Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Linux Mint - проблеми, мнения, въпроси (обединена)

ktborisov
 Сподели

Препоръчан отговор

Пробвах с промяна от плеъра, но проблема остана. Има няколко включително и Pulse и Alsa. Да не си пречат нещо. Мога ли да махна някой. Имам бегъл спомен, че в по-старите версии ползвах Alsa.

Попаднах на нещо ама дали ще помогне.

И още..

Пробвах някой работи. Веднъж всичко тръгна нормално, без накъсване. След рестарт обаче пак прекъсва. Изчезна ми и иконката доло в дясно, за звука.

Стрелям доста на сляпо и си нямам на представа какво правя. Как мога да махна всички драйвири за звука и да инсталирам на чисто?

Редактирано от peterstamov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Пробвах с промяна от плеъра, но проблема остана. Има няколко включително и Pulse и Alsa.

Пробваш с ALSA, PulseAudio, OSS. Нормално е в плейъра да има много възможности за избор.

Да не си пречат нещо. Мога ли да махна някой. Имам бегъл спомен, че в по-старите версии ползвах Alsa.

Не си пречат, въпросът е да си настроил този фрон-енд, който ползва дистрибуцията ти в момента. Ако настройките на плейъра и фронт-ендъд се разминават е съвсем възможно да имаш проблеми. Освен това, принципно е възможно смяна на фронт-ендъд на дистрибуцията. Някои потребители го правят веднага след инасталация, чрез пакетния мениджър. Аз те съветвам да прибягваш до там, само ако нямаш успех с настройките.

Пробвах някой работи. Веднъж всичко тръгна нормално, без накъсване. След рестарт обаче пак прекъсва. Изчезна ми и иконката доло в дясно, за звука.

Стрелям доста на сляпо и си нямам на представа какво правя.

В момента работим на принципът на кристалното кълбо. Хубаво е да дадеш повече информация.

Как мога да махна всички драйвири за звука и да инсталирам на чисто?

Това са Windows практики. В Linux имаш модули. Ако искаш да спреш/пуснеш някой, го забраняваш или го вписваш където трябва. Но в случая тези гимнастики са напълно излишни. Ползвай пакетния мениджър, ако се стигне до смяна на фронт-ендъд.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам, че попадам в ситуацията с кристалното кълбо и боба. За мен всичко това е ново и не ми е лесно. Не чакам и на готово, а доста чета.

Благодаря, че се опитваш да помогнеш!

смяна на фронт-ендъд

Това не ми е ясно!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам, че попадам в ситуацията с кристалното кълбо и боба. За мен всичко това е ново и не ми е лесно. Не чакам и на готово, а доста чета.

Това е хубаво и наистина се вижда.

Убеден съм, че иконата е изчезнала заради твоята намеса, освен това няма нищо общо с главния проблем.

Принципно имах в предвид, че изразяваш емоции, а техническата част липсва. Така затрудняваш всеки, който би се опитал да помогне. Все пак, можеш да опишеш отгоре-отгоре какво си пробвал.

Това не ми е ясно!

В момента аудиото ти се управлява от Pulse Audio. Поради много причини е по-добре да преминеш към Alsa, използвайки пакетния мениджър. Консултирай се с форума и документацията на твоята дистрибуция, как да направиш това. Представяй си, че просто премахваш една програма и инсталираш друга.

Благодаря, че се опитваш да помогнеш!

За съжаление възможностите ми се изчерпват, горе-долу, дотук. Проблемът е специфичен, а аз не използвам тази дистрибуция, нито Pulse Audio. Разбира се, ако се запънеш на някоя конкретна стъпка от процесът(на някое опътване), бихме могли да се опитаме да помогнем. Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах друго! Дори и без да слушам музика процесора индикира (показва) покачване на всеки 10 секунди. Мисля, че проблемът ми не е свързан със звуковите устройства а със работата на процесора. Имате ли мнение за това?

post-55174-0-37005700-1289917345_thumb.j

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах друго! Дори и без да слушам музика процесора индикира (показва) покачване на всеки 10 секунди.

Виж в съседния таб - processes, кое го предизвиква. Може да се наложи от View да пунсеш processes from all users.

Мисля, че проблемът ми не е свързан със звуковите устройства а със работата на процесора. Имате ли мнение за това?

Процесорът няма как да работи некоректно. Има различни power режими, но ядрото е доста добро в тяхното управление. Затова и практически изключвам да е от там.

По-скоро това е краен резултат от неадекватното взаимодействие на Pulse Audio с драйвъра на саунд картата ти. Като погледнах във форума на Mint, има доста проблеми, като твоя. Като цяло, хората са на мнение, че се появява при саунд карти, които нямат драивър за Pulse Audio и в резултат, Pulse Audio, използва ALSA драйвър. За съжаление скорошни промени в Pulse Audio са нарушили деликатния режим на съвместимост. Аз бих се опитал да премахна Pulse Audio и да инсталирам ALSA.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Там са те помолили да направиш същото, което и аз, само че в терминал.

Обаче не си уловил това, което е трябвало. Необходимо е да направиш снимката, когато натоварването на процесорът е високо.

С други думи, каквото и да гледаш, докато си на падовете на графиката на натоварването, няма да получиш съществени резултати. CPU-то на снимката в този форум достига 50%, докато на снимката във форума на Mint е на 2%, общо натоварване.

Едит: Виж, дали можеш да изпълниш тези неща в този ред и дали ще помогнат.

- за настройка на програмите: http://www.webupd8.org/2010/03/how-to-switch-to-alsa-or-oss-instead-of.html

- за преминаване към ALSA: http://glonek.co.uk/linux-mint/howto-remove-pulseaudio-from-linux-mint-8-and-ubuntu-karmic-9-10/

Цялата философия е в:

sudo apt-get purge pulseaudio gstreamer0.10-pulseaudio
sudo apt-get install alsa-base alsa-tools alsa-tools-gui alsa-utils alsa-oss linux-sound-base alsamixergui esound esound-clients esound-common libesd-alsa0 gnome-alsamixer
Надявам се, че знаеш какво означават. Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето това се случва! Процесът "kslowd000" се стартир ан авсеки 10-сет секунди. Според мен не е свързано със звука. Звука прекъсва защото този процес го предизвиква. Намерих доста инфо по нета, където пишат, че проблема дошъл сас 10.10 .... всъщност ето едни от цитатите. Нещо с ядрото 35 е свързано ама....

I'm running a Dell Latitude D505 with the 855gm chipset. Had the same situation with going from 9.10 to 10.04 because of the issues with the chipset. See here.

So I always got back to 9.10.

Then today installed 10.10 and works ok-ish ... no graphical effects and a CPU spike every ~10 seconds that seems to be because of some kslowd000 process. Don't know where to go ... getting close to going back to 9.10

От ubuntu форума е и чипсета на дъното му е като моя!!!

И при мен мишката замръзва за секунда. Просто този процес збозва всичко на всеки 10 секунди!

post-55174-0-18691600-1289924253_thumb.j

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Звучи логично. В този случай можеш да потърсиш друго ядро в пакетния мениджър или да изчакаш обновление.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно проблема е бил в ядрото. Ох ами как се сменя това ядро и кое да е !?!?.... От вчера до днес чета и накрая успях - и аз не знам точно. Всъщност това, което направих е --- свалих от kernel.org 2.6.36. Компилирах инсталирах според едни оказания. Не можах да намеря един файл, но като ъпдейтнах grub, сам си обнови grub.cfg. Тоест сам си вкара в списъка инфото за новото ядро. След това рестартирах и вече работи с 2.6.36! Няма зацикляне - линията на процесора е права. Пиша всичко това защото не знам точно какво съм направил. Ако нещо греша да ме посъветвате! Не можах да намеря инфо за това: В пакетния менажер имаше 2.6.32, което беше на Mint9 и знам че работи. Маркирах го инсталира се, но после какво ... Не можах да намеря информация как да премина на старото ядро чрез Synaptic!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Ти си направил по-сложното. Щом ти работят нещата, значи всичко е ОК. Компилиране на ядро от сорс не е лесно. Колкото до старото ядро, инсталирано от Synaptic, най-вероятно е трябвало да добавиш няколко реда в груб, за да можеш да го заредиш. Нищо повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 9 месеца по-късно...

Проблема ми е следния: Настроил съм точната дата и час,но системата ги запомня само за моя потребител,а глобално остават старите сетнати в root потребителя (AM/PM формат + неделя като първи ден в седмицата). Как да настроя наистина глобално за всички потребители реалното време ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...

Здравейте. Инсталирах на Виртуална машина Минт 13 Дебиан. Всичко премина гладко но когато стигнах до инсталация на advanced window navigator през метода описан в Минт комюнинити форума се стига до там че получавам грешка че такъв пакет няма наличен в момента в хранилищата. Дайте някаква идея как да се сдобия с въпросната док система. Графичната среда която ползвам е Cinnamon.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да те разочаровам последния път който се опитам да направя тази магия която се опитваш този пакет го намерих който води до зависимост от най малко други 2 пакета и т.н. тоест поне аз не успях :) да го инсталирам а доста се мъчих

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да те разочаровам последния път който се опитам да направя тази магия която се опитваш този пакет го намерих който води до зависимост от най малко други 2 пакета и т.н. тоест поне аз не успях :) да го инсталирам а доста се мъчих

а някой пълноценен заместител случайно да си открил. Пробвах със Кайро док но той прави конфликти...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Docky ще ти свърши работа П.п. Гледам че пише хакинтош долу дай някой за AMD процесор да дръпна

Редактирано от evgeny81 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Docky ще ти свърши работа

П.п. Гледам че пише хакинтош долу дай някой за AMD процесор да дръпна

е ще те разочаровам - с интел архитектура съм...

Доки го тествах на виртуалната машина но не разбрах как точно да му поставя стаклети. Освен това не разбрах как да го накарам да работи във фонов режим така че да е над основните прозорци само при повикване със мишка от един от краищата на десткопа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

какъв пакет трябва да инсталирам за проверка на правописа на български в Libre Office под Linux Mint.Благодаря

мисля че пакета е aspell
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

какъв пакет трябва да инсталирам за проверка на правописа на български в Libre Office под Linux Mint.Благодаря

Публикувано изображение

Пояснение: Загледай се в Details таба.

Редактирано от ftpkid (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Примерно, можеш да свалиш това файлче http://dox.bg/files/dw?a=96073707db

и да го отвориш с Libreoffice-writer / Текстообработка /. Речника ще се добави автоматично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

направих каквото ме посъветвахте, но не работи или поне аз не знам как да го направя за да работи?Инсталирах пакетите, единия беше инсталиран "aspell-bg" само "libreoffice-|10n-bg", но в последствие проверката не работи?

С това решение "http://dox.bg/files/dw?a=96073707db"не съм го пробвал!Благодаря за помоща

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разширението, което съм ти постнал е именно българският езиков речник за редактора. Вместо да пишеш, че не си го пробвал, можеше да го добавиш за няколко секунди. http://s19.postimage.org/grlimum9d/writer.png http://s19.postimage.org/arxrj71gx/writer2.png

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване