Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

319 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      43
    • Не
      263

Препоръчан отговор

За любителите на месото се създават растителни продукти имитиращи месо.
За в бъдеще растителната храна ще заема все по-голямо място в супермаркетите и производствата и предлагането постепенно ще се преориентират.

РезÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за beyond beef

https://www.plantbasednews.org/post/beyond-meat-vegan-beyond-beef-ground-mince

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.facebook.com/solveig.levenson/videos/10158599461028957/UzpfSTY4NTEzODk1NjoxMDE1ODU5OTQ2MTA1Mzk1Nw/

" Вчера посетихме свинеферми в Ирландия.Избирахме ги на съвсем произволен принцип, и където и да отидем, гледката беше все една и съща - тежко ранени животни, страдащи на ръба на оцеляването, принудени да живеят и да се задушават в миризмата на собствените си изпражнения...Без свободно пространство, без слънчева светлина и щастие - само невероятна тъга и нещастие в очите на прасетата.Съществуването на тези свинеферми е абсолютно легално, и заснетите такива, дори не са най-лошите като условия.Ако не сте веган, нека да ви питам какво още друго трябва ви покажа, за да ви накарам да ви пука за тях, и да спрете да финансирате тяхното страдание?Точно веганизмът е най-лесният начин на хранене. Но вие отказвате да промените начина си на хранене заради тях.Въобще не става въпрос за по-добри условия на отглеждане, а за тотално премахване на тази индустрия.Спрете да ги поробвате, престанете да ги използвате като стока в магазина, и затворете всички кланици. "
Solveig Levenson

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.07.2019 г. в 19:26, Aumi написа:

За в бъдеще растителната храна ще заема все по-голямо място в супермаркетите и производствата и предлагането постепенно ще се преориентират.

РезÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за beyond beef

https://www.plantbasednews.org/post/beyond-meat-vegan-beyond-beef-ground-mince

е това да се чува.А дано. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не ям месо

Tова са моите причини да не ям месо. Подчертавам – публикацията не осъжда, не критикува, не цели да промени вашите хранителни навици. Дори на клиентите ми, които търсят помощ от мен за отслабване, изготвяне на хранителни и тренировъчнипрограми, не налагам не-яденето на месо. Защото това е нещо, което трябва да дойде отвътре, трябва да бъде личен, свободен и осъзнат избор. Тази статия просто описва моите причини.

heart-1688029_960_720-535x577.png

Ще започна от единичката.. от собствените нужди, за да стигна до Цялото.

1. Защото ценя и обичам тялото си

Всички ние сме духовни същества, надарени с тяло. То е моето превозно средство докато съм в поредния си жизнен цикъл на тази планета и държа тялото ми да е здраво, устойчиво, младо и красиво, пълноценно функциониращо – възможно най-дълго време. Макар месото да се твърди, че снабдява тялото ми с незаменими аминокиселини и протеини, всъщност то отделя изключително количество токсини и шлаки, които се натрупват на клетъчно ниво и буквално задръстват като тиня клетките ми. Задръстени и замърсени по този начин, те не съумяват да работят с пълния си потенциал, а с времето натрупването на тези замърсявания резултира в множество заболявания, включително ракови. Вече има изследвания, които показват зависимост между раковите заболявания и консумацията на месо. Растителната храна, в правилната комбинация и съотношение е пре-богата и дава на тялото ми всички необходими хранителни вещества, аминокиселини, витамини и минерали.

2. Защото съзнанието ми остава чисто, ясно и разширението му не познава граници

В онова предаване казах и сега пак ще повторя – “Ние сме биогенетични електромагнитни същества”. Тялото ни е е една мини-енергийна система, в която всяка клетка трепти с определена честота на вибрация и комуникира с останалите клетки и целия микро и макро Космос. Месото и замърсяването на клетките смъква вибрацията в много нисък честотен спектър, който има връзка и със съзнанието и ако щете – духовната и физическа еволюция на индивида.

3. Не/яденето на месо има отношение към психо-емоционалното състояние на човек

Убитото животно по същество си е труп. Извинете, ако думата е прекалено стряскаща, но това е факт. И то животното със сигурност е убито по изключително жесток и агресивен начин. А със сигурност знаем, че човек е това, което яде. Е, аз не мога да давам на тялото си мъртва плът, смърт, а да очаквам здраве, сила и живот. Цялата тази агресия, страх, ужас, омраза и болка се предава в клетките на животното. И остава там. А после – преминава в нашето тяло. Какво даваме на собствените си клетки? Тази ниска вибрация, допълваща мъртвата тъкан влияе изключитено върху емоционалното състояние. Има отношение към депресивни състояния, прояви на жестокост и агресия, страхове и неврози, нервност и раздразнителност, нетолерантност към себе си и другите хора.

carrot-1085063_1280-535x353.jpg

4. Защото не мога да продължавам да съм съучастник в масовото изтребление

на стотици хиляди, милиони животни, отглеждани само и единствено с цел да напълнят търбуха ми. Всъщност, в целия си кратък и нещастен живот, животните, отглеждани за месо са бити, нагрубявани, блъскани, ритани, отглеждани в клетчици, или наблъскани в помещения, в които едвам успяват да се обърнат. И накрая убити зверски, по най-жестокия и агресивен начин.

Животните са дадени на тази планета за да ни служат и помагат, да ни учат, да ни бъдат компания, за изцеление, за храна дори. Но в крайностите, в които сме отнели правото им на избор и сме се отдали на крайни зверства и геноцид, унищожавайки и живи същества, и планетата (която също е жива), просто не намирам за уместно да се яде месо.

Една моя близка приятелка казва “Аз близки познати не ям”. Но пък няма проблем с всички непознати жертви на този геноцид. В едни по-отминали времена хората са хапвали месо изключително рядко – просто като изключение. Дори в българските традиции ако се огледаме, ще видим, че в по-голямата част от годината има пости. Месо се яде само по празници. Коленето на животно е било изключителен ритуал, близък до жертвоприношение.  В не толкова древното минало е било цял свещен ритуал коленето на животно. В който ритуал животното е било уважавано, почитано и в някакъв смисъл от него е искано разрешение да се жертва за да нахрани човека.

5. Защото искам чиста, мирна и жива планета

Обезлесяване, замърсяване и отровни газове. И това всичкото е следствие на огромния, безумен глад за месо. Благодарение на животновъдната индустрия се обезлесяват огромни територии гори – за да се осигурят пасища за животните, жертва на съответната индустрия. Също толкова огромни количества зърнени храни се произвеждат за нуждите тези животни да бъдат изхранени. А с тези количества растителни храни преспокойно може да се реши проблема със световния глад.

Oтпадъчните продукти от животновъдната, месопреработвателната и свързаните индустрии са един от основните замърсители на водните плoщи на планетата (редом с енергетиката и тежките метали, разбира се).

Научни данни показват, че метанът е много по-опасен газ, свързан с глобалното затопляне, отколкото въглеродния диоксид. А метанът е газ, който преживните животни отделят още при храносмилането, а торът, който се отделя в промишлени количества отделя огромни количества метан. Всяка секунда се унищожава гора с размер на футболно игрище за производството на 257 хамбургера. А това е един порочен кръг… горите са необходими за да абсорбират и преработват въглеродния диоксид. Сами се сещате какво се случва, когато горите намаляват с такъв темп.

Темата е дълга и може да се говори още много. Да, както казва един мой познат агроном, агробиоценозите също нанасят вреди върху екологията. Всяка индустрия в същността си експлоатира безмилостно и без мисъл за бъдещето ресурсите на Планетата. Затова съм привърженик на разумното градско, или селско земеделие, стремя се да купувам чиста продукция от производители. Но дори ако трябва да сравняваме вредите, причинени от месодобивната, преработвателна и проче свързани индустрии с растениевъдството.. мисля, че фактите натежават много убедително.

tomato-2776735_1280-535x357.jpg

И за финал бих искала да цитирам някои мъдри люде, които странно защо са били вегетарианци…

• Алберт Айнщайн: “Нищо няма да допринесе за човешкото здраве и да повиши шансовете за оцеляване живота на земята толкова, колкото еволюцията на вегетарианското хранене.”
  • Ралф Уолдо Емерсън: “Току-що сте се нахранили, но колкото и старателно кланицата да е скрита на благовидно далечно разстояние от много мили, съучастничество има.”
  • Леонардо да Винчи: “Още на млади години се отрекох от яденето на месо и ще дойде времето, когато хората като мен ще гледат на убийците на животни със същите очи, както се гледат на човекоубийците.”
  • Махатма Ганди: “Големият и морален напредък на една нация може да се измери по това, как тя се отнася към животните.”
  • Плутарх: “Аз се учудвам що за чувство, ум и разум е бил обхванал първия човек, който първи е замърсил устата си с кървав труп и е позволил на устните си да се докоснат до месото на убитото същество.”
  • Петър Дънов:  “Грехопадението в света започва с месоядството. То не е само един физиологичен акт – зад него стои егоизмът на човека, проявен като пренебрежение към другите живи същества.”  “Съществува още един странен факт, малко познат на човечеството: като правило хората не ядат животни, които се хранят с месо, тоест хората не използват за храна хищници (лисица, вълк, котка, куче), а предпочитат тревопасни, защото тяхното месо е по-чисто, по-вкусно и вероятно, по-здравословно. От това неминуемо следва, че човекът, бидейки хищник, е с по-нечисто тяло дори от това на тревопасните животни.”

В един действителен случай петгодишно дете от София пита майка си: “Защо нашата учителка ни учи да обичаме животните, а после ни кара да ги ядем?”

https://www.jenatadnes.com/po-zdravi/zashto-ne-yam-meso/?fbclid=IwAR2WVpdGBz3Ahox-RMwvfBeCVONp5QIbIsRqcTjYNDAdrNhc9rvppuKccBA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки да яде каквото си иска.

Но е гадно на непознати хора да им сипваш веганските си ....

Гледайте сега "Черешката на тортата"

Тая Биляна Йотовска колко си плати да участва втори път а ?!?

:tease2:

боклучарка - само тя какво яде и го изсипа на чуждите хора пфууууууу

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.07.2019 г. в 19:26, Aumi написа:

А за любителите на тревата се създава свинска пача с вкус на трева!

Сега по темата. Рецепта как се прави тава с щастлива крава:

Sheep-Head.jpg

Издебвате щастлива крава, и отрязвате порция за 4 души, за да запечатате усмивката ѝ в тавата и я печете на бавен огън. Виж само как мижи от щастие!!! Къде в природата може да ѝ се случи такова нещо? Зверове биха я разкъсали бедната крава и обезобразили този гурме шедьовър. Бъдете хуманисти, яжте кравите докато са щастливи, защото всички знаете, че старост е нерадост, все пак средната възраст във форума е 54 години и то само защото аз дърпам надолу.

RECIPE: Sheep’s Head (Smiley) Cooked Gugulethu Style

на 7.07.2019 г. в 18:08, Aumi написа:

• Алберт Айнщайн: “Нищо няма да допринесе за човешкото здраве и да повиши шансовете за оцеляване живота на земята толкова, колкото еволюцията на вегетарианското хранене.”
  • Ралф Уолдо Емерсън: “Току-що сте се нахранили, но колкото и старателно кланицата да е скрита на благовидно далечно разстояние от много мили, съучастничество има.”
  • Леонардо да Винчи: “Още на млади години се отрекох от яденето на месо и ще дойде времето, когато хората като мен ще гледат на убийците на животни със същите очи, както се гледат на човекоубийците.”
  • Махатма Ганди: “Големият и морален напредък на една нация може да се измери по това, как тя се отнася към животните.”
  • Плутарх: “Аз се учудвам що за чувство, ум и разум е бил обхванал първия човек, който първи е замърсил устата си с кървав труп и е позволил на устните си да се докоснат до месото на убитото същество.”
  • Петър Дънов:  “Грехопадението в света започва с месоядството. То не е само един физиологичен акт – зад него стои егоизмът на човека, проявен като пренебрежение към другите живи същества.”  “Съществува още един странен факт, малко познат на човечеството: като правило хората не ядат животни, които се хранят с месо, тоест хората не използват за храна хищници (лисица, вълк, котка, куче), а предпочитат тревопасни, защото тяхното месо е по-чисто, по-вкусно и вероятно, по-здравословно. От това неминуемо следва, че човекът, бидейки хищник, е с по-нечисто тяло дори от това на тревопасните животни.”

Да оставим настрана това, че цитираш хора единствено защото са известни. Ако беше Пешо от махалата, който яде лайна, вместо месо, за нищо на света нямаше да го цитираш. Само исках да отбележа едно очевидно нещо. Никой от изброените не е красив. Да си го кажем в прав текст, това са грозни хора с грозни тела. Сега, това че си изброила педерасти, хора създали атомната бомба приложена моментално в Хирошима и Нагазаки, и да не ровя повече, е едно на ръка. Но.

Най-големият абсурд, който срещам в темата е, че цитираш хора, които няколко години не са яли месо и ги наричаш вегетарианци. А те са яли пържоли десетилетия, и следва да се наричат хищници, по същата логика. Робуването ти на мисли родени извън твоята черепна кутия ще те погуби, Ауми. Ще се пробваш ли да откриеш колко дърт е бил Айнщайн когато е зарязал мръвката? Като се замисля, то и Андрей Чикатило не е ял месо в края на живота си, даже човешко! Значи тогава е бил вегетарианец и може да го цитираш в подкрепа на бълнуванията ти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.05.2019 г. в 7:53, Aumi написа:

Ако всеки сам трябваше да убива животните, не мисля, че много хора биха яли месо.

Ако всеки трябваше сам да си копае репите, не мисля, че много хора биха яли репи.

на 25.06.2019 г. в 21:21, Aumi написа:

Какво те оправдава теб, разумното същество, това, че хищните животни убивали други животни, за да ги ядат?!

За да има нещо да те оневинява първо трябва да има нещо, което да те обвинява. Цялата концепция на вегетарианците се гради върху илюзията, лъжата и манипулацията, че животновъдството е незаконно или нехуманно. А то е законно, даже държавата влага огромни субсидии в него, и благата на това са повишили стандарта на цялата планета.

Даже Господ е загрял къде се крие разковничето и приел с по-голяма благосклонност жертвата (убийството на животни) от Авел. А Кайн, който бил земеделец, постъпил по същия егоистичен и завистлив начин, по който биха постъпили и днешните вегетарианци, ако имаха възможност - убил Авел, за да покаже, че е против убийството. Класика, разбираш ли.

на 31.01.2019 г. в 7:00, Aumi написа:

Ако сте толкова сигурни, че животните са предназначени за ваша храна, тогава сами убийте това животно, чиято плът искате да изядете. Но го убийте с голи ръце и със зъби, а не с тояга, сатър или брадва!

Тази мисъл, убиец на мозъчни клетки, търсех. Със същата тежест мога аз да заповядам: Трябва всеки, който иска да премахне ушната си кал, лично да отхапе кутрето си, да оглозга костта и да я подостри, за да му послужи. И всеки път - ново пръстче. Лично!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎13‎.‎7‎.‎2019‎ г. в 14:16, аm-аm написа:

Ако всеки трябваше сам да си копае репите, не мисля, че много хора биха яли репи.

За да има нещо да те оневинява първо трябва да има нещо, което да те обвинява. Цялата концепция на вегетарианците се гради върху илюзията, лъжата и манипулацията, че животновъдството е незаконно или нехуманно. А то е законно, даже държавата влага огромни субсидии в него, и благата на това са повишили стандарта на цялата планета.

Даже Господ е загрял къде се крие разковничето и приел с по-голяма благосклонност жертвата (убийството на животни) от Авел. А Кайн, който бил земеделец, постъпил по същия егоистичен и завистлив начин, по който биха постъпили и днешните вегетарианци, ако имаха възможност - убил Авел, за да покаже, че е против убийството. Класика, разбираш ли.

Тази мисъл, убиец на мозъчни клетки, търсех. Със същата тежест мога аз да заповядам: Трябва всеки, който иска да премахне ушната си кал, лично да отхапе кутрето си, да оглозга костта и да я подостри, за да му послужи. И всеки път - ново пръстче. Лично!

Имаш правото да защитаваш месоядството и да търсиш доводи, които да оневиняват съвестта ти, колкото и да са смешни и жалки.

Но знай, че когато човек реши и се откаже от консумацията на плътта на други живи същества, на него вече не му пука за доводите и смешните аргументи, които се опитват да дават месоядците в подкрепа на техния избор.

Храненето с месо се предава от поколение на поколение. Месото е вкусно и пристрастяваща храна, от която е трудно да се откаже човек, както от всеки един наркотик. Иска се воля и наистина осъзнатост, че няма нищо хуманно, етично и красиво, в това да ядеш мъртва плът, която веднага след убийството започва да се покрива с бактерии и микроби и да гние. Не само че е гнусно, но е отвращаващо да ядеш умряла плът на същество, което също като теб е имало разум, чувства, сърце, очи с които е гледало жално и тъжно, докато са забивали сатъра в плътта му, за да прекъснат живота във вените му.

Когато започнеш да гледаш на храненето с месо по този начин, тогава всякакви аргументи в полза на това хранене, ще ти се виждат смешни и жалки. Особено пък и фактът, че времената в които живеем ни предоставят огромно изобилие от други храни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Анкетата показва 86% месоядци и 14% вегантерианци.

А като четеш темата, сто пъти повече шум вдигат вторите. Размятат едни постове-чаршафи, ръкопляскат един другиму...

Аланкоолу, ние, месоядните, не ви агитираме да ядете месо. 

Що за пропаганда сте отворили тука, и то лъжлива, както показах в случая с дългогодишната ви лъжа за вредността на млекото? Същото е и с "вредността" на месото.

Колкото до етичния аспект, ако сте последователни, убийте имунната си система, не пийте никакви лекарства и т.н. Не се мийте със сапун, не използвайте козметика и парфюмерия, не яжте зеленчуци, плодове и зърнени, за да не лишавате бедните животни от тях. Ако ви захапе куче или лъв за ягодицата, подложете му и другата. Подемете инициатива срещу пръскането за комари, нека маларията, еболата и зиката се ширят. И т.н., и т.н.

Човекът е видът на земята, успял в конкуренцията с другите видове – и толкоз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един плюс за намаляването на месото,,+"

Та ,заначи появиха ми се разширени вени на единия крак,и това точно съвпадна с началото ми на веганската ми диета,и само след месец веганство разширените ми вени изчезнаха(без мазила ,медикаменти и изобщо някаква външна намеса ,само от диета с намаляване на месото)спокойно си го карам на кексове,банани,портокали и пържени картофки с бира.

Хащтаг ,,+"-един приятел прекали с месото и едвам ходи сега от някакво запушване на краката,и след като намали месото се поизчисти малко,но не може да спре напълно с месото и си страда,хем осъзнава ,че като консумира по - малко месо се чувства по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ям с удоволствие месо цел живот. 

Немам разширени вени. Еба яко. Мога да мисля. Мога да съм смел да умра по своя преценка. 

----

Питай родителите си защо си слабак. Най-вероятно защото цялото ви поколение е за боклука. 

Не питай тук, защо си слабак, защо си гнил в гените - ясно е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Мих. Люз. написа:

Ям с удоволствие месо цел живот. 

Немам разширени вени. Еба яко. Мога да мисля. Мога да съм смел да умра по своя преценка. 

----

Питай родителите си защо си слабак. Най-вероятно защото цялото ви поколение е за боклука. 

Не питай тук, защо си слабак, защо си гнил в гените - ясно е. 

И аз нямам разширени вени вече.А аз не ,,еба",а ,,правя любов с жени".И не можеш да мислиш-погледни какво си написал -поне прочетели го?.

---

Това трябва да го направиш ти (Аз съм получил достатъчно признания,отличия,титли  и награди,за да си се наслаждавам на останалата част от живота ми без да се боря за нещо,,всичко ми е О,К".Обмислям едно поле за изява ,в ,което съм по-добър от някои олимпийци .Но ще видя кои отговорности ще надделеят).

Изобщо , даже до акъл не ми е идвало ,че съм слабак,даже като гледам как се самоизмъчват другите ми е жал за голяма част от обществото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Мих. Люз. написа:

Ангеле(Анхеле, Анжеле?) мой, 

не разбрах какво искá да кажеш. 

Нищо ,ще разбереш .Сега излизам да черпя за помена на баба ми.Което не ти е ясно питай:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво да те питам, Анхеле. 

Поменът на баба ти има ли нещо общо с въпросите тук? Или въззоваваш за сучувствие? 

Съчувствам ти. Прояви уважение към старците там, че те са по-близо от теб до черната. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.07.2019 г. в 8:39, Aumi написа:

Не само че е гнусно, но е отвращаващо да ядеш умряла плът на същество, което също като теб е имало разум,

За съответсвието на разума (предполагам, като вид и количество) между пишещата и изядените животни не може и да има съмнение. Това , до някъде , оправдава демонстрираното съчувствие. Преди време и бях препоръчал да пие хлорофил и да мине на фотосинтеза, какво ли стана? Айде чао, че трябва да обръщам кебапчетата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе хлорофилните във вид на салати, картофите във всякакъв вид, зеления лук, кромида, ряпа бяла-червена-черна, зеле (бяло българско), думатье и много други - твърде ги уважавам, особено през лятото. И таратор, правя го вкусен. 

Но, грешният аз, ям и пържола, голяма и дебела, свинска, въздигаща пара към Господа, ако го има. Мисля, че го няма, и нека сега да ме порази с мълния за назидание, щом греша. 

Още не съм поразен от мълния, Господи, че не те има. 

Ааа, ти си садист, Господи, ше ме мъчиш на сто процента с години?

Аз не съм, пък чудо голямо, нали, Господи? Мога да стискам зъби, ако е речено. Ела ми насреща в това, Господи - кой колко търпи. Ще те бия с левото пръстче на ръката... Господи. 

И да, клал съм животни и им ям плътта. Вкусно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мих. Люз. написа:

Не знам какво да те питам, Анхеле. 

Поменът на баба ти има ли нещо общо с въпросите тук? Или въззоваваш за сучувствие? 

Съчувствам ти. Прояви уважение към старците там, че те са по-близо от теб до черната. 

Не ,не търся съчувствие,а просто казвам защо не мога да продължа дискусията.

По между другуто ,аз съм веган ,но все едно ,ако истински пушач го наричат пушач за това ,че пуши по една кутия от 20 цигари днес,то аз съм пушач ,който пуши по две цигарки -днес,но се наричам непушач.

Аз подкрепям веганството предимно защото веганите се борят за по- добри условия за отглеждането на месодайните,иначе не съм против похапването на месо(а иначе на едни ребърца не мога да устоя,или оня ден ,като видях какъв вкусен винен кебаб са направили в едно заведение за хранене, е малко ми беше съвестно :)  щото си развалих веганската диета),но съм много затова ,че месодайните биват направо изтезавани в някои ферми,и съм за подобряването на условията за живот по фермите.Иначе една крава като застарее и спре да дава хубаво мляко съм ,,за" това да бъде екзекутирана и изядена,вместо погребана...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакъв веган не си, щом не си устроил грандиозен скандал в заведението, а си се изкушил и въвел тялото си в грях.

Вече ми е ясно защо веганите са толкова агресивни в пропагандата си, просто не могат да устоят на изкушението в което ги водят инстинктите и нуждите на тялото им, и чрез агресивната си пропаганда обвинения че сме жестоки избиват комплекси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, bulljo написа:

Вече ми е ясно защо веганите са толкова агресивни в пропагандата си, 

Не само те. 

Сега е модерно да си "защитник". Това те издига на пиедестал над другите, "тези егоистични долни животни". 😉

"Защитават" какво ли не: животните, "правата на детето", жените от насилие, джендърите, циганите, негрите... списъкът е дълъг. Не малко от тях стават и професионални жертвозащитници, препитават се с това... 

Измисляш си жертва и с гордо чело започваш да я "защитаваш". Това те прави извисен в своите очи, пък и запълва празния ти живот и празната ти глава. И покрай това набиваш безнаказано канчето на който си поискаш (а властите те използват за психически контрол над масите и те коткат под крилото си). 

???? 

PROFIT!! 

А защо да се защитава измислена жертва? 

Защото защитата на истински жертви е много по-трудна, а и опасна. 

Я виж, когато неотдавна Тръмп каза на американската конгресженка от сомалийски произход Илхан Омар (или нещо подобно) да ходи да защитава "правата на човека" в родната си страна, където има много повече нужда, тия "защитници" къф вой надигнаха... "Расист, женомразец!" и всакакви подобни... 

Дошла тя от Сомалия да защитава правата на американците... Представяш ли си това дебелоочие? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, bulljo написа:

Никакъв веган не си, щом не си устроил грандиозен скандал в заведението, а си се изкушил и въвел тялото си в грях.

Не съм въвел тялото си в грях,просто си развалих диетата.😃

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Anjel Dimitrov написа:

Не съм въвел тялото си в грях,просто си развалих диетата.😃

Значи всичко при теб е само временно явление, с цел прочистване. Надявам се с Анжелизма да не е същата история, да не хлопнеш дверите църковни преди да набрал набрал последователи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 19 часа, bulljo написа:

Значи всичко при теб е само временно явление, с цел прочистване. Надявам се с Анжелизма да не е същата история, да не хлопнеш дверите църковни преди да набрал набрал последователи.

Позна за отношението ми към месото,:) използвам да съм веган на стари години,а пък и в последно време нашумя това за защита на животните и ми е като допълнителна кауза,защото животните са преди нас на тази планета и са божи създания и ако не можем да ги правим щастливи ,поне да не ги мъчим. 

С Анжелизма е невъжможно да приключа с него,поради много причини (не ми се изреждат причините),а и вече си имам последователи ,и за 20 човека може да е ,но до гроб(а и след това,все пак сега съм ,,земен ангел" после ще стана ,,истински ангел",и както сега ангелите помагат на хората, така и аз ще помагам,особено с новите възможности.А и сега имам успехи в помоща,които ме мотивираха да продължа до гроб.Иначе знаеш ли ,колко е по-лесно да си гледам кефа и да си работя и да си изкарвам парички,а не като ме питат ,,с какво се занимаваш?" и аз като им отговоря ,,с духовна дейност" и знаеш ли като се почне ,,от това пари нама да изкараш", ,,не се занимавай с това,това е глупост" и т.н.т. или пък някоя мацка като се стигне до разговора с ,,какво работиш?"- и как да и обясня ,че се лишавам от работно време за ,,каузата на истината и хората да са по щастливи и спокойни и др.".?)

преди 15 часа, Aumi написа:

Да ,ама това с цигарите не ми хареса,аз съм пушач,и мога да кажа ,че познавам повече непушачи умряли от рак отколкото пушачи.Осъзнавам ,че цигарите ми струват много ,но съм склонен да си платя цената,защото като пуша ,нищо лошо не правя ,а си доставям удоволствие и спокойствие.

Иначе за веганството,се спрявям,защото яденето на месо не ми доставя удоволствие,а принципно любимото ми е картофки с бира,и сладки работи.

Но доста хора ,като се хранят с месо им доставя удоволствие,а и светът за сега е устроен като месояден,и това с веганството може след няколко поколения да се промени,но засега може просто да се създатат по добри условия в някои ферми.А и не е нужно 100 % веганство защото в гените ни е заложено по наследство яденето на месо.

Редактирано от Anjel Dimitrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...