Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Skype - въпроси и проблеми при използването - част 2

Препоръчан отговор

За вас специално, а и за всички други, които искат нови емотикони в Skype... Не е възможно поради простата причина, че те са ВГРАДЕНИ. Ще рече вътре в изпълнимия файл с разширение ЕХЕ на програмата. Всеки, който ви убеждава, че има със сигурност лъже, или не е проверил информацията. Нови емотикони добавя само компанията производител.

Ето ви почти пълен списък с всички актуални емотикони. Единственият, който липсва от 3.6.0.244 е емотикона MySpace, въвежда се така: (myspace)

Благодаря за информацията !

Тая емотиконка, за която каза - много е неразбираема, ама....

Пак, благодаря, че каза !

Редактирано от SentLorlpMan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

трябва да разрешиш активно съдържание (ActiveX) да се инсталира

Публикувани изображения

Здравейте.

Имам следния проблем. Когато някой ми праща папка със снимки по skype ( папката е rar файл и по- голяма като размер) след известно време получаването на файла спира и се появява съобщението "Прекратено от другата страна", но човекът, който ми изпраща снимките твърди, че не ги е прекратявал. Това ми се случи няколко пъти. Възможно ли е отсрещната страна без да иска да е прекратила пращането или е проблем в skype (имайки предвид, че ми се случи вече 2 пъти).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мога да се обърна единствено към тези хора на които аз им оправям компютрите.Доста разбирам от тези неща,но така се получи че не мога да си реша моя проблем.Всички настройки на езиковите опции и всичко останало за мен си е както трябва.Този windows с който съм е инсталиран на около 30 машини и този проблем не го е имало до сега при никоя друга.Нещо скапва работата, ама като не мога да разбера какво.Не разбирам от скайп и си го признавам,но по някой път го ползвам и мразя да пиша на латиница.

Пробвай с други (нови) драйвери за видеото

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@capnemo: нещо си объркал отговора. Ако не е така, поясни какво имаш предвид.

@meirian: пробвайте следното:

1. Да намалите размера на архива. Нека човекът го раздели на два или повече файла.

2. Да затворите разговора. Това ще увеличи скоростта на прехвърляне.

Ако някой не е прекъснал изпращането, единствената причина е в качеството

свързването с интернет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@zmeYpc, нали човека се оплаква че няма образ на видео разговор, ами един от възможните варианти е да има проблем в драйверите на видеоконтролера

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И другия вариант според мен е да му е недостатъчен каналът - просто да не стига и за видео.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@meirian: пробвайте следното:

1. Да намалите размера на архива. Нека човекът го раздели на два или повече файла.

2. Да затворите разговора. Това ще увеличи скоростта на прехвърляне.

Ако някой не е прекъснал изпращането, единствената причина е в качеството

свързването с интернет.

10x, ще пробваме, ако не стане пък какво да се прави, лошото е че не мога да се видя със човека, който праща снимките, защото е на разстояние и то доста. Но пък интернета винаги може да прецака работата. ;) което не е много весело

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Спрете да цитирате – не помага. Вижте си шрифтовете, вижте си ОС. Щом с всякакви версии на Skype става същото, значи има нещо в регионалните настройки, кодовите таблици, клавиатурната подредба, шрифтовете и кой знае какво още при вас и вашата операционна система.

Skype e единнокодово приложение, което означава, че при правилни горни настройки пише на всички писмености и езици, които са включени в този стандарт.

За да не е така при вас, значи имате проблем, който е в системата. Обърнете се към близък приятел, който е на ти с тази материя. Друго не мога да ви помогна.

Филипов, моля те, консултирай се с тези преводи - едниннокодови да не си превел от unicode ? Unicode идва от Уникален Код, ако нямаш нищо против. Справка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитане, приеми моите извинения! Разбрал съм грешно.

Димитре (topper), прав си. Грешката е моя. Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

поради някаква странна причина не мога да отварям клиповете в skype "настроение'' от Daylimotion.Някой знае ли как бих могъл да ги отварям и да си ги слагам в" настроението"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

blago89, проблемът е дискутиран, докладван е и стана ясно, че се дължи на самия сайт dailymotion. Ако се върнеш малко назад в тази тема ще прочетеш. Благодаря. Не е лошо всеки, който има проблем с dailymotion и има регистрация там да им пише. Те твърдят, че нямат проблем, но не така мисля инженерите нa Skype.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
blago89, проблемът е дискутиран, докладван е и стана ясно, че се дължи на самия сайт dailymotion. Ако се върнеш малко назад в тази тема ще прочетеш. Благодаря. Не е лошо всеки, който има проблем с dailymotion и има регистрация там да им пише. Те твърдят, че нямат проблем, но не така мисля инженерите нa Skype.

Мерси за бързия отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много интересен материал за растежа на Skype от блога на Жан Мерсие. На английски, както можете да се досетите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,проблема е следния:когато си пища с даден човек повече от 2 часа напоследък Скайп ми блокира,като ми излиза съобщение,че няма ресурси!Единственото решение е да го прекъсна от таск мениджъра и да се логна пак???Може ли да ми обясните защо е това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

версия на Skype, ОС, минимални изисквания (покривате ли ги?), екран на тази грешка.

Аз се интересувам. Бихте ли писали пак с повече информация? Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много интересен блог на Венсан Оберл (Vincent Oberle). Предполагам за вас интерес ще представляват инструментите за Skype, които той разработва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
версия на Skype, ОС, минимални изисквания (покривате ли ги?), екран на тази грешка.

Аз се интересувам. Бихте ли писали пак с повече информация? Благодаря.

Значи версията на Скайп ми е 3.0.6.244,windows XP SP2,pentium dual core 2.33,2048 ram,video 256 DDR 3,motherboard GYGABITE,а за екрана не мога да го снимам какво точно излиза,защото блокира всичко и трябва да го спирам през таск мениджъра!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Страхотна машина! Поздравления. След като излиза през 2 часа мисля, че има начин да направите екран. В момента на появата му PrtSc – екранът остава в клипборда и трябва само да пуснете някакво графично приложение или редактор, за да го запишете във файл. Интересува ме какво гласи съобщението за грешка? Има ли номер тази грешка? Под Vista с DualCore са установени утечки в паметта. Моля проверете, макар да не е доказано за XP в какви граници се движи натоварването на процесора от Skype при бездействие? Ползвате ли диспечер на екстри? Ако да имате ли екстри, които не са Skype Certified? Такива неща, ако решите, пишете ми по Skype. Досега имал ли сте този проблем с по-стара версия на Skype?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миналият месец бях обещал да проверя за възможността да се използва CANON Camcorder MV901 като камера в Skype. Писах си с няколко инженери. Ето какви са фактите.

Не всички такива устройства са DirectX съвместими по начин, който да осигури разпознаване и използване на камкордерите от Skype. Разработчиците на видеото в Skype полагат усилия да включат поддръжка за тези устройства, но основният проблем е разпознаването и пълната DirectX поддръжка, която не всички от тези устройства имат или осигуряват на този етап.

Първо във форума на Skype има специална тема – Skype Video and non-webcam hardware on Windows, Using DV-cams or capture cards.

Второ един от инженерите обясни, че е пробвал същото устройство с последната версия на Skype за Windows 3.6.0.244 и едно от препоръчаните в темата решения.

Installed and run together with Skype, dv-cams work like a charm.

You just have to choose the emulated cam entry in Skype, which is usually

called "Tracker Cam Capture 4.0".

http://www.trackercam.com/TCamWeb/download.htm

I suggest you download TrackerCam® 5.2.1.14 Full.

Надявам се това да е от полза на всички с подобен хардуер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако са с една тема и с едни участници ще стане, като си вписан и на двете машини за определено време. Хронологиите се синхронизират автоматично, дори м/у различни ОС. Ако е с различни участници мисля, че няма начин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако са с една тема и с едни участници ще стане, като си вписан и на двете машини за определено време. Хронологиите се синхронизират автоматично, дори м/у различни ОС. Ако е с различни участници мисля, че няма начин.

Нещо не разбирам. Ползвам и на двете места скайп и се аутентикирам е един потребител т.е. кореспондентите ми са едни и същи. Освен това е невъзможно застъпване по време на разговорите. Би ли се получило ако просто копирам едната директория с разговори върху другата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Писах си с няколко инженери. Ето какви са фактите.

Да им имам смотаните инженери на eBay/Skype от Талин до Лондон.

Ако се ползват посочените посреднически програми се прибавя закъснение от 1 до 1 секунда и половина, което при разговор на 2000 км един от друг въобще не е мислимо да се търпи от горе на естественото забавяне от голямото разстояние.

Кажи им на тия същите че има програма която си работи с видеокамери, да я свалят па да я изкопират как тя работи.

За тяхно сведение и бета версията на основната ми прогряма разпознава видеокамерата и излиза образа по време на настроиките. После при разговор се прецаква, но въобще не знам защо става така. Хич не съм си губил времето да търся причините понеже другата ми програма си работи. Такава е търпимоста ми и към Гизмо и към Скайп за видеото, като го направят да работи тогава ще го ползвам тяхното, а до тогава ... друго което работи.

Ползването на видео при Скайпа всъщност въобще не ми е задължително, бих могъл да го правя с уебкамерката ако се налагаше.

Само ми трябваше да работи с видеокамерата за всеки случай ако възникне ситуация при която да ми е от полза. От както писах тука че не работи видеото на Скайпа повече не ми е трябвал да го пускам. Следващия път като ми се наложи да ползвам пак Скайпа сигурно ще има нова версия и тя пък може и да проработи, не се знае.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Би ли се получило ако просто копирам едната директория с разговори върху другата?

Значи аз говоря само за синхронизиране на хронологията на чата. Естествено е, че записите за разговори не се синхронизират. Непрослушаните гласовите съобщения се синхронизират. При тях понякога се забелязва поява на вече изтрити ит едното място съобщения, но мисля, че е ясно защо. Кратките съобщения се синхронизират само, ако са доставени.

Също като теб ползвам такова едновременно вписване ежедневно. Ползвам го под Windows (XP), Mac OS X (Tiger), Linux (Тиликс). Синхеонизирането под Linux и Mac OS X е възможно най-бързото и пълното, което съм наблюдавал. При Windows (особено с последните версии) е нужно да сте на линия доста по-дълго, за да стане.

Ако идеята е да се вземе хронологията от едната машина и да се постави механично на другата това не съм пробвал. Аз разбрах, че питаш за сихронизране на текстови дискусии. Но по принцип би трябвало да стане, поне доколкото е на един тип ОС и се вземат всички прдпазни мерки да се възстановят нещата в случай, че не се получи.

Все пак това няма да е синхронизиране, а заместване на една хронология с друга. Ако са от една ОС не виждам причини да не може да стане.

GIZMO, разбирам те! Само не приемам квалификациите, които използваш.

Този вторият инженер е американец и беше така добър да се занимава доста дълго.

Намерил си е това устройство само, за да може да тества.

В подфорума за видео има един инструмент, който те препоръчват да се ползва, когато устройството не се разпознава. Човекът го е ползвал и установил, че за негово съжаление този модел на Canon не поддъра някакви DirectX процедури (routines). Каза, че е безсмислено без нов фърмуер да се мисли, че може и да проработи със Skype. Затова и предложи да се ползва софтуера, който ти цитирах.

Да се надявам обаче, че това е поправимо. И че Canon може и да вземат мерки.

На 8 януари излезе новината, че Skype ще работи на Sony PSP. Още преди около половин година разни маниаци бяха изследвали и открили началната поддръжка за Skype в един от бетафърмуерите на PSP. Сега подразбрах, че камерата за PSP, която съществува от известно време, също се очаква да заработи пак благодарение на обновяване на нейния фърмуер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако идеята е да се вземе хронологията от едната машина и да се постави механично на другата това не съм пробвал. Аз разбрах, че питаш за сихронизране на текстови дискусии. Но по принцип би трябвало да стане, поне доколкото е на един тип ОС и се вземат всички прдпазни мерки да се възстановят нещата в случай, че не се получи.

Все пак това няма да е синхронизиране, а заместване на една хронология с друга. Ако са от една ОС не виждам причини да не може да стане.

Идеята е да събера хронологиите от две машини и по-точно да добавя хронологията на разговорите си от 2-ра машина на домашната си

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване