Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

най-общо се разсъждава по следния начин:

Знаем пътя и скоростта на трите. приемам че птичката тръгва от там където тръгва влак 1 със скорост 80 км/ч (на влака).

Докато птичката се срещнш с влак номер 2, те общо (птичката и влака) са пътували едно и също време и са минали общо път 1000 км т.е. единствената неизвестна е времето.

Е, от тук като намерим времето, можем да намерим пътя изминат от първия влак. Оставащият път между двата влака, е разликата между пътя изминат от птичката и пътят изминат от първия влак, или знаем колко е първия пробег на птичката и оставащото разстояние между двата влака.

По същия начин като горното изчисляваме отново пътя докато птичката се срещне обратно с първия влак и т.н.

Навлизаш в лимеси и територията става много хлъзгава. Опитай нещо по-просто

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

решението на предната: Търсим времето до срещата на двата влака: S=v1*t + v2*t = t(v1+v2) или t = 1000/150 Пътят изминат от птичката е намереното време по нейната скорост или Sп= (100*1000)/150

Редактирано от milenmk. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

EDIT: решението на предната:

Търсим времето до срещата на двата влака:

S=v1*t + v2*t = t(v1+v2) или t = 1000/150

Пътят изминат от птичката е намереното време по нейната скорост или Sп= (100*1000)/150

Изпревари ме. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....

Търсим времето до срещата на двата влака:

S=v1*t + v2*t = t(v1+v2) или t = 1000/150

Пътят изминат от птичката е намереното време по нейната скорост или Sп= (100*1000)/150

Браво, ето че може и без лимеси със съвсем проста аритметика :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не става мешана работа поствам задачката в нов пост. Намирате се в една стая с три ключа. В съседната стая има лампа свързана към единия от ключовете. Между двете стаи има плътна врата непропускаща светлина, както и няма прозорци или дупка през която да гледате във втората стая. Имате 5 минути за да разберете към кой ключ е свързана лампата, като имате право да щракнете само два ключа и неможете да излизате от стаята преди да изтекат 5-те минути. След като времето изтече трябва да отидете в другата стая и да кажете с кой ключ е свързана лампата. Условие - не може да има два ключа включени по едно и също време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Означаваме ключовете Х, Y, Z Х не го включваме. Y го включваме и го изключваме след изтичане на времето от 5 минути или почти. Включваме Z и отиваме в съседната стая. Ако лампата не свети и е студена, то X e търсеният ключ. Ако лампата не свети, но е топла, то Y e решението. Ако свети - ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Означаваме ключовете Х, Y, Z

Х не го включваме. Y го включваме и го изключваме след изтичане на времето от 5 минути или почти. Включваме Z и отиваме в съседната стая. Ако лампата не свети и е студена, то X e търсеният ключ. Ако лампата не свети, но е топла, то Y e решението. Ако свети - ясно.

Правилно. Стреляй, ама не по мене. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо лесно искам да ви дам, наистина много лесно, за да се включат и други, обаче ще ми трябва време да нарисувам картинката. Задачката е даже за малки деца, но пък много обичам задачки с кибритени клечки, но не с минимален брой местения. За да не скучаете, че аз имам и домашни ангажименти, пуснете нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една рисунка - за чудо и приказ Публикувано изображение

Задачката е наистина много лесна.

Та, имаме 5 клечки, с които сме нарисували едно магаренце, конче, кученце, на каквото ви прилича. С едно преместване на една клечка трябва да обърнем животинчето.

Публикувано изображение

Редактирано от fedora (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да обърнем животинчето на мен ми звучи, като да трябва да падне - ще обърна задната клечка да стане на опашка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да обърнем животинчето на мен ми звучи, като да трябва да падне - ще обърна задната клечка да стане на опашка...

Това не го разбрах. Ще остане с един крак ли?

Добре, ще подскажа много. Главата му е наляво, трябва да стане надясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не го разбрах. Ще остане с един крак ли?

Добре, ще подскажа много. Главата му е наляво, трябва да стане надясно.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, огледален образ, да го наречем тогава,

Публикувано изображение

но не се хващайте буквално за думата.Огледалният образ може да бъде завъртян на някакви градуси.

Редактирано от fedora (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, огледален образ, да го наречем тогава,

Публикувано изображение

но не се хващайте буквално за думата.Огледалният образ може да бъде завъртян на някакви градуси.

Мисля че трябва да преместим задния "крак" на това животинче , и го поставим долу хоризонтално под предния, така то става заден, предния става гърба ( тялото ) а гърба става преден крак ... и се обръща посоката в която гледа :)

Редактирано от Hamza (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че трябва да преместим задния "крак" на това животинче , и го поставим долу хоризонтално под предния, така то става заден, предния става гърба ( тялото ) а гърба става преден крак ... и се обръща посоката в която гледа :)

Точно така, получаваш една орехова сладчица Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така, получаваш една орехова сладчица Публикувано изображение

:) Благодаря, видях ги в кулинарния раздел.. може ли поне 2-3 от тях :) Изглеждат страхотни :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искате ли една лесна ,без смятане ,приятна

Няма смисъл да питаш, давай ги направо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш фитил дълъг 75см,който изгаря за точно един час но гори неравномерно,как ще премериш точно 30 минути с този фитил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш фитил дълъг 75см,който изгаря за точно един час но гори неравномерно,как ще премериш точно 30 минути с този фитил?

Запалваш го и от двете страни едновременно.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам лента, дълга 1 метър, колко най-малко срязвания ще са ми нужни за да я разрежа на парчета от 1 сантиметър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам лента, дълга 1 метър, колко най-малко срязвания ще са ми нужни за да я разрежа на парчета от 1 сантиметър?

Капитане, мисля че са 2, ако я навием през 1 сантиметър :) ..надявам се малката неточност от непрецизно навиване и от дебелината на лентата не се брои за грешка..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитане, мисля че са 2, ако я навием през 1 сантиметър :) ..надявам се малката неточност от непрецизно навиване и от дебелината на лентата не се брои за грешка..

ммм, не става, грешката практически ще е повече от 50%. И по този принцип може само с едно срязване. Не, търси се по-елегантно решение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сигурно лентата е широка 2 см, с едно надлъжно разрязване стават 2 парчета 1х100

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от GermanecaBG
      https://getfedora.org/
      https://start.fedoraproject.org/
      Как да активираме хранилището RPM Fusion
      https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/setup_rpmfusion/
      Графична среда Cinnamon
      https://spins.fedoraproject.org/cinnamon/
      Графична среда Xfce
      https://spins.fedoraproject.org/xfce/

• от GHM
      Здравейте приятели!
      Тъй като не съм чак толкова запознат с компонентите, а искам да си сглобя една що-годе добра конфигурация за не чак толкова много пари, с която ще мога да се наслаждавам на игри като WoW, LoL, Dota 2 и някои по-нови на по-високи графични настройки. 
      Конкретния въпрос ми е, дали всички избрани компоненти от мен са съвместими?
      И ако има някои от тях които могат да бъдат заменени с по-добри. Имайки в предвид, че не желая да надхвърлям бюджета над 1400 лв. 
      Благодаря предварително! Прекачвам файл с снимка на всички избрани от мен компоненти. 

• от GHM
      Здравейте! Реших да се посъветвам с вас, тъй като имам намерение да си сглобя бюджетна гейм конфигурация но тъй като не съм чак толкова запознат, не съм напълно сигурен дали всички компоненти които съм събрал са съвместими.
      Та въпросът ми е, ако има компетентни в това отношение, просто да ми кажат дали всичко е наред. 
      Ето я и самата конфигурация:
      - Дънна платка: ASRock A320M Pro4 R2.0
      - Процесор: AMD Ryzen 5 - 1600 ( 3.2 GHz )
      - Рам памет: Kingston HyperX Fury 8GB - 3200 / DDR 4
      - Видео карта: MSI Armor Radeon RX 570 8gb 
      - Захранване: Deepcool 600w
      - SSD: Kingston 120gb

- Благодаря предварително!

• от Тамболианеца
      Тема за въпроси, проблеми, мнения, помощ за дистрибуцията FreeBSD и насочена към десктоп потребители.
      Какво е FreeBSD?
      FreeBSD е операционна система, използвана за захранване на модерни сървъри, настолни компютри и вградени платформи. Голяма общност непрекъснато я развива повече от тридесет години. Усъвършенстваните функции за мрежи, сигурност и съхранение са направили FreeBSD платформа за избор на много от най-натоварените уеб сайтове и най-широко разпространените вградени мрежови и устройства за съхранение.
      Централен сайт:
      https://www.freebsd.org/
      Основни източници на знания:
      https://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO8859-1/books/handbook/
      https://www.freebsd.org/cgi/man.cgi
      Важни форуми:
      https://forums.freebsd.org/
      http://daemonforums.org/
      Полезен канал в Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCxwcmRAmBRzZMNS37dCgmHA/videos
    • от Тошко2001
      Здравейте! Извинявам се, че публикувам тук, но не мога да намеря темата по математика. Имам следния проблем- равнобедрен трапец с основи 6см и 8см  и БЕДРО 5см му търсят лицето. А кажете ми аджаба колко му е височината и лицето, че ми взе здравето таз задача. Аз получавам 4 см височина и 28 см квадратни лице. Отговорите са дадени с корени
      а- 14V6 cm
      b- 28V6 cm
      в- 56V6 cm
      г - 7V26 cm
      д- 2V42 cm
  • Дарение

• Добави ново...