Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

• Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма нужда да ми обясняваш на мен тези неща,тъй като съм експериментирал стотици пъти и с различни машини ефектите от изтриването на тези папки,и абсолютно никога изтриването не е довело до забавяне н

Да,трий няма проблем! Предполагам мястото е заето от System Restore,но за да си напълно сигурен,изтегли си тази програмка и с нея ще видиш къде се губи всичко.

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен? Подозирам че ти липсва драивера.

Публикувани изображения

Как са регионалните настройки(Regional Options)? В случай че не знаеш как става http://www.kaldata.com/forums/topic/29819-кирилизация-на-windows/

Променен ли е "Формат" >> "шрифт"  на текстовия файл? 

post-87498-0-74132300-1383380978_thumb.j

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как са регионалните настройки(Regional Options)? В случай че не знаеш как става http://www.kaldata.com/forums/topic/29819-кирилизация-на-windows/

Променен ли е "Формат" >> "шрифт"  на текстовия файл

Стана,благодаря за помоща :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ми е следния, компютъра ми се рестартира постоянно без видима причина, преинсталирах XP-то но продължава с рестартите, прави го през неопределен прериод от време.......

Преди преинсталацията изписваше грешка в Уиндоуса и за това преинсталирах, но без ефект.Всички вентилатори по охлаждането работят.Къде ли може да е проблема?

На мене ми е правило доста такива номера, ако не съм си чистил машината скоро. Разглобявам, почиствам основно всичко и проблема е отстранен :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с Алкател, който е Смартфон. При употреба му се смени езика на менюто, сега незная- как, да го сменя. После престана, да показва мрежата, и не мога, да го използвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове, дадоха ми една стара машинка с windows xp -всичко и работеше.Преинсталирах я естествено,но сега на чистата инсталация нямам нет.Двете компютърчета долу в таскбара ги няма и в My network places няма никакви икони от сорта local area connection. В дивайс менаджера нямам network adapter и има жълта питанка на other devices>RAID controller. Tова ми е дъното Отзад иначе свети диода на лан картата(вградена).

P.S. оправих се, проблема беше в биос.

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, един приятел от България иска да си преинсталира компютъра и да сложи отново ЕксПи и прави всичко както трябва, аз даже му обяснявам Дяловете как да ги изтрие, след това да създаде нов да го форматира и накрая да инсталира Уиндоуса, но има проблем. Излиза му някаква грешка която и на мене е непозната. 

Setup was unable to format the partition. The Disk may be damaged...

Наистина не знам какъв е проблема и не мога да намеря решение, от диска не е сигурно, също наскоро е правил преинсталация преди месец някой му е помогнал и е станало, значи всичко трябва да е наред като цяло, от харда не вярвам че е, някои викат че може да е дъното и уж да го смени, четох че например може да инсталира виста по лесно отколкото ЕксПи зависи от коя година му е дъното и т.н. което няма голям смисъл но при някои уж се е решавало. Значи трие C: след това създава нов дял нали пак същия и избира от форматирването да е NTFS дали по бързия или бавния метод проблема пак се появява. Някакви идеи?п.п. други пък са сменяли дъното и им се е оправяло но от търсенето съм осъзнал че хард диска е най-малкия проблем и все пак няма точен отговор на проблема

Редактирано от PhX (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, бая страници изчетох тук, ама не видях нещо по моя проблем, а именно:

От 2 седмици някъде насам на екрана долу вдясно се появи едно нещо (дълго около 10 см. и високо около 3 см., леко прозрачно), на което пише, че трябвало нещо някаква валидация. Не се маха и не се маха. Също така имам и една икона долу на лентата във формата на синя звезда, каквато подобна има и на това появилото се. Натисках там по тях, ама все ми отваря на майкрософт разни сайтове и ме пита неща, които сте наясно, че няма как да им кажа или да нанеса съответните цифри в показаните полета  :wink12: Ясно е, че някак си ме е усетило за липса на лиценз явно, но и компа е купен направо с инсталнат ХР от магазина. Не съм давал ъпдейтване, ама знам ли от къде са ме сгащили, а и вина аз нямам, ама.

Освен това, когато го пускам компа ми задава нещо долу на лентата, че риска е висок - там едно червено се появява с формата на щит и надпис за риска дето е изложен компа. Да обаче като мина през контрол панела и в раздела за ъпдейта на уйндоуса, отметката си е на зеления щит и там си е за автоматично ъпдейтване ако не бъркам, което винаги си е било така. Години наред не съм пипал такива настройки, защото и не разбирам нищо. Пробвах само да мина долу на червеното щитче при ъпдейтването и като запаметих ме предупреди за риска, но после пак си зададох горе на зелената отметка. Следва да отбележа, че за предупреждението което ми казва относно риска за компа, ми го показа още преди да вляза през панела в този раздел за ъпдейта. Т.е. било си е на зеления щит.

Компа и така си бачка, но ми маха сложените бекграунди и екрана става черен. Иконите по него си ги има, но е черен.

С Авира съм иначе и не виждам да е изтекла, работи си и си е постоянно активна.

Та какъв е този риск и свързан ли е с предупреждението което ми дава относно валидацията. Някакви съвети да премахна тая гадия.

:rolleyes:

Редактирано от bate_dydo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Та какъв е този риск и свързан ли е с предупреждението което ми дава относно валидацията. Някакви съвети да премахна тая гадия.

:rolleyes:

Риска е че ползвате нелегално копие на операционната система. И можете да махнете надписа като си купите ОС-а

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е ясно, но именно поради тази причина заявих, че нямам вина, защото от магазина си бе с инсталирана ОС. Естествено придружена с твърденията, че всичко е ок.

Както и да е!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитана ти е казал за лиценза , да добавя и аз за риска :) тая гадня е точно от спрените ъпдейти на ОС , а вие няма как да ги получите поради предишната причина . Отвърта :) може да се спре със изключване на сервиз Security Center ;) а за звездата - тук отговор няма да получиш .

Редактирано от jonov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да се появи проблема, нещата бяха така, както на снимката (скрийншота е правен тук в работата ми, а не вкъщи и е само примерен), само дето обновяването май бе на 3 дни а не всеки ден в 17.00 ч., както е на снимката. Чак след това задавах другите опции за проба по отношение на ъпдейта, но пак си го върнах на зеления щит, т.е. да се ъпдейтва през определен период.

Преди това нещо е станало или пък децата да са барникали нещо, ама те освен да влизат по разни сайтове с игри, де ще ти търсят контрол панел, пък отметки пък...............отворят ли нещо непознато веднага бият хикс върху новия процорец. Така съм им казал :D

Иначе е ясно, че друг отговор тук няма как да получа, освен да си закупя лицензирана ОС, каквото е единственото и правилно решение за този, който иска да ползва РС  :wink12:

Благодаря за съдействието и дадените насоки  :)

post-342282-0-29161400-1385042438_thumb.

Редактирано от bate_dydo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, един приятел от България иска да си преинсталира компютъра и да сложи отново ЕксПи...

Абе проверете диска. Ако не - форматирайте партицията с друг инструмент, като GParted или Acronis Disk Director. Но ще падне голямо обясняване, ако не си до него... Можете да опитате и с друг диск с Windows.

Риска е че ползвате нелегално копие на операционната система. И можете да махнете надписа като си купите ОС-а

Дали може само така?

...а вие няма как да ги получите поради предишната причина...

Абе, то WGA не идва ли като ъпдейт?  :baby: Всъщност ще получава ъпдейтите, просто ще му цирика. Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, колеги!

Как да разбера, кой е този процес, в синьо..който се стартира заедно със системата? Не пише, кой е а само тези квадратчета http://prikachi.com/images/614/6805614C.jpg

Открих, кой е процеса http://prikachi.com/images/678/6805678Q.jpg  в синьо.

Въпроса е, кое стартира с този процес, и да го изключа ли или да го оставя да стартира с Уиндоус?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Изключи го. Няма нужда да стартира с Windows. Той май се появяваше появява ако си изключвал програми от MSConfig и след това не си сложил отметката пред съобщението след рестарт преди да натиснеш OK:

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Изключи го. Няма нужда да стартира с Windows. Той май се появяваше появява ако си изключвал програми от MSConfig и след това не си сложил отметката пред съобщението след рестарт преди да натиснеш OK:

Публикувано изображение

Благодаря, Георги! Приятен следобед! :beer:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

извинявам се, че нахълтвам така...

Преинсталирам лаптопа на майка ми и много се изнервих...Правя bootable cs c nero, от bios настройвам първо да ми зарежда cdrom...но не ще и не ще...имам boot меню с f12 и каквото и да задам на 1 място, в буут менюто винаги, ама винаги си има зададени 2 нещица, които да си заредят едно след друго и това е...давам disable na проклетото меню и нищо ...а имам някакъв спомен, че ще натискам който и да е клавиш, за стартиране на cd...проклетията не иска да зареди от диска и това е, зарежда си windowsa и чаааак тогава ми отваря диска и ме пита ще преинсталирам ли или какво ще правя?!?!?!?!  :shock11:

Имам бебе и не мога да отделя много време в чудене какво да правя...цяла седмица лаптопа седи при мен...моля ви, помогнетеее!! :brick wall:

Мога да снимам екрана и да покажа... boot и main менюто...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска ти със ОС не е записан както трябва :D програмата за запис е тази и опцията запис на образ на диск . Тогава натискаш Ф12 избираш си устройството и ......успех

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска ти със ОС не е записан както трябва :D програмата за запис е тази и опцията запис на образ на диск . Тогава натискаш Ф12 избираш си устройството и ......успех

Публикувано изображение

аууу  :girl1:

много благодаря...сега веднага записвам ново cd ... дори през ум не ми беше минало, че проблема може да е в диска... :doh:

трети xp свалям и антивирусната врещи за троянец на един и същи файл..Y_MUI_BG.EXE........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има един който е Windows XP Professional SP3 MSDN - това се инсталира , а не който ти падне щото после почват проблемите :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има един който е Windows XP Professional SP3 MSDN - това се инсталира , а не който ти падне щото после почват проблемите :)

...и няма чист файл на български?  :( аз не намирам...

...или ще мога да си изтегля само бг език от някъде, след като сложа, този, който казваш???  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде ,де ;)

Публикувано изображение

ПП. Така точно съм го изписал че бие точно в десетката :) ако го беше  копирал от поста ми и да го сложиш в търсачката

ПП2. Разбира се че ще можеш да му сложиш БГ пакета .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде ,де ;)

Публикувано изображение

ПП. Така точно съм го изписал че бие точно в десетката :) ако го беше  копирал от поста ми и да го сложиш в търсачката

ПП2. Разбира се че ще можеш да му сложиш БГ пакета .

:cant believe:  човек, ако знаеш колко главоболия ми спести...

:baby1:  :computer8:

изглеждам точно така от няколко дни :)

благодаря ти  :balloons1:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е чисто копие , тоест , ако хард диска ти е сата , ще трябва една врътка в биоса да направиш :) иначе ще ти каже че не намира диск ;) Пускай инсталацията , да видим какво ще стане ..... и серийния номер ... оня който си закупи от чичо бил ;) да е точен че ще лепне после звездата .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е чисто копие , тоест , ако хард диска ти е сата , ще трябва една врътка в биоса да направиш :) иначе ще ти каже че не намира диск ;) Пускай инсталацията , да видим какво ще стане ..... и серийния номер ... оня който си закупи от чичо бил ;) да е точен че ще лепне после звездата

...харда ми е точно сата... :mad:

този компютър ме мрази  :black eye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване