Премини към съдържанието

Вегетарианец ли сте?  

311 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      42
    • Не
      256

Препоръчан отговор

преди 3 минути, bulljo написа:

после вие троловете илитерати темата се превърна в поле за избиване на комплекси от ваша страна, ако си мислите че сте много умни за съжаление написаното от вас ви опровергава.

Темата и там се оспами. Не че имам кой-знае колко време за нея, но при такива словесни престрелки, по-добре да се стои настрана. Нищо съществено и последователно не се дискутира. Някакви импулси и толкова, и никакъв напредък по темата, а полза - нека всеки от четящите (онази тема) да прецени за себе си.

ПП. Тук не мога да се сдържа:

преди 10 минути, bulljo написа:

Хайде иди пак хапни някое зеленило че ти падна АЙ Кюто.

Аз бих рекъл по-добре: "Иди захапи някоя маруля за врата и ѝ изпий кръвчицата!"

Представям си колегата Шиану колко е бил агресивен преди, ако сега след като е спрял месото е станал по-спокоен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато участвахте ти, Димитър и още един двама, не мога в момента да се сетя за никовете им дискусията беше интересна вадеше се математиката, физиката и имаше какво да се научи, а сега е пълна трагедия то и аз допринесох за това и състояние, но не мога да се стърпя когато се появят такива откровено тъпи и самовлюбени, че аз съм си малко трол да, много обичам да троля неграмотни тролове като Неко сан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Lumberman написа:

И един комплимент за Ауми. Макар и да сме на почти диаметрално противоположни позиции в тая тема, с нея не ми е неприятно да дискутирам, даже ми е симпатична. И, честно казано, за нея имам много по-голяма надежда отколкото за тоя тип по-горе. Тя (по моему) може да е заблудена, но поне е съвестна в това, което прави, и държи някакъв етикет и човешко отношение. А това последното е по-ценно от всичкото знание на света.

най вероятно и на нея са дотегнали глупавите ти постове защото ти просто не четеш . 

преди 24 минути, bulljo написа:

Ти и образован, това е несъвместимо, културен също, ти си просто самовлюбен неграмотен трол. За разлика от теб Lumberman (също плоскоземец) може да води дискусия много по грамотно и културно, говореше от свое име, опитваше да докаже твърденията си обосновано, търсеше грешките и в едните и другите теории, дискусията вървеше приятно и интересно, от както се появи пастор Бисер на зететичната религия("да се свети името Стаматово") и после вие троловете илитерати темата се превърна в поле за избиване на комплекси от ваша страна, ако си мислите че сте много умни за съжаление написаното от вас ви опровергава.

Хайде иди пак хапни някое зеленило че ти падна АЙ Кюто.

никой не е тръгнал да ви конвертира.. на мен хора които немогат да мислят рационално не ми трябват..

просто говорите глупости по темата които аз доказвам че са грешни.

от там нататък колкото и да спамите няма да направите месото полезно .

вадеше се математиката, физиката

2те неща които никога не си чел и не смяташ да четеш ?

появят такива откровено тъпи и самовлюбени, че аз съм си малко трол да, много обичам да троля неграмотни тролове като Неко сан.

да не си роднина на рамус ? как успяваш да описваш толкова точно себе си

трябва да си наистина 500 ниво игнорантен спамър за да говориш за себе си в 3то лице но да слагаш името на други хора от форума . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, bulljo написа:

че аз съм си малко трол да, много обичам да троля неграмотни тролове като Неко сан.

Добре. Хайде да не се увличаме. Че май ще се наложи да се прави един "детокс" на темата, много шлака, много нещо. А колкото по "по темата" и съдържателна е една тема, толкова повече би била от полза на някой, който попадне на нея... Кой ще тръгне да прелиства страници с лични нападки и оф-топици?

преди 6 минути, Shiyanu Neko написа:

най вероятно и на нея са дотегнали глупавите ти постове защото ти просто не четеш . 

Аз ще я оставя да говори от свое име. Иначе си прав, че вече не чета... ама това последното ми го показа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Lumberman написа:

Добре. Хайде да не се увличаме. Че май ще се наложи да се прави един "детокс" на темата, много шлака, много нещо. А колкото по "по темата" и съдържателна е една тема, толкова повече би била от полза на някой, който попадне на нея... Кой ще тръгне да прелиства страници с лични нападки и оф-топици?

ти си тоя дето прави това което казваш че не трябва да се прави тва ирония ли трябва да е . 

нз на мене ми е супер досадно това че никога не четеш какво ти се говори както прави един въртоком от друга тема.. 

спамите си глупостите и после се правите на криви … 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Shiyanu Neko написа:

2те неща които никога не си чел и не смяташ да четеш ?

За разлика от теб не съм бягал часовете им и съм се справял повече от задоволително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, bulljo написа:

За разлика от теб не съм бягал часовете им и съм се справял повече от задоволително.

виждам виждам не е нужно да се "хвалиш" какво си правил то се вижда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Въздържайте се от подобни квалификации.  Темата е интересна, и съм сигурна, че може да я водите интелигентно 

Редактирано от Лин (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, bulljo написа:

тролове като Неко сан

:offtopic_s: Не знам какво имаш предвид с това "сан", което май се превежда като госпожица... Той така и не пожела да каже какво му значи името, не че не беше попитан. Това "Неко сан" ме подсети за една песен, която бях слушал преди доста години... Но беше хубава песен, съвсем различна аура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че беше любезно обръщение в Япония, нали се е кръстил с японско име та за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

друго си е когато 2мата дето реват че не тря са спами посират темата от спам с комплексите си .

браво деца браво :)

за какво да ходят хората на цирк като могат да ви четат на вас двамата коментарите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, bulljo написа:

Мисля че беше любезно обръщение в Япония, нали се е кръстил с японско име та за това.

Тъй вярно, не е задължително да е за госпожица:

Цитат

In Japanese, "~ san (~さん)" is a title of respect added to a name. It can be used with both male and female names, and with either surnames or given names. It can also be attached to the name of occupations and titles.

For example:

surname Yamada-san
山田さん
Mr. Yamada
given name Yoko-san
陽子さん
Miss. Yoko
occupation honya-san
本屋さん
bookseller
sakanaya-san
魚屋さん
fishmonger
title shichou-san
市長さん
mayor
oisha-san
お医者さん
doctor
bengoshi-san
弁護士さん
lawyer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Shiyanu Neko написа:

друго си е когато 2мата дето реват че не тря са спами посират темата от спам с комплексите си .

браво деца браво :)

за какво да ходят хората на цирк като могат да ви четат на вас двамата коментарите.

По голям циркаджия от теб няма, така че се радвай оставяме те да си център на вниманието.:masquerade2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Lumberman написа:

Ами той казва в прав текст, че чрез ваксини и други мерки ще намалят населението.

Бързият ръст на населението в Африка застрашава напредъка в борбата с бедността

0000268452-article3.jpg

Бързото нарастване на населението в някои от най-бедните африкански страни може да застраши напредъка към намаляване на бедността по света и подобряване на здравето, се казва в доклад на благотворителната фондация на американския бизнесмен Бил Гейтс.

Демографските тенденции показват, че един милиард души са се измъкнали от бедността през последните 20 години, предаде Ройтерс. Бързо нарастващото население, особено в части от Африка, може обаче да спре намаляването на броя на крайно бедните хора по света и той дори може да започне да се увеличава.

"Ръстът на населението в Африка е предизвикателство", заяви Гейтс пред репортери на брифинг, даден по телефона.

Според доклада бедността в Африка все повече се концентрира в няколко страни, които имат едни от

най-бързо нарастващите населения в света. Той прогнозира, че до 2050 г. над 40 процента от крайно бедните хора по света ще живеят в две държави - Демократична република Конго и Нигерия.

Попитан какви са най-добрите начини за справяне с увеличаването на населението и предизвикателството с бедността, Гейтс каза, че от ключово значение е подобряването на достъпа до контрол на раждаемостта, а това би трябвало да се съчетае с инвестиции в здравето и образованието на младите хора.

По данни на ООН се очаква над половината от ръста на световното население между 2015 и 2050 г. да се дължи на Африка. Прогнозира се нейното население да се удвои до 2050 г., а до 2100 г. да се увеличи още два пъти.

Ако обаче жените в Африка на юг от Сахара имат възможност да раждат толкова деца, колкото искат, прогнозираното увеличение на населението може да бъде с 30 процента по-малко, се посочва в доклада на фондацията на Гейтс и съпругата му Мелинда.

Според него това също така може да позволи на повече момичета и жени да не прекъсват рано училище, да имат деца по-късно, да печелят повече като възрастни и да инвестират повече в децата си.

https://www.investor.bg/drugi/338/a/byrziiat-ryst-na-naselenieto-v-afrika-zastrashava-napredyka-v-borbata-s-bednostta-268452/

===

Значи, от една страна имаме борба с бедността, от друга - нарастване с бързи темпове на населението в някои райони на света.
Там, където бедността е най-голяма, там е и най-големият прираст.

Все някак това положение трябва да се овладее, защото това са милиарди, които ежегодно се хвърлят на вятъра.
Милиарди се дават за изхранването на хора, които се множат с бързи темпове.

Получава се един адски омагьосан кръг. Част от хората в света трябва непрекъснато да работят и да намират средства за изхранването на друга част от света, която не допринася с нищо, освен с възпроизводство на невежи бедни хора.

Идеята тук е - да се намали бедността до минимум в тези райони, за което хора като Бил Гейтс имат много добри планове.
Също така идеята е за образоване на населението в тези райони.
Да се инвестира в здравето и образованието на хората в тези райони и същевременно чрез образователната култура хората там да да инвестират не в производството на деца, а в образованието на тези деца. Защото е факт, че там, където цари невежеството, в същите райони царят и бедността, мизерията и свръхпопулацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Aumi написа:

Значи, от една страна имаме борба с бедността, от друга - нарастване с бързи темпове на населението в някои райони на света.
Там, където бедността е най-голяма, там е и най-големият прираст.

Аха, значи "бедността борят", и ти вярваш на това? За ваксините разсъди ли на това, което ти казах? Или викаш, щом е за "добри цели", всичко е разрешено?

И каква е причината за бедността в тия държави? Дали е, "че има твърде много хора"? Тези разсъждения ми напомнят разсъжденията на някои хора (от т.нар. елит), че благата са просто "толкова много" и няма как всички да са богати, затова те предпочитат те самите да станат свръхбогати, а другите едвам да преживяват.

Защо Гейтс не се обърне против имперската корпоративна система, която изсмуква ресурсите на тия африкански държави, корумпира управниците, организира метежи и преврати? Същата работа като с нашите изтребители. Харчат им и без това малкото пари за неща, които не ги ползват, за да може някоя корпорация да реализира печалби. Тъй че, Ауми, борбата на Гейтс въобще не е с бедността и болестите, а за намаляване на хората. Защото по-малко хора по-лесно се контролират. Има твърде много "безполезни гърла" не само в Африка... Даже у нас има.

Все някак това положение трябва да се овладее, защото това са милиарди, които ежегодно се хвърлят на вятъра.
Милиарди се дават за изхранването на хора, които се множат с бързи темпове.

Какво значи "се дават"? Ами да им създадат условия за развитие... да ти цитирам ли пак Махатма Ганди? В Индия колко хора са, а в Китай? Китай сигурно изхранва с износ половината свят, а и себе си изхранва?! Трябва добри условия за развитие, разбира се трябва и самото население да знае какво да прави...

Цитат

Ние вярваме, че е неотменимо и неотчуждаемо право на индийския народ, като на всеки друг народ, да е свободен и да се радва на плодовете на своя труд и да има необходимите неща на живота, така че да притежава пълни възможности за растеж. Ние вярваме, че ако едно управление лишава даден народ от тези права и го потиска, то този народ има допълнително право да промени управлението или да го отхвърли.

Това е проблемът основно и на африканците, или един от проблемите там. В ЮАР те натискат за самоуправление, но за съжаление черните стават просто поредните полезни идиоти и режат клона, на който седят. Поддават се на реваншизъм и ще увиснат в момента, в който оглозгат трупа на това, което е останало от предните десетилетия на Апартейда.

Получава се един адски омагьосан кръг. Част от хората в света трябва непрекъснато да работят и да намират средства за изхранването на друга част от света, която не допринася с нищо, освен с възпроизводство на невежи бедни хора.

Какви средства за африканците, ти чуваш ли се? Онези като Гейтс грабят с пълни шепи от цял свят и после дават подаяния, за пиар! А замисляш ли се, че ако не бяха онези бедни, експлоатирани хора от т.нар. "Трети свят", ти нито щеше да имаш за себе си евтини дрехи, храни и джаджи, нито корпорациите, щяха правят колосални печалби?! Знаеш ли какви пари прави едно семейство земеделци в Западна Африка на година? Знаеш ли стоките им за какви пари се продават в Европа и кой им прибира печалбата от труда?

Не допринасяли с нищо? Ти да не одобряваш евгениката? Викаш тия хора можем да ги затрием. И животните им да затрием (от обич), и хората да намалим? Това е отвратителен начин да се разсъждава? Замисли се, моля те.

Идеята тук е - да се намали бедността до минимум в тези райони, за което хора като Бил Гейтс имат много добри планове.
Също така идеята е за образоване на населението в тези райони.
Да се инвестира в здравето и образованието на хората в тези райони и същевременно чрез образователната култура хората там да да инвестират не в производството на деца, а в образованието на тези деца. Защото е факт, че там, където цари невежеството, в същите райони царят и бедността, мизерията и свръхпопулацията.

Намаляването мисля, че разбираш какво е. Това, което говориш е пълна пропаганда. Никой няма право да "намалява населението" някъде там на съвсем други хора, все едно те са добитък! Ти си против убиването и експлоатирането на животните, но май хората са по-ниско от твоите животни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Eто ти един изсред многото примери.......

Цитат

Българският език е задължителен. Желателно е да превеждате цитати от друг език.

Редактирано от Лин (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Lumberman написа:

Защо Гейтс не се обърне против имперската корпоративна система, която изсмуква ресурсите на тия африкански държави, корумпира управниците, организира метежи и преврати? Същата работа като с нашите изтребители. Харчат им и без това малкото пари за неща, които не ги ползват, за да може някоя корпорация да реализира печалби. Тъй че, Ауми, борбата на Гейтс въобще не е с бедността и болестите, а за намаляване на хората. Защото по-малко хора по-лесно се контролират. Има твърде много "безполезни гърла" не само в Африка... Даже у нас има.

Какво значи "се дават"? Ами да им създадат условия за развитие... да ти цитирам ли пак Махатма Ганди? В Индия колко хора са, а в Китай? Китай сигурно изхранва с износ половината свят, а и себе си изхранва?! Трябва добри условия за развитие, разбира се трябва и самото население да знае какво да прави...

Говориш празни приказки, без да си се информирал достатъчно. Бил Гейтс прави повече отколкото много други в това отношение.
Светът трябва да бъде благодарен, че съществуват хора като него, а не такива които да недоволстват и непрекъснато да плюят по богатите.

Американският милиардер Бил Гейтс съобщи пред Световния икономически форум в Давос, Швейцария, че прави дарение от 306 милиона долара за насърчаване на земеделието в Африка и Азия.

Дарението е от фондацията, която основателят на компютърния гигант Microsoft създаде заедно със съпругата си и която досега предоставяше помощи основно за здравеопазването в Африка. Отпуснатите средства ще бъдат предназначени за подобрения на почвите, производството на мляко и кафе, както и за напояването в двата континента.

„Ако погледнете страните, които са постигнали успехи в икономическото си развитие, всички те с изключение на производителите на петрол са направили земеделието своя приоритетна задача“, подчерта Бил Гейтс.

https://dariknews.bg/novini/liubopitno/bil-gejts-darqva-nad-300-mln.-dolara-na-afrika-i-aziq-218848

Не допринасяли с нищо? Ти да не одобряваш евгениката? Викаш тия хора можем да ги затрием. И животните им да затрием (от обич), и хората да намалим? Това е отвратителен начин да се разсъждава? Замисли се, моля те.

Намаляването мисля, че разбираш какво е. Това, което говориш е пълна пропаганда. Никой няма право да "намалява населението" някъде там на съвсем други хора, все едно те са добитък! Ти си против убиването и експлоатирането на животните, но май хората са по-ниско от твоите животни?

Ами предлагам такива като теб, които твърдят, че никой няма право да намалява населението в райони с изключителна бедност,  и с висок прираст, да плащат по-високи данъци, които да се пращат в помощ на хората от тези райони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, значи "бедността борят", и ти вярваш на това? За ваксините разсъди ли на това, което ти казах? Или викаш, щом е за "добри цели", всичко е разрешено?

като цяло ваксините убиват доста голяма част от населението и правят другата част болни с което се гуши фармацевтиката.

което е върху парите за ваксини 

И каква е причината за бедността в тия държави?

игнорантноста и алчността на по "богатите държави"

Какви средства за африканците, ти чуваш ли се? Онези като Гейтс грабят с пълни шепи от цял свят и после дават подаяния, за пиар! А замисляш ли се, че ако не бяха онези бедни, експлоатирани хора от т.нар. "Трети свят", ти нито щеше да имаш за себе си евтини дрехи, храни и джаджи, нито корпорациите, щяха правят колосални печалби?! Знаеш ли какви пари прави едно семейство земеделци в Западна Африка на година? Знаеш ли стоките им за какви пари се продават в Европа и кой им прибира печалбата от труда?

от няколко години няма такова нещо като "евтина работна ръка"

дори в Китай стоките се правят от кадърна работна ръка. 

смяташ ли да спреш да говориш на изуст  ?

Не случайно китай е най голямата световна икономика и това не е защото правят евтини стоки евтино ( което е невярно като цяло )

Това, което говориш е пълна пропаганда

тва е пропаганда онова е пропаганда.. защо е пропаганда никой не знае.. важното е че си казал пропаганда.

преди 15 часа, bulljo написа:

По голям циркаджия от теб няма, така че се радвай оставяме те да си център на вниманието.:masquerade2:

о благодаря ти 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш празни приказки, без да си се информирал достатъчно. Бил Гейтс прави повече отколкото много други в това отношение.
Светът трябва да бъде благодарен, че съществуват хора като него, а не такива които да недоволстват и непрекъснато да плюят по богатите.

Да, чухме го какво цели - ДА НАМАЛИ НАСЕЛЕНИЕТО НА ЗЕМЯТА чрез ваксини, здравеопазване, и други методи за контрол над раждаемостта. А ти очевидно, Ауми, не само си лапнала куката като глупава таранка, ами си я нагълтала толкова навътре, че няма вадене (ако мога да използвам риболовна терминология). И ние трябва да сме му благодарни, че някои от нас няма да ни има (говоря за хората на света) или няма да имаме деца? Затова да му благодарим на Гейтс? Едно време хората са благодарели на Бога, че им дава потомство. А сега благодарим на Бил и Мелинда Гейтс, че нямаме потомство?!

Американският милиардер Бил Гейтс съобщи пред Световния икономически форум в Давос, Швейцария, че прави дарение от 306 милиона долара за насърчаване на земеделието в Африка и Азия.

Нямам време да проследявам точно къде ще отидат парите от това дарение, но знаейки какво цели Гейтс и обкръжението му, мога да предположа. Ауми, светът няма нужда от "филантропи", които да го грабят и после да му дават подаяния... като Дж. Д. Рокефелер, Андрю Карнеги и прочие. Такъв тип хора се опитват да си купят добро име. Светът има нужда да му разхлабят хомота, от това има нужда. Има нужда от по-справедливо управление.

Ами предлагам такива като теб, които твърдят, че никой няма право да намалява населението в райони с изключителна бедност,  и с висок прираст, да плащат по-високи данъци, които да се пращат в помощ на хората от тези райони.

А, значи ти си ЗА това да се намалява (насилствено) населението в райони с изключителна бедност. Много хуманно от твоя страна! Човек да ти завиди на състраданието! Виждаш ли си лицемерието сега, Ауми? Рониш сълзи за страдащи животинки, а с лека ръка ще обречеш на "намаляване" човеци, стига да са достатъчно бедни. Евгеника, социален инженеринг, геноцид, какво друго? А замисляла ли си се, че ти може да покриеш собствените си критерии и да трябва да бъдеш "намалена"? Направо е сюрреалистично, че въобще трябва да водим такава дискусия, но съвестта ти е излъгана, Ауми. Ти си готова, като Хитлер или Мао, да убиеш милиони за някакви "висши цели". Йезуитска работа е това.

Вместо да мислят как да намаляват населението в тези "бедни" райони, защо не помислят как да помогнат на хората да увеличат благосъстоянието си? Но хора като Гейтс знаят, че това няма как да стане, понеже те искат лъвския пай за себе си, малцината, а за останалите клети милиони - да подхвърлят огризки. Просто някои хора имат твърде малко, заради лакомията на други, които имат твърде много...

https://www.newstatesman.com/global-issues/2011/03/land-queen-world-australia

"God bless her name!"

Едно време, като станат "твърде много" хората, са правели войни, за да ги редуцират; сега нали искат да има "световен мир" и тези войни не се вписват - затова използват други методи.

Но нека се върна към последния ти коментар, който цитирах. В случаи като този много ясно си личи кой е по-състрадателен и хуманен. И предимството не е на ваша страна, Ауми. Излъгали са ви и са ви качили на кораба. Моят съвет е да слезете преди да сте пролели невинна човешка кръв, защото тя е много по-ценна от животинската и много по-скъпо се наказва. А те имат нужда от такива като тебе, които да подкрепят каузата им.

Дано един ден съжаляваш, че не си обърнала внимание на думите ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Lumberman написа:

Вместо да мислят как да намаляват населението в тези "бедни" райони, защо не помислят как да помогнат на хората да увеличат благосъстоянието си

Да, както се вижда не четеш и не вникваш в казаното.

Нали точно Бил Гейтс и хора като него помагат на тези бедни хора от тези бедни райони да подобрят благосъстоянието си!
Именно те, а не такива защитници, които са защитници само на думи, изпращат помощи за милиарди там.
Именно такива като него могат да променят положението ми, като ги образоват и по този начин да окажат влияние върху тяхното мислене.
Защото да раждаш деца, които да обричаш на гладна смърт, не е решение на проблема.
И ти и такива като теб, само плямпате, без да вниквате в същността на проблема. Това не е състрадателност, а демагогия!
Ако ти наистина си състрадателен, защо не подемеш кампания в помощ на тези хора?
Защо подмина неудобният ми коментар, да дарявате част от парите си, като допълнителен данък, с който да се подпомагат тези бедни народи?
Но ти дори и една стотинка не би дал, а твърдиш, че Бил Гейтс ограбвал хората! Чуваш ли се изобщо какво говориш?!
Човекът освен, че има ум да прави бизнес и пари, също така е много по-състрадателен от такива демагози като теб. Защото само хора с неговите пари и възможности, биха могли да помогнат на тези хора, като инвестират в тяхното образование, както и в новите технологии в земеделието, чрез което хората в тези райони ще могат да произвеждат толкова храна, която да задоволи техните нужди.

Но разбира се на теб ти е много по-удобно да виждаш конспирациите, но не и истината и реалността!
Не виждаш ли, че свръхпопулацията в страни с висока бедност, води до още по-голяма мизерия и бедност.
Не виждаш ли, че единственото решение на този проблем, е да има контрол над раждаемостта в тези общества!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Lumberman написа:

И защо са тия добавки, ако всичко си снабдяваме колкото трябва от храната? Доколкото съм чел, някои от тях са неусвоими или трудно усвоими от организма.

По принцип темата малко съм отклони към "вредите от храните", и там двете страни намират общо. Аз съм по-скоро на мнение, че с веганска диета, постене (неядене) или с разни отвари и т.н. човек може да изчисти организма си. Доколкото съм изследвал, един от начините организмът да изолира неизхвърлени, или неразградими, или твърде много токсини е в мастна тъкан. Затова и масово американците са с наднормено тегло. Не всичко може да се изкара с урината или през потните жлези. Не знам доколко може да сметне какво човек успява да изхвърли и какво не успява, но факторите наистина са много. Но също едно са токсини и неядивни съставки, друго е просто недостатъчност на вещества в организма поради гладуване или едностранчива/бедна диета.

А също не трябва да забравяме, че физическото здраве на човек е свързано с психическото, и понякога проблемът може да е психически/душевен и това да удря и тялото. Примерно, знам от един приятел история за човек, който е бил болен от рак преди години, бил е съквартирант на моя човек. И е много интересна историята. Човекът е бил на 30+ години, бивш кадър на полицейско училище. Бил следовател, но се занимавал и с мокри поръчки - рекет, бой, и прочие, и правел всичко така, че да си върже гащите пред закона, който той познавал. В последствие човекът се отказал от тия работи, но заболял от рак (или вече е бил заболял). Но това, което е разправял, на моя приятел за тоя пълен с насилие и агресия живот аз не мога да го забравя - той казва, че от всичките му съученици в полицейското училище (дано си спомням добре): 1/3 били по затворите; 1/3 - убити, 1/3 - заболели от рак. Нещо такова. Той самият е умрял от туморите си в адски мъки.

Аз не мисля, че тук всичко е въпрос на диета, която е причинила болестите, а картината е доста по-сложна. Със сигурност има други фактори като психическо здраве на човека, емоционална уравновесеност. Повечето от тези хора, учили за полицаи, са станали престъпници, и мнозина от тях са платили цената. А за да може човек да предотврати или излекува болестта, според мен той трябва да удари по това, което я причинява. В случая насилието и неправдата оказват своето влияние върху здравословното състояние на човека.

Тялото е проектирано като самоизцеляваща се система, това означава, че то е създадено да реагира на нетипична химическа формула. Следователно намира и започва да се бори със "нашествениците". Всички клетки са в идеална конфигурация и системата се обслужва акуратно. Когато обаче се натрупа отвсякъде токсичен отпадък - нормално да се затрудни и започне да затлачва. Тогава вече имаме нужда от изчистване и то съвсем преднамерено, за да подпомогнем процеса вътре в организма. Не съм привърженик на вегетарианство, защото то е остра форма и метод за пречистване, ползата, от който е доста спорна.Всяко лишение, което се прилага нежелателно води до стрес на цялата система органична.Оптималният здравословен статус не се съдържа само във хранителните навици, нека уточня. За да може системата да задвижва правилно механизмът и да се грижи сама за себе си е нужно да са налице и други условия. Психичните процеси са основните след хранителните навици. Хармонията и баланса са ключови компоненти, управляващи целият процес. Стреса и напрежението блокират значително оздравителните процедури на "добрите войници клетки".Мислите са фундамент за хармонията и баланса. Негативните емоции и чувства - рушат. Позитивните изграждат. Но как да се научим да коригираме негативизмът във средата, която обитаваме? Той е навсякъде. Ето това е първото, което е нужно да сгънем и изхвърлим в ежедневието си. Недопускане на отрицателните емоции в тялото си и съзнанието си. Трудно е. Иска се доста работа първо със самият себе си. Преработването на отрицателната енергия се научава с много практика и опит и търпение. Добавките подпомагат на физическо ниво тези "взаимоотношения" със себе си. Билковите, естествено, без химия и обработка. Тези, които се продават в мрежата облекчават едно, натрупват друго. За химията е излишно да споменавам. Най-доброто средство - отварата и чай. Бих споменала за отвара от стафиди. Много добре повлиява работата на черният дроб. Пречиства и извършва детоксикация на цялата система. Естествен антиоксидант! Храната на душата са антоцианини, индоли,генищайн, флановоиди. С китка витамини е перфектен помощник за нашата имунна система - "стражата на човешкият организъм". За всичко се иска сила, а тя се намира във "централата на човека" - неговият "процесор" - Психиката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Inana.. написа:

