Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 2

iovi
 Сподели

Препоръчан отговор

след упдейт на от 7100 към по нова версия 7127, не мога да инсталирам deamon tools някой да има идея какъв е проблема

отговора на въпроса ти е на предната страница цък

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

maxim4o и при мен се случиха подобни странности... имам си вкъщи направена домашна мрежа от 2 компютъра, първия (моя) има за основна ОС - Виста Ултимейт 64бита и за втора -> Win7RC 7100. Когато се опитам да споделя ресурсите, които преди това съм споделил и през Виста.. се омесват правата за достъп до въпросните ресурси. Виста дори почва да бърка иконките :rolleyes: (вместо папка с ръчичка, която е индикатор за споделена директория, я изкарва като обикновена директория)....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

колкото и да сме оптимисти жентълмени, най-ранната възможна дата за RTM е през октомври месец

така че спрете със спекулациите още от сега

дори и от мс не са толкова глупави че да създават ртм-и месец след излизането на rc предвид факта че има какво да се чисти и да се променя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече оставих само 7. Може ли да ми помогнете да намеря линка за работещия гаджет за времето на 7, претърсих 20 страници назад, но не го намирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

maxim4o, проблемът ти вероятно е в това, че си избрал за основен друг монитор, а този ти е второстепенен.

Редактирано от martinov83 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали е вярно : Това е Windows® 7 Release Candidate 1 изцяло на български. Не е самоделка, изтеглен от Майкрософт Connect - ...

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове и серийни номера, както и заявките за такива.
Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали е вярно : Това е Windows® 7 Release Candidate 1 изцяло на български. Не е самоделка, изтеглен от Майкрософт Connect - ...

ще видим след малко, и без линкове, ако е вярно утре, че даже и тази вечер. ще е тема номер 1 :)

Редактирано от gaffer (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече оставих само 7. Може ли да ми помогнете да намеря линка за работещия гаджет за времето на 7, претърсих 20 страници назад, но не го намирам.

http://gallery.live.com/liveItemDetail.asp...p;bt=1&pl=1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Билд 7127 RTM-Escrow ли се води и чух за 7130 че ще излиза

laugh.gif Много неща има след това,а какво ще изтече ще видим.Това е послено до този момент:

6.1.7127.0.winmain.090507-1820 - build leaked to web

6.1.7128.0.winmain.090508-xxxx

6.1.7129.0.winmain.090511-xxxx

6.1.7130.0.winmain.090512-xxxx

6.1.7131.0.winmain.090513-xxxx

6.1.7132.0.winmain.090514-xxxx - actual build in winmain branch

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има го и на бг!драсни през лични и ще ти го пратя!Един колега тук го пусна!

Джентълмени,вече 40 часа не мога да сваля тая така наречена бг версия!Дано Гафера да е успял и да сподели за какво иде реч!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече ми помогнаха да го намеря, но все пак благодаря за отзивчивостта. Сега всеки месец ли ще излизат нови build-oве. Нямам намерение да го сменям постоянно, дори мисля да остана със 7100 до RTM. За сега нямам проблеми, единственото, което може да се нарече проблем, е че някакъв add-on от скайп не се разбра с IE и аз го изключих.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първи впечатления. Каза ми че флашката не става за реди буст (за сефте), дадох "направи проверка" и я одобри. Не ми прие стария драйвер за риалтек звукова карта р 2.22, свалих най новите 2.23 и тръгнаха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също обнових до по-новия билд, защото нещо ръчках по регистрите и линковете с дребен шрифт в Control Panel-a спряха да функционират, а и други експерименти си правих.

Показа като несъвместимост Ati Catalyst Install Manager и драйвера за Web камерата Hama AC-150. Спря да работи и Malwarebytes (след преинсталация се оправи), Action Center-a спря да ми засича Avira-та и трябваше да я преинсталирам, за да му затворя "устата" (вместо да избера опцията да не следи за наличието за антивирусни). Като цяло другите програми и игри си бачкат. Е да, замених WinRaR, който в последните бети се скъса да ми създава повредени архиви...и го замених с IZArc-чето. Само, че при него има един дерт...след създаването на архива (примерно на десктопа), той не се визиализира веднага, а трябва да се натисне Refresh/F5. Незнам дали точи по-малко РАМ... на мен ми се струва, че върви по-зле от чиста инсталация (но то това не е ново 20).

Незнам само дали заради билд-а или заради новите драйвери на Ati 9.5 (не че dxdiag не продължава да ги засича като 8.612)...ми се покачи коефициента на графичната произдодителност с още 0.1 (предишния път стана от 6.5 на 6.6 с 8.612, а сега стана на 6.7 при видеокарта HD 4850 Toxic). Не, че е кой знае какво, но все пак да има. biggrin.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа, не съм писал от дълго време :). Време е да се отчета и аз :angry:.

Вече пробвах 7127 x32. Приятно изненадан съм, системата продължава да работи все така стабилно. Не открих някакви разлики, като единствено ми беше по-трудно с аудио драйверите, но се оправих.

Беше се появил 7100 x32 на български. Вчера го изтеглих и го инсталирах. Наистина всичко стана на български, малко объркващо е на моменти, но все пак реших да видя как изглежда Windows 7 на роден език. Много добре се е получило! Освен това инсталирах и Office 2010 Technical Preview x32, като също мога да кажа, че съм приятно изненадан. Стартира се по-бързо и няма големи промени по интерфейса :speak:. Единственото странно на пръв поглед нещо беше менюто. Трудно ми беше да свикна с него при 2007, но при 2010 e още по-странно biggrin.gif. Върнах се към 2007 тъй като няма Proofing Tools на български за 2010.

Редактирано от yankod (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, не знам в коя от двете теми да пишя, но мосля, че проблема ми е важен.

Сложих си Windows 7 RC 7100 онзи ден, но след два дни ползване ми изчезна language bar.

Сложих доста програми ( Sun Virtualsystem, picasa3, и нямам идея коя може да е омазала нещо.

Пуснах търсачката, но не откри нищо, свързано със 7. Има в гугъл инфо за проблеми с изчезване на езиците под XP, но мисля че колкото и да са съпоставаими, при мен ще е различно.

- когато чукна деен бутон долу на таба и цъкна на toolbars, въобще не намирам language bar.

- когато вляза през Control panel/Regional and Language/keyboards and language и открия language bar - всички настройки за показването му са точни ( сравнявам ги на място със същите настройки от виртуалния windows7 на същия компютър - всичките са еднакви -на виртуалния има language bar, а на хост системата няма)

- от четене в нета разбрах как да го пусна (Srart/Run/ctfmon.exe) и се появавя лангуидж бара, но при рестарт не излиза сам.

благодаря ви предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше в другата да го пуснеш ама хайде : Control Panel->Clock, Language, and Region->Region and Language->Keyboards and Languages->Change keyboards...->Language bar->Избираш Docked in the task bar и Show text in the Language bar->Ок, Ок и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше в другата да го пуснеш ама хайде : Control Panel->Clock, Language, and Region->Region and Language->Keyboards and Languages->Change keyboards...->Language bar->Избираш Docked in the task bar и Show text in the Language bar->Ок, Ок и т.н.

Точно това се опитвам да обесня- правих тези настройки няколко пъти, но не се появява, докато не стартирам ръчно ctfmon.exe.

просто сложи ctfmon да се стартира автоматично

Извинявам се, но не знам как да го направя това - някаква програма ли трябва.

М/у другото погледнах в таскменаджера на виртуалния комп- там липсва ctfmon, но лангуидж бара се зарежда без проблем. ;)

Хм, май ще следва преинстал, така и така излезе нов булид на 7.

П.П. Исках да напиша билд, но в бързината.... :lol6: .... е нищо

Редактирано от stefanvalja (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джентълмени...с бг версията съм и съм определено доволен!Превода го бива и всичко е ОК!Очаквах да е нещо нескопосано,но засега това което виждам е екстра!Макар да е 7100 всичко си е на шест!Така че смело го слагайте!

Големи благодарности в случая на Gafer за линка!

Редактирано от stashek (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно това се опитвам да обесня- правих тези настройки няколко пъти, но не се появява, докато не стартирам ръчно ctfmon.exe.

Извинявам се, но не знам как да го направя това - някаква програма ли трябва.

М/у другото погледнах в таскменаджера на виртуалния комп- там липсва ctfmon, но лангуидж бара се зарежда без проблем. :blink:

Хм, май ще следва преинстал, така и така излезе нов булид на 7.

П.П. Исках да напиша билд, но в бързината.... :help: .... е нищо

Няма нужда да преинсталираш. И при мен изчезваше Language Bar-a и по съвет на Aquaris се оправи с поставянето на ctfmon.exe в Run-a.

Вижда се само през msconfig. Никой друг Startup Manager не намира редът, който показва, че ctfmon се стартира автоматично.

И аз нямам процес в Task Manager-a и смяната на езиците си е вече визуализирана.

PS: Даже никога не съм имал ctfmon.exe в Task Manager-a...още от Вистата (там даже не се стартираше и автоматично).

Само в билд 7100 след като го направих да стартира с Операционната Система присъстваше като процес в "диспечера за задачи"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
 Сподели

• Добави ново...