Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Hanibal_Lektar

Lost (сезони 4 и 5) - дискусии и линкове

Препоръчан отговор

Вече е в стил Индиана Джоунс ... само чаках Клинт Истууд да изскочи отнякъде biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Интересен епизод ... поне разбрахме кой е " начупил главата " на Бен ... и това подземие ... символите ... какви бяха ? ohmy.gif

Дам, най-накрая задоволих любопиството си, узнавайки, че Дезмънд е натупал Бен biggrin.gif

Обаче аз се чудя дали някой не се възползва от гузната му съвест, използвайки вида на дъщеря му :clap:

И Джон много неща взе да знае, а казва, че не знае защо знае... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето малко инфо за този образ дето беше срещу Анубис.

Анубис си има дружка именно "смоуки" = другия бог Аммит : Амит (също Аммут) е страховит и опасен женски демон от древноегипетската митология, представляващ хибрид от лъв, крокодил и хипопотам. Тя е известна с това, че пази Везните на правосъдието в Яру (египетското отвъдно) и поглъща сърцата на мъртвите, които според присъдата не са водили достоен и праведен живот. Мъртъвците често са погребвани с фигурки на скарабеи, понеже Амит се страхува от златните бръмбари. Наричана е още „Пазителят на везните“, „Поглъщачът“ и "Величието на смъртта".

Сега си спомнете когато смоуки убива Еко каква е причината ? (хора които не са водили достоен и праведен живот) Еко не се покая !!!

И това "поглъщачът " дали не е вдъхновило именно сценаристите да нипокажат силуети на хора в тялото на пушекът ? А шумът от появата на димът не е ли шумът при накланянето на везните които отрждат присъдата.

Ето и предполагаема връзка между Анубис, статуята, която видяхме само в гръб и "четирипръстия крак".

anubis.jpg

Редактирано от saber123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страхотна информация за Анубис - и доста идеи може да даде - не само Еко, ами и капитана (забравих му името), който уби Алекс - явно това е духа на справедливостта на острова :P)

А всъщност не мислите ли, че може би Джон наистина е умрял и е жив само на сотрова, както бащата на Джак? Имампредвид да се е превърнал в нещо като "говорител" на Джейкъб или самия Джейкъб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Страхотна информация за Анубис - и доста идеи може да даде - не само Еко, ами и капитана (забравих му името), който уби Алекс - явно това е духа на справедливостта на острова ;))

А всъщност не мислите ли, че може би Джон наистина е умрял и е жив само на сотрова, както бащата на Джак? Имампредвид да се е превърнал в нещо като "говорител" на Джейкъб или самия Джейкъб?

Според мен Джейкъб си е Джейкъб. Първоначално си мислех, че Джейкъб и димът са едно и също нещо. Все пак Алекс се появи в подземието веднага след като димът се прибра. Може би Джейкъб е нещо като говорител на дима... незнам как да го нарека biggrin.gif Джон е водачът. Човекът, който води хората от Острова ( наричахме ги Други, а сега враждебни ). Той е "наследник" в това отношение на Бен, който от своя страна е "наследил" Чарлз Уидмор в миналото. Този водач се избира от Острова, или по скоро от Джейкъб, който представлява духът на Острова.

Това дали Джон е жив извън Острова едвали ще резберем... Съмнявам се, че той ще напусне Острова. На Острова обаче той оживя, защото той е Избрания. Островът концентрира "лечебните" си сили и връща дори мъртвия към живот. Видяхме това и при малкия Бен. Тогава той е бил избрания и Островът не е позволил той да загине. :wub:

А се съмнявам, че бащата на Джак е жив. Няма смисъл той да е жив. Той не е избраният... Той не е важен за Острова. Според мен това е Джейкъб, който се преобразява в различни хора ( умрели или не на Острова ) с цел да манипулира други хора ( в случая Джак ). Виждали сме как Джейкъб се преобразява в Уолт, за да даде сили на Джон след като го простреляха. Джейкъб се беше преобразявал в Еко и в много други хора, но в момента немога да се сетя за други имена... :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ohmy.gif Майлс може да говори с мъртвите?

Освен това странно ми е как така той се видя като бебе??? :) Досега колкото ида се движеха във времето никой не бе виждал сам себе си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lost S05 E13 - субтитри

Благодарение на raichinov, благодаря ти Влади , subs.sab.bz

Редактирано от Hanibal_Lektar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредният интересен епизод... Майлс определено е много интригуващ образ и решението на сценаристите да го развият е доста добро. Иначе нашите хора взеха да оплитат конците...Да видим как ще се развият нещата по-нататък... :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уау, този филм става все по-заплетен и все по-интересен. Едва ли има някой персонаж, който да не е свързан по някакъв начин с острова. И какви бяха тези персонажи с микорбуса? Явно ключът от загадката се крие в "какво лежи в сянката на статуята?". Нещо като култ или пазители на някаква тайна - или са част от хората, които помогнаха на Бен и другите да се върнат на сотрова.

И супер, че Дан се връна - според мен той също е от ключовите фигури за цялата фабула - все пак само той разбира загадката на местенето във времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой каза че му липсва Дезмън??? :P

Този сериал стана лудница!

Редактирано от handcream (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ohmy.gif Майлс може да говори с мъртвите?

Освен това странно ми е как така той се видя като бебе??? :P Досега колкото ида се движеха във времето никой не бе виждал сам себе си...

Още в предишните епизоди бяха показали, че Майлс има подобни свръхестествени сили.. :P

Иначе - интересно как Дан успя да се върне назад във времето ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Още в предишните епизоди бяха показали, че Майлс има подобни свръхестествени сили.. :speak:

Иначе - интересно как Дан успя да се върне назад във времето :speak:

явно пак съм спала на някой епизод biggrin.gif

ама още се чудя как така се вижда като бебе, бре????

Дам, интересно ми е сега какво ще ни каже/покаже Дан

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята на Хърли с " Междузвезни войни " бе брилянтна biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам 13 епизод на сезон 5 и си мисля, че вместо по-ясно да ми стане... се обърквам все повече :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гледам 13 епизод на сезон 5 и си мисля, че вместо по-ясно да ми стане... се обърквам все повече :blink:

Добре дошла в клуба... biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аман от тези двуседмични паузи :P ... останаха 4 епизода , грехота е така да ги накъсват !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аман от тези двуседмични паузи :P ... останаха 4 епизода , грехота е така да ги накъсват !

Не са ли 22 ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не са ли 22 ohmy.gif

Последните два сезона май трябваше да са с по 16 езпизода, ако не ме лъже паметта ;) (ама все пак ни остава още един сезон, освен този)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Последните два сезона май трябваше да са с по 16 езпизода, ако не ме лъже паметта ;) (ама все пак ни остава още един сезон, освен този)

Значи ще имам време да изгледам сезон 5 пак, щото нещо dbad55d50d60f5b1d48d2468cab7ec42.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не са ли 22 ohmy.gif

Дия , Галя е права

Season 5, Episode 14: The Variable

Original Air Date—29 April 2009

Season 5, Episode 15: Follow the Leader

Original Air Date—6 May 2009

Season 5, Episode 16: The Incident: Part 1

Original Air Date—13 May 2009

Season 5, Episode 17: The Incident: Part 2

Просто 16 и 17 eпизоди ще са заедно / голям едночасов епизод / ... Датите не са много сигурни ... пак ще направят някоя почивка ;) !

Гале защо си мисля че сезоните ще бъдат 7, един през есента и един през зимата-пролетта на 2010 ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дия , Галя е права

Season 5, Episode 14: The Variable

Original Air Date—29 April 2009

Season 5, Episode 15: Follow the Leader

Original Air Date—6 May 2009

Season 5, Episode 16: The Incident: Part 1

Season 5, Episode 17: The Incident: Part 2

Просто 16 и 17 eпизоди ще са заедно / голям едночасов епизод / ... Датите не са много сигурни ... пак ще направят някоя почивка ;) !

Гале защо си мисля че сезоните ще бъдат 7, един през есента и един през зимата-пролетта на 2010 ...

Супер, ще имам време за преговор ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах - днес няма да има епизод,така ли? ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да има епизод Данчо ... пауза за пуканки направиха ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...