Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Гост

За сведение - аз ползвам сателитна телевизия, макар че отдавна не съм  фен на телевизията и не съм имал никакъв проблем от 1986 година , насам. И няма и да имам. Пожелавам Ви успех!

И като ползваш сателитна или си към някой доставчик като Булсат - повече ли получаваш? Същата помия. А освен това за различни програми ще си препозиционираш сателита, ако можеш да изчислиш местоположение и разбира се - знаеш транспондера и спътника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И като ползваш сателитна или си към някой доставчик като Булсат - повече ли получаваш? Същата помия. А освен това за различни програми ще си препозиционираш сателита, ако можеш да изчислиш местоположение и разбира се - знаеш транспондера и спътника.

Прав си! За лично твое сведение! Написал съм, че проблеми нямам от 1986 година насам. Това значи, че от тогава се занимавам и съм един от първите хора със спътникова телевизия в България. Отговорих ти, за да не ме питаш повече какво ще позоционирам и правя и не ми е нужно да си изчислявам тези позиционирания и елевации, защото за тази работа си има "Позиционер" със мотор. Аз само съм му казал какво да прави и той го върши, ще-неще.За получаването - Да! Получавам всичко, което до този момент ме е интересувало. Фирмата ми дълги години само с това се е занимавала. А спътниците са известни почти на всеки, който има отдавна сателитна телевизия в къщи. За по лесно пишеш така  "LungSat" на чичо си Google и той ти казва  всичко за момента с който си искаш спътник. Не ти трябва да помниш ни траектории, ни градуси, ни програми. Не си ли чувал, че в интернет това го има много отдавна?Останал съм с впечатлението, че ги знаеш тези работи, но явно съм се подвел, хубавецо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как  е при при вас но в момента от време на време излиза надпис - няма сигнал :) май който хваща от кула Белоградчик ще гледа нормално само когато няма вятър :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

то ефир. но на село кой знае какво ще е покритието щом едвам хващах аналога, та ми е и интересно колко като цена, ще ми излезе идин сателит с оборудването да хващам поне безплатните които са на спътник

Гледам , много често посещаваш темата "Как да гледаме телевизия"Даже и често пишеш в нея. Ако това, което  съм написал не ти е ясно, отиваш при бургаските колеги  за сателитно оборудване и ще те светнат какво може и какво - не. Всичко зависи от желанието на индивида. А без пари - няма!

Не знам как  е при при вас но в момента от време на време излиза надпис - няма сигнал :) май който хваща от кула Белоградчик ще гледа нормално само когато няма вятър :ph34r:

Когато вървят тестове на телевизионният сигнал, това е редно да се получава. Не смятай, че вятърът е виновен за това. А тестовете могат да продължат  доста дълго във времето. Пример! При мен всички ефирни програми се виждат с една "клечка" /жаргон на антена в радиолюбителството/ без никакъв проблем. Няма значение дали има вятър или ще вали сняг.За напред, ще видим!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има няколко човека в този форум на които  не може да им се угоди и са вечно не доволни :) Единия  вика ,че всичката електроника е боклук другия пък телевизиите били боза . Хората направиха  цифрова телевизия която да се лови и с  парче кабел с кристално качество но според  някой критици и  телевизиони експерти трябва да им напускат 200 PPV  канала  с най  новите продукции,шоута ,спортни събития и новини в реално време  без пари та да могат докато  се излежават  на дивана да гледат  всичко дето сега излиза по кината с тунерчета от Китай за 3$ . Бил дал 20 лева само за интернет :) Колега съфорумец хората дават по 100 лева на година само данък за това ,че имат телевизор в къщата си и отделно от това си плащат  за  платени канали  и разни глезотии.  Идеята на обществената телевизия не е да  гледаш бокс офис  каналите а да се информираш  за ставащото около теб в държавата чрез новини  и предавания от различен тип.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко ли време мина за тестове , а и от 30 трябва да са спрели , всичко да е изчистено изгладено и да няма издънки :D

Аз също гледам със стайна , споменал съм го вече - от юнуст за дециметровия :wink12:  така че нямам никакво съмнение във антената и сигнала :no-no:

Публикувано изображение

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Малко ли време мина за тестове , а и от 30 трябва да са спрели , всичко да е изчистено изгладено и да няма издънки :D

Аз също гледам със стайна , споменал съм го вече - от юнуст за дециметровия :wink12:  така че нямам никакво съмнение във антената и сигнала :no-no:

Отговарям ти точно! Да! Времето за тестове е малко. Тук говорим за Национално изграждане на ефирни телевизии а не лапешка работа, както е при някои хора! Има си приети стандарти и те трябва да отговарят на нормите, което ще рече, че времето за настройки и други описани в наредбата може да продължи за дълъг период - примерно половин до 1 година! Още по дълъг е периода със настройка и тестовете на току що пуснат трнспондер от спътник. Това вярвам са го забелязали много хора, ползващи сателитна телевизия. А европейските норми са стриктни във това отношение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво стана с телетекста на BNT1?  До последно аналоговата имаше телетекст, а цифровата - уж по хубава - няма.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязвам, че сигналът на трите програми (Ring, Diema Family и Btv Lady) идва с един час закъснение спрямо това, което се излъчва по кабел и сателит.

И предполагам, че "+1" означава това. :shy11:

Правилно си се досетил колега! За да не са конкуренция на кабеларките. Предвижда се и bTV Екшън след време като го пуснат да е така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Има няколко човека в този форум на които  не може да им се угоди и са вечно не доволни...

Така и не научи някои неща. Цифрова телевизия няма - върху аналогова носеща честота се предава информация чрез аналогови методи, която се демодулира до дискретни стойности и след това така се обработва. Типичен пример са модемите отпреди десетки години. Разликата е в начина на демодулиране на сигнала от клиентското устройство. Истината е, че този метод е ефективен САМО докато корекцията на грешките има достатъчно информация, за да запълва липсващите парчета. Има един минимален праг, след който не можеш да гледаш нищо. Ако се използва т.нар лаишки "аналогов сигнал" е възможно макар и много лошо, да се получи получаване на поне части от сигнала. Там където имаш снежинки на аналоговата телевизия на наречената от теб цифрова може да нямаш нищо. Никой няма данък от 100 лева само за това, че притежава телевизионен приемник. Както казах - плащам повече от казаното от теб само за интернет услуга. И отново казвам - не ме интересува. Идеята на телевизията не е да ми пускат бози и манипулации, на които и Големият Брат от 1984 ще завиди. Искам да платя и да гледам някакви свестни филмови продукции, а не да плащам за услуга, като де факто плащам за ефир, пълен с реклами, нула полезна информация, дезинформация и тотална манипулация и бози като Биг Брадър. Ако предаванията от различен тип за теб са риалити шоута и тъпотии - гледай си ги ти. Аз бих платил 20лв и само за 1-2 канала, по които да ми показват филмови продукции от жанрове като Sci-fi, Action, Western. Но не рекламите да са пъти повече от продукциите, а филмите да се повтарят до безкрай по милион пъти, докато ги научиш наизуст. Не разбраха някои хора, че качеството е по-важно от количеството.

Какво стана с телетекста на BNT1?  До последно аналоговата имаше телетекст, а цифровата - уж по хубава - няма.

Нямам телетекст. Изглежда някои, основно в София имат, но зависи от декодера и не всеки коректно го бил обработвал въобще.

Прав си! За лично твое сведение! Написал съм, че проблеми нямам от 1986 година насам.

