Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 2

iovi
 Сподели

Препоръчан отговор

Има ли подобрение при мулти таскинга на новия билд сравнение с по-стария-7057. Като цяло има ли голяма разлика?

Редактирано от vidimiq (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Викат че това било истинксият RC1,може ли да се потвърди от някой запознат.

Един от многото...

actual build:

6.1.7071.0.winmain.090326-1750

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

когато майкрософт пусна бетата за сваляне и тест през януари, аз бях забравил вече от кога съм с нея, някъде около коледа. Това че има други реализации след сегашната не означава че на 10 април, или около тая дата, няма да предложат 7068, както и не означава че ще е тя :clap:

7068.0.090321 е от 21, 7071.0.winmain.090326 от 26 март, вероятно днес има още по нова версия...

На практика всеки ден, или почти всеки ден правят нови реализации, а коя версия ще е вероятно и в Майкрософт още не знаят, и на всички слагат подходящия лиценз, а като му дойде времето ще видим :idea:

Редактирано от gaffer (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, пробвах Outpost Antivirus на б.7048, след инсталацията на рестарта ОS не тръгна или по-точно замръзна преди splash-a и трябваше да я пусна с restore point, т.е. преди инсталацията му. Два пъти, идентичен резултат.

Windows-a беше на Виртуалбокс.

Радвам се, че не съм сам. Аз имах BSOD след неговото инсталиране. Сега инсталирах CIS и там има проблеми при Windows 7. Вече сигнализирах за проблема и очаквам някакво решение на проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

радвам се на тоя буилд, всичко е точно, даже ми се струва ускорен компа!

Да живее 7068, долу 7057!!!

Тук няма проблем с видеото на моята кошница! Драйвера е от 14.2.2009 г. с версия 8.56.1.9, не ми се търси из темата стария пост, но този е по нов, сигурен съм.

Версия 7057 е грешка :)

редакция: Продължавам си мнението, понеже е последно

Този Windows 7 7068 се държи наистина стабилно и е точно това което аз съм очаквал - по лек, по пъргав, по шарен (макар че аз не съм привърженик на шаренията)

Почвам да съжалявам че пак сложих Ултимейт, а не изтествах другите , но и това ще стане :)

А на някой да му се е вдигнал Experience Index? При мен се дигна с 0.1 :)

Редактирано от gaffer (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Моят късмет нещо ми изневери :) Тъкмо сложих 7057 и излезе новия 7068 и тъи като не ми се преинсталирва наново мисля само с ъпгреид да я сложа новата версия. Въпроса е дали ще имам някакви проблеми така? Ще се радвам на мнения по въпроса!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Моят късмет нещо ми изневери :) Тъкмо сложих 7057 и излезе новия 7068 и тъи като не ми се преинсталирва наново мисля само с ъпгреид да я сложа новата версия. Въпроса е дали ще имам някакви проблеми така? Ще се радвам на мнения по въпроса!

Аз направих ъпгрейд от 7057 към 7068 и нямам проблеми, освен като изключа, че по време на ъпгрейда ми изписа, че има две програми които не са съвместими:

These programs might not work properly after the upgrade. We recommend uninstalling these programs before upgrading. Cancel the upgrade, open Control Panel, and search for "uninstall a program". (Note: Programs marked as * can be safely reinstalled after the upgrade.)

o Windows Mobile Device Center 6.1 *

o ATI Catalyst Control Center *

радвам се на тоя буилд, всичко е точно, даже ми се струва ускорен компа!

Да живее 7068, долу 7057!!!

Тук няма проблем с видеото на моята кошница! Драйвера е от 14.2.2009 г. с версия 8.56.1.9, не ми се търси из темата стария пост, но този е по нов, сигурен съм.

Версия 7057 е грешка ;)

редакция: Продължавам си мнението, понеже е последно

Този Windows 7 7068 се държи наистина стабилно и е точно това което аз съм очаквал - по лек, по пъргав, по шарен (макар че аз не съм привърженик на шаренията)

Почвам да съжалявам че пак сложих Ултимейт, а не изтествах другите , но и това ще стане ;)

А на някой да му се е вдигнал Experience Index? При мен се дигна с 0.1 ;)

Оценката на 7022 ми беше 5.5, с 7057 ми беше 4.9, а сега на 7068 ми е 5.1, като разликата идва от оценката за видеото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

е чак пък напълно несъвместим....

clipboard02tzs.th.jpg clipboard02juc.th.jpg

clipboard02ocq.th.jpg

прогрс не се изхвърляй така

оригиналният софтуер има своите предимства

предполагам вече сте го разбрали но в allSKU релииза е пипана конфигурацията, затова имате възможности да избирате версиите

има и версия Ultimate в която файла не е трит

вече започвам да се чудя тия правят ли въобще някви промени

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може проблема да е индивидуален. Все пак опитай да отвориш един ексел > максимизирай го > минимизирай го и пак го максимизирай. Ако не бъгне значи е от моя телевизор. :speak: Иначе уорд и тук върви на 6.

Редактирано от Progres (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офис 2007 е напълно несъвместим със 7068:

Работи без проблеми офиса.

Нека доизясним някой неща относно този билд. Единствено непипаното iso e 7068.0.090321-1322_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRC1CULFRE_EN_DVD

Всичко друго е пипано (какво е добавяно и махано се знае).Дори Wzor излязоха доста крайни че всички тези пипани версии са самоделки и да не се качват.

Ако някой държи на непипаната версия това са сумите:

MD5:7e63e0d795666c597262f12fb6f6a49e

SHA1:1934267a6fa8430860cc13cc35b60d11d9b9e28c

CRC:9734DE37

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работи без проблеми офиса.

Нека доизясним някой неща относно този билд. Единствено непипаното iso e 7068.0.090321-1322_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRC1CULFRE_EN_DVD

Всичко друго е пипано (какво е добавяно и махано се знае).Дори Wzor излязоха доста крайни че всички тези пипани версии са самоделки и да не се качват.

Ако някой държи на непипаната версия това са сумите:

MD5:7e63e0d795666c597262f12fb6f6a49e

SHA1:1934267a6fa8430860cc13cc35b60d11d9b9e28c

CRC:9734DE37

А би ли дал линк към този реализ? Препоръчително е на ЛС. :speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офис 2007 е напълно несъвместим със 7068:

officec.th.jpg

excelv.th.jpg

иначе наистина мн леко върви!

Office 2007 при мен работи нормално след ъпгрейд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко инсталирах билда, който каза nikola59, но същата греда. Ексел бъгва и тва е, а често ми се налага да го ползвам. Явно е нещо от видео драйверите... sad.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Media Player-а отново прави проблеми със mss steam-овете който за защетени със парола. Ебаси защо така? При 7022 бачкаше при 7048 не, При 7057 се беше оправило. И сега пак проблеми!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офиса ми е лицензиран 2007 Enterprise. Едва ли е от него. Досега не съм имал проблеми.

Моя е Office Home and Student 2007 лицензиран и нямам проблеми. Също така инсталирал съм един като твоя на друг компютър и пак няма проблеми.

RC версия на Windows 7 излиза през май

Системата ще бъде достъпна за свободно сваляне от всички

Кандидат финална версия на Windows 7 ще излезе през май, според информация от сайта за разработчици TechNet. За кратко в портала се е появила страница, посветена на RC1 изданието на операционната система, но по-късно тя е била свалена от сайта, твърди arstechnica.com.

Windows 7 RC1 ще бъде достъпна за сваляне свободно от всички потребители до края на май. По подобен начин Майкрософт пусна бета версия на Windows 7 в началото на януари, която беше на разположение за даунлоуд до 10 февруари.

Източник: technews

Редактирано от Biskata (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз забелязах някои бъгове при build 7068. Например при Windows Media Player се получи това:

win7wmvbug1.th.png

trosho при мен няма такъв проблем.Току що пробвах...Временно ли се полуава(нещо като замисляне?)

Нека сега и аз споделя впечатления от нови билд:

1. Музиката при стартиране на Win-a е уникално зле поне според мен( или може би съм свикнал с тази на XP biggrin.gif );

2. Иконите на десктопа по default са доста големи, което според мен не е практично...не могат да се съберат много( естествено сигурно може да се промени);

3. Изненадам съм, че засега Internet Explorer-a работи доволно бързо biggrin.gif (засега);

4. Добре измислено е като сваляш нещо на иконата на Explorer-a да ти показва докъде е стигнал;

5. Друго нещо, което не ми харесва е прекалено голямата стрелка за уголемяване на прозорците :P

6. Старт бутона е добре организиран, но иконата на Control Panel определено не ми харесва.

7. Рибата от десктопа вече ми е най-добрия приятел biggrin.gif ...или може би домашен любимец.

8. Firefox работи без проблем...преди четох, че в предишните билдове имало проблеми.

Като цяло съм доволен...особено след като успях да си скапя XP-то. laugh.gif

Редактирано от mrik (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такаа...започнаха проблемите biggrin.gif Основния, с които са свързани другите е,че има някакъв проблем с записването на информация върху C:\ . Нямам никаква идея защо.Оттам skype(4.0) започна да прави някакви мизерии...като пусна ОС вади някаква грешка...нещо от сорта на Corrupted file Skype.exe и не ще да ме впише :speak: Оттам пробвах да направя един screenshot на проблема обаче като опитах да запиша снимката редактирана в paint ми даде подобна грешка(~ не може да записва на този диск). Пробвах да преинсталирам skype...и това не стана(при опит да го деинсталирам дава същия тъп проблем). Опитах да запиша отгоре по-стар skype...познайте....същата работа...не ще да се инсталира.В момента съм с 64битовата версия...някакви идеи как да оправя проблема :rolleyes:

edit:

Сега рестартирах компютъра за да видя дали ще има ефект...какво стана - пусна си CHKDSK изтри разни файлове и се рестартира,после пак пусна CHKDSK и така няколко пъти докато не го пуснах в Last Known Good Configuration (пак искаше да прави проверка на диска, но този път ми даде вариант да го скипна за разлика от преди това).

Редактирано от mrik (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

кофти тръпка при инстала

може би липсващ файл

преинстал и проверка на харда за грешки и психически и физически лоши сектори

при записа имаше ли грешка?

а при процеса на инсталиране?

от кога се появи проблема или от самото начало е така?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

кофти тръпка при инстала

може би липсващ файл

преинстал и проверка на харда за грешки и психически и физически лоши сектори

при записа имаше ли грешка?

а при процеса на инсталиране?

от кога се появи проблема или от самото начало е така?

Вече преинсталирах...така както тръгнаха нещата реших, че това е по-лесния вариант. Иначе повреме на инсталацията нямаше грешки, в началото също, но след един рестарт какво стана :stop: Не помня точно какво съм направил, ноо всичко се оплете. Мерси за отговора все пак. :rap:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Вече ми стана традиция да пускам по едно мнение за всеки нов билд на 7 :stop: , та реших да пусна едно мнение и за 7068.

Като цяло съм изключително доволен от сглобената версия. На пръв поглед се забелязва осезаемо бързодействие при зареждането на страници при IE 8, което е много добре. Попринцип не съм свикнал да го ползвам, но от два дена се занимавам с него и съм много доволен. Много добре са направили Microsoft, като са разрешили импортването на буукмарковете от лисицата. :lol6:

Другото нещо за което искам да поздравя редмъндската компания е плеъра. По принцип в старите версии на операционната система след като сложа win7codecs не ми отваряше субтитрите на всички видеофайлове. В този билд, обаче, всички субтитри работят перфектно с WMP 12. Не знам, може и да е от последната версия кодеците?

Всички програми, които съм инсталирал работят добре. По-нагоре забелязах някакви проблеми с лицензиран Office 2007 Enterprise. Аз също съм с него в момента и нямам описаните проблеми с Excell.

Относно драйверите също нямам никакви забележки. Всичко си се инсталира директно при инсталацията, но аз пък исках да изцедя всичко от видеокартата си (ATI Mobility Radeon HD 3470). Все пак знаете каква е поддръжката на ATI за мобилити версиите и си направих специален драйвер - ATI Mobility Radeon HD 3470 9.3 Drivers for Windows 7, като използвах драйверите ATI 9.3 Mobility Radeon HD 3000 Series for Windows 7. Мисля, че се осеща леко подобрение, но не мога да кажа със сигурност.

ПП. Ако някой е със същата видео карта и иска драйверите, мога да ги кача някъде за сваляне. :rap:

Досега с този билд не съм имал програма, която да ми е крашнала (станаха вече три дена), освен това не съм виждал BSOD или други неприятни прозорчета.

След леки оптимизации (Services, Windows Components и разни други), без да барам ефектите и шаренийките :hush: , достигнах до този, непостижим за мен резултат при Виста и при предишните билдове:

Като цяло това е всичко, може да съм забравил нещо. Единствения бъг, който забелязах е при малкото прозорче в таксбара на медиа плеъра. Не може да се дава пауза. Е, това не е болка за умиране. Така и или иначе никога няма да я ползвам тази опция, а и предполагам, че до финала това ще се оправи.

ПП. Не съм сигурен, че това е RC, поради простата причина, че попринцип, след билда на операционната преди си пишеше RC (както при Виста).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
 Сподели

• Добави ново...