Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

Е точно от там пробвах да ги тегля,то не знам от къде другаде.Просто нод-а пръв ми сигнализира,че операционна системата не е обновена.Пробвах и с custom,покзва си ми тези 9 важни,има и още десетина второстепенни ъпдейта,пускам да се теглят и след десетина минути изпише,че не е могло да ги изтегли.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма нужда да ми обясняваш на мен тези неща,тъй като съм експериментирал стотици пъти и с различни машини ефектите от изтриването на тези папки,и абсолютно никога изтриването не е довело до забавяне н

Да,трий няма проблем! Предполагам мястото е заето от System Restore,но за да си напълно сигурен,изтегли си тази програмка и с нея ще видиш къде се губи всичко.

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен? Подозирам че ти липсва драивера.

Публикувани изображения

Има ли инсталирани драйвери за WI-FI ? В "мрежови връзки" имали го? Даваш десен бутон върху "Мy computer" избираш " Рroperties", след това "hardware " и избираш "device manager". Ще се появят всички инсталирани устройства.Гледаш дали има жълти знаци пред някое от устройствата.Ако има, значи няма инсталирани драйвери за даденото устройство.

Никъде няма жълта удивителна...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде няма жълта удивителна...

В "мрежови връзки" имали иконка за безжичната връзка? Пуснато ли е вграденото безжично устройство. Индикатора за безжична връзка свети ли(трябва да свети бяло)?Пиши малко по-подробно, иначе няма как да помагаме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,де как да ги изтегля тия ъпдейти?Вече почнаха и като автоматични да ми се показват долу в една жълта икона,на която си пише downloading updates и до там...след половин час изчезне без да е изтеглило нищо.

П.С. Ето и грешката,която дава за всеки ъпдейт-0x80246008

Редактирано от chenkata123 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

дъното ми е ASRock K8NF4G-SATA2 , 2005 година , доста старичко е - да , процесора ми е АМД СЕМПРОН 2400+ 1.4 но съм го клокнал на 1.8 ( има разлика ) , нямам външно видео изгоря ми, карам си я на вграденото .

МОЛЯ ВИ, кажете ми какъв Уиндоус XP да си инсталирам , защото с няколко експериментирах но все тежки му идват и видеата във Вибокс7 и някой от Ютуб - ми забиват, вървят насечено особено онези които са хай дефинишън , просто не мога да гледам онлайн във Мозилата , а много обичам да си пусна телевизия като Канал 1, бтв , ТВ7 и да си ги гледам на компа . От всичките изброени само Канал 1 не насича :) Иначе филмите и клиповете от харда вървят много добре .

Търся си мноооооооооого лек  Уиндоус XP - знаете ли такъв ???

Ако може напрво ми кажете точния торент , да не ви мъча и аз

Редактирано от dalaidido (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такъв Windows.Има орязани версии, но там пък други проблеми вадят. Моето дъно ASRock K7S41GX и е от 2004г, процесора е AMD Sempron 2500 (няма клок), 1,00ГБ DDR. без допълнително видео карта. И аз много се ядосвах, че системата е доста тромава. Правих разни експерименти с различни самоделки Windows, и различни оптимизации, но резултата беше един - бавен компютър.Единствено ефект имаше когато няма инсталирана антивирусна. Един ден реших да пробвам Linux Mint 13. Бях много скептично настроен към Linux, но за мое учудване компа "бягаше" със скоростта на 64 битов Windows7.

Редактирано от krali (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такъв Windows.Има орязани версии, но там пък други проблеми вадят. Моето дъно ASRock K7S41GX и е от 2004г, процесора е AMD Sempron 2500 (няма клок), 1,00ГБ DDR. без допълнително видео карта. И аз много се ядосвах, че системата е доста тромава. Правих разни експерименти с различни самоделки Windows, и различни оптимизации, но резултата беше един - бавен компютър.Единствено ефект имаше когато няма инсталирана антивирусна. Един ден реших да пробвам Linux Mint 13. Бях много скептично настроен към Linux, но за мое учудване компа "бягаше" със скоростта на 64 битов Windows7.

ами то много хубаво , че компа ти е бягал на Linux Mint 13

Но какво представлява този Linux Mint 13 ?

Прилича ли на Уиндоус експи ?

Лесно ли се работи ?

Има ли всякакви програмки за него , има ли приложения и т.н. ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Някой случайно да знае защо грозният ICS на WindowsXP се чупи и както си раздава динамично IP на компютъра, закачен на изходната карта, която се свързва с клиент компютъра и идеи как да се възстанови DHCP сървъра на ICS? Премахването на ICS и създаването й наново задава статично IP на изходната карта и по никакъв начин не може да се нагласи на динамично. Преди време с Tweak-ове успях да го наглася с 3 зора и днес пак спря да раздава IP по DHCP.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,няко може ли да помогне как да възтановя оригиналния прозорец за изключване и рестарт на xp,който се промени незнаино как в ето това:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така си сложил тая снимка че никой не може без въоръжено око да я види :)

Смени стила , и нещо там отстрани ми се чернее - да не би да си хванал звездата :) легален ли е , лекуван ?

Десен бутон на работния плот/свойства/избирате си тема - в момента сте на класически в което няма нищо лошо дори го предпочитам .

Редактирано от jonov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,няко може ли да помогне как да възтановя оригиналния прозорец за изключване и рестарт на xp,който се промени незнаино как в ето това:

Ето ти как се възстановява. Ако не става така, то вероятно имаш инсталиран Netware протокол за мрежовата карта, който трябва да бъде премахнат, ако не се използва. И това може да се обясни - ако решението от картинката не помогне.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Start –> Run -> и в полето пишеш MSCONFIG Избираш Boot.ini! > натискаш Check All Boot Paths.MSConfig ще провери всеки ред от Boot.ini и при неактуални редове ще ти изпише съобщение че има невалиден ред(нещо подобно беше). Избери "Yes" за потвърждение на премахване на невалидните редове! П.П Това което съм писал, се прави ако имаш поне една нормално стартираща (работеща) операционна система.

Редактирано от krali (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам се да преинсталирам Windows Xp , но ми появява това http://db.tt/xUTbbt76 а диска е поставен! Помотнете.

Значи, че дискът ти не е буутващ. Друго, което може да означава е също, че дисковото ти устройство не може да прочете диска. Дали дискът е надран или устройството заминало - това трябва да се тества. Но по-вероятно е да не ти е буутващ дискът. На мен такива съобщения ми изкарваше, когато бях още млад и зелен и не знаех, че дискът с ХР трябва да е буутващ. Компютърът разпознава, че на диска има записан ХР, но не е буутващ и затова ти изкарва такова съобщение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, че дискът ти не е буутващ. Друго, което може да означава е също, че дисковото ти устройство не може да прочете диска. Дали дискът е надран или устройството заминало - това трябва да се тества. Но по-вероятно е да не ти е буутващ дискът. На мен такива съобщения ми изкарваше, когато бях още млад и зелен и не знаех, че дискът с ХР трябва да е буутващ. Компютърът разпознава, че на диска има записан ХР, но не е буутващ и затова ти изкарва такова съобщение.

А как да го направя буутващ?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Проблема ми е следния, компютъра ми се рестартира постоянно без видима причина, преинсталирах XP-то но продължава с рестартите, прави го през неопределен прериод от време.......

Преди преинсталацията изписваше грешка в Уиндоуса и за това преинсталирах, но без ефект.Всички вентилатори по охлаждането работят.Къде ли може да е проблема?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ще е да изключите автоматичното рестартиране и да препишете кода на грешката.

Също така архивирайте дъмп файловете от папката C:WindowsMinidump и качете архива тук => http://file.bg/ и пуснете линк за сваляне.

Може да е от много неща, но щом и след преинсталация го прави - шанса да е от драйвър е минимален (не че е невъзможен, ако сте качвали един и същ софтуер преди и след преинсталацията), може да е хардуерен проблем (грешки в РАМ-а, хардиска), огледайте дъното за подути кондензатори, вижте темперарурите на компонентите.

Преинсталацията с формат ли беше? В Safe Mode прави ли пак проблеми? А, ако заредите Windows в режим на чисто стартиране пак ли се рестартира?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не показваше номер на грешката, а само прозореца който да уведомим или не Майкрософт за нея.Да, има 2-3 леко надути отгоре кондензатори.....Температурите са в норма, всички охладители работят.Преинсталацията беше с формат и в момента няма друг инсалиран софтуер освен уиндоуса.Не знам дали ще мога да изключа нещо или да архивирам каквото и да е, защото в момента в който зареди уиндоуса веднага се рестартира.

Вече си появи и друго, като го спра от Turn off, щом се изключи стои така 3-4 секунди и компютъра сам се стартира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надутите кондензатори може да са причината...т.е. може би ще се наложи да ги смените или тях или по-вероятно самото дъно или го занесете на сервиз. Подобни грешки са решават по-метода на елиминацията. Щом е прясно форматиран и без софтуер се изключват проблеми заради драйвъри или зловреден софтуер. Най-вероятно е хардуерен проблема и затова почнете от дъното/кондензаторите. Може да има и "студена" спойка някъде по дъното...

И пак ви казвам да спрете автоматичното рестартиране. Вижте този пост как да го направите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, и аз това си мислех, дъното ще да е, защото се рестартира и под Safe mode......Лошото е че сме в дълбоката провинция и ремонти като подмяна на кондензатори още не са се научили да правят тукашните майстори, направо сменят дъното че им е по-лесно.

Сега след като изключих автоматичния рестарт ще има ли последствия за PC-то и до кога може да изкара так по този начин?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.multiupload.nl/9APU8VUY9U   Тук са Minidump файловете........

http://prikachi.com/images.php?images/524/6536524D.jpg     Тук е синия екран.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване