Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Linux Mint - проблеми, мнения, въпроси (обединена)

ktborisov
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с Nautilus - като се опитам да отворя "Този компютър" от десктопа, ми излиза съобщение: "" "computer:///" не може да бъде показан. Файлът е от непознат вид "". Мога да създавам и отварям папки, но като вляза има само домашната папка и файловата система, липсват ми монтираните устройства, липсват и в папка /media. Пробвах с рестартиране на машината, деинсталиране/инсталиране на Nautilus, но ефекта е нулев. Имам също така проблем и с приложенията - имената ми ги показва само на английски език (примерно не е "Наблюдение на системата" а си е System Monitor). Пробвах с добавяне и махане на езиковата поддръжка, но пак нищо не се получава. Не знам дали не съм омазал нещо или е от това, че снощи тока е спирал по някое време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

psytrip, мисля че е трябвало да изпълниш някои стандартни неща, които едва ли са свързани точно с проблема ти, но поне няма да навредят.

След като ви е спирал токът, би трябвало да провериш файловата система. Това може да направиш като стартираш в recovery mode и избереш опция fsck от появяващото се меню. Или, при стартирана вече система, да изпълниш "sudo touch /forcefsck" и да рестартираш.

Ако има нови updates, е редно да ги инсталираш (например със "sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade"). При мен (случайно имам един Linux Mint във виртуална машина) се появиха доста ъпдейти, включително ново ядро.

Друга стъпка е проверката за broken dependencies - с команда "sudo apt-get check" или в Synaptic: Edit-> Fix Broken Packages.

Може да провериш дали се "виждат" дяловете със "sudo fdisk -l" . Ако имаш някои Windows-ки дялове (с NTFS или FAT), възможно е те да се нуждаят от проверка на файловата система.

Може също да кажеш какво е положението с ръчното монтиране. Може ли да се монтират дяловете (с нещо подобно на "sudo mount -t auto /dev/sdb1 /mnt/")? Ако може да се монтират ръчно, тогава по всяка вероятност става въпрос за някакъв проблем в GNOME.

По спомени от едни мои неволи с auto-mount под Mandriva, монтирането под GNOME е свързано с неща като HAL, D-Bus, gvfs (Gnome Visrtual File System), а вероятно и други (fuse, gnome-volume-manager).

Затова е добре да провериш статуса на HAL и D-Bus с команди "sudo /etc/init.d/hal status" и "sudo /etc/init.d/dbus status". При положение, че покаже "... is running", тогава е възможно да има някакви проблеми с gvfs.

Още нещо, сочещо в тази посока, може да е това, че в един от конфигурационните файлове в /etc/gnome-vfs-2.0/ има и подобни редове: "computer: computer", "network: network"..., а изходът от командите "gvfs-ls" и "gvfs-ls computer:///" показва неща, които се виждат в панел Places на Nautilus.

Изходът на грешката, показан на български, няма да помогне много. По-добре е да превключиш на английски интерфейс и да видиш какво гласи. Така по-лесно ще намериш някакво инфо в интернет.

Ако гласи нещо подобно на "Nautilus cannot handle Computer: locations", тук има тема с такова заглавие. Този пост съдържа почти същото описание като на твоята грешка. Основният заподозрян отново е gvfs. Обаче не видях конкретно решение на проблема. На няколко места се предлага това решение. А именно, да се преименува /usr/local на /usr/local.old и да се създаде нова (празна) директория /usr/local (евентуално може да пробваш и с преинсталиране на пакета - "sudo apt-get --reinstall install gvfs"). Написано е и как да се възстанови, ако не проработи.

Доколкото схванах, възможната причина е в това, че ако има локално инсталиран glib и/или gvfs в тази директория, то те пречат на ubuntu-вските (ето цитат:"the local installation takes over the ubuntu version and can bet outdated or not have required change").

Не знам дали някои от тези стъпки или линкове ще помогне, но само до това инфо се добрах.

Редактирано от trosho (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ trosho: Много благодаря за поста ти, нещата се оправиха. Начинаещ съм в света на Linux :biggrin:

Та изпълних следните команди: "sudo mv /usr/local /usr/local.old && sudo mkdir /usr/local", след това - "sudo apt-get --reinstall install gvfs" и накрая - "sudo touch /forcefsck". След рестартирането и проверката, Nautilus си работи коректно, виждат ми се парциите, монтират се, менюто е на български. А проблема мисля, че е в glib щото го слагах в опита ми за компилиране на Audacious или нещо друго, не помня точно, но знам че glib слагах. Благодаря още веднъж, жив и здрав.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Здравейте,

Може ли някой да ми каже защо Skype не се инсталира от Install\Uninstall?

Възможно е да има някакъв проблем с Medibuntu репозиторията.

Ако в падащия списък под Show (Afficher) избереш Available software (не знам как е на френски), а не All software , ще забележиш, че не показва резултат за skype.

Можеш да отидеш на тази страница: http://www.skype.com/intl/en/download/skype/linux/choose/, и да свалиш deb пакет за Ubuntu 8.10+ (32-bit или 64-bit). Инсталира се с двоен клик.

Публикувано изображение

След инсталиране на зависимостите и на самия пакет, можеш да намериш иконата на Skype в меню Internet.

Искаш да кажеш че веpсята която е за Убунту ще стане за Linux Мint?.Аз мислех,че трябва да сваля Статистичната версия и после да я инсталирам с Терминала..

Linux Mint е базиран на Ubuntu и почти всичко, което ползваш в Ubuntu (информация, пакети...), можеш да го ползваш и в Mint (разликите са малко). Ако разгледаш по-внимателно настройките на репозиториите в Synaptic (Package Manager), ще забележиш, че освен тази на Mint, са добавени репозиториите на Ubuntu (включително и Medibuntu репото). Редактирано от trosho (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да има някакъв проблем с Medibuntu репозиторията.

Ако в падащия списък под Show (Afficher) избереш Available software (не знам как е на френски), а не All software , ще забележиш, че не показва резултат за skype.

Можеш да отидеш на тази страница: http://www.skype.com...e/linux/choose/, и да свалиш deb пакет за Ubuntu 8.10+ (32-bit или 64-bit). Инсталира се с двоен клик.

Публикувано изображение

След инсталиране на зависимостите и на самия пакет, можеш да намериш иконата на Skype в меню Internet.

Искаш да кажеш че веpсята която е за Убунту ще стане за Linux Мint?.Аз мислех,че трябва да сваля Статистичната версия и после да я инсталирам с Терминала..
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...

Инсталнах 3D дефектите ,после подкарах и Emerald всичко вече е супер яко както казах кубът си се върти, дъжда си вали по десктопа, но остана един проблем, който не можах да реша. Когато от настройките на Compiz manager задам на Preferences - Backend -a да ми е на KDE Configuracion Backend , както съм в момента започва да работи кубът но спира да работи минимизацията с огън (която не се инсталира допълнително а си е към стандартните настройки - това го споменавам понеже ми беше отговорено по горе че не е ...), както и изобщо опциите за минимазия и затваряне и общо взето повечето неща от Animations не бачкат . Когато включа на втория Backend , а именно Flat-file бачка всичко, но не бачка кубът, и огънят не е всъщност огън, а е по скоро някакво вълшебно сияние. Видях на няколко пъти истинския Burn ефект когато рестартирах на включен Flat-file Backend и преминавах към KDE Configuration. И при двата случая в настройките не мога да променям броя на десктопите, а само тези по вертикала и хоризонтала, което пък от своя страна ми пречи да ползвам много тапети на различните десктопи или поне мисля че това е причината (Опциите за Десктоп са три : Брой по хоризонтала, Брой по вертикала , Брой на десктопите). KDE Compatibility е включено, с Кубунту съм. Ако съм пропуснал нещо питайте. :)

Редактирано от makkasi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ivaylo-85, при всички положения е добре да си включиш картата в нормален режим, ако е възможно.

Можем да ти дадем някакви насоки, примерно ако изпълниш следните стъпки:

Пускаш терминал, въвеждаш

cd Desktop
lsmod > lsmod.log
lspci > lspci.log
lshw > lshw.log
С тези команди ще създадеш няколко текстови файла на работния плот, които съдържат информация за хардуера и заредените модули (драйвъри). Ако ги зипнеш и качиш някъде, сигурно ще можем да те ориентираме какви драйвъри да си инсталираш.

Последната команда може и да не се изпълни, ако lshw тула липсва, но не е толкова важно.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Минт 8 неми запомня настройките на лан картата и след рестарта нямам интернет. На PPPoE конекция съм.Помогнете къде да вляза и да ги променя ръчно.Кажете ако трябва да пейстна нещо тук. П.П. До сега се борих като свиня с тиква с тая лан карта и реших проблема като си върнах имейджа на Windows 7.Спирам с опитите с линикс докато него направят поне малко като хората.

Редактирано от kasii (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ivaylo-85, при всички положения е добре да си включиш картата в нормален режим, ако е възможно.

Можем да ти дадем някакви насоки, примерно ако изпълниш следните стъпки:

Пускаш терминал, въвеждаш

cd Desktop
lsmod > lsmod.log
lspci > lspci.log
lshw > lshw.log
С тези команди ще създадеш няколко текстови файла на работния плот, които съдържат информация за хардуера и заредените модули (драйвъри). Ако ги зипнеш и качиш някъде, сигурно ще можем да те ориентираме какви драйвъри да си инсталираш.

Последната команда може и да не се изпълни, ако lshw тула липсва, но не е толкова важно.

Здравейте отново, макар и с малко закъснение. Забелязах, че под линукс флаша е доста по-зле, отколкото в уиндоус. Обнових до последна версия, но пак на някои клипове ми насича. В Google Earth графиката също е ужасна, за разлика от уиндоус, където е почти перфектна Мисля си че проблемът е във видео драйвърите, защото не съм инсталирал никакви допълнителни. Ето и файловете, които се получиха след като изпълних командите. Ще съм благодарен да ми дадете съвет какво да правя.

http://dox.bg/files/dw?a=5ef72e9fd9

http://dox.bg/files/dw?a=8ff669c1a2

http://dox.bg/files/dw?a=d11026d215

А ето и предишното ми мнение за ориентир, което беше преместено непонятно за мен в темата за Убунту: http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=89281&st=825&p=1687827&fromsearch=1&#entry1687827 (едно мнение по-нагоре).

Редактирано от ivaylo-85 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картата е от старите ATi-та. Дистрибуцията вече е заредила оптималните модули. Не вярвам нещо повече да може да се направи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Здравейте!

Така, как да го напиша...... Не съм на вътре в Linux, но леко по - леко инсталирах, че и няколко програмки и игри. Доста има да уча!

На един стар компютър, PII, 256, 10, инсталирах Mint 5. Въпроса ми е за инструмента за ъпдейти. Как мога да го спра да не се зарежда заедно със OS? А също и други такива, които се стартират заедно с OS и не са нужни на всяка цена?

Целта е леко да се оптимизира работата на машината, че е старичка!

Първо инсталирах по - нови версии на Mint, но работеха тромаво и не разпознаваха звуковата карта автоматично. Не я знам каква е и не можах да се оправя, да и инсталрима драйвери.

Машината ще се ползва от различни хора с цел пасианси и интернет!

За сега всичко настройх с доста четене, но не мога да открия инфо. за :

-Настройка аналог на msconfig при MS OS.

-Софт аналог на Everest при MS OS. Да си следя хардуера!

Съответно не мога да се оправя с инсталирането на такива - ръчно. Използвам инструмените от инсталацията!

Добавено: Уф! Явно имам доста въпроси.

Ако инсталирам друга среда LXDE ...... Всъщност как разбирам с коя графична среда съм? И след като съм инсталирал допълнителна как да превключа на нея?

Това го разбрах - Log out и после ми дава опция за смяна!

Пак добавено: Разбрах как става и логването и смяната на LXDE и Gnome.

Не ми работеше BG/EN в LXDE - оправи се така -

setxkbmap -option grp:switch,grp:alt_shift_toggle,grp_led:scroll us,bg

Редактирано от peterstamov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За управлението на услугите (services) в Mint 5, което е базирано на Ubuntu 8.04, може да използваш програмите, показани тук. Първата би трябвало да я има инсталирана стандартно, другите се добавят от репозиториите. Стартира се през System-> Administration-> Services. !!!Внимавай какво спираш, защото може да спреш важна услуга, която е необходима на системата!!!.

За управление на автоматично стариращите се програми се използва System-> Preferences-> Startup Applications (командата е gnome-session-properties).

За по-лесна настройка на Gnome десктопа може да се използва Ubuntu Tweak (изтегли си подходяща версия, а не последната налична).

За наблюдение на системата може да използваш командите, показани тук. За да видиш хардуера си, може да използваш команда lshw или графична програма като HardInfo (в universe репозиторията май я има).

Добре си се ориентирал към LXDE десктоп. Според мен е по-подходящ за хардуера, който използваш. Има и отделна версия на Mint с LXDE десктоп - цък, но 9-та версия е все още във фаза RC (Edit: Тази вечер са пуснали и финалната версия - цък). Може да изчакаш финалната или да пробваш весрия 8. Други варианти са да пробваш Lubuntu или PCLinuxOS LXDE 2010.07. Ако решиш да сменяш дистрото, бих ти препоръчал PCLinuxOS, защото е по-подходящо за начинаещи потребители, според мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много, много благодаря!

Тази System-> Administration-> Services не я откривам в Mint8, която имам тук в къщи. На български ми е! Като отида на работа ще видя на 5-цата дали я има! Същевременно инсталирах Boot Up Manager. Това добре ама като не познавам процесите на линукс. Ще пипам внимателно!

Супер - командата

gnome-session-properties

проработи. Всичко е тук. Само не разбирам защо за този инструмент пак нямаше иконка в менютата. Добавих си де.

HardInfo си беше инсталирана.

На тази слабата машина пробвах 9-ката с LXDE. Вървеше по зле от 5-ца с Gnome. Пък и (не ги разбирам)новите версии на Mint (от 5 нагоре)не ми познават звуковата карта.След някой ден като отида на работа ще приложа наученото днес. На 5-цата ще пробвам да инсталирам LXDE и лека оптимизация със стартиращите се процеси.

Пак ти благодаря за отделеното време!

Добавено: Явно, че ще имам доста въпроси и ако е проблем ще пусна нова тема или редактирам заглавието.

Понеже нали знаете, как старите компютри след Shut down на OS не изключват..... При Win имаше опция в настройките на захранването,която оправяше нещата. Въпроса ми е има ли при Linux такава опция?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече я няма тази възможност (говоря за System-> Administration-> Services) в Linux Mint 8/Ubuntu 9.10 и по-новите (цък).

Имаше и тема за новостите в Ubuntu 9.10, където май също се споменаваше Boot Up Manager, но не съм сигурен дали през него можеш да управляваш всички services в Mint 8/9. Може и да бъркам, но тези услуги, които се стартират със задачи за Upstart, май не можеше да се спират.

Ако решиш да оптимизираш Mint 5, виж линковете от този пост.

Не знам защо липсва икона за стартиране на gnome-session-properties? Би трябвало да я има. Може би е нещо пододно на "Автоматично стартирани програми"?

И още нещо. MintMenu-то е доста удобно, но трябва да знаеш, че натоварва компютъра. Може би е по-добре да го замениш със стандартните менюта (Menu bar или Main menu).

Според мен, причината, поради която някои дистрибуции с LXDE или XFCE натоварват компютъра почти колкото и тези с Gnome десктоп, е в това, че не всички приложения, които се подбират за тях, са lightweight. Например Xubuntu. Наблъскали са половината Gnome и в резултат заема памет, колкото и Ubuntu. Същото е и с някои дистрибуции с LXDE десктоп, където изборът на приложения не е подходящ за по-стар хардуер.

Linux Mint 5 (Ubuntu 8.04) e LTS (Long Term Support, с удължена поддръжка) версия, но с появата на 10.04, поддръжката за десктоп варианта приключи.

В момента, подобна версия на Gnome десктоп има в Debian 5, но при него няма инсталирани всички тези удобства, налични в Mint. Ако обаче искаш да се учиш, можеш да помислиш за преминаване към Debian.

Mой фаворит за lightweight дистро, което в същото време е подходящо за новаци, е antiX (не пропускам възможност да го похваля :)). Има и варианти в "лагера" на Slackware, но при тях май се искат повече знания. Не че е трудно, но си трябва малко четене в началото.

Има и възможност за "сглобяване" на олекотен десктоп с някаква собствена подборка от програми, но това е за по-напреднали потребители.

Мислълта ми е, че има доста варианти, но трябва да се отдели време, за да се проучат и да се избере най-подходящото за определения човек и за конкретения хардуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Добавено: Явно, че ще имам доста въпроси и ако е проблем ще пусна нова тема или редактирам заглавието.

Понеже нали знаете, как старите компютри след Shut down на OS не изключват..... При Win имаше опция в настройките на захранването,която оправяше нещата. Въпроса ми е има ли при Linux такава опция?

Вероятно говориш за съобщението "It's Now Safe To Turn Off Your Computer" (цък), което се получаваше при изключване на старите компютри.

Май при non-ACPI дънни платки (non-ACPI BIOS) се налагаше включване на APM (Advanced Power Manager). При дънните платки, които се появиха след онези стари дъна, има поддръжка на ACPI в BIOS-а.

Вероятно може да се получи нещо аналогично на това и при Linux (ако нещо не е конфигурирано). По принцип, ядрото се компилира с поддръжка и на ACPI, и на APM, а при стартиране се зареждат acpi и/или apm daemon. Понякога има стартирани acpid и apmd, друг път е само едното, така че зависи от случая.

Ако имаш дъно с non-ACPI BIOS, може да се наложи нещо да се конфигурира. Ще бъде нещо подобно на писаното тук - цък. Може да изглежда сложно, но не е толкова страшно. Просто трябва да се добавят опции към реда за стартитране на ядрото или да се редактира един конфигурационен файл, за да се предадат опции за зареждане на модула (драйверите в Linux се наричат модули за ядрото).

Ако попаднеш в такава ситуация, тогава ще го мислиш. Тук има хора, които са доста по-навътре от мен в тези неща и се надявам да ударят едно рамо, когато (или ако) опреш до това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с изключването го реших така.

>> type:

>> sudo gedit /etc/modules

>> add a new line with the following statement:

>> apm power_off=1

>> then save and reboot, and voilA?! the computer shut down correctly.

Ето и още няколко варианта.

Just to try. In Kernel line in /boot/grub/menu.lst. Try adding

Quote:

acpi=force

to the end of kernel line in grub menu. Then reboot and shutdown and see if it shutsdown all the way. Won't hurt to add this to kernel line. I use it on my older gear.

Doesn't GRUB Menu appear at startup?

In case it doesn't, boot up Ubuntu and press Alt+F2 and type this

Code:

gksu gedit /boot/grub/menu.lst

It will open menu.lst file in Gedit. Add acpi=force at end of kernel line. Save file and shutdown machine. Check if it works.

В boot up manager има някакви опции (скрипт) за Shut down, които някъде споменаха, че е за това, но при мен не се получи.

Ново сега ???? LXDE не мога да го подкарам - Mint 5 !?!?.

Търся и инсталирам през Synaptic. LXDE излиза само gpicview. Log out > но няма избор за LXDE.

lightweight image viewer - това май е само някоя част от LXDE и затова не става. Възможно ли е на 5- цата да се инсталира?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Ново сега ???? LXDE не мога да го подкарам - Mint 5 !?!?.

Търся и инсталирам през Synaptic. LXDE излиза само gpicview. Log out > но няма избор за LXDE.

lightweight image viewer - това май е само някоя част от LXDE и затова не става. Възможно ли е на 5- цата да се инсталира?

По времето на Ubuntu 7.10/8.04/8.10 (съответно Mint 4/5/6), LXDE десктопът не е бил включен официално в дистрибуцията. Има PPA репозитория, от която се е инсталирал.

За да я ползваш, трябва да я добавиш към списъка с източници на софтуер. Виж написаното на тази страница (цък), където всичко е описано подробно.

За да се ориентираш за кодовите имена на версиите на Ubuntu, гледай таблицата тук - цък.

Ако инсталираш LXDE-то, ще имаш гномски приложения и малко по-лек мениджър на прозорци (Openbox), а десктопът ще се управлява от PCManFM, вместо от Nautilus. Така че ще има малко подобрение, но не разчитай на някакво чудо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Следвах стъпките и инсталирах. Има нови неща в менюто - както на снимката, но LXDE опцията липсва. Влезнах като избрах Gnome/Openbox. Това добре ли е?

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не си объркал нещо при инсталирането?

Правя следното:

- стартирам от Live CD на Mint 5 във виртуална машина

- добавям PPA репозиториите за Hardy Heron (8.04)

- инсталирам пакет lxde (той е meta-package и си добавя нужните неща)

- излизам и от екрана на GDM избирам сесия LXDE (a след това и бутон "Change Session")

- озовавам се пред този десктоп:

Публикувано изображение

Провери дали в директория /usr/share/xsessions/ имаш файл LXDE.desktop, както и неговото съдържание. От него би трябвало да се стартира скрипт /usr/bin/startlxde, който пък на свой ред да стартира pcmanfm, openbox и lxsession.

Ако използваш GNOME/Openbox сесията, само ще замениш прозоречния мениджър (вместо Metacitу, ще е Openbox):

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не знам как точно да поставя редовете в текстовия документ - sources! Има диезче и т.н.....на кой ред? Ако не ставам нахален може ли шот? Благодаря!

Тогава ги добави през графичния интерфейс, но преди това изтрий редовете, които вече си добавял.

Стартирай Synaptic и избери Settings-> Repositories. В прозорец Repositories натискаш бутон "New" и попълваш следното, при избран "binary (deb)" в combo box-а:

- URI: http://ppa.launchpad.net/lxde/ubuntu

- Distribution: hardy

- Section(s): main

Source (deb-src) репозиторията може да я пропуснеш (според мен). Ето и снимка:

Публикувано изображение

В края на /etc/apt/sources.list ще се появи това:

...

## ------------------

## OTHER REPOSITORIES

## ------------------

## +++ Canonical (stable) +++

deb http://archive.canonical.com/ubuntu/ hardy partner

## +++ Medibuntu (stable) +++

deb http://packages.medibuntu.org/ hardy free non-free

deb http://ppa.launchpad.net/lxde/ubuntu hardy main

===

В това LXDE откъде се настройва резолюцията на десктопа. Искам да я направя по-малка1 че всечко е миниатюрно. Примерно да стане 1024Х720!

Много мерси човек!

На старницата за FAQ - цък, пише, че се използва LXRandr. Обаче е възможно тази програма да е добавена в някоя по-нова версия и при теб да я няма.

В този случай ще трябва да използваш команда xrandr (ако драйверите на видео картата ти я поддържат) или да си настроиш резолюциите с редактиране на /etc/X11/xorg.conf. В тази тема е писано нещо за това - цък (не съм я чел цялата).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В това LXDE откъде се настройва резолюцията на десктопа. Искам да я направя по-малка, че всечко е миниатюрно. Примерно да стане 1024Х768 85! Много мерси човек! Доста по-стегнато работи, но ми липсват някой инструменти, които вървят на Gnome. Вероятно ще се върна на нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Излезе Mint 10. Инсталирах го, но имам проблем със звука. Накъсва през около 10 секунди, като слушам музика. Нямал съм проблеми досега с други дистрота. На всяко накъсване индикатора на процесора се покачва. Пробвах различни плеъри но е същото.

Може ли нещо да се напрови? Инсталацията е чиста.

# lspci

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 82852/82855 GM/GME/PM/GMV Processor to I/O Controller (rev 02)

00:00.1 System peripheral: Intel Corporation 82852/82855 GM/GME/PM/GMV Processor to I/O Controller (rev 02)

00:00.3 System peripheral: Intel Corporation 82852/82855 GM/GME/PM/GMV Processor to I/O Controller (rev 02)

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 82852/855GM Integrated Graphics Device (rev 02)

00:02.1 Display controller: Intel Corporation 82852/855GM Integrated Graphics Device (rev 02)

00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) USB UHCI Controller #1 (rev 03)

00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) USB UHCI Controller #2 (rev 03)

00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) USB UHCI Controller #3 (rev 03)

00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation 82801DB/DBM (ICH4/ICH4-M) USB2 EHCI Controller (rev 03)

00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev 83)

00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801DBM (ICH4-M) LPC Interface Bridge (rev 03)

00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801DBM (ICH4-M) IDE Controller (rev 03)

00:1f.5 Multimedia audio controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) AC'97 Audio Controller (rev 03)

00:1f.6 Modem: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) AC'97 Modem Controller (rev 03)

01:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10)

01:02.0 FireWire (IEEE 1394): Texas Instruments TSB43AB21 IEEE-1394a-2000 Controller (PHY/Link)

01:03.0 Network controller: Intel Corporation PRO/Wireless 2200BG [Calexico2] Network Connection (rev 05)

01:09.0 CardBus bridge: ENE Technology Inc CB1410 Cardbus Controller (rev 01)

post-55174-0-03191300-1289722317_thumb.j

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би не си настроил плейъра. Някои дистрибуции използват Pulse Audio, други Alsa. Възможно е да имаш проблеми, ако се разминават. Опитай да смениш настройките на плейъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване