Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

сигурно лентата е широка 2 см, с едно надлъжно разрязване стават 2 парчета 1х100

не, това за 1 път го казах образно. широчината няма значение в задачата, въпросът е да получим 100 парчета по един сантиметър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може би 8 ако не отчитаме дебелината на лентата ?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сгъва се на половина, после половината на 2 и т.н. докато получим 1 см. (1/2 см.); после правим хармоника с дължина вече премерения сантиметър и режем един път през средата (първото и последното сгъване са по 1/2 см.). Парченцата ще са по сантиметър, сгънат на две, а точната среда през която ще режем е 1/2 сантиметър в началото и края на хармониката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може би 8 ако не отчитаме дебелината на лентата ?!?

А какъв е алгоритъма? И помислете пак, може още по-добре :)

Сгъва се на половина, после половината на 2 и т.н. докато получим 1 см. (1/2 см.); после правим хармоника с дължина вече премерения сантиметър и режем един път през средата (първото и последното сгъване са по 1/2 см.). Парченцата ще са по сантиметър, сгънат на две, а точната среда през която ще режем е 1/2 сантиметър в началото и края на хармониката.

Мисля по-горе коментирах това, влиза в действие дебелината. Мислете по-абстрактно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислете по-абстрактно

Ти дай някакъв жокер, но не много абстрактен :) , че се замотахме с това едно рязане, гати.

Единственото, което ми хрумна е навиване около цилиндър с основа, чията обиколка е 1 см, ама пуста му дебелина на лентата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти дай някакъв жокер, но не много абстрактен :) , че се замотахме с това едно рязане, гати.

Единственото, което ми хрумна е навиване около цилиндър с основа, чията обиколка е 1 см, ама пуста му дебелина на лентата.

Ммм, задачата с тежестите в обратен порядък.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм, задачата с тежестите в обратен порядък.....

хубаво, ама по-малко от 8 не можах да ги изкарам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хубаво, ама по-малко от 8 не можах да ги изкарам

кои са мерките. Кои бяха числата на първото предложение за тежести?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кои са мерките. Кои бяха числата на първото предложение за тежести?

числата бяха: 40,20,10,1 но тва не ми помага много

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

числата бяха: 40,20,10,1 но тва не ми помага много

не твоите, имаше едни други, степени

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не твоите, имаше едни други, степени

:ph34r: това са точно числата от първото предположение за тежести:

9x1gr., 1x10gr., 1x20gr., 2x40gr.

иначе ти схванах идеята за степените но не мога да я приложа :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:ph34r: това са точно числата от първото предположение за тежести:

иначе ти схванах идеята за степените но не мога да я приложа :help:

Степени на 2 - 1,2,4,8,16,32,64

първото рязане е на 64 сантиметър, след това събираме двете парчета и подравняваме по единия край и режем на 32-рия сантиметър от същия край, пак събираме и подравняваме и така докато с едно разрязване отрежем на две и получим 100 парчета по 1 сантиметър. Рязанията са на 64, 32, 16, 8,4,2,1 сантиметър и са 7

Някой да даде задачка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

знаех си че съм близо, но за този вариант не се сетих. сигурно защото всеки път почвах от 50 :ph34r:

Редактирано от Bily-79 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз през цялото време търсех решение с едно клъцване. Така разбрах в един от постовете, но очевидно, съм се заблудила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ще остави ли ликче към точното мнение със задачата, която се опитвате да решите, понеже не разбрах над какво точно умувате :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

знаех си че съм близо, но за този вариант не се сетих. сигурно защото всеки път почвах от 50 :P

започвайки с 50 също може да стане, но следващото рязане е на 32, или 25, но следващото трябва да е вече 16. Не че са невъзможни и по-комплицирани схеми, но нали търсим елегантност :)

Някой ще остави ли ликче към точното мнение със задачата, която се опитвате да решите, понеже не разбрах над какво точно умувате :P

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=75915&view=findpost&p=1892384

А аз през цялото време търсех решение с едно клъцване. Така разбрах в един от постовете, но очевидно, съм се заблудила.

Аз се опитах да обясня, съжалявам, ако не съм бил достатъчно ясен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

започвайки с 50 също може да стане, но следващото рязане е на 32, или 25, но следващото трябва да е вече 16. Не че са невъзможни и по-комплицирани схеми, но нали търсим елегантност :P

все 8 рязания излизат.

както и да е, някой да дава следващата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

все 8 рязания излизат.

както и да е, някой да дава следващата

не, 7 са: 50, 32 (или 25), 16, 8,4,2,1

В една стая има 2*х души. Възможно ли е да се организират по двойки да си говорят всички едновременно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Степени на 2 - 1,2,4,8,16,32,64

първото рязане е на 64 сантиметър, след това събираме двете парчета и подравняваме по единия край и режем на 32-рия сантиметър от същия край, пак събираме и подравняваме и така докато с едно разрязване отрежем на две и получим 100 парчета по 1 сантиметър. Рязанията са на 64, 32, 16, 8,4,2,1 сантиметър и са 7

Някой да даде задачка

Може ли по-подробно обяснение, защото не схващам как това елиминира проблема с дебелината при последното рязане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не, 7 са: 50, 32 (или 25), 16, 8,4,2,1

нещо не схващам идеята

1. 50

2. 25

3. 16 (остават 9 и реда се губи)

или

1. 50

2. 32 (остават 18 и пак реда се губи)

моето първаночално предположение беше:

1. 50

2. 25

3. 20 остава 5

4. 10 пак остава предното 5

5. 5 (обединяваме с остащите 5 от предния ред)

6. 3 остава 2

7. 2

8. 1

има и още няколко версии но пак е с 8 рязания

Може ли по-подробно обяснение, защото не схващам как това елиминира проблема с дебелината при последното рязане.

дебелината в случая не променя ширината на парчетата :P Редактирано от Bily-79 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нали накрая режем 50 пласта едновременно? Ако това е допустимо може и с 4 рязания да се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо не схващам идеята

1. 50

2. 25

.....

ще се опитам да обясня като ги представя като вектор от парчетата, които режем:

1. 100, режем на 50

2. 50

50 , режем на 25

3. 25

25

25

25, режем на 16

4. 9

9

9

9

16

16

16

16, режем на 8

5. 1

1

1

1

8

8

8

8

8

8

8

8

8

8

8

8, режем на 4

6. 1

1

1

1

4

4

4

4

4

4

4

4

.....

Надявам се стана по-ясно

Ами нали накрая режем 50 пласта едновременно? Ако това е допустимо може и с 4 рязания да се получи.

как?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

правим хармоника с широчина 4 см (сгъваме като плисета), това са 25 пласта. 1.режем през средата и получаваме 24 парчета по 4 см и 2 по 2 см. 2. събираме парчетата едно върху друго и режем по средата - получаваме 48 плюс 2 - общо 50 парчета по 2 см 3. събираме едно върху друго и режем през средата Даже с 3 се получи.

Редактирано от starstar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

правим хармоника с широчина 4 см (сгъваме като плисета), това са 25 пласта.

1.режем през средата и получаваме 24 парчета по 4 см и 2 по 2 см.

2. събираме парчетата едно върху друго и режем по средата - получаваме 48 плюс 2 - общо 50 парчета по 2 см

3. събираме едно върху друго и режем през средата

Даже с 3 се получи.

Ох следващия път ще дам задачата с ламарина, до сега се опитвам да ви накарам да мислите елегантно, а не толкова твърдо. Ами ако дебелината на лентата е два сантиметра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-точно къде е проблема? Че се търси решение без сгъване ли? Това не беше казано. Сега видях и по-напред е писано от друг пак с хармониката сгъване през 2 см и рязане на 50 пласта - с 2 рязания. Или пък трябва чисто математически да разглеждаме проблема?

Редактирано от starstar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от GermanecaBG
      https://getfedora.org/
      https://start.fedoraproject.org/
      Как да активираме хранилището RPM Fusion
      https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/setup_rpmfusion/
      Графична среда Cinnamon
      https://spins.fedoraproject.org/cinnamon/
      Графична среда Xfce
      https://spins.fedoraproject.org/xfce/

• от GHM
      Здравейте приятели!
      Тъй като не съм чак толкова запознат с компонентите, а искам да си сглобя една що-годе добра конфигурация за не чак толкова много пари, с която ще мога да се наслаждавам на игри като WoW, LoL, Dota 2 и някои по-нови на по-високи графични настройки. 
      Конкретния въпрос ми е, дали всички избрани компоненти от мен са съвместими?
      И ако има някои от тях които могат да бъдат заменени с по-добри. Имайки в предвид, че не желая да надхвърлям бюджета над 1400 лв. 
      Благодаря предварително! Прекачвам файл с снимка на всички избрани от мен компоненти. 

• от GHM
      Здравейте! Реших да се посъветвам с вас, тъй като имам намерение да си сглобя бюджетна гейм конфигурация но тъй като не съм чак толкова запознат, не съм напълно сигурен дали всички компоненти които съм събрал са съвместими.
      Та въпросът ми е, ако има компетентни в това отношение, просто да ми кажат дали всичко е наред. 
      Ето я и самата конфигурация:
      - Дънна платка: ASRock A320M Pro4 R2.0
      - Процесор: AMD Ryzen 5 - 1600 ( 3.2 GHz )
      - Рам памет: Kingston HyperX Fury 8GB - 3200 / DDR 4
      - Видео карта: MSI Armor Radeon RX 570 8gb 
      - Захранване: Deepcool 600w
      - SSD: Kingston 120gb

- Благодаря предварително!

• от Тамболианеца
      Тема за въпроси, проблеми, мнения, помощ за дистрибуцията FreeBSD и насочена към десктоп потребители.
      Какво е FreeBSD?
      FreeBSD е операционна система, използвана за захранване на модерни сървъри, настолни компютри и вградени платформи. Голяма общност непрекъснато я развива повече от тридесет години. Усъвършенстваните функции за мрежи, сигурност и съхранение са направили FreeBSD платформа за избор на много от най-натоварените уеб сайтове и най-широко разпространените вградени мрежови и устройства за съхранение.
      Централен сайт:
      https://www.freebsd.org/
      Основни източници на знания:
      https://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO8859-1/books/handbook/
      https://www.freebsd.org/cgi/man.cgi
      Важни форуми:
      https://forums.freebsd.org/
      http://daemonforums.org/
      Полезен канал в Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCxwcmRAmBRzZMNS37dCgmHA/videos
    • от Тошко2001
      Здравейте! Извинявам се, че публикувам тук, но не мога да намеря темата по математика. Имам следния проблем- равнобедрен трапец с основи 6см и 8см  и БЕДРО 5см му търсят лицето. А кажете ми аджаба колко му е височината и лицето, че ми взе здравето таз задача. Аз получавам 4 см височина и 28 см квадратни лице. Отговорите са дадени с корени
      а- 14V6 cm
      b- 28V6 cm
      в- 56V6 cm
      г - 7V26 cm
      д- 2V42 cm
  • Дарение

• Добави ново...