Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за ESET NOD32/Smart Security - част 2

Препоръчан отговор

По някакво чудо, точно когато исках да напиша в темата и акаунта ми беше замразен!

Наистина трябва да е било чудо, защото точно този ти акаунт никога не е замразяван!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не съм съгласен че е по лек. Стига да вдигнеш нивото на защита добавяйки напредналите евристики и стой та гледай. При старт ESS на компа ми се стартираше със средно 3-4 секунди по дълто от Kaspersky I

Престани да разсъждаваш момче, въобще не ти се отдава! 1. Преводът не е правен от един човек. 2. Преводът не е правен от руски на български, а от английски на български. 3. Грешката не идва от на

Maniac е използвал и използва само най-доброто. Тези неща са ми пределно ясни, въпросът е на вас да Ви се изяснят.

Публикувани изображения

Благодаря за помоща на Всички, оправих проблема като унинсталирах фиксът, рестартирах и се оправи. Благодаря отново ;) !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за помоща на Всички, оправих проблема като унинсталирах фиксът, рестартирах и се оправи. Благодаря отново :) !!!

Ми намерил си решението,а то е само едно:

Ако си решил и си намерил в тази програма,собствената си сигурност,то просто си я създай !

Пътят ти обаче минава през заплащане,и ако действително ползваш своето РС,и имаш информация,ценна за теб самият,то просто реши проблема по легален начин !

Аз така процедирам,и спазвайки и някои правила,научени и прилагани от мен от форума,нямам проблем.

Поздрави !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От известно време редовно ми изписва в дневника на защитната стена това: "Неправилна контролна сума на IP пакета " "Неправилна дължина на IP пакета" Става въпрос за ЕСЕТ Смарт Секюрити.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един проблем с ESET Smart Security - не видях да е задаван до сега (не че търсих чак толкова много), но ако е задаван, предварително се извинявам. Есета ми е 4.0.314.0 С WinXP SP3 съм Графичния интерфейс ми пълно мазало. Даже след деинсталация на есета, чистене от регистри и вскичко съдържащо в името си ESET, SS, ESS и такива неща бива изтрито, но пак не се оправя. Това ми е главния прозорец post-40718-1246470141_thumb.jpg Как да си го оправя и да изглежда нормално. Имам същото копие на друго PC, само дето то мина директно от Nod32 (v2.8 доколкото си спомням) на тоя есет, а на проблемното се влачи още от v3

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един проблем с ESET Smart Security - не видях да е задаван до сега (не че търсих чак толкова много), но ако е задаван, предварително се извинявам.

Есета ми е 4.0.314.0

С WinXP SP3 съм

Графичния интерфейс ми пълно мазало.

Даже след деинсталация на есета, чистене от регистри и вскичко съдържащо в името си ESET, SS, ESS и такива неща бива изтрито, но пак не се оправя.

Това ми е главния прозорец

post-40718-1246470141_thumb.jpg

Как да си го оправя и да изглежда нормално.

Имам същото копие на друго PC, само дето то мина директно от Nod32 (v2.8 доколкото си спомням) на тоя есет, а на проблемното се влачи още от v3

Отиди в NOD32, натисни F5, отиди на настройките за изглед(последните, май appearance беше раздела) и там трябва да сложиш отметка на Use graphic interface(би трябвало нещо такова да пише) и натискаш ОК.

Препоръчвам ти да обновиш до най-новата версия на NOD32 v4, изтегли я от ESET.BG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди в NOD32, натисни F5, отиди на настройките за изглед(последните, май appearance беше раздела) и там трябва да сложиш отметка на Use graphic interface(би трябвало нещо такова да пише) и натискаш ОК.

Препоръчвам ти да обновиш до най-новата версия на NOD32 v4, изтегли я от ESET.BG

Адски благодарности!!!

Ще го ъпдейтна на момента!!!

Много ми е чудно защо есета не ъпдейтва и програмата, заедно с дефинициите?Или аз съм в грешка?

Редактирано от aqa_boy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адски благодарности!!!

Ще го ъпдейтна на момента!!!

Много ми е чудно защо есета не ъпдейтва и програмата, заедно с дефинициите?Или аз съм в грешка?

Не. ESET не са внедрили опция за ъпгрейд в продуктите си. Много други антивирусни също не го правят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Значи с ESET SS съм, и от два дена малко след стартиране на ПС-то ми излиза съобщение на защитната стена,която е в ''интерактивен режим'' -svchost.exe се опитва да се свърже с отд.комп.- cds228.frf.llnw.net порт-80 .

този адрес ми се вижда съмнителен ,пък и нямам някоя нова програма която да стартира с Windows .Търсих в нета нещо за cds228.frf.llnw.net но нищо конкретно не намерих .

Съмнявам се да не е някой вирус - ако имате някъкви идеи -ще съм ви благодарен ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи с ESET SS съм, и от два дена малко след стартиране на ПС-то ми излиза съобщение на защитната стена,която е в ''интерактивен режим'' -svchost.exe се опитва да се свърже с отд.комп.- cds228.frf.llnw.net порт-80 .

