Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

322 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      44
    • Не
      265

Препоръчан отговор

току-що, Silvering написа:

Доктора да дойде и да ти обясни как е устроено човешкото тяло, щот аз не моа, няам нерви неска.

Какво има да ми обяснява доктора като  ти казвам истината защо ми е да те лъжа. Една операция съм имала в пълна упойка и усещах абсолютно всичко. След това им обясних всичко и останаха втрещени.Казах им ,че усещах всичко и виждах и чувах всичко. Ако не ми бяха блокирали ръцете и тялото щях да скоча и да избягам , защото много ме болеше ,но не4 можех да се движа и да мърдам.Казаха ,че има такива случаи, но е опсно да слагат повече упойка с риск да не ми блокират и спрат дихателният център и да умра на масата.За това анестезиолога слага много консервативно упойка  и при някои хора тя не ги хваща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ти и с анестезиологията не си наясно. Заеби направо. Не ме цитирай повече, нямаме кво да си кажем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Aumi написа:

Все пак, растителната храна превъзхожда по всичко месото от мъртви животни.

Оу, Ауми! Тук се предполага, че има и месо от "живи животни" ли? Ядеш ги докато са още живи?! Ей, тая растителна диета съвсем ви е отслабила/затъпила ума!

на 30.11.2019 г. в 12:42, Myanmar написа:

И въпросът е драги вегета, защо сте против яденето на токсично месо, а не сте против яденето на токсични зеленчуци, токсични ядки, токсични плодове, дишането на токсичен въздух и пиенето на токсична вода.

Щото ще умрат от глад ако трябва да са последователни. Което може би е и идеята на цялата тая врява, която се вдига покрай веганското движение - да се мре от глад и недохранване, ако не в това поколение, в следващото с гаранция. И когато цялото нещо се базира на религиозни догми и няма грам последователно разсъждаване, как да ги убедиш в противното? Ами че някои са готови да умрат от причинените от диетата  (или от "начина на живот") здравни проблеми, но не и да извършат най-голямото зло - да хапнат нещо от животински произход и да оцелеят. Такива хора сами си слагат главата в торбата и не заслужават да ги бъде, естественият подбор за добро или лошо ще си свърши работата. Животните повече знаят кое се яде и кое не се яде от тях.... Месо от мъртви животни... имаше един нахалник, който също сравняваше месото с трупове и мърша. А веганската диета кога ще излекува подобни психични и умствени отклонения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Lumberman написа:

Оу, Ауми! Тук се предполага, че има и месо от "живи животни" ли? Ядеш ги докато са още живи?! Ей, тая растителна диета съвсем ви е отслабила/затъпила ума!

Някои ги ядат живи ...

Резултат с изображение за в китай ядат живиСвързано изображение

https://inews.bg/10-%D1%81%D1%8A%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%BE-%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%8F%D0%B4%D0%B0%D1%82-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B8-_l.a_i.278187.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Aumi написа:

Няма как мършата да превъзхожда пълната с нутриенти растителна храна.

Абе ти да нямаш наистина, ама наистина някакво мозъчно заболяване?? Хората ти пишат 100 страници, ти коментираш непременно сякаш си прочела нещо съвсем друго - това виждам с очите си. Аз изрично пиша, че мършата е вредна, така както и развалените зеленчуци и плодове, ти си рекла да препишеш пак нещо от нета, за да симулираш диалог или интерес към познанието. Правиш ли разлика между месо и мърша? Къде си видяла човек да яде мърша, че тя смърди ужасно! Вонята мога да я сравня само с гнили домати и гнили картофи.

ПП: И ако сравняваме развалена храна, месото има в пъти повече хранителни вещества, отколкото гниещи растения. Но не виждам кой луд ще яде нещо смърдящо, с което да се натрови.

преди 2 часа, Alletheya написа:

Сигурно нещо има общо с генетиката ми.

Естествено, че има, нали каза, че не си от човешкия вид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вегетарианец -тема не ядки и токсични зеленчуци.Който яде умряла-разлагаща се плът наричана декомпозитна мърша е нечист и ще е болен. Ако си премерите' t' С след ядене на тази 'полезна' мърша ще покаже хранителна левкоцитоза т.е инфекция.При зеленчука и плодовете го няма.Консумацията на мъртва плът пълна с кръв или иначе казано 'свежо'' умряло месо пълно с алуминиеви аджуванти, живак, формалдехид от ваксини,приони,луда крава,афро чума,чревни паразити, консерванти,пълнители,гъбички,вируси,увредена ДНК от насилие и всичко това споено с медицински лепила за вид

Screenshot_4.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разнообразието на растения, които са вредни, отровни или смъртоносни за човек е неизброимо. Ще дам само за пример няколко, които са популярни в менюто ни:

Известен е случай на смърт на немец от предозиране с кукурбитацин от изядена тиквичка.

Още една отрова, за която сме чували всички – синилна или циановородна киселина.  Съдържа се в костилките на някои плодове – вишни, праскови, сливи, череши и дори в ябълковите семки.

За синилната киселина се напомня и когато се говори за популярни вегетариански продукти – маниока, сладък картоф и други.

Всъщност в изброените плодове се съдържа не самата киселина, а поредният гликозид – амигдалин, а в маниоката – гликозидите линамарин и лотавстралин.

Синилната киселина е опасна, тъй като блокира ензимите, необходими за постъпване на кислород в тъканите, тоест спира дишането на тъканите.

Особено остро реагира централната нервна система. На фона на кислороден глад се нарушава функцията на ключови нервни центрове в мозъка.

Смъртоносната доза циановодородна киселина се съдържа в приблизително 100 вишневи костилки, а за деца количеството е 40 броя.

diff%C3%A9rent-sorts-de-pourri-fruits-imspoiled-fruit-trash-heap-food-gone-bad-8

Извод: Спрете да ядете плодове и зеленчуци! Заради отровите в отглеждането им не останаха пеперуди и пчели. Яжте само сигурна храна - месо.

svinski-rebra-s-cherveno-vino-i-podpravk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Alletheya написа:

Вегетарианец -тема не ядки и токсични зеленчуци.Който яде умряла-разлагаща се плът наричана декомпозитна мърша е нечист и ще е болен. Ако си премерите' t' С след ядене на тази 'полезна' мърша ще покаже хранителна левкоцитоза т.е инфекция.При зеленчука и плодовете го няма.Консумацията на мъртва плът пълна с кръв или иначе казано 'свежо'' умряло месо пълно с алуминиеви аджуванти, живак, формалдехид от ваксини,приони,луда крава,афро чума,чревни паразити, консерванти,пълнители,гъбички,вируси,увредена ДНК от насилие и всичко това споено с медицински лепила за вид

Screenshot_4.jpg

Като си премеря температурата след сочна мръвка, показва, че съм се наял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, pix3l написа:

пълно с алуминиеви аджуванти, живак, формалдехид от ваксини,приони,луда крава,афро чума,чревни паразити, консерванти,пълнители,гъбички,вируси,увредена ДНК от насилие и всичко това споено с медицински лепила за вид

Добро описание на плодовете и зеленчуците по магазините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Myanmar написа:

Абе ти да нямаш наистина, ама наистина някакво мозъчно заболяване??

Както казах, чувствам се прекрасно и нямам никакви заболявания след като спрях да се храня с месо и млечни.

Но ти ако искаш си направи един елементарен експеримент и остави на стайна температура за една седмица месо и плодове, зеленчуци, зърнени, бобови, и всякакви растителни храни, да видим кое първо ще се покрие с бактерии и кое ще се развали, ще почне да гние и ще се превърне в мърша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, pix3l написа:

Като си премеря температурата след сочна мръвка, показва, че съм се наял.

Няма как да се наядеш с нещо, което слепва вътрешните ти органи Месоядните некрофили мъртвояди сте като Африканските човекоядци. Много трудно е да ви откажат от месцето независимо аргументите.

Храненето с жива храна зеленчуци, плодове,гъби ,пробиотични напитки като шипково вино например ревитализира оживотворява тялото подобрява имунитета органите клетките и функциите им.   

https://raynastoyanova.com/какво-представлява-т-нар-лепило-за-мес/

http://www.mirogled.com/bg/news-view/iadiem-sirienie-vtvrdieno-s-liepilo-za-mieso

Трансглутаминаза https://clubz.bg/39672-nova_moda_v_proizvodstvoto_sirene_s_lepilo_za_meso

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Aumi написа:

Но ти ако искаш си направи един елементарен експеримент и остави на стайна температура за една седмица месо и плодове, зеленчуци, зърнени, бобови, и всякакви растителни храни, да видим кое първо ще се покрие с бактерии и кое ще се развали, ще почне да гние и ще се превърне в мърша.

Че аз месото го оставям на стайна температура окачено, осолено и овкусено, и нищо му няма. Изсушава се и става перфектно филе! Температурата не е толкова висока, понеже е зимата, но в стая. Това не е откриване на топлата вода. Така се процедира и с наденици и всичко, за да се съхранява.

Но, Ауми, ти имаш сериозен проблем с възприятието, и не виждам смисъл да те убеждавам в каквото и да било.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Lumberman написа:

''имаш сериозен проблем с възприятието''

Либерман, ПРИТЧИ СЮЛЕЙМАНОВИ ,Мианмар и още няколко авторитета тук  раздаващи диагнозите Въх,.  страшни  ''разгромители'' на Веганството и Слънчевата храна:   InfantilePrestigiousGnat-max-1mb.gif

Хората нямаме проблем с възприятията.Месоядните маймуни имате проблем с анализа на информация. :lol6:

Неспособни сте да разбирате. Някъде в процеса на хибридизация се губи, късала се е връзката и не разбирате елементарна наука. Уж, следва да правите логически взаимовръзки,интелигентно,но при няколкото броя месоядни хибриди работата е чист '''базалт'. За последно Месото = мъртва плът = труп= мърша=декомпозит пълен с отрова материал. От който не произлиза нищо живо или полезно. Пълна спиритуална и физическа мръсотия, която без консервиращата функция без  NaCL(сол), без сухо проветриво място  без слънце без всички тези контролирани условия на мумификация мършата ви  ще се развали и ще ви довърши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А откъснатите зарзавати, хич не им треа консервация. Оставяш си ги на масата и кат ти се дояде си резваш. Ма много мозък взе да се лее в тая калдата бе...

Или ги предпочитате като фураж- по- гнилички така.  :)

преди 15 часа, Aumi написа:

Както казах, чувствам се прекрасно и нямам никакви заболявания след като спрях да се храня с месо и млечни.

A преди това какви имаше?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Alletheya написа:

ревитализира оживотворява

Няма такива думи. Това са измишльотини на шарлатани. Човек е или жив или мъртъв. Тонусът му може да се промени, кръвното налягане, е такива работи. По-жив не може да стане.

Но човек обяснявайки науката с аура и пишейки я с главна буква, надали може да го разбере това haha.png

преди 16 часа, Aumi написа:

Добре де, но опитваш ли да участваш в дискусията? Забелязва се перманентно неумение за концентрация, повтаряш си постове, не успяваш да даваш смислени отговори, а като цяло подминаваш почти всички, пренебрегваш огромен % от предоставената ти информация, сякаш не можеш да я асимилираш, пишеш за неща, които вече са ти обяснени че са я партенка, я научно опровергани. Не бих описал това точно като човешка комуникация. По-скоро прилича на комуникация с робот - прави някой неща, които са му зададени, но като цяло не се справя.

Месоядните некрофили мъртвояди сте като Африканските човекоядци.

slanchogledovo-olio-biser-2.jpg

подобрява имунитета органите клетките и функциите им

Ама никой не отрича, че плодовете и зеленчуците са полезни. Аз ям много рядко плодове и зеленчуци, по ред причини, но не защото не ги харесвам, и пак не боледувам. Хайде, да кажем боли ме главата 4 часа годишно. Тази година ме боля и корема няколко часа, но беше защото ядох сурови яйца. Отпадналост - няколко дена общо, но говорим за 14-16 часов работен ден, без почивни дни, системно недоспиване и възможност за хранене само вечер.

Пълна тъпня е да ми обяснявате тука две жени, че като ям развалено месо и това е аргумент да спра невмирисаното неразложено месо. Веднага, на контра ви казах, че същото е с плодовете и зеленчуците, а  отделно и сурови са много вредни и отровни дори популярни такива. Наскоро даже четох за коледното натравяне с цитруси, защото само 4 портокала дневно били в нормата,  а над това се прекалява.

Хората са всеядни същества, въпреки, че ти опита да излъжеш, че тялото ни не било пригодено за месо, и е нормално да поема растителна и месна храна за да работи добре. Може да се компенсира липсата на месо със специална диета, както и с химия - допълнителен прием на синтезирани добавки. Същата тази химия, която химиците наречени културисти (зло)употребяват и замества приема и на зеленчуци и плодове, ама вегетарианец още не съм чул да признае, че това е аргумент да се спрат те. Но да се отрече месото като основен източник на енергия е просто абсурдно. Тази дискусия я мотаме от години и в началото се направи опит от Ауми да убеди, че било от хуманизъм. Аз ѝ доказах в числа, че земеделието е далеч по-разхитително като пространство, по-замърсяващо и по-изтребващо растителни и животински видове. Тя след 1-2 страници пак ще прекопира от някъде, че гледането на крави убива земята, но няма да даде алтернатива за изхранване на човечеството. Защото хората гледат крави за да се нахранят, не за киноложки издания. И да се заличи животновъдството означава човешки геноцид. Няколко пъти я нарекох радетел на човешкия геноцид, но тя не се засрами. И в общи линии това е преразказа на последните 100 страници.

преди 16 часа, Aumi написа:

остави на стайна температура за една седмица месо и плодове ... да видим кое първо ще се покрие с бактерии

Епа това, което е по-вкусно и хранително!!! Бактериите са живи организми и те ти сочат кое е ядливо и кое не!

Не преставаш да предоставяш доводи, които те оборват. За това говорех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти как не можа да разбереш, че нямам желание да споря с предубедени хора като теб!

Това е пълна загуба на време и енергия. Каквото е имало да кажа - съм го казала. Не ме кефи да си губя времето с бетонирани глави, нито пък имам за цел да убеждавам хора, които са на различно ниво на мислене и не могат да осъзнаят за какво става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Aumi написа:

Ти как не можа да разбереш, че нямам желание да споря с предубедени хора като теб!

Ти как не разбра, че за да водиш спор са ти нужни аргументи!? Спорът е размяна на аргументи. Твоето е проповеди. Определено не си неспособна да спориш нито с мен, нито с някой друг по тази тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За месоядните, които не могат да откажат месото:

Нова растителна пържола от грах може скоро да достигне пазара 

1578925559_7_559x*.jpg

Няколко стартъп компании вече създадоха алтернативи на месото на базата на растителни протеини, които изглеждат като кюфтета за хамбургер. Създаването на растителна версия на отрязана пържола обаче, се оказва по-голямо предизвикателство. 

Но сега испанският стартъп Novameat разкрива, че са създали "най-реалистичната" досега растителна пържола и тя струва колкото стандартно парче телешко.  

Steak 2.0 определено изглежда както месото, което бихте намерили в магазина, но всъщност е направен от смес от грах, водорасли и сок от червено цвекло. 

Компанията използва 3D принтер, за да създаде тънки фибри от съставките, които да дадат на Steak 2.0 вид като на месо, който потребителите са свикнали да виждат. 

Novameat може да са създали идеален външен вид, но основателят Джузепе Шонти (Giuseppe Scionti) споделя, че компанията все още има проблеми с постигането на вкуса, въпреки че очакват да получат финалната формула в следващите няколко месеца. 

Към момента производството на 50 грама от Steak 2.0 струва на компанията $1,50, което не е много повече от цената на парче телешко в местните магазини. 

Novameat работи върху намаляването на цената с увеличаването на обема на производството. Ако това се случи, както и подобряването на вкуса на Steak 2.0, е възможно растителният стек да достигне магазините, както растителните бургери, хапки и кюфтенца, които вече са на пазара. 

https://nauka.offnews.bg/news/a_1/a_142781.html?preview=ok&fbclid=IwAR3uq3kMSNw7FSXeC_g5zkk68seWH1pAfcyTQDS-MZPn0MB_3jUVFNVHki4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Aumi написа:

За месоядните, които не могат да откажат месото:

Никъде в статията не пише, че тази гадост е създадена за "месоядните, които не могат да откажат месото". Това е за тревопасни, които не могат признаят, че хрупането на зеле не им стига и искат консистенцията на месо.

Хората ядат месо не защото изглежда като месо. Това е твоя фундаментална заблуда.

Хората изпитват удоволствие да поглъщат меса (и не само) по ред причини. Ще ти дам само една, защото и без друго ти знаеш общо нула, та и с толкова може да се каже, че съм твой Учител. Умами. Това е ароматен, плътен, и богат вкус на  мононатриевия глутамат. Учените считат, че еволюционното преимущество за човек да има отделни рецептори за умами са, че това е индикация, че в храната има протеин. Храните с най-силно изразен умами вкус са храни, в които протеините са разградени до лесно усвоими аминокиселини чрез ферментиране, зреене или топлинна обработка – все процеси, които водят до предварително разграждане на храната и улесняват усвояването ѝ. Това е вкуса, който имат сьомга, месо, риба, сирена, сушени и ферментирали меса. Майчината кърма също е умами.
Ако човек изпитва наслада от приема на някаква храна, значи тя е полезна за него. Толкова е просто. Както когато си жаден, пиенето на вода е полезно.

В наши дни се създават екстракти, концентрати, които създават чудовища - като жертвите на бързата храна и издигнатите от теб в култ културисти. На втората картинка имаш велик културист (в твоите очи трябва да е поне пророк, месия или син божи) преди и след приключване с анаболите. Това не е направено с месо.

fat_american.jpg.d66397d3a69bf139e23a0f22a409782c.jpgmaxresdefault.jpg.0ebc06952a9b7bcb247ca0a2537b1d6d.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих тука един "трън", малко старичък, но мисля да го "бодна" ей така - да стои в очите не всички вегани, белким като се убодат и почне да им прави впечатление:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...