Ползвай си със здраве сателитната телевизия, но има програми, които не са със свободен достъп. И имах предвид, че едно време е нямало чичко Гугъл и сайтове със списъци с телевизионни спътници. :) Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Така и не научи някои неща. Цифрова телевизия няма - върху аналогова носеща честота се предава информация чрез аналогови методи, която се демодулира до дискретни стойности и след това така се обработва. Типичен пример са модемите отпреди десетки години. Разликата е в начина на демодулиране на сигнала от клиентското устройство. Истината е, че този метод е ефективен САМО докато корекцията на грешките има достатъчно информация, за да запълва липсващите парчета. Има един минимален праг, след който не можеш да гледаш нищо. Ако се използва т.нар лаишки "аналогов сигнал" е възможно макар и много лошо, да се получи получаване на поне части от сигнала. Там където имаш снежинки на аналоговата телевизия на наречената от теб цифрова може да нямаш нищо. Никой няма данък от 100 лева само за това, че притежава телевизионен приемник. Както казах - плащам повече от казаното от теб само за интернет услуга. И отново казвам - не ме интересува. Идеята на телевизията не е да ми пускат бози и манипулации, на които и Големият Брат от 1984 ще завиди. Искам да платя и да гледам някакви свестни филмови продукции, а не да плащам за услуга, като де факто плащам за ефир, пълен с реклами, нула полезна информация, дезинформация и тотална манипулация и бози като Биг Брадър. Ако предаванията от различен тип за теб са риалити шоута и тъпотии - гледай си ги ти. Аз бих платил 20лв и само за 1-2 канала, по които да ми показват филмови продукции от жанрове като Sci-fi, Action, Western. Но не рекламите да са пъти повече от продукциите, а филмите да се повтарят до безкрай по милион пъти, докато ги научиш наизуст. Не разбраха някои хора, че качеството е по-важно от количеството. Нямам телетекст. Изглежда някои, основно в София имат, но зависи от декодера и не всеки коректно го бил обработвал въобще. Ползвай си със здраве сателитната телевизия, но има програми, които не са със свободен достъп. И имах предвид, че едно време е нямало чичко Гугъл и сайтове със списъци с телевизионни спътници. :)

И тук си прав че нямаше ни интернет, най малко чичко Google. Можеш ли да обясниш как през ония години сами си правехме приемниците преди да почнем  да ги внасяме от Запада/ моите бяха почти от Белгия заради митото/ и не знаехме реално дали наистина ще работи, макар че на характереографа всичко беше ОК! Да правиш конвертор, да търсиш чиния и да е голяма /над 1,5 метра за аналоговите програми/ , да нямаш достъп до транспондерите с честотите и всичкото това да го видиш пред механа "Хаджи Минчо" във Велико Търново , на малкото площадче, десетки зяпачи и две диванета със моя милост, да търсим RTL в пространството?Как мислиш сме се справяли тогава? А след 3-4 дена всичките дрънкулки барабар с нас в джипа на милицията и 9 месеца всеки ден писане откъде сме взели това, друго, защо сме гледали "секс"/ кой му е минавало през главата тогава за секс? Ако си ги правил и изживял всичките тези неща, щеше да е много хубаво. Е, аз съм ги и правил и затова нямам проблем и с платените канали. Произвеждал съм декодер по онова време направен с C-Most интегрални схеми серия 4000, и го има още по градовете в някои хора.Затова пък ти ще разказваш на своите питомци за интернета и цифровата телевизия, а мен вече няма да ме има!Просто си припомних доброто минало, което ни караше да отделяме от залъка, за да постигнем нещо, та макар и за телевизията. Извинявам се за дългият разказ и на всички  - ЛЕКА ВЕЧЕР!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам колко хора ползват "ТХТ" (телетекст) но като спряха аналоговата сега няма :(

Дали това ще го оправят или така ще си остане - според вас ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Аз бих платил 20лв и само за 1-2 канала, по които да ми показват филмови продукции от жанрове като Sci-fi, Action, Western. Но не рекламите да са пъти повече от продукциите, а филмите да се повтарят до безкрай по милион пъти, докато ги научиш наизуст...

Дори платените канали, които не излъчват реклами повтарят филмите, няма как да се осигури 24 часов уникален каталог, гарантиращ неповторяемост. А и това не се прави само от липса на заглавия, а за да могат да ги глезат повече хора през своето си свободно време. Имам предвид тв канали, които тъй или иначе са водещи - HBO, HBO Comedy, Cinemax, Cinemax 2, TV1000, MGMи подобни, доколкото ги има.