този адрес ми се вижда съмнителен ,пък и нямам някоя нова програма която да стартира с Windows .Търсих в нета нещо за cds228.frf.llnw.net но нищо конкретно не намерих .

Съмнявам се да не е някой вирус - ако имате някъкви идеи -ще съм ви благодарен :wow:

Ами това е IP на Limelight Networks. Не мисля, че е зловредно, още повече виж това:

http://uk.limelightnetworks.com/customers.htm

Тоста програми, явно го ползват.

Все пак не разчитай на мен... не съм напълно сигурен, просто чрез търсене стигнах дотам ;)

Най-добре бих те посъветвал, ако ESS ти е легална, влез тук и питай: http://www.eset.bg/forum

Редактирано от bogidan4o (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, аз съм с Eset Smart Security 4.0.435.0 - българската версия. Всичко ОК, но едно ме дразни - това, че от време на време става жълто- оранжева иконата и ме подканя да инсталирам ъпдейти от Microsoft - за операционната система. Иначе самата антивирусна си е ъпдейтната. как да го спра това - да не проверява и подканя за такива ъпдейти?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам Ви да си обновите Windows, вместо да изключите тази полезна опция, защото тя не е направена за ESET, а за вас - да бъдете защитен. Като начало деинсталирайте текущата версия и инсталирайте актуалната версия - 4.0.437.0

http://www.eset.bg/download/

Указания за деинсталирането:

http://www.eset.bg/forum/viewtopic.php?f=3...fc5a1fc3846dadb

Инструкции за инсталиране:

http://www.eset.bg/forum/viewtopic.php?f=3...fc5a1fc3846dadb

И чак накрая изключете тази опция по следния начин: Отворете ESET Smart Security, натиснете бутона F5 от клавиатурата, отидете на System Updates и от падащото меню, изберете No updates.

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ Fixer - необходимо ли е да слагам по- новата версия? Иначе намерих опцията ( и без F5) и спрях функцията за известяване за системни ъпдейти. Та все пак, новата версия по- добра ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че използваш българската локализация на ESET Smart Security, в която има коригирани правописни грешки. Освен това, ето ги и промените в новата версия:

* Fixed: After installation of ESET Smart Security 4.0.424 some web sites are blocked with http scanner (seznam.cz)

* Fixed: Thunderbird plugin may corrupt email in some occasions + several minor fixes

* Minor fixes in ESET SysInspector

* Fixed: Problem with the creation of Rescue CD after reinstallation from ESET Smart Security

Разбира се, че е необходимо - излишен въпрос.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ Fixer - къде виждаш ESS версия 4.0.437 и да е на български - аз виждам само "моята" версия?!

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ Fixer - къде виждаш ESS версия 4.0.437 и да е на български - аз виждам само "моята" версия?!

Твоята версия е само на "надпис". Изтегли, инсталирай и виж в About на програмата какво пише.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоята версия е само на "надпис". Изтегли, инсталирай и виж в About на програмата какво пише.

Не те разбирам какво имаш предвид?! Аз казвам, че никъде на сайта не виждам ESS версия 4.0.437. Ако я има дай линк за да я сваля. Или поне с картинки покажи как точно и къде да вляза.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Не е обновена информацията на българския сайт. Иначе я свалиш, тя е 4.0.437, защото всъщност сваляш от ESET.com, а там е обновен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Реших, след толкова време, да сложа 4-а версия на български. Инсталацията протече нормално. 1.Ъпдейтнах. 2. Вдигнах всички настройки на макс, и....компютъра ми замръзна! Всичко се блокира. 3. Рестартирах. 4. Върнах настройките "по подразбиране". Компютъра са съживи...уж. 5. Влязох в 2-3 интернет страници. Всичко- ок. 6. Реших да видя колко се натоварва компа и пуснах AnVir Task Manager. пуснах...ама само го пуснах. Основният екран само се отвори, но беше бял и така и не се инициализира никаква информация- компа "замръзна" 7. Рестартирах и рекох да видя как е защитната стена PC Tools. 8. Стената се отвори, но при опит да разгледам в нея приложенията- отново същото: никаква инициализация на информацията, "замръзване" на стената и на цялата машина 9. Рестарт и....незабавно пращане на НОД32 в коша. 10.Рестарт и...всичко работи и е ОК. Тези перипетии ги имах преди време, когато за пръв път излезе 4-а версия. Абсолютно същия блокаж на цялата система имах и тогава. Въпроса ми, към ползващите НОД-а, е- на какво може да се дължи това, и имал ли е друг такива проблеми?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста се чудих къде да напиша тази тема и понеже до някаква степен има връзка и с антивирустната реших да я напиша в този раздел. Та значи днес една позната ме извика да видя какво не и е наред на компа понеже си пуска нета от иконката и след 5 секунди някъде спира сам. Обади се в офиса докато бях в тях и ония и казал , че проблема е при нея не при доставчика. Странното е , че в момента , в който се конектне NOD32 и изписва , че има някъв троянец и след това се дисконектва както казах след около 5 секунди. Другото странно е , че NOD32 намира само тогава вирус , когато се конектне иначи , когато е дисконектната и като сканирам с NOD-а той не намира нищо. Най-вероятно утре ще отиде някой от доставчика като професионалист да види кво става от какво точно е проблема , но понеже остаха озадъчен реших да питам тук. Някой има ли представа как може да се оправи да не се дисконектва ?

Редактирано от sa6o (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако използваш защитната стена на NOD много вероятно е да е от настройките й. И така да блокира сързването с интернет.

Ами по принцип аз като и инсталирах NOD32 не съм му правил никакви кой знае какви настройки , а за защитната стена как се спира , да и кажа да пробва да я спре и да видим дали ще се оправи ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sa6o, явно системата е инфектирана. Направете следното:

Сега, изтеглете ATF Cleaner

Запазете го на вашия десктоп.

• Кликнете два пъти върху ATF-Cleaner.exe , за да стартирате програмата.
  • Кликнете на Select All, който се намира в най-долната част на списъка.
  • Кликнете на бутона Empty Selected.
Ако използвате браузъра Mozilla Firefox, направете следното:

• Кликнете върху Firefox, който се намира в началото и изберете Select All от списъка.
  • Бележка: Ако искате да съхраните запазените пароли, моля кликнете на No от новопоявилия се прозорец.
Ако използвате браузъра Opera, направете следното:

• Кликнете върху Opera който се намира в началото и изберете Select All от списъка.
  • Бележка: Ако искате да съхраните запазените пароли, моля кликнете на No от новопоявилия се прозорец.
Кликнете на бутона Exit, който се намира в главното меню, за да затворите програмата.

Изтеглете Malwarebytes' Anti-Malware от тук

Кликнете два пъти върху mbam-setup.exe за да инсталирате програмата.

* Уверете се, че има отметки на Update Malwarebytes' Anti-Malware и Launch Malwarebytes' Anti-Malware, след това кликнете на Finish.

* Ако има намерени по-нови обновления, тя ще ги изтегли и инсталира.

* Стартирайте програмата и изберете "Perform Full Scan", след това кликнете на Scan.

* Сканирането ще отнеме малко време, затова моля бъдете търпеливи.

* Когато сканирането завърши, кликнете на OK, след това Show Results, за да видите резултата.

* Уверете се, че на всички редове има отметки, и кликнете Remove Selected.

* Когато всичко бъде премахнато, логът ще бъде отворен в Notepad. Копирайте лога и го публикувайте в следващия си коментар в темата.

Бележка: Ако MalwareBytes' Anti-Malware се затрудни в премахването на откритите вируси/заплахи, той ще поиска да рестартира компютъра Ви и по време на рестартирането да премахне проблемните вируси/заплахи. Ако бъдете попитани, потвърдете че желаете вашия компютър да бъде рестартиран.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sa6o, явно системата е инфектирана. Направете следното:

Сега, изтеглете ATF Cleaner

Запазете го на вашия десктоп.

• Кликнете два пъти върху ATF-Cleaner.exe , за да стартирате програмата.
  • Кликнете на Select All, който се намира в най-долната част на списъка.
Ако използвате браузъра Mozilla Firefox, направете следното:

• Кликнете върху Firefox, който се намира в началото и изберете Select All от списъка.
Ако използвате браузъра Opera, направете следното:

• Кликнете върху Opera който се намира в началото и изберете Select All от списъка.
Кликнете на бутона Exit, който се намира в главното меню, за да затворите програмата.

Изтеглете Malwarebytes' Anti-Malware от тук

Кликнете два пъти върху mbam-setup.exe за да инсталирате програмата.

* Уверете се, че има отметки на Update Malwarebytes' Anti-Malware и Launch Malwarebytes' Anti-Malware, след това кликнете на Finish.

* Ако има намерени по-нови обновления, тя ще ги изтегли и инсталира.

* Стартирайте програмата и изберете "Perform Full Scan", след това кликнете на Scan.

* Сканирането ще отнеме малко време, затова моля бъдете търпеливи.

* Когато сканирането завърши, кликнете на OK, след това Show Results, за да видите резултата.

* Уверете се, че на всички редове има отметки, и кликнете Remove Selected.

* Когато всичко бъде премахнато, логът ще бъде отворен в Notepad. Копирайте лога и го публикувайте в следващия си коментар в темата.

Бележка: Ако MalwareBytes' Anti-Malware се затрудни в премахването на откритите вируси/заплахи, той ще поиска да рестартира компютъра Ви и по време на рестартирането да премахне проблемните вируси/заплахи. Ако бъдете попитани, потвърдете че желаете вашия компютър да бъде рестартиран.

Добре защо NOD32 открива вирус , когато се конектне , а след 5 секунди след като се дисконектне като пусна пълно сканиране не намира нищо ? Публикувано изображение Аз сега не съм в тях и няма как да пробваме това , което каза , а и да тръгна да и обяснявам тя няма да се справи. Мислех , че проблема може да се оправи по-лесно и да не трябва да и обяснявам много. Ако наистина е от вирус утре ония от интернета като отиде да види къв е проблема ако неможе да махне вируса най-много да и каже , че трябва да си преинсталира Windows-а. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване