Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Вече няколко пъти ставам свидетел на това което виждате на снимките. Естествено имаше подмолен план да бъдат осуетени мойте усилия да изоблича основния доставчик на местни продукти на показаната верига магазини. В същия ден в който направих снимките ми се повреди bluetooth на телефона и не можах да ги прехвъля и кача тук. Давайки го на ремонт аз придвидливо си задържах картата с памет, за да защитя ценната информация. И когато днес, един месец по-късно телефона беше подменен им оставих новата карта и задържах моята.

Това са ексклузивни снимки показващи кой и с какво зарежда магазините за хранителни стоки!

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Като автор на статията заявявам че по никакъв начин не целя да уроня престижа на показаните фирми, нито се опитвам по какъвто и да е начин да твърдя че вършат нещо нередно. Все пак магазина предлага и продукти за домашни любимци, предполагам :speak: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм. Може. Препоръчвам ти да прочетеш темата "Хлебарка в сладко-кисел сос" в подфорум Избрано от бъргарските блогове. Там написах доста интересни неща по темата - и други потребители също.

Редактирано от tuksum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички знаем , че ядем боклуци :huh::huh::P:PПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Бе, как бе, то това е екологично чиста храна.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Екологично чисти боклуци може би. Всичко което ядем е зле като започнем от плодовете и зеленчуците, и стигнем до колбаси и всякакви месни продукти, дори хляба ни е боклук тъй че и да си бием главите какво ядем неможем да спрем хептем нищо да не ядем, защото то май нищо няма да остане като махнем всички боклуци от менюто си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз си признавам , че си падам по junk food. отделно от това обичам пържено, люто, солено, с много подправки единствената добра новина е, че не си падам по сладко, ама никакво, торти, пасти, шоколади - не съм яла от години само кола, и то пепси, а захар си слагaм в кафето едит хляб не ям

Редактирано от call_to_arms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като говорим за качествена храна, някой ми каза, че в Англия хлябът е много по-вкусен от българския, защото се прави от различен сорт пшеница, който не се отглужда в България, защото е много скъп. Нека който е бил в Англия сега да каже дали хляба им е по-вкусен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като говорим за качествена храна, някой ми каза, че в Англия хлябът е много по-вкусен от българския, защото се прави от различен сорт пшеница, който не се отглужда в България, защото е много скъп. Нека който е бил в Англия сега да каже дали хляба им е по-вкусен.

В Париж е чудесен, франзели и кроасани един път Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баш пък да е много по-вкусен ... не съм на това мнение. Тук имат много различни видове хляб - тези дето са в пакетите, нарязаните издържат по 3 седмици и вече на четвъртата ги хваща мухал. Представи си какви боклуци съдържат, за да издържат толкова време!! :rolleyes: А иначе хлябът, който е правен във фурната и се продава още докато е топъл - питки, франзелки и тн, той няма как да не е вкусен. Но го няма онова ухание, което се разнася от фурните в малките български селца ... :nono:

Аз си взимам брашно със семена и си меся домашна питка - е тя е вече много хубава :P

Като цяло по темата, тук храните в Англия .. каквито и да са те , те карат да дебелееш, така че който има проблеми с качване на кг ... хич да не се чуди - това е решението Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То нали има една реклама: "Без изкуствени торове няма краставици" :) А там дето пакетират месните продукти според мен е най-зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло по темата, тук храните в Англия .. каквито и да са те , те карат да дебелееш, така че който има проблеми с качване на кг ... хич да не се чуди - това е решението Публикувано изображение

Значи ще се насоча към Англия...

и аз като теб за се учудих само че на една кофичка кисело мляко (българско - купено в България)

Седя месец и половина без да му има нищо видимо - съвсем сериозно говоря...беше ми интересно колко време ще изкара Публикувано изображение

Направо без думи съм...яд ме е че не се сещам името на млякото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

не си ли се замислял, че колата на ветеринарната лечебница, може да не докарва храна в магазина, ами да взима от там храна за свои нужди ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези снимки нямат никаква доказателствена сила - това първо! Какви продукти може да се доставят от една ветеринарна клиника в хранителен магазин - месо ли, кво?! - това второ Всеки сам решава какво да яде и от къде да пазарува - все пак всеки един от нас е отговорен за състоянието на своето, лично тяло! - това трето!

Редактирано от sed_ally (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Домат бомба

Зеленчук от Турция съдържа девет различни пестицида

Публикувано изображение

Домат бомба откри "Стандарт". Червеният зеленчук, избран случайно от пловдивски магазин, съдържа девет различни вида пестициди. Това показа изследване, направено специално за вестника от лаборатория "Фитолаб". В рамките на кампанията "За чиста храна" дадохме за изследване случайно подбрани краставици и марули, произведени в България, както и тиквички, моркови и домати внос от Турция. Оказа се, че в почти всички зеленчуци има пестициди. Турският домат обаче бие всички рекорди. С деветте пестицида, които съдържа, макар и в норма, той не би стигнал до никой европейски магазин, смятат специалистите. Веригите и супермаркетите на запад не допускат до щандовете си продукти с повече от три или максимум пет пестицида, коментира Мартин Зарбов, генерален мениджър на "Фитолаб". Коктейлът от пестициди в домата, който дадохме за изследване, е съставен от дитиокарбамат, хлорталонил, ципродинил, флудиоксонил, пираклостробин, пиридабен, боскалид, карбендазим и металаксил. Всички те са под максимално допустимите норми, но събрани заедно правят над 1 мг пестициди на всеки килограм домати. Не бих дал този продукт на детето си, каза Мартин Зарбов. Той би се въздържал да направи салата и от българската маруля, в която бяха открити три вида пестициди - детиокарбамат, делтаметрин и фенамидон. Вторите два препарата са в норми почти колкото пределно допустимите, коментира Зарбов. В краставицата, родно производство, бяха открити два пестицида - ацетамипирид и пириметанил, но и двата са в норма. Други два - ацетамипирид и триадименол, отново в рамките на допустимите граници, бяха засечени в тиквичките от Турция. Проблемът е, че почти всички препарати, които са открити в зеленчуците, са много агресивни. Колкото по-токсичен е даден пестицид, толкова допустимата му граница е по-ниска, обясни Зарбов. Според него, ако дете, възрастен човек или хронично болен яде големи количества зеленчуци, в които има агресивни пестициди в количества, близки до пределно допустимите, това може да повлияе на здравето му. Има пестициди, които могат да изчезнат до половин час след нарязването на зеленчука, но има и такива, които не изчезват и след 60 години. Добрата новина дойде от турските моркови. Оказа се, че те не съдържат нито един от 370-те пестицида, за които бяха тествани.

изт.

Чие задължение е да проверява качеството и безопасността на плодовете и зеленчуците които се внасят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чие задължение е да проверява качеството и безопасността на плодовете и зеленчуците които се внасят?

На някои,дето си затварят очите за всичко това и си пълнят гушите за сметка на нашето здраве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази тема какво прави в "Кулинар"? Имам спомен че я бях пуснал в "Празни приказки". Четейки коментарите съжалявам че някои не са схванали шегата/не казвам ирония или сарказъм, че да не се почнат сега и спорове коя дума е правилната/...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова и не купувам никакви домати, та били те и български. Просто чакам цената да падне. Понеже съм се занимавал с зеленчукопроизводство знам, че когато цената е ниска, засищането на пазара е голямо. Това обикновено става, когато нормалната продукция узрее. Примерно за дините това е след 1 Август. Дори и седмица преди това означава, че нещо не е наред. За доматите е подобно. Зимата няма такива. Пролетта също. Дори и отглеждани в оранжерии :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Домат бомба

Зеленчук от Турция съдържа девет различни пестицида

....

Чие е задължение -не знам, ама знам, че "новината" е абсолютно смехотворна.

Пестицидите се измиват с течаща вода.Това първо.Те НЕ се натрупват в организма и на овека, стига да измива старателно зеленчуците и плодовете, преди да ги яде.Второ : всички споменати в статията са били в пределите на нормата.

Тоест - какво търсим на мама си в тялото ?

Ами че, аз моите собствени домати, в градината, ги пръскам всяка седмица ?!

"Бомба" ли си правя според тия "експерти" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би тези "експерти" са объркали нитратните съединения с пестициди?

Доматите които предлагат в момента по магазините наистина нямат вкус на домати.Не знам на какво се дължи това,но и консервираните домати са безвкусни. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Щастливи са хората които имат градини и могат сами да си произвеждат зеленчуците!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би тези "експерти" са объркали нитратните съединения с пестициди?

Доматите които предлагат в момента по магазините наистина нямат вкус на домати.Не знам на какво се дължи това,но и консервираните домати са безвкусни. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Щастливи са хората които имат градини и могат сами да си произвеждат зеленчуците!

Нямат, защото или се гледат хидропонно в оранжерии - в тръби, пълни с течна амониева селитра ( тоест - чисти нитрати ), или са брани зелени, и изкуствено узряват в корабите и по борсите в кашоните.

аз заради това и си чакам да дойде лятото и да си ям от собствената градина :sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пазара е пълен с цитрусови плодове,но за съжаление те носят повече вреда за организма отколкото полза.

За боядисаните плодове се говори от години,но до този момент сериозни мерки не са взети.

Дано този път предприетите мерки успеят!

Проверяват цитрусовите плодове

Публикувано изображение

Директорът на Агенция по безопасност на храните Йордан Войнов, съобщи пред bTV, че ще стартират проверки на цитрусовите плодове заради боите, с които се третират вносните портокали и мандарините, продавани на българския пазар. По кората на няколко портокала се забелязват точици червена боя. При избърсване на плода с мокра кърпичка, по нея остават следи.

Съмненията на търговците са, че тези плодове са опасни за здравето на хората. Портокалите и мандарините, които в момента се продават на нашия пазар, са внос предимно от Гърция. Според продавачите обаче гръцките портокали се берат зелени, след което в специални заводи се боядисват и се полират, за да добият търговски вид.

Боите, с които се оцветяват портокалите, би трябвало да са безвредни. Те обаче са забранени в Норвегия, САЩ и Япония, тъй като причиняват алергични реакции. Тъй като Гърция е член на Европейския съюз, цитрусите от там влизат на нашия пазар със сертификат за качество, който е валиден за цялата общност. Затова до днес тези цитруси не са проверявани от българските контролни органи.

изт.

Боядисани цитруси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофеинови бонбони вкараха деца в болницата

Добрич

Десетина шестокласници от добричкото училище "Хр. Смирненски" изплашиха съученици, учители и родители, след като един по един пребледнявали и започвали да се тресат, след междучасие, в което си купили и похапнали енергийни бонбони.

Най-пострадал от всички бил Руслан Иванов, който дори 3 часа и половина престоял в болницата на системи. Класният ръководител на малчуганите Стилиян Митев разказа, че децата имали различни симптоми, след като му признали, че яли кофеин съдържащи бонбони. През междучасие малчуганите отскочили до близък магазин до училището и си купили за по 98 стотинки бонбони "Карамелки", скопчани с пакетче бонбони "Енерджи Х3".

Похапнали, но в часа по математика едно от момчетата започнало да трепери и прежълтяло. Учителят веднага го известил, като той се обадил на родителите на детето. След първото момче и друг малчуган се оплакал и повикали майка му да го прибере. Ден след инцидента, децата, хапнали бонбоните, признали на класния си, че някои от тях повръщали, а други не мигнали цяла нощ.

Бащата на Руслан - Иван Иванов, който най-силно бил засегнат от кофеина разказа, че веднага като взел сина си го завел при личния лекар. Прегледът установил много ускорен пулс - 140 удара в минута, кръвно налягане 128 на 80. Направили му и кардиограма. Руслан бил включен 3 часа и половина на системи. "Като си прибрах детето то беше много бледо и зениците му бяха разширени. Каза ми, че изял 8 бонбона. Наясно съм, че не може тези бонбони да са забранени в търговската мрежа, но пък и търговците трябва да внимават на кого ги продават" - възмущава се бащата, който признава, че и синът му има вина за случилото се. На опаковката на енергийните бонбони ясно е показано, че са противопоказни за деца, както ясно е описано и съдържанието на кофеин, гуарана и таурин, като е упоменато и, че 1 бонбон се равнява на чаша инстантно кафе.

Във вторник класният на потърпевшите и негов колега купили от въпросните бонбони и ги предали на директорката на училището, която сигнализирала Регионалната здравна инспекция. Директорът на инспекцията д-р Розалина Брайкова заяви, че по случая се извършва проверка, но добави, че нито в Закона за храните, нито в Закона за здравето е забранена продажбата на кофеинсъдържащи храни и напитки на лица под 18 години. Такава забрана има само за алкохол, каза още д-р Брайкова и добави, че търговският обект, откъдето са купени въпросните бонбони не е в двора на училището и е регистриран по Закона за храните. Подвеждащо е обаче, че продава енергийни бонбони скопчани с обикновени бонбони "Карамелки", каза д-р Брайкова.

изт.

Според мен всякакви "енергийни" бонбони и напитки трябва да бъдат забранени за продажба на деца,а търговците които го правят санкционирани.

По-големите деца пият алкохол+енергийна напитка,а тази комбинация сериозно уврежда здравето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учени: Плодовете и зеленчуците вредят на мъжете

Публикувано изображение

Плодовете и зеленчуците имат опасно високо ниво на пестициди, които вредят на мъжката потентност. Това показва ново изследване на британски учени, съобщи БГНЕС.

В рамките на изследването е доказано, че голяма част от пестицидите пречат на нормалното отделяне на мъжкия полов хормон тестостерон. От общо 37 тествани пестицида 30 се оказали вредни за действието на тестостерона, който е от основно значение за мъжката репродуктивна система.

Ниските нива на тестостерон увеличават и риска от появата на дефекти на репродуктивния апарат, които по-късно може да доведат и до развитието на рак на тестисите или влошаване качеството на спермата.

Изследването, финансирано от Европейската комисия, беше концентрирано върху действието на пестицидите, използвани в Европа. Всички пестициди се оказват съществени и за развитието на болестта Паркинсон, а според други изследвания те могат да доведат до нисък коефициент на интелигентност.

изт.

Българските мъже май не са много застрашени поради привързаността си към "вълчето" хранене :baby::baby::)

Редактирано от Moira (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Българските мъже май не са много застрашени поради привързаността си към "вълчето" хранене :offtopic_s::biggrin::)

Да, да, ами ракийката и салатката :yanim: ? А пържените картофи с бирата :yanim: ? Познавам хора, които покрай консумацията на въпросните течности са изяли тонове зеленчуци. Друг е въпросът по какъв начин това се отразява на сексуалната им мощ....И дали зеленчуците или алкохолът са виновни за не много твърдата консистенция на някои органи :P .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...