Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за ESET NOD32/Smart Security - част 2

Препоръчан отговор

Здравейте, опитвам се да Update-вам NOD32 2.7, но не чрез сървър и интернет, а през файловете. Копирам папката C:\Program Files\ESET\updfiles от ъпдейтван вече NOD32 2.7 на новия компютър в същата папка, но при стартиране не казва, че е ъпдейтван. Има ли начин да ги пъхна по някакъв начин е .exe файл и да се действа така. Идеята ми е на заразен компютър без интернет да инсталирам NOD32 и да го ъпдейтвам по този начин и после да го чистя. Дали е възможно Offline Updates ? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не съм съгласен че е по лек. Стига да вдигнеш нивото на защита добавяйки напредналите евристики и стой та гледай. При старт ESS на компа ми се стартираше със средно 3-4 секунди по дълто от Kaspersky I

Престани да разсъждаваш момче, въобще не ти се отдава! 1. Преводът не е правен от един човек. 2. Преводът не е правен от руски на български, а от английски на български. 3. Грешката не идва от на

Maniac е използвал и използва само най-доброто. Тези неща са ми пределно ясни, въпросът е на вас да Ви се изяснят.

Публикувани изображения

Здравейте,

опитвам се да Update-вам NOD32 2.7, но не чрез сървър и интернет, а през файловете. Копирам папката C:\Program Files\ESET\updfiles от ъпдейтван вече NOD32 2.7

на новия компютър в същата папка, но при стартиране не казва, че е ъпдейтван. Има ли начин да ги пъхна по някакъв начин е .exe файл и да се действа така.

Идеята ми е на заразен компютър без интернет да инсталирам NOD32 и да го ъпдейтвам по този начин и после да го чистя.

Дали е възможно Offline Updates ?

;)

Сигурно има начин да направиш това, и ако е така някой ще ти покаже,но аз не знам как става.

От малкото ми опит който имам с продуктите на ЕСЕТ, препоръчвам това:

- използвай по-новите версии -3 или 4 ( свали им инсталационните файлове от офсайта на една флашка, може и trial, махни версия 2.7 и исталирай нова версия за почистване на компютъра без интернет)

- но най добре използвай информацията от ТАЗИ и ТАЗИ теми.

Слагай всички програми, които решиш на флашката и атака....

Препоръчвам Kaspersky AntiVirus remuval tool, dr. Web CureIt, RemuveIt Pro....., MalwareBytes AntiMalware, Super AntiSpyware Free

Редактирано от stefanvalja (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отзивчивостта. Аз се справих и сам.

:rolleyes:

Копирах папка C:\Program Files\ESET\updfiles от компа с нет и ъпдейтнат NOD32 2.7 на една флашка и я преименувах на nod_upd.

Файловете без 2 бяха със разширение .nup.

После от тази папка изтрих файла lastupd.ver - но като гледам може и да не се изтрива. Все едно.

После преименувах файла upd.ver на update.ver - това пък го прочетох от един друг форум.

И стартирах после "заразения" комп, забих му флашката и в NOD32 2.7 на Server List ми излезе E:\nod_upd. Цъкнах Update, намери го, но не пожела да го инсталира.

[Звуков ефект]

[ 3 часа по-късно ... ]

Оказа се, че освен тези файлове - около 27 МБ - е нужно и да се копират и едни други файлове, които NOD-а при ъпдейт не си ги тегли.

Тези "други файлове" са със разширение .dtapart и са от същата дата, както тези, които си тегли - .nup-овете.

И така стана един zip файл около 100 МБ голям с последните ъпдейти към 09.04.2009, който може да се сложи на флашка/CD/DVD и да се действа Offline.

:speak:

Редактирано от Efix (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отзивчивостта. Аз се справих и сам.

:yanim:

Копирах папка C:\Program Files\ESET\updfiles от компа с нет и ъпдейтнат NOD32 2.7 на една флашка и я преименувах на nod_upd.

Файловете без 2 бяха със разширение .nup.

После от тази папка изтрих файла lastupd.ver - но като гледам може и да не се изтрива. Все едно.

После преименувах файла upd.ver на update.ver - това пък го прочетох от един друг форум.

И стартирах после "заразения" комп, забих му флашката и в NOD32 2.7 на Server List ми излезе E:\nod_upd. Цъкнах Update, намери го, но не пожела да го инсталира.

[Звуков ефект]

[ 3 часа по-късно ... ]

Оказа се, че освен тези файлове - около 27 МБ - е нужно и да се копират и едни други файлове, които NOD-а при ъпдейт не си ги тегли.

Тези "други файлове" са със разширение .dtapart и са от същата дата, както тези, които си тегли - .nup-овете.

И така стана един zip файл около 100 МБ голям с последните ъпдейти към 09.04.2009, който може да се сложи на флашка/CD/DVD и да се действа Offline.

:rolleyes:

Браво, полезна информация, но мен ме интересува, какво му беше точно на компютъра, с каква ОС е, каква бе заразата, и дали успя да го почистиш с обновения НОД32 версия 2.7.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, полезна информация, но мен ме интересува, какво му беше точно на компютъра, с каква ОС е, каква бе заразата, и дали успя да го почистиш с обновения НОД32 версия 2.7.....

На компа нищо му нямаше - правих си тестове на една "морга" за да съм готов за в бъдеще. Често чистя вируси и затова се заиграх с това.

:question:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Здр.простете ми невежеството,но искам да попитам могат ли двете посочени по гере програми да работят едновременно без да си пречат,т.е да са заредени онлайн образно казано едновременно.Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да аз съм ги ползвал двете заедно и нямаше проблем. Но и двете програми нещо не ми допаднаха и ги разкарах отдавна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...т.е да са заредени онлайн образно казано едновременно...

Не е възможно, защото SUPERAntispyware Free няма модул за резидентна защита, такава опция има само при Pro версията, която обикновено не се конфронтира с антивирусната програма/пакет, поне не с Kaspersky, F-Secure или Avira.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр.простете ми невежеството,но искам да попитам могат ли двете посочени по гере програми да работят едновременно без да си пречат,т.е да са заредени онлайн образно казано едновременно.Благодаря!

Не се притсняваи сработват се отлично
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обърках нещо в настройките на нода и сега когато имам пустнат торент клиент почти е немислимо да ползвам мозилата или интернет експлорера страниците направо замръзват. Когато спра торент клиента всичко си тръгва нормално. Не мога да разбера какво съм омотал. Моля помогнете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори ESET NOD32 Antivirus, натисни бутона F5 от клавиатурата и от новопоявилия се прозорец цъкни на бутона Default. След това сложи отметка на Revert all settings to default и избери Yes, след него OK. Накрая рестартирай компютъра си и след рестартиране провери как е положението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По повод, това че ESET NOD32 Antivirus засича VideoInspector: Както писах в:

http://www.kaldata.com/comments.php?id=446...highlight=video

изпратих e-mail до лабораторията на ESET и ми отговориха следното по въпроса:

Hi Borislav,

There is a bundled adware called "relevantknowledge" - this is the reason for detection.

Regards,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Имам един въпрос - PC Tools Firewall добре ли се комбинира с NOD32 v.4.0? Мисля да ги комбинирам, но ще бъда благодарен за коментар от някой който ги е ползвал едновременно. И има ли тази стена нещо подобно на Intercept Loopback interface на Online Armor, тъй като е важно заради проксито което използва ekrn.exe. Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам един въпрос - PC Tools Firewall добре ли се комбинира с NOD32 v.4.0? Мисля да ги комбинирам, но ще бъда благодарен за коментар от някой който ги е ползвал едновременно. И има ли тази стена нещо подобно на Intercept Loopback interface на Online Armor, тъй като е важно заради проксито което използва ekrn.exe.

Благодаря

Може би не съм от най запознатите с програмата, но версия 4 я сложих на около дузина приятели, двама от които на Win 7...

Никога не е имало нужда от прокси, за какво му е,- някаква "допълителна защита"?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗДравей и благодаря за отговора. Имах предвид, че ekrn.exe използва прокси през което филтрира интернет трафика, т.е. примерно браузърите вече не се свързват директно с интернет, а през ekrn.exe, и ако обърнете внимание в intenret activity на която и да е стена, комбинирана с НОД32, показва връзка не на браузъра, а на ekrn.exe. A ako ima intercept loopback, тогава пита дали приложението (пр. браузъра) може да се свърже с loopback interface-a, което се явява доверената зона за вътрешно системни връзки, а от там той вече минава през ekrn.exe за да се свърже с нет-а. В Wilders доста се коментираше въвеждането на това local proxy в НОД-а от версия 3.0 нататък. Поздрави

Редактирано от zerotox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

вече има и интегриран български интерфейс на новата версия 4 на продуктите на есет - повече информация тук

http://www.eset.bg/download/bg-commercial.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://hugehighest.cn/load.exe"]http://hugehighest.cn/load.exe
ето това е причината и не мога да се справя,Нод-а направо полудя,твари се до безкрайност,и това се повтаря на интервал около минута. Редактирано от mihnev_sz
Не се предоставя директена връзка към заплаха (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Временно спри защитата на антивирусната си програма в реално време.

2. Изтегли Combofix.

3. Запази го на ДЕСКТОПА.

4. Въведи следната команда:

Start => run => въведи

"%userprofile%\desktop\combofix.exe" /killall

Публикувано изображение

5. По времето на сканиране от страна на ComboFix не стартирай никакви други приложения, не натискай клавиши от клавиатурата и не мести мишката !

6. Публикувай лог файла в следващия си пост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://hugehighest.cn/load.exe

ето това е причината и не мога да се справя,Нод-а направо полудя,твари се до безкрайност,и това се повтаря на интервал около минута.

http://www.virustotal.com/analisis/ed5b416...0d4cf0891f336c3

http://www.symantec.com/security_response/...-99&tabid=3

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Защо имаш две антивирусни програми. Остави си NOD32 или PC Tools Antivirus, но не и двете !

2. Няма да е зле да преинсталираш тази програма => Volkswagen AG (ако я използваш разбира се).

3. Отвори Notepad и въведи:

KILLALL::

AtJob::

Driver::
LcSvrAdm
LcSvrDba
LcSvrHis
LcSvrPAS
LcSvrSaz
IrCOMM2k
LcSvrAuf
Transbase eCATalogue 2_2008 Service

File::
e:\windows\system32\drivers\5f274f7f.sys
E:\FOUND.017
e:\windows\system32\272437928.dat

Registry::
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"PCTAVApp"=-
[HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce]
"ShowDeskFix"=-
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\System\ControlSet001\Services\5f274f7f]

RegNull::
[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\Classes\CLSID\{5ED60779-4DE2-4E07-B862-974CA4FF2E9C}]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\Classes\CLSID\{88e04825-4c20-4fc8-ae64-4d239d3ebd42}]

sysrst::

Extra::

Запази файла с име CFScript и го провлачи в ComboFix.

Публикувано изображение

Публикувай новия лог файл.

4. Прати за анализ на адрес Публикувано изображение следните два файла:

e:\docume~1\Nick\LOCALS~1\Temp\{E1B88183-99AC-42D8-9052-B9B5139C634F}\Hyalo-Calendar Gadget by adni18.exe

e:\docume~1\Nick\LOCALS~1\Temp\{C996BA58-0FF0-4527-86CC-10290ED36D36}\BL Clock.exe

5. Изтегли и стартирай Goorefix.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите,компа вече работи в пъти по-добре,не знам какво точно прави Комбо,ноопределено съм доволен. Втората антивирусна съм я сложил,защото Нод не успяваше да се справи,но всъщност поне според мен се оказа по-слаба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 антивирусни едновременно - същото като два чифта обувки обути едни върху други...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване