Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ktborisov

Всичко за Linux Mint - проблеми, мнения, въпроси (обединена)

Препоръчан отговор

Следващият път гледай къде го инсталираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен съм, че не е ползвана настройката "ръчно разделяне . А пък "най-сладко" е когато по закона на Мърфи замине най-важното . Нема да се плашиш midway, (почти)всеки е минал по подобен път ( аз на 2 горях докато си науча урока - бекъп :) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрих си като пич преди време 30 ГБ снимки . Та после имаше сканиране с разни програмки  и накрая спасих  има няма половината. От тогава Алкатразчо ползва 2 диска  и като инсталирам  линукс гледам с 4 очи каво и къде натискам . Другата опция е един котор за 100 лева и го  побъркваш от експерименти с Линукс.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както се казва - Who is da pro ?! (не се фукам) Файловете от единия дял са възстановени, утре ще напиша подробно как е станало всичко, сега следва тежката част - възстановяване на 300 GB. Благодаря на всички :-)

Публикувано изображение

Редактирано от midway (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово, възстанових най-ценната информация (снимките), след форматиране от NTFS > EXT4 ! Скоро ще обясня как стана всичко, сега нямам никакво време.

Благодаря на всички отзовали се :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги давай ръчно и си указвай дяла. След толкова години другите опции така и не съм ги пробвал, но не страдам особено, защото никога нищо не ми се е губило :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Софтуер за тримерно машинно моделиране CAD/CAM/CAE Solid Works, Solid Edge, Catia, PTC Pro/ENGINEER, Unigraphics, ADAM, Kompass, Patran, Nastran,MARC, Autodesk BIM Autocad, Elektrikal, Architekture, Mechanical, Inventor и др. под.

САМ Софтуер - MasterCAM, FutureCAM, SurfCAM, SolidCAM и др.

Архитектурен Софтуер: ArchiCAD, Chief Arhitekt, Kompass и др.

Електро софтуер: EAGLE, CADSTAR, ORCAD, Kompass, Solid Works Elektrikal, AutoCAD Elektrikal и др.

Разпознаване на текст: OCR ABBYY Fine Reader.

Ето параметрите на компютърът ми.

Дънна Платка:  ASUS P8P67 Deluxe

Процесор: Intel i5-2500k Не е овърклокван с допълнителен вентилатор COOLER MASTER. Не е ВОХ.

Видеокарта: GYGABYTE R6870C. Фабрично овърклокната. С три вентилатора.

Хард диск: 1000 GB Green Series.

Рам: 4 плочки х 4 GB RAM 1333 MHz. Възможно е да се овърклокнат до 1600 MHz. Общо 16 GB RAM.

Захранване: COOLER MASTER 850 W  GOLD 80 PLUS.

Монитор: 19" Sync Master997mb  CRT 19 инчов кинескопен. 1280х1024х 85Hz резoлюция в момента.

Скенер: HP ScanJet G4010 96 bit.  6 color.

Принтер: SAMSUNG CLP-300  Color Laser Printer

Интернет: Оптика до компютъра 100Mbps - реално при проверка в сайт  82-84 Mbps. - За 11-14лв. мес.

Много Благодаря за помоща и за отговорите.  Моля темата да не ми се счита за спам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка. Имах в предвид Безплатни аналози за Линукс на изброените Windows програми. Мога да добавя и още, като:

Програми за гледане на поточна телевизия: Readon TV Radio Player, TV Online, Internet TV и др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка. Имах в предвид Безплатни аналози за Линукс на изброените Windows програми. Мога да добавя и още, като:

Програми за гледане на поточна телевизия: Readon TV Radio Player, TV Online, Internet TV и др.

VLC не ти ли върши работа ?

Иначе за 3D обработка и рендеринг има доста алтернативи.

http://linuxappfinder.com/graphics/3dmodellingrendering

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля темата да не ми се счита за спам.

А, аз мисля,  че точно това целите със вашите постове. ;)

И защо ли сте ми познат мистър ТУ-София.

Не ви стигна да плюете операционни-те системи, и то най вече линукс, та сега пък решихте, че изкате (да оплюете) и софтуерните аналози за линукс със мате та и Петра (включително), къде става така?.

Единсвтеното което целите с тази тема, е да спамите и да ни губите от врeмето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бях обърнал внимание на развитието по онази тема  ;) . Та значи , аналозите си ги има( някои са даже от извора ) , но ... с тях се работи по различен/малко странен/глупав/недодялан/от терминал  начин , и те са май-май колкото да ги има ( пък някои си ги ползват със здраве ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Софтуер за тримерно машинно моделиране CAD/CAM/CAE Solid Works, Solid Edge, Catia, PTC Pro/ENGINEER, Unigraphics, ADAM, Kompass, Patran, Nastran,MARC, Autodesk BIM Autocad, Elektrikal, Architekture, Mechanical, Inventor и др. под.

САМ Софтуер - MasterCAM, FutureCAM, SurfCAM, SolidCAM и др.

Архитектурен Софтуер: ArchiCAD, Chief Arhitekt, Kompass и др.

Електро софтуер: EAGLE, CADSTAR, ORCAD, Kompass, Solid Works Elektrikal, AutoCAD Elektrikal и др.

Разпознаване на текст: OCR ABBYY Fine Reader.

http://www.openscad.org/index.html

http://appdb.winehq.org/appview.php?appId=86

http://qelectrotech.org/download.html

http://www.freecadweb.org/

http://www.qcad.org/en/qcad-downloads-trial

http://archimedescad.github.io/Archimedes/

http://brlcad.org/

Или като цяло 1 минутка с google никога не е излишна - http://blog.cometdocs.com/10-great-free-alternatives-to-autocad

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на Всички, които ми отговориха. Днес до обяд бях на Линукс. След това си инсталирах Windows 8.1 Enterprise x64 BG. Нямам нищо против Линукс и никоя ОС не съм критикувал и не спамя. Просто потърсих помощ в компютърен форум. Инсталирах Office 2013 Pro x64 BG, Solid Works 2014, Solid Edge ST6 x64, ABBYY Fine Reader 11 Corporate и др. програми. CATIA не можах да инсталирам. Да. Наистина съм завършил ТУ- София през 2001год. - Магистър. Машинен инженер и радио - телевизионен техник съм. Оправих си звука на Скайпа. Доволен и щастлив съм. Моля темата да бъде затворена, за да не се спами. Благодаря на всички за линковете и отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах Office 2013 Pro x64 BG

Колега, защо не опиташ Libre Office ? Лично на мен ми допада много. Офиса на майкрософт го харесвах до 2003. След 2007 като пуснаха минах на Либрето, защото машината ми тогава беше тромава. А като цяло няма смисъл да си тормозиш компютъра с тежки офис програми (дори и да си ги купил). Опитай..не боли :) http://bg.libreoffice.org/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета колега rusimc. Когато бях на Линукс се наложи да напиша Моля затваряйте вратата. Харесаха ми 96- пики- единица за размер / големина на текста. При Офис 2010 са макс. 48 пики. Просто, до като намеря и настроя Хоризонталният формат и позиционирането на  принтирането в Либре Офис изхабих 4-5 листа. Докато за същите процедури в Офис 2010 ми отнема макс. 5 секунди и много ми помага Ribbon лентата. Свикнал съм и ми е много по- удобно да работя на Ribbon лентата отколкото с падащи менюта. С Офис 2013 ми е за първи път да работя. Компютърът ми е домашен и почти го използвам само за интернет, Скайп, Торенти, Запис на Диск, Слушане на музика и интернет радио, да чета списания и конвертирам книги, и визуални самоучители за Solid Works, Inventor и др. Много, много рядко да напиша няколко изречения в World или да пусна Solid Works. За електр. таблици, бази данни, презентации и др. не си спомням да съм го използвал. Имам документи за завършени курсове за Офис, Solid Works, Inventor и др. програми и мога да работя на компютър, НО не практикувам често и това, което съм го учил, знаел и можел почвам да го забравям. На компютъра Филми не гледам и игри не играя. Извинявам се за личното обяснение. Моля да не бъде прието за Спам. Много Благодаря за съвета и за линка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Благодаря за съвета колега rusimc. Когато бях на Линукс се наложи да напиша Моля затваряйте вратата. Харесаха ми 96- пики- единица за размер / големина на текста. При Офис 2010 са макс. 48 пики. Просто, до като намеря и настроя Хоризонталният формат и позиционирането на  принтирането в Либре Офис изхабих 4-5 листа. Докато за същите процедури в Офис 2010 ми отнема макс. 5 секунди и много ми помага Ribbon лентата. Свикнал съм и ми е много по- удобно да работя на Ribbon лентата отколкото с падащи менюта. С Офис 2013 ми е за първи път да работя. Компютърът ми е домашен и почти го използвам само за интернет, Скайп, Торенти, Запис на Диск, Слушане на музика и интернет радио, да чета списания и конвертирам книги, и визуални самоучители за Solid Works, Inventor и др. Много, много рядко да напиша няколко изречения в World или да пусна Solid Works. За електр. таблици, бази данни, презентации и др. не си спомням да съм го използвал. Имам документи за завършени курсове за Офис, Solid Works, Inventor и др. програми и мога да работя на компютър, НО не практикувам често и това, което съм го учил, знаел и можел почвам да го забравям. На компютъра Филми не гледам и игри не играя. Извинявам се за личното обяснение. Моля да не бъде прието за Спам. Много Благодаря за съвета и за линка.

Аз доста пиша текстове (уча Българска филология и няма как). Либре офиса има много добри речници и намира правописни грешки. Автоматичното поправяне е "по-умно" от това на MS Office (поне така забелязах).

Няма значение дали ползвам windows или linux, винаги използвам свободен/безплатен софтуер. Libre office ми е офис пакета. Свикнах бързо с Gimp и вече ми е заместил напълно Photoshop-a. VLC ми е плеъра от години насам (на всички устройства). Общо взето мразя кракнати програми, а нямам възможност да си купя всичко... Ето за това препоръчвам на всички приятели и познати да ползват свободен софтуер.

EDIT: За големината на шрифта можеш да си я пишеш ръчно в MS Office.

Редактирано от rusimc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю rusimc, не се мъчи, човекът е дълбоко зомбиран и адски институционализиран от продуктите на Microsoft. Кауза пердута е да му се обяснява каквото и да било. Заради една рибон лента е готов да прокълне цяла операционна система. Просто няма смисъл.

/off

Обърни внимание на пълен и кратък член, че на изпита ще боли :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета колега rusimc. Когато бях на Линукс се наложи да напиша Моля затваряйте вратата. Харесаха ми 96- пики- единица за размер / големина на текста. При Офис 2010 са макс. 48 пики. ....

Уважаеми, от кога размера в офис програмите се мери в пики? Това, което виждате е в пунктове. 

А това че вие не можете да зададете размер по-голям от 48 пункта е ваш проблем:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оффф кат гледам тоя къв инженер е станал ме е страх да ида на лекар  :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю rusimc, не се мъчи, човекът е дълбоко зомбиран и адски институционализиран от продуктите на Microsoft. Кауза пердута е да му се обяснява каквото и да било. Заради една рибон лента е готов да прокълне цяла операционна система. Просто няма смисъл.

/off

Обърни внимание на пълен и кратък член, че на изпита ще боли :)

От бързане така става. :D

У нас приятелката ми е същата. MS и нищо друго :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но поне си я научил да не плюе по Линукс :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Звуковата карта е Auzen Prelude 7.1

cat /proc/asound/cards
 0 [XFi            ]: SB-XFi - Creative X-Fi
                      Creative X-Fi 20K1 Unknown
 1 [HDMI           ]: HDA-Intel - HDA ATI HDMI
                      HDA ATI HDMI at 0xfc460000 irq 55

cat /proc/asound/pcm
00-00: ctxfi : Front/WaveIn : playback 256 : capture 1
00-01: ctxfi : Surround : playback 256
00-02: ctxfi : Center/LFE : playback 256
00-03: ctxfi : Side : playback 256
00-04: ctxfi : IEC958 Non-audio : playback 1
01-03: HDMI 0 : HDMI 0 : playback 1
01-07: HDMI 1 : HDMI 1 : playback 1
01-08: HDMI 2 : HDMI 2 : playback 1
01-09: HDMI 3 : HDMI 3 : playback 1
01-10: HDMI 4 : HDMI 4 : playback 1
01-11: HDMI 5 : HDMI 5 : playback 1

lsmod | grep snd
snd_hda_codec_hdmi     36855  1 
snd_hda_intel          39619  2 
snd_hda_codec         136498  2 snd_hda_codec_hdmi,snd_hda_intel
snd_hwdep              13602  1 snd_hda_codec
snd_ctxfi             107768  3 
snd_pcm                97451  4 snd_ctxfi,snd_hda_codec_hdmi,snd_hda_codec,snd_hda_intel
snd_page_alloc         18710  3 snd_ctxfi,snd_pcm,snd_hda_intel
snd_seq_midi           13324  0 
snd_seq_midi_event     14899  1 snd_seq_midi
snd_rawmidi            30180  1 snd_seq_midi
snd_seq                61554  2 snd_seq_midi_event,snd_seq_midi
snd_seq_device         14497  3 snd_seq,snd_rawmidi,snd_seq_midi
snd_timer              29425  2 snd_pcm,snd_seq
snd                    68876  20 snd_ctxfi,snd_hwdep,snd_timer,snd_hda_codec_hdmi,snd_pcm,snd_seq,snd_rawmidi,snd_hda_codec,snd_hda_intel,snd_seq_device
soundcore              12680  1 snd

cat /proc/asound/card*/codec* | grep Codec
Codec: ATI R6xx HDMI

В скайп мога да избирам само: PulseAudio(local)

С никоя дистрибуция не иска да работи. Само с Windows.

Значи на картата отзад имам Line in и Mic in

Включен е на Mic in. Дава си всичко както трябва в  alsamixer .. не е mute.. Не иска да работи.

Редактирано от deathxxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи ми контролерите на alsamixer. Пишеш alsamixer в терминала и натискаш Enter.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...