Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Така... хората отбелязваме с 1,2,3 и Ж ( жената)

Презервативите имат по 2 страни ( ще ги обознача с 1д,1г,2д и 2г )

1 - 1д- 1г -2д -2г-ж

2-2д - 2г -ж

3 -1г -2д - 2г -ж

Много добре, топологията е ясна. Дай задача

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре, топологията е ясна. Дай задача

Не ме бива в даването, предпочитам да решавам :ph34r: .. отстъпвам ви това право

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК, кой е многоъгълникът с най-много страни, който може да запълни плътно равнина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК, кой е многоъгълникът с най-много страни, който може да запълни плътно равнина

Правилен многоъгълник ли се търси ? И равнината, каква е.. абстрактна , нямаща определена форма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилен многоъгълник ли се търси ? И равнината, каква е.. абстрактна , нямаща определена форма?

Да, правилен. Развнината е математическа равнина

П.П. С правилен е по-лесно, иначе има прекалено много изключения

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, правилен. Развнината е математическа равнина

П.П. С правилен е по-лесно, иначе има прекалено много изключения

Хм... мисля че е триъгълник, с него могат да се направят и другите правилни многоъгълници

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм... мисля че е триъгълник, с него могат да се направят и другите правилни многоъгълници

Постарай се повече:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Постарай се повече:)

С най-много страни го изпуснах от условието ..

Не съм сигурен изобщо, но случайно да не е шестоъгълник :)

П.С На база шестоъгълници се изчислява покритие на местности в комуникациите , затова го и казвам

Редактирано от Hamza (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С най-много страни го изпуснах от условието ..

Не съм сигурен изобщо, но случайно да не е шестоъгълник :cool:

П.С На база шестоъгълници се изчислява покритие на местности в комуникациите , затова го и казвам

Браво, да, правилен шестоъгълник е :)

п.п. И доколкото имам спомен даже неправилните шестоъгълници могат да покрият плътно равнина

И следващата задача: в къщи имам рафт с книги, книгите са 100 на брой, всяка с по 100 страници. Един червей започна да дълбае дупка от първата страница на първата книга и я издълба до последната страница на последната книга. През колко страници е минал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И следващата задача: в къщи имам рафт с книги, книгите са 100 на брой, всяка с по 100 страници. Един червей започна да дълбае дупка от първата страница на първата книга и я издълба до последната страница на последната книга. През колко страници е минал?

Значи:

100*100 = 10 000, като към това предполагам трябва да прибавим и кориците които са 198, или в този случай общо 10197.

Освен това, тъй като един лист има две страници >>> 10000/2 + 198 = 5198

Редактирано от milenmk. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи:

100*100 = 10 000 но, тъй като си казал "до последната", това означава че последната не е издълбана т.е. страниците са 9999, като към това предполагам трябва да прибавим и кориците които са 198, или в този случай общо 10197.

Приеми че първата и последната са пробити и кориците не се броят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приеми че първата и последната са пробити и кориците не се броят

Сетих се нещо та редактирах поста по-горе. Та в този случай, който казваш - 5000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сетих се нещо та редактирах поста по-горе. Та в този случай, който казваш - 5000

това пък от къде дойде?Да, разбрах, още спя. Но отговора не е верен Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A-a-a-a-a-a-a ... много съм тъп. Ако не си бях погледанл библиотеката нямаше да се сетя. Значи: В библиотеката книгите са подредени така, че последната страница на една книга е най-вляво. Т.е. първа страница на първата (най-лява книга) НЕ Е най-вляво и от тази първа книга червеят всъщност изяжда само 1 страница. Същото е и с последната книга - нейната последна страница е първа за червея. и така >> 1 + 98*100 + 1 = 9802 страници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A-a-a-a-a-a-a ... много съм тъп. Ако не си бях погледанл библиотеката нямаше да се сетя.

Значи:

В библиотеката книгите са подредени така, че последната страница на една книга е най-вляво. Т.е. първа страница на първата (най-лява книга) НЕ Е най-вляво и от тази първа книга червеят всъщност изяжда само 1 страница. Същото е и с последната книга - нейната последна страница е първа за червея.

и така >> 1 + 98*100 + 1 = 9802 страници.

Това вече е друго. Само с дребната забележка че трбява да добавиш още две страници, защото първа и втора са на един лист и не може да изяде първата без втората :cool:

Дай задача

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давам. Нещо по-лесничко: Моторист кара по тесен селски път. Фаровете му не работят. Няма улични лампи и лунна светлина. И все пак мотористът успял да избегне мъж, облечен целият в черно и ходещ по средата на пътя. Как мотористът е избягнал човека?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото е било през деня

Точно. Давай следващата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се възползвам от правото си да задам и аз една задачка-закачка. Една жена носела за продажба кошница с яйца. Някакъв минувач без да иска, така я блъснал, че кошницата паднала на земята и всичките яйца се счупили. Той поискал да заплати на жената стойността на счупените яйца и попитал колко са били всичките. - Не помня това - казала жената, - спомням си добре само, че когато ги броях по двойки, оставаше едно яйце. Също така оставаше по едно яйце и когато ги групирах по 3, по 4, по 5 и по 6. Когато ги групирах по 7, не оставяше нито едно яйце. Колко най-малко са били яйцата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се възползвам от правото си да задам и аз една задачка-закачка.

Една жена носела за продажба кошница с яйца. Някакъв минувач без да иска, така я блъснал, че кошницата паднала на земята и всичките яйца се счупили. Той поискал да заплати на жената стойността на счупените яйца и попитал колко са били всичките.

- Не помня това - казала жената, - спомням си добре само, че когато ги броях по двойки, оставаше едно яйце. Също така оставаше по едно яйце и когато ги групирах по 3, по 4, по 5 и по 6. Когато ги групирах по 7, не оставяше нито едно яйце.

Колко най-малко са били яйцата?

301? най-общо трябва да се дели на 3*4*5 (от там и на 2 и 6) и да има остатък 1 т.е. х*60+1 и първото, което се дели без остатък на 7 намерих че е 301:) Егати и кошницата

П.П. И аз обичам диофантовите уравнения :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

301? най-общо трябва да се дели на 3*4*5 (от там и на 2 и 6) и да има остатък 1 т.е. х*60+1 и първото, което се дели без остатък на 7 намерих че е 301:) Егати и кошницата

П.П. И аз обичам диофантовите уравнения :)

Абсолютно вярно! :)

Знаех си, че бързо ще я сдъвчеш задачката, която три пъти почвах да набирам и трите пъти все нещо ме прекъсваше Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега нещо простичко. Два града, разстоянието между тях е 1000 километра и между тях има права железопътна линия. В даден момент от всеки от тях тръгва влак. Скоростта на единия влак е 80 километра в час, на другия е 70 километра в час. В момента на тръгване на първия влак заедно с него тръгва и птичка в същата посока като се движи с 100 километра в час (реактивна птичка ще да е). В момента в който птичката среща отсрещния влак се обръща в обратна посока и продължава да лети. И така се обръща всеки път когато срещне насрещния влак. Какъв път изминава птичката до момента в който двата влака се срещнат (сблъскат)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега нещо простичко. Два града, разстоянието между тях е 1000 километра и между тях има права железопътна линия. В даден момент от всеки от тях тръгва влак. Скоростта на единия влак е 80 километра в час, на другия е 70 километра в час. В момента на тръгване на първия влак заедно с него тръгва и птичка в същата посока като се движи с 100 километра в час (реактивна птичка ще да е). В момента в който птичката среща отсрещния влак се обръща в обратна посока и продължава да лети. И така се обръща всеки път когато срещне насрещния влак. Какъв път изминава птичката до момента в който двата влака се срещнат (сблъскат)?

Отоговора точно число или като уравнение да го даваме?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отоговора точно число или като уравнение да го даваме?

има и отговор като число, но и пътя на разсъжденията не е лошо да се спомене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

най-общо се разсъждава по следния начин:

Знаем пътя и скоростта на трите. приемам че птичката тръгва от там където тръгва влак 1 със скорост 80 км/ч (на влака).

Докато птичката се срещнш с влак номер 2, те общо (птичката и влака) са пътували едно и също време и са минали общо път 1000 км т.е. единствената неизвестна е времето.

Е, от тук като намерим времето, можем да намерим пътя изминат от първия влак. Оставащият път между двата влака, е разликата между пътя изминат от птичката и пътят изминат от първия влак, или знаем колко е първия пробег на птичката и оставащото разстояние между двата влака.

По същия начин като горното изчисляваме отново пътя докато птичката се срещне обратно с първия влак и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от GermanecaBG
      https://getfedora.org/
      https://start.fedoraproject.org/
      Как да активираме хранилището RPM Fusion
      https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/setup_rpmfusion/
      Графична среда Cinnamon
      https://spins.fedoraproject.org/cinnamon/
      Графична среда Xfce
      https://spins.fedoraproject.org/xfce/

• от GHM
      Здравейте приятели!
      Тъй като не съм чак толкова запознат с компонентите, а искам да си сглобя една що-годе добра конфигурация за не чак толкова много пари, с която ще мога да се наслаждавам на игри като WoW, LoL, Dota 2 и някои по-нови на по-високи графични настройки. 
      Конкретния въпрос ми е, дали всички избрани компоненти от мен са съвместими?
      И ако има някои от тях които могат да бъдат заменени с по-добри. Имайки в предвид, че не желая да надхвърлям бюджета над 1400 лв. 
      Благодаря предварително! Прекачвам файл с снимка на всички избрани от мен компоненти. 

• от GHM
      Здравейте! Реших да се посъветвам с вас, тъй като имам намерение да си сглобя бюджетна гейм конфигурация но тъй като не съм чак толкова запознат, не съм напълно сигурен дали всички компоненти които съм събрал са съвместими.
      Та въпросът ми е, ако има компетентни в това отношение, просто да ми кажат дали всичко е наред. 
      Ето я и самата конфигурация:
      - Дънна платка: ASRock A320M Pro4 R2.0
      - Процесор: AMD Ryzen 5 - 1600 ( 3.2 GHz )
      - Рам памет: Kingston HyperX Fury 8GB - 3200 / DDR 4
      - Видео карта: MSI Armor Radeon RX 570 8gb 
      - Захранване: Deepcool 600w
      - SSD: Kingston 120gb

- Благодаря предварително!

• от Тамболианеца
      Тема за въпроси, проблеми, мнения, помощ за дистрибуцията FreeBSD и насочена към десктоп потребители.
      Какво е FreeBSD?
      FreeBSD е операционна система, използвана за захранване на модерни сървъри, настолни компютри и вградени платформи. Голяма общност непрекъснато я развива повече от тридесет години. Усъвършенстваните функции за мрежи, сигурност и съхранение са направили FreeBSD платформа за избор на много от най-натоварените уеб сайтове и най-широко разпространените вградени мрежови и устройства за съхранение.
      Централен сайт:
      https://www.freebsd.org/
      Основни източници на знания:
      https://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO8859-1/books/handbook/
      https://www.freebsd.org/cgi/man.cgi
      Важни форуми:
      https://forums.freebsd.org/
      http://daemonforums.org/
      Полезен канал в Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCxwcmRAmBRzZMNS37dCgmHA/videos
    • от Тошко2001
      Здравейте! Извинявам се, че публикувам тук, но не мога да намеря темата по математика. Имам следния проблем- равнобедрен трапец с основи 6см и 8см  и БЕДРО 5см му търсят лицето. А кажете ми аджаба колко му е височината и лицето, че ми взе здравето таз задача. Аз получавам 4 см височина и 28 см квадратни лице. Отговорите са дадени с корени
      а- 14V6 cm
      b- 28V6 cm
      в- 56V6 cm
      г - 7V26 cm
      д- 2V42 cm
  • Дарение

• Добави ново...