Би ли дал пример за тв канали, които отговарят на изискванията ти? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Той и да иска, не би могъл да даде пример за такъв канал, защото няма в световният ефир като неговият блян или...мечта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно Netflix - ама няма достъп до него в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Примерно Netflix - ама няма достъп до него в България.

Ти пък намери какво да му посочиш. Тази компания от Америка продаваше най много DVD дискове , като ги разпращаше по пощите на абонатите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес пък явно проблема е в телевизионна кула Добрич - от всички ефирни, само Bulgaria on Air работи. Другите прекъсват и нищо не се разбира или пише Няма сигнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес пък явно проблема е в телевизионна кула Добрич - от всички ефирни, само Bulgaria on Air работи. Другите прекъсват и нищо не се разбира или пише Няма сигнал.

Явно проблема е повсеместен. На север от София - същата история. Да ни е честита висококачествената услуга "Цифрова ефирна телевизия"

Аз си оставам обаче върл фен на кабеларките, а процеса Цифровизация следя от любопитство и заради TV- то на вилата.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз на нея изобщо не разчитам поради липса от научнопопулярните канали , карам си със сателитна - и аз от любопитство , сутринта като пуснах - нямаше вятър / няма проблеми и сега дори :)

Айде един бонус от мен .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обраха на хората паричките за декодери и.....ниц!E - нема такава държава :( Съгласен съм с горните постове ма бат Стефко ,че не може от раз всичко да е наред,ма аде моля.....такова ,,чудо,, не знам да има нейде по света----нека по просветените се изкажат дали е така!...

Всичко е алъш вериш и това си е.... :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Обраха на хората паричките за декодери и.....ниц!E - нема такава държава :( Съгласен съм с горните постове ма бат Стефко ,че не може от раз всичко да е наред,ма аде моля.....такова ,,чудо,, не знам да има нейде по света----нека по просветените се изкажат дали е така!...

Всичко е алъш вериш и това си е.... :mad:

Е! Виж сега! Те това от правителството и Комитета по далекосъобщенията го знаеха преди народа. Нали се харчат европейски пари. Няма да ги дадат на мен или на теб Я!

Приятел! Има една голяма истина, която мисля, че сме я чували целият народ!

200 години византийско,

500 години турско, 

50 години комунизъм, 

25 години демокрация а сега сме ние на власт.

Този народ е свикнал, 

така че ще изтърпи и нас  с далаверите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е! Виж сега! Те това от правителството и Комитета по далекосъобщенията го знаеха преди народа. Нали се харчат европейски пари. Няма да ги дадат на мен или на теб Я!

Приятел! Има една голяма истина, която мисля, че сме я чували целият народ!

200 години византийско,

500 години турско, 

50 години комунизъм, 

25 години демокрация а сега сме ние на власт.

Този народ е свикнал, 

така че ще изтърпи и нас  с далаверите!

Aми аз пък са казвал десетки пъти,даже и тук,че не са виновни ,,ТЕ,, ами ,,Ние,,че ги търпим! Докато има кой да търпи -така ще е!

Сори за офтопика,ма не се сдържах на поредното ,,посегателство,,срещи тоя .......абе аде меко да го кажа----необяснимо търпим народ :offtopic_s:

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз да попитам тази антена ще ми върши ли работа или трябва по-голяма?

Почти съм убеден, че ще Ви върши. Много е важно населеното  място, където живеете. Повечето ако даваха това като коментар, човек може много по-лесно да им отговаря. Пример:   с. Балван, Великотърновско. Това е много ценна информация, за тези, които я разбират и са запознати къде се намират ретранслаторите по региони!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в Луковит ползвам една антена  за 5-ти  канал  която на времето я ползвах да ловя радио станциите с нея. Елементите са и по 1,50 и лови  та цепи мрака. Не и знам усилването ама лови радио от 100 км .Подобна е на тази. Трябва да измеря елементите и да  ви ги дам  като размери да си я направите за 15 мин работа е . може от алуминиеви пръчки да се направи и от кабел  за  ток от тоя многