Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

По-точно къде е проблема? Че се търси решение без сгъване ли? Това не беше казано.

Сега видях и по-напред е писано от друг пак с хармониката сгъване през 2 см и рязане на 50 пласта - с 2 рязания.

Или пък трябва чисто математически да разглеждаме проблема?

Търси се аналитично решение, технологични има много и различни. Мисля си че темата е за логически задачи не технически или технологични

И да повторя новата задача:

В една стая има 2*х души. Възможно ли е да се организират по двойки да си говорят всички едновременно (без да си пречат)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жестомимично?

това е интересно решение, но предполага пряка видимост, което според мен си е ограничение. Дали може да се намери по-общо решение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да поясниш, не е ясна бройката на хората, но трябва да се съберат по двойки и да си говорят помежду си (в двойката) а не всеки със всеки, или ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да поясниш, не е ясна бройката на хората, но трябва да се съберат по двойки и да си говорят помежду си (в двойката) а не всеки със всеки, или ??

Имаме 2*х хора, които се свързват в х броя двойки. Идеята е да се намери някакъв начин за комуникация между хората в една двойка така че двойките да си говорят едновременно и без да си пречат едни на други

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен може, ако двойката е една, иначе не виждам как ще ги накараме да не се надвикват, макар че и само двама да са, пак ще си пречат един на друг :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен може, ако двойката е една,

иначе не виждам как ще ги накараме да не се надвикват, макар че и само двама да са, пак ще си пречат един на друг :P

мисля че е разумно да приемем че няма да се надвикват :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една готина от мен (дано да не я знаете, че май е много известна):

Имаме 9 точки подредени така Публикувано изображение

Трябва да се свържат всички точки с помощта на 4 линии, без да се вдига молива от листа.

Друга задачка: търси се сигурен 100% начин за излизане от лабиринт, макар и не толкова елегантен.

Редактирано от starstar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една готина от мен (дано да не я знаете, че май е много известна):

Имаме 9 точки подредени така Публикувано изображение

Трябва да се свържат всички точки с помощта на 4 линии, без да се вдига молива от листа.

Друга задачка: търси се сигурен 100% начин за излизане от лабиринт, макар и не толкова елегантен.

Публикувано изображение

И какво стана с моята задача? има ли нужда от малко подсказване?

Завиваш винаги надясно (т.е. дясната ти ръка винаги да се допира в стената), но това не важи за двойносвързани и свързани от по-висок ред лабиринти

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за твоята, подскажи, явно няма нови идеи

Подобна идея стои в основата на технология, която се ползва в САЩ, но не и в Европа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобна идея стои в основата на технология, която се ползва в САЩ, но не и в Европа.

добре, но да не кажеш че не играя по правилата :cool:

защото:

IRC е най-голямата и сложна стая за разговори

така че всичко е възможно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре, но да не кажеш че не играя по правилата :cool:

защото:

така че всичко е възможно

1. IRC не е стая а много стаи.

2. Защо мислиш че в САЩ е най-голямата

3. Защо мислиш че няма в Европа

4. ще го оставя като следваща подсказка,....

П.П. Иначе аналогията е интересна

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

явно всички зациклиха, да сменим за малко задачата:

Един Кораб акустира в пристанище. От външната страна на кораба е пусната въжена стълба, на 5м от водата. Разстоянието между стъпалата на стълбата е 1м. Прилива покачва нивото на водата с 2м. на час.

След колко време водата ще достигне до третото стъпало?

А за тези които не могат да спят: цък

Аз стигнах едва до 20-я въпрос и ми се приспа, но все пак отнесох 106 точки. хайде от мен: :)

Редактирано от Bily-79 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаме 2*х хора, които се свързват в х броя двойки. Идеята е да се намери някакъв начин за комуникация между хората в една двойка така че двойките да си говорят едновременно и без да си пречат едни на други

Може всяка двойка да си модулира разговора (честота, фаза) така че да не се смесват. Може с времеделение (виж теоремата на Котелников). Може с кодиране, като респондента отхвърля всяка порция информация непредназначена за него. А най добре да си дигнат телефоните и да си дрънкат колкото ги кефи (трите предишни методи са включени вътре)...

...

Един Кораб акустира в пристанище. От външната страна на кораба е пусната въжена стълба, на 5м от водата. Разстоянието между стъпалата на стълбата е 1м. Прилива покачва нивото на водата с 2м. на час.

След колко време водата ще достигне до третото стъпало?

...

Имайки предвид предназначението на кораба да плува, то водата никога няма да достигне третото стъпало на въжената стълба, освен ако по някаква причина, кораба не търпи значителна промяна във водоизместимостта си (сериозно претоварване, пробойна и т.н.)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може всяка двойка да си модулира разговора (честота, фаза) така че да не се смесват. Може с времеделение (виж теоремата на Котелников). Може с кодиране, като респондента отхвърля всяка порция информация непредназначена за него. А най добре да си дигнат телефоните и да си дрънкат колкото ги кефи (трите предишни методи са включени вътре)...

.....

Много добра стъпка в правилна посока, само че говорим за хора. Особено средното изречение

П.П. Още малко помощ - подобен метод се изполва в CDMA (който се ползва основно в САЩ, за разлика от TDMA, който се ползва основно в Европа за мобилни комуникации)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ееееее, капризничиш вече, щом и с телефони не могат да си приказват... То к'во остана токън ринг...

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ееееее, капризничиш вече, щом и с телефони не могат да си приказват... То к'во остана токън ринг...

Напротив, просто търсим по-елегантно решение. и TR и TDMA предполагат в един момент да "говори" само един. При първия този, който притежава токена, при втория, този, чийто таймслот е на ред. При CDMA идеята е малко по-различна и там се прави точно нещо като едновременно говорене :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, просто търсим по-елегантно решение. и TR и TDMA предполагат в един момент да "говори" само един. При първия този, който притежава токена, при втория, този, чийто таймслот е на ред. При CDMA идеята е малко по-различна и там се прави точно нещо като едновременно говорене :)

Ще се обръщат един към друг по имена и всеки ще знае на кого говори без си пречат ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се обръщат един към друг по имена и всеки ще знае на кого говори без си пречат ?

ммм, много близко, задълбай в тази посока

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ммм, много близко, задълбай в тази посока

Сега бързам, ще го оставя за довечера ...работата не чака :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Код дивижъна го споменахме вече тука :

Може с кодиране, като респондента отхвърля всяка порция информация непредназначена за него.

-----------

TR и TDMA предполагат в един момент да "говори" само един. При първия този, който притежава токена, при втория, този, чийто таймслот е на ред.

1. Всеки двама съседи си предават съобщенията, минаващи през тях, префикснати с адресата. След което бият по един кръгом и наново обменят съобщение по предишната схема. Когато съобщението пристигне до адреста си не се транслира. Това е особена конфигурация на токен ринга, при която всички говорят.

2. Според Котелников, може и всички да говорят, само трябва да си установят продължителността на времеделенето и да се синхронизират. Това за обикновения човешки мозък е неизпълнимо, за това ще им дадем по телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Код дивижъна го споменахме вече тука :

-----------

1. Всеки двама съседи си предават съобщенията, минаващи през тях, префикснати с адресата. След което бият по един кръгом и наново обменят съобщение по предишната схема. Когато съобщението пристигне до адреста си не се транслира. Това е особена конфигурация на токен ринга, при която всички говорят.

2. Според Котелников, може и всички да говорят, само трябва да си установят продължителността на времеделенето и да се синхронизират. Това за обикновения човешки мозък е неизпълнимо, за това ще им дадем по телефон.

Нали отхвърлихме времеделението поради факта че (условно) не е едновременно. Аналогично за токена Подсказах вече със CDMA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как бе Капитане, дадохме схема в която всички едновременно говорят, къде не угодихме? Условия са изпълнени - първо си говорят всички със съседа отляво, после всички със съседа отдясно, съобщението за адресата не се транслира. И в двата момента говорят всички, има транспортно закъснение, но то не в разрез със условията! П.П. Код дивижъна също е условно едновременен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от GermanecaBG
      https://getfedora.org/
      https://start.fedoraproject.org/
      Как да активираме хранилището RPM Fusion
      https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/setup_rpmfusion/
      Графична среда Cinnamon
      https://spins.fedoraproject.org/cinnamon/
      Графична среда Xfce
      https://spins.fedoraproject.org/xfce/

• от GHM
      Здравейте приятели!
      Тъй като не съм чак толкова запознат с компонентите, а искам да си сглобя една що-годе добра конфигурация за не чак толкова много пари, с която ще мога да се наслаждавам на игри като WoW, LoL, Dota 2 и някои по-нови на по-високи графични настройки. 
      Конкретния въпрос ми е, дали всички избрани компоненти от мен са съвместими?
      И ако има някои от тях които могат да бъдат заменени с по-добри. Имайки в предвид, че не желая да надхвърлям бюджета над 1400 лв. 
      Благодаря предварително! Прекачвам файл с снимка на всички избрани от мен компоненти. 

• от GHM
      Здравейте! Реших да се посъветвам с вас, тъй като имам намерение да си сглобя бюджетна гейм конфигурация но тъй като не съм чак толкова запознат, не съм напълно сигурен дали всички компоненти които съм събрал са съвместими.
      Та въпросът ми е, ако има компетентни в това отношение, просто да ми кажат дали всичко е наред. 
      Ето я и самата конфигурация:
      - Дънна платка: ASRock A320M Pro4 R2.0
      - Процесор: AMD Ryzen 5 - 1600 ( 3.2 GHz )
      - Рам памет: Kingston HyperX Fury 8GB - 3200 / DDR 4
      - Видео карта: MSI Armor Radeon RX 570 8gb 
      - Захранване: Deepcool 600w
      - SSD: Kingston 120gb

- Благодаря предварително!

• от Тамболианеца
      Тема за въпроси, проблеми, мнения, помощ за дистрибуцията FreeBSD и насочена към десктоп потребители.
      Какво е FreeBSD?
      FreeBSD е операционна система, използвана за захранване на модерни сървъри, настолни компютри и вградени платформи. Голяма общност непрекъснато я развива повече от тридесет години. Усъвършенстваните функции за мрежи, сигурност и съхранение са направили FreeBSD платформа за избор на много от най-натоварените уеб сайтове и най-широко разпространените вградени мрежови и устройства за съхранение.
      Централен сайт:
      https://www.freebsd.org/
      Основни източници на знания:
      https://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO8859-1/books/handbook/
      https://www.freebsd.org/cgi/man.cgi
      Важни форуми:
      https://forums.freebsd.org/
      http://daemonforums.org/
      Полезен канал в Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCxwcmRAmBRzZMNS37dCgmHA/videos
    • от Тошко2001
      Здравейте! Извинявам се, че публикувам тук, но не мога да намеря темата по математика. Имам следния проблем- равнобедрен трапец с основи 6см и 8см  и БЕДРО 5см му търсят лицето. А кажете ми аджаба колко му е височината и лицето, че ми взе здравето таз задача. Аз получавам 4 см височина и 28 см квадратни лице. Отговорите са дадени с корени
      а- 14V6 cm
      b- 28V6 cm
      в- 56V6 cm
      г - 7V26 cm
      д- 2V42 cm
  • Дарение

• Добави ново...