защото то е остра форма и метод за пречистване, ползата, от който е доста спорна

лол .

преди 31 минути, Inana.. написа:

.Всяко лишение, което се прилага нежелателно води до стрес на цялата система органична.

иронията е че единственото лишение е в образованието на хората.

преди 32 минути, Inana.. написа:

За да може системата да задвижва правилно механизмът и да се грижи сама за себе си е нужно да са налице и други условия

главно от което е да не я натоварваш 3 дни да разгражда животински протеин .

преди 32 минути, Inana.. написа:

Стреса и напрежението блокират значително оздравителните процедури на "добрите войници клетки"

смешното тук е че всичките ми познати които се хранят с растителна храна казват че откакто са изключили всичките животински .

1. не се чувстват отпаднали

2. много по спокойни са

3. имат повече енергия и сила.

4. имат подобрено зрение и памет

и не говорим за 1 от 10 "генетични" случая а за 10/10 .

преди 34 минути, Inana.. написа:

Мислите са фундамент за хармонията и баланса. Негативните емоции и чувства - рушат. Позитивните изграждат

колко може да балансира позитивното мислене когато ядеш мъртъв животински труп ? който е имал желание за живот но е бил убит ? дали неговите клетки ще са добре настроени към това че приятелите и семейството му са били избити пред очите му ?

това дали ще е особено позитивна нагласа към "месото му " .

преди 35 минути, Inana.. написа:

Недопускане на отрицателните емоции в тялото си и съзнанието си.

хич не е трудно просто хората които ядът животни често се депресират това също е доказан факт.

преди 35 минути, Inana.. написа:

Иска се доста работа първо със самият себе си.

какво му има да му работиш просто не мислиш негативно и не се депресираш за глупости на чисто съзнание и тяло когато не ядеш токсини е много лесно .

преди 36 минути, Inana.. написа:

Преработването на отрицателната енергия се научава с много практика и опит и търпение

превръщането на енергията в енергия ???? ако имаш избор да не обработваш черната енергия защо да се храниш с нея ?

преди 37 минути, Inana.. написа:

Добавките подпомагат на физическо ниво тези "взаимоотношения" със себе си.

смях.

преди 38 минути, Inana.. написа:

Билковите, естествено, без химия и обработка

билките не са добавки правете разлика между хапче и билка .

Най-доброто средство - отварата и чай

абсолютно вярно .

их споменала за отвара от стафиди. Много добре повлиява работата на черният дроб.

начинът по който се изсушават стафидите главно със сяра не ги прави едно от най предпочитаните неща за честа употреба.

преди 39 минути, Inana.. написа:

Храната на душата са антоцианини, индоли,генищайн, флановоиди

за първи път чувам такова нещо 

можеби искаш да кажеш флевоноиди и анти оксиданти 

накрая всичко спира до това колко е образован човек както един мъдър човек е казал : Ако спрем да се разиваме и да мислим ние сме умрели  , защото света около нас се развива постоянно а ние спираме на едно място всички ни задминават и сме до там .

вместо да се вярва сляпо на съвремената наука ( която между другото започна да връща "нзад" към по добрата и ефективна "стара и алтернативна медицина"  просто защото хората едно време са били доста по кадърни от сега  ) човек трябва сам да изпробва и да се научи.

Вече ми е омръзнало да обяснявам едно и също нещо как има огромна разлика между .

1. Да вярваш че ще имаш липса на вещества ако не ядеш нещо защото е описано в книга.

2. Наистина да имаш липса на вещества ако не го ядеш .

поуката е че това което е написано на хартия не винаги е вярно примери мога да ти дам колкото искаш

с 1.религията 

с 2.науката

с 3.медицината.

с 4.историята. 

над 80% от описаните неща са пълна лъжа.. естествено всичко се разбира с четене и разсъждаване .

преди 1 час, Lumberman написа:

тоест няма да е умряла от рак щото не ти е вярвала сляпо на глупостите ?

преди 1 час, Aumi написа:

Да, както се вижда не четеш и не вникваш в казаното.

Нали точно Бил Гейтс и хора като него помагат на тези бедни хора от тези бедни райони да подобрят благосъстоянието си!
Именно те, а не такива защитници, които са защитници само на думи, изпращат помощи за милиарди там.
Именно такива като него могат да променят положението ми, като ги образоват и по този начин да окажат влияние върху тяхното мислене.
Защото да раждаш деца, които да обричаш на гладна смърт, не е решение на проблема.
И ти и такива като теб, само плямпате, без да вниквате в същността на проблема. Това не е състрадателност, а демагогия!
Ако ти наистина си състрадателен, защо не подемеш кампания в помощ на тези хора?
Защо подмина неудобният ми коментар, да дарявате част от парите си, като допълнителен данък, с който да се подпомагат тези бедни народи?
Но ти дори и една стотинка не би дал, а твърдиш, че Бил Гейтс ограбвал хората! Чуваш ли се изобщо какво говориш?!
Човекът освен, че има ум да прави бизнес и пари, също така е много по-състрадателен от такива демагози като теб. Защото само хора с неговите пари и възможности, биха могли да помогнат на тези хора, като инвестират в тяхното образование, както и в новите технологии в земеделието, чрез което хората в тези райони ще могат да произвеждат толкова храна, която да задоволи техните нужди.

Но разбира се на теб ти е много по-удобно да виждаш конспирациите, но не и истината и реалността!
Не виждаш ли, че свръхпопулацията в страни с висока бедност, води до още по-голяма мизерия и бедност.
Не виждаш ли, че единственото решение на този проблем, е да има контрол над раждаемостта в тези общества!

те просто не желаят да четат идват пишат и си заминават на всяка тема където хората си мислят че "вярват" на "истината" са така..

не им идва на акъла че на истината не и трябва "вяра" тя или е там или не е там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Inana.. написа:

Негативните емоции и чувства - рушат. Позитивните изграждат. Но как да се научим да коригираме негативизмът във средата, която обитаваме? Той е навсякъде. Ето това е първото, което е нужно да сгънем и изхвърлим в ежедневието си. Недопускане на отрицателните емоции в тялото си и съзнанието си. Трудно е.

Може би трябва да дефинираме тези негативни емоции. Има и друго обаче (или може би не е друго): човек няма контрол върху обстоятелствата в живота си, върху околните хора. Може да си се настроил позитивно, за хубав ден, и да ти се случат една камара неприятности, предизвикани или не. Дали ще са противни хора, или времето, или твои собствени грешки, които водят до проблеми избухващи изведнъж... Думата ми е, че никой не е застрахован от такива неща, от стресови и напрегнати ситуации, които имат потенциал да му създадат негативни емоции. Но и може ли човек да бяга от негативните емоции и да си затваря сетивата, за да му е добре? И тук вече идва моето виждане - и кажете доколко сме на едно мнение - понеже човек няма контрол върху външния свят, а има контрол върху вътрешния, то това, което според мен има значение, е отношението, с което той/тя се сблъсква и с хубавите неща, и с лошите. Дето се казва, "здрав дух в здраво тяло." Съответно, при сходни обстоятелства, един човек може да се изпълни с горчивина, гняв, жлъч, отчаяние, паника, страх..., докато друг може да не се огорчи, а да приеме ситуацията с дълготърпение, да не дава на гнева си да го превземе, да не събира жлъч, да има упование в неща отвъд тук и сега, да е твърд и спокоен, да не се поддаде на страховете си... Така може да излезе, че животът за един ще е причина за оплакване и отчаяние, и много мизерен, а друг ще гледа да извлече позитивното от тоя живот, макар и да не е розов. И аз мисля, че вторият вариант е за предпочитане.

А също имаме и примери с чумата, която е удряла Европа преди столетия. Не всички са заболявали, и не заради диета. Но основно хора със здрав дух и здрава психика са имали по-добър шанс да прескочат трапа.

А на Ауми какво да кажа... Все се надявам, че ще напишеш нещо разумно, но все повече се убеждавам защо се опитват да налагат жени на ключови, ръководни позиции. Просто много по-лесно се лъжете, Ауми. И доказателство за това са тези 79% вегани от женски пол. Е, има и изключения, нали Неко-сан?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Lumberman написа:

Тук съм изпуснал едно "не" преди "съжаляваш" и съм обърнал значението, за което се поправям, Ауми.

преди 13 часа, Aumi написа:

А защо се налага да бъдат изпращани помощи? Защо са толкова бедни тия хора? Защо не се премахне това, което ги е направило бедни първоначално? Аз ще ти кажа кое според мен е основната причина: глобализацията. Един икономически модел, в който гиганти като Гейтс и други използват разликите в стандарта и богатството на различните държави и народи, за да ги експлоатират и да реализират колосални печалби, с които после да направляват развитието на човечеството. Ако беше сам или само Гейтс, да го преглътна, само че той не е сам, а е представител на една група хора, с определени ценности, точно от тоя 1 % богаташи, които са се овързали като черва. Аз на тоя етап мога да защитя тия бедни хора само на думи, нямам ресурсите на Гейтс. Но съм видял и че големите ресурси могат да се използват и за добро, но в повечето случаи се използват за зло. Тъй че не съжалявам, че ги нямам.

Преди години бях гледал един филм за Индия и тамошните бедни по гетата на Бомбай. И всъщност във филма ясно се виждаше причината тия хора да стигнат до това положение. Преди това те си бяха фермери, имаха си земя и поминък, но имаше големи корпоративни интереси, взеха им земята насилствено, и им дадоха пари, дадоха им и някаква друга земя, на която нямаше и трева даже. И понеже се наляха едни пари в икономиката давайки ги еднократни на тия селяни, държавата отчиташе "растеж", но всъщност беше неизбежно когато парите на тия хора бъдат похарчени, и те нямат земя и добитък (а, да, гледаха крави тия индийци), да свършат измежду единия милион бездомни в Бомбай или друг голям град. Само че някой има нужда от евтина работна ръка, а не от самодостатъчни фермери. Някъде това го постигат насила, другаде чрез кредитиране, подбиване на изкупни цени, и други измамни схеми като със памука на Монсанто. Истината е, че хората преди да им вземат земята не живееха богато, даже по нашия стандарт доста бедно, но имаха големи семейства, изхранваха ги успешно и те самите нямаха никакво желание да напускат. В момента, заради безчинствата на финансовата система и глобалната търговия, освен че имаме разни екзотики за вегани като тебе, Ауми, имаме и едни фермери в тия бедни страни, които цяла година работят за жълти стотинки. Това няма как да стане в един по-локализиран пазар. И им извиват ръцете. Онази статия по-горе, за Западна Африка и какаото, която изтриха, показваше как прогресивно доходите на фермерите падат със всяка изминала година.

Тъй че решението е тези гиганти да бъдат забранени и държавите да защитават интереса на народа си, а да не бъдат корпоративни марионетки. Защото, както може би знаеш, от по-големите корпорации (топ 100, да кажем), една голяма част са по-богати и платежоспособни от цели държави, могат да купуват управници, могат да им купят с пари (направени от въздуха) и хората, и цялата държава.

Ти разсъждаваш съвсем погрешно. С методите на Гейтс ли да действам? Има хора, които помагат на място, но това според мен няма как да обърне течението. Да те попитам: ти одобряваш ли инициативи като "Българската Коледа" и събирането на пари от SMS-и? Така един вид народът да помогне на бедните, страдащите, нуждаещите се? Аз нямам против да се помага, но когато онези, които грабят с пълни шепи от народа, го окуражават да дарява стотинките си... това ми идва малко в повече.

Пак ти казвам, проблемът не е свръхпопулацията, а бедността. Тези държави имат ресурси да изхранват такова население. Ти ги остави да се развиват и не ги ограбвай, пък тя раждаемостта ще си достигне някакво равновесие. Но аз ако бях родител в такава държава, и нямаме какво да ядем, и страдаме от болести, лошо ли е ако имам повече деца от 1 и 2? Ако имаш 5-6 деца и ти умрат 1-2, пак ще останеш с 3-4, но ако имаш едно-две - може и да не ти останат. Знам как е било в България преди години. А децата са помагали на родителите за снабдяване на храната и това не е лошо нещо; също децата гледат един ден възрастните си родители. В семейството на  едната ми баба са били 5 деца, от които само 3 са достигнали зрялост. И понеже са били само момичета, така тоя имот още пустее и прадядо ми не е успял да си довърши къщата, в която къща жена му живяла сама 30-години, пропадна и загина след инцидент.  А семейство с 5 деца не е било най-голямо в ония години. Знам случаи и на домове с 11 деца - свръхпопулация, а? И тогава сме били "бедни" и сме имали по толкова, а сега сме "богати" и имаме по 1 (щото ни е страх да помислим за повече)? Май работят политиките на Гейтс?

Още повече, кой определя къде има "свръхпопулация" и къде няма? Ню Йорк не е ли пренаселен? А Лондон? София? И кой има божествено право да определя кой ще живее и кой не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Lumberman написа:

А на Ауми какво да кажа... Все се надявам, че ще напишеш нещо разумно, но все повече се убеждавам защо се опитват да налагат жени на ключови, ръководни позиции. Просто много по-лесно се лъжете, Ауми. И доказателство за това са тези 79% вегани от женски пол. Е, има и изключения, нали Неко-сан?

точно *ти* да напишеш това мнение не те ли беше срам ?

ти дори сам знаеш че пишеш глупости и се заяждаш но се опитваш да се заяждаш с хората просто за удоволствие.

преди 3 часа, Lumberman написа:

Пак ти казвам, проблемът не е свръхпопулацията, а бедността.

проблема са мързеливите хора дето нищо не правят и чакат на готово пари .

всеки може да живее нормално на месец дори с 200-300 лева заплата 

проблема е че хората си харчат парите за глупости и после реват как нямали пари .

да ти нямаш пари да си купуваш скъпи Л***а а не че нямаш пари да живееш.

преди 3 часа, Lumberman написа:

Ти разсъждаваш съвсем погрешно. С методите на Гейтс ли да действам? Има хора, които помагат на място, но това според мен няма как да обърне течението. Да те попитам: ти одобряваш ли инициативи като "Българската Коледа" и събирането на пари от SMS-и? Така един вид народът да помогне на бедните, страдащите, нуждаещите се? Аз нямам против да се помага, но когато онези, които грабят с пълни шепи от народа, го окуражават да дарява стотинките си... това ми идва малко в повече.

по добре е да носиш закуски на клошарите (което съм го правил) и дрехи отколкото да даваш пари за СМСИ децка коледа голяма коледа средна коледа и т.н

имаше случаи как точно *децката коледа* купили 15 то коляно медицинска техника която става само за металекса по 1 време ама забравих кога беше.

вземат вземат и не дават нищо .

не е проблема нито в самите пари нито в самата държава проблема е в глупостта на хората.

ето ти пример http://robgreenfield.tv/dumpsterdiving/

човека си направил цяло предаване как рови в боклука и намира прясна храна и стоки.

10000% от бедността ще се реши просто когато хората спрат да си купуват повече храна отколкото могат да ядът . после с излишака от това може да се сабират да се купуват консерви и дрехи които да се пращат към Африка и т.н 

в интерес на истината растителната  храна почти нищо не струва .

смешното е че здравето е по евтино от това да ядеш нездравословна храна от месо и обработени добавки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Only 75 emoji are allowed.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.