Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Гост

Хубаво, но ти като мен си си решил въпроса.За експерименти съм съгласен. Аз съм правил много, но не точно за телевизия а за радиолюбителството. Там е голяма краста, но няма да ти разправям. Забеляза ли какво усилване има тази антена, публикувана от теб? 14 - 15 децибела, но реални - добра е антената стига да я направиш както е описана. Фабрична изработка. А в радиолюбителството има антени  и антенни системи по 50000$. Жирета по 20-25000 долара високи  до 30 метра

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със една ей такава антена ще  хванете сигнал поне от 130 км  да ви е предвателя като  по спецификация и дават 70+ мили. Ако някой има схема на такова да я сподели да я пробваме колко лови и до къде.

Публикувано изображение

Такава не ти трябва, няма да е по-добра от най-горната от снимката:

Публикувано изображение

Ама ако ти е кеф да се занимаваш да си правиш сам антена, гледай тука:

http://www.kaldata.com/forums/topic/189556-вътрешна-антена-за-dvb-t/

лесно се правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре дошъл Белгиец , изтърпя си ареста и ето те във твоя вода :)

Абе , и кво правим сега с цифровизацията ?  ... връщаме се 20/30 години назад :) че аз тогава някъде изхвърлих антените , изпочупих комини , керемиди и покриви с тия антени , то не толкова за нашите ами най вече за сърбите , особено когато пуснаха к3  :D уж цифров сигнал , мощни предаватели , стайни антени - а какво стана :( аз някъде по назад в темата казвах че аналоговия сигнал може да е слаб, но ще гледаш със снежинки а цифрака Публикувано изображение

Ай,чистито .

Стефан го разбирам с антените - шуга , м/у другото - Радослав , не му знам позивната , познаваш ли го ? ..... и той е радиолюбител и си е взел къща на края на града до поляна - там са му антените - беше ми колега .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Belge сега какво - ще се надцакваме с антени ли?

Ето едно предложение и от мене http://www.73.ru/news/144_64.jpg

рашанъ е вързал 64 15 елементни антени за да хваща отразен от

луната сигнал или т.н EME (earth-moon-earth) радиовръзка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Belge сега какво - ще се надцакваме с антени ли?

Ето едно предложение и от мене http://www.73.ru/news/144_64.jpg

рашанъ е вързал 64 15 елементни антени за да хваща отразен от

луната сигнал или т.н EME (earth-moon-earth) радиовръзка.

Браво!

А  познаваш ли го този чиляк? Добът майстор на 144 и EME/отражение от луната/. За съжаление може би не знаеш, че силният вятър /ураганен/ е помлял цялата конструкция преди няколко години. Но той е много упорит човек и ще възтанови щетите. За твое сведение сме били 3-ти на европейски шампионат на EME! Много трудна и сериозна задача само с няколко сфазирани 18 елементни антени - дълги по 11 метра  /по точно само 4/ и 600 вата мощност на 2 метра. А покрай "jonov" живее пионерът на тези връзки за България - Васко!

Добре дошъл Белгиец , изтърпя си ареста и ето те във твоя вода :)

Абе , и кво правим сега с цифровизацията ?  ... връщаме се 20/30 години назад :) че аз тогава някъде изхвърлих антените , изпочупих комини , керемиди и покриви с тия антени , то не толкова за нашите ами най вече за сърбите , особено когато пуснаха к3  :D уж цифров сигнал , мощни предаватели , стайни антени - а какво стана :( аз някъде по назад в темата казвах че аналоговия сигнал може да е слаб, но ще гледаш със снежинки а цифрака Публикувано изображение

Ай,чистито .

Стефан го разбирам с антените - шуга , м/у другото - Радослав , не му знам позивната , познаваш ли го ? ..... и той е радиолюбител и си е взел къща на края на града до поляна - там са му антените - беше ми колега .

Jonov!

Ние повечето се познаваме по инициали и така се и казваме. Със сигурност познавам Радослав и ще се сетя, само ако ми кажеш неговия. Срещаме се всяка година в Казънлък, на републиканското хоби радио.Невероятни срещи за този, който не е присъствал  /първият петък, събота и неделя на месец  - юни/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D уж цифров сигнал , мощни предаватели , стайни антени - а какво стана :( аз някъде по назад в темата казвах че аналоговия сигнал може да е слаб, но ще гледаш със снежинки а цифрака Публикувано изображение

В Поморие преди се ловяха 4-5 ефирни телевизии качеството беше ужасно, снежинки, шум, пращене.

Турците яко ни заглушаваха, техния сигнал се наслагваше с нашия.

За да гледам ефирна телевизия се налагаше да ползвам две антени една от южната страна на блока и втора от северната.

Вече ги нямам тези проблеми със стайна антена от лев и петдесет гледам с идеално качество 11 канала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Турците яко ни заглушаваха, техния сигнал се наслагваше с нашия.

Тяхната сметка - те и радиото заглушават, особено осезаемо лятото е това. Не можеш да хванеш българска радиостанция извън Бургас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цифровизацията съм ви обяснявал още преди години че е добро.

Тука сега само си мрънкате, хей така по стар народен обичай.

Тоя това не ловел, оня онова не ловел, ами има сателити за селата дето са скрити зад някой байр.

Eто и направо линковете, за тези които не знаят какво и къде да гледат:

http://www.lyngsat.com/freetv/Bulgaria.html

http://www.lyngsat.com/Intelsat-12.html

И няма никаква нужда да се плащат луди пари на майстори, купува си човек един приемник и една антена и си гледа.

Аз имам цели 3 приемника и нищо ми няма.

Един единствен човек само да си е инсталирал сателитна телевизия и всичките съселяни могат лесно след него да се справят и без майстори. Носи си втория приемника при първия, свързва го там към неговата антена и си настройва програмите на сателита. После се връща вкъщи с вече настроен приемник , свързва го към неговата антена и почва да я върти, докато налучка правилната позиция. Като е видял от първия в каква посока му е антената и на колко градуса е наклонена, после и без майстор ще уцели положението. И без да си купува търсач на сателит.

То може и да пусне на ръчно търсене на определена честота и така да уцели положението на сателита, ама ако е настрен вече предварително приемника, ще е по-спокоен човекът че вече го е видял че работи. Аз майстори не съм викъл миналия век като пуснаха първата българска прогарама по Хотбърт 13. И нищо не ми е разбирала главата от сателитни антени преди това.

Спирайте да мрънкате, ами си инсталирайте антените на покрива и си я гледайте тая цифрова телевизия. Пък тези които са близо до някоя граница могат да гледат и от комшиите програми без пари. Назад няма да се върне нищо.

Belge сега какво - ще се надцакваме с антени ли?

Няма нужда да се надцакваме бе, показвам ти антена която ще работи ако е вдигната достатъчно високо и няма някакъв байр който да пречи.

Редактирано от Belge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля някой с права да разчисти темата от всичкия флуд и офтопик. Темата все пак е за цифрова ефирна телевизия.

Картите на офшорките са за да се докладва за изпълнението изискванията на лиценза. Половината територия е без покритие, има доста населени места в които е имало аналогови ретранслатори и сега няма цифрово покритие, И няма начин да пуснат отново старите ретласлатори, защото те звинмаха сиигнал от големи предаватели като вр. Ботев.

Факта е, че досега в никоя тъпа реклама не се казва че за приемане е нужна добра антена и качествен кабел. Поне 1/3 от декодерите не блестят с чувствителност, както и повечето LCD/LED TV. Колко затихва масовия коаксиален кабел на 700-800 MHz, на които предимно върви цифрата пак никой не казва. А и масово предлаганите външни логопериодични антени също не се отличават с голямо усилване. По селата хората масово остават без телевизия - никой не им казва че трябва да дадат поне 20 лв за антена и 10 за кабел. Нито пък накъде да се насочат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Моля някой с права да разчисти темата от всичкия флуд и офтопик. Темата все пак е за цифрова ефирна телевизия.

Картите на офшорките са за да се докладва за изпълнението изискванията на лиценза. Половината територия е без покритие, има доста населени места в които е имало аналогови ретранслатори и сега няма цифрово покритие, И няма начин да пуснат отново старите ретласлатори, защото те звинмаха сиигнал от големи предаватели като вр. Ботев.

Факта е, че досега в никоя тъпа реклама не се казва че за приемане е нужна добра антена и качествен кабел. Поне 1/3 от декодерите не блестят с чувствителност, както и повечето LCD/LED TV. Колко затихва масовия коаксиален кабел на 700-800 MHz, на които предимно върви цифрата пак никой не казва. А и масово предлаганите външни логопериодични антени също не се отличават с голямо усилване. По селата хората масово остават без телевизия - никой не им казва че трябва да дадат поне 20 лв за антена и 10 за кабел. Нито пък накъде да се насочат.

Ако знаеш само колко си прав! А тука плямпат врели -некипели. И 70% от хората си правят "антени" , дето нямат елементарни познания за какво се ползват даже. Естествено, че внесените цифрови тунери за ефирна телевизия ще са от най- ниско качество. Българина основно не гледа тези неща, а кючеци и някоя мома с големи ЦИЦИ! За кабела да не говорим! Почти никой не знае, че при положение на съгласуване, има и коефициент на скъсяване, което значи , че ако са ти достатъчни примерно 5 метра кабел от антената до телевизора, те не могат да бъдат 5 метра, а малко повече. И много, много други неща, които са критерии за приемане на качествена телевизия! Ама без пари - толкова!

Митко, благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на тая информация ако се вярва Публикувано изображение

Понеже съм от Лом и отворих ретранслатор Лом :)

Публикувано изображение

:shock11: Че те дори не знаят кое какво е :) Това е бившия релеен канал за телефонни връзки с Монтана , София :D  преди да излезе оптиката , сега се използва за нет доставчици и моб. оператори . Ще взема тия дни да отида и да снимам ТВ ретранслатора , който се намира на друг баир :) и да им пратя снимки .

ПП. А изобщо ме съмнява дори и да работи тоя ретранслатор  :no-no: щом във ниското в града не се хваща цифрова .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих нов телевизор на родителите ми, които са пенсионери с DVB-T + евтина (25 лв) антена от същия магазин. Те са във Варна (кв Левски) и от балкона имат пряка видимост към ретранслатора. След безпроблемен старт започнаха да ми се оплакват че картината гасне всеки час, после през 5 минути, а сега ми се обадиха, че всяка минута сигнала чезне. Може би трябва да им купя по-скъпа (мощна) антена?

Извинявам се предварително, че не съм чел цялата тема, само последните страници :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сече ли ви сигнала на БТВ ? От около 3 часа има едно сечене на сигнала за по  1-2 секунди  и се чудя от времето ли се е скапва или проблема си е само при мене.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На БТВ е основно, но ми казаха, че и на другите канали имало прекъсвания. Явно ше се купува по-мощна антена. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакви антени не купувай  защото съм на  1 км.  от  предавателя и  с антена с усилване 10db.  и до вчера проблем с картина и  сила на сигнала нямаше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при нас сече. Отначало мислех, че е от устройството, после от антената, но роднини се намират на 7 км от предавателя и при тях е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при нас сече. Отначало мислех, че е от устройството, после от антената, но роднини се намират на 7 км от предавателя и при тях е така.

Има ли вятър ? има проблеми :) раздухва вълните . Да му мислят тия до морето :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли вятър ? има проблеми :) раздухва вълните . Да му мислят тия до морето :D

Че то в Добруджа почти винаги има вятър. При аналоговата нямаше проблеми с вятъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега в момента е стабилно , но към 18 часа проверявах качеството на сигнала - беше плаващо :) от 5 до 10 макс .

Да се надяваме че още доизкусуряват и след години да стане на ниво Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се надяваме че още доизкусуряват и след години да стане на ниво Публикувано изображение

Вече има 8К -докато измислят и 16К тук може и да стане на ниво :ph34r:  :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При мен /във  Велико Търново/ няма проблем ни с вятъра, ни с урагана, ни с дъжда., най малкото с "мощноста" на антената. Набързо съм направил един кръг привлизително с 15 см диаметър/ неподлежащ на никакви технически изисквания/ и картината е много стабилна на всичките 7 или 8 програми. Много по вероятно е проблемите да ви идват от самия ретранслатор, отколкото от тунера или антената, която както казва колегата от Варна е на директна видимост към ретранслатора.Аз бях написал в един преден пост, че проблеми от такъв характер ще има още дълго време, но май никой не го е прочел. Не може навсякъде да се обходи и направят нужните настройки за 5 дена, за да спре народа да роптае. Вижте какво е написал "Алкантраз: "Никакви антени не купувай  защото съм на  1 км.  от  предавателя и  с антена с усилване 10db.  и до вчера проблем с картина и  сила на сигнала нямаше." Човека се намира на само 1 км от ретранслатора и са се появили проблеми. И на него му е ясно всичко. А на ВАС?

"аналогово понякога с стайна антена се ловят 4-5 украински"

Това е така и ти вярвам, защото си до морето, но можеш ли да си го обясниш защо е така? Виждаш понякога Украйна, а не можеш да видиш близкия ретранслатор на 5 км от теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз все се каня да снимам моята ЦИФРОВА антена с две нива на усилване :)от бившия соц телевизор юнуст :D тъй като не намирам снимки в нета - ще сложа мои с тест от панелка , вътре в хола на джама :)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

ПП.

с две нива на усилване

това все пак да не го вземе някой на сериозно :no-no:  работата е че където има сигнал и с парче тел става както казва Стефан :D

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз все се каня да снимам моята ЦИФРОВА антена с две нива на усилване :) от бившия соц телевизор юнуст :D тъй като не намирам снимки в нета - ще сложа мои с тест от панелка , вътре в хола на джама :)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Точно това представлява и моята антена закрепена на прозореца едно към гьотере, ориентирана така, както и позволява да стои на прозореца. Вярно е, че при мен сигнала е много добър и не прекъсва, но не съм виновен аз. А и ефирна телевизия въобще не ползвам.Тук се виждат 3 ретранслатора. Ботев, който е невидим за най ниската част на Велико Търново, Арбанаси, който покрива  навред и трети, който е в града, изграден за квартал Чолаковци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На моето село, на 15 км от Хасково, досега бяха големи мъки с аналоговата ефирна. Още помня как съм обикалял с 3м прът и закачената отгоре антена, за да гледам някой мач лятната ваканция :D. В момента, баща ми като иде там на вилата и казва, че картината е сълза и не насича (всичките 12 програми са ОК). В Хасково съседа в кухнята си хваща идеално с малка антенка за 1.50лв пасивна. Явно проблемът наистина ще да е в някои от ретранслаторите на места.

PS: Оборудването на вилата е: декодер Стронг 81хх, коаксиален кабел от 90-сетте и антената от 80-сетте :D

Иначе тук в София гледам цифровата от 2009 (с вътрешна антена Филипс), когато вървеше тестово и на моменти беше здраво спек, но в последно време пооправиха силата на сигнала и нямам грижи..

Редактирано от Audio Jedy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера от къде хващам цифрова , имам изглед  към Белоградчик , но по описание от ТУК пише че работи ретранслатор Лом :( което силно ме съмнява , тъй като в низката част на града без външна антена - няма никой :)

Аз живея във високата част на града , абе на полето с две думи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...