника "замазва" нещата в мъгла. Погледни прикачената картинка и ПРОЧЕТИ разговора. Не казвам че формата е много ясен, но МОЖЕ да се разбере приблизително, даже и на кирилица

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Както казваше един мой приятел: Яз кога говорим приказвам

Смятам че е много мъдро когато си прочел нещо да провериш дали е вярно, особено когато източника "замазва" нещата в мъгла. Погледни прикачената картинка и ПРОЧЕТИ разговора. Не казвам че формата е много ясен, но МОЖЕ да се разбере приблизително, даже и на кирилица

Ще си поговоря с разработчиците по този въпрос и ще видим какво ще кажат те............

Може и аз да греша....

Редактирано от Калински (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще си поговоря с разработчиците по този въпрос и ще видим какво ще кажат те............

Може и аз да греша....

Аз не знам какво те ще кажат, аз само демонстрирам че с прости средства може да се разчете хронологията. Много от хората се опитват да ги отворят в notepad, а там превключването към UTF-8 кодиране не е лесно (ако е възможно въобще) и заради това не виждат нищо смислено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да приключим с това ровене в хронологията и да се съсредоточим към по-приятни и полезни неща.

1. Всеки вече разбра къде се намира хронологията, барабар с всички други записи.

2. Не е желателно да губим тази папка, освен ако знаем какво правим.

3. Желателно е всеки да знае къде е и да я резервира, ако не може да живее без нея.

4. Най-добре хронологията се разглежда през клиента, или в браузър със съответната команда.

5. Ползването и манипулирането ѝ („както е“) може да доведе до нарушаване на целостта и щети за потребителя.

6. В този смисъл даването на примери за ползване на редактори, инструменти го приемам по принцип като онагледяване, но аз не се наемам да отговоря, какво би станало в случай, че някой, ровейки се, изгуби или повреди данни, които могат да са от значение и важност за определени хора.

Всеки да си преценява сам дали да рови, или не.

Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на capnemo ;) за инфото.

С notepad++ ги отворих и ги разгледах, ама е голяма кашичка и трудно се търси нещо определено.

Ина мен ми е по-приятно да си я разглеждам през клиента и въобще не ми е тръпка да отварям кодирани файлове с разни редактори, но както вече казах след преинсталация тях ги няма, а по някога ми се налага(и не само на мен сигурно) да потърся някаква по-стара информация и затова ми се струва, че няма да е зле ако има добавка за Скайп, която да записва хронологията в избрана от мен папка, както е при ICQ.

Или ако става да се запази тази папка на Скайп и след преинсталация на ОS да се подмени.

P.P. capnemo, съжалявам за това което ти писах по-рано - "Не знам от къде го копна това, аз не виждам такъв отговор след моя пост ..." , но сега открих че Firefox ми прави номера и някой постове не ми ги показва, и по никакъв начин не мога да ги открия, а с IE всичко си е наред.Сега пък с FF трябва да се занимавам sad.gif

Редактирано от Gibsans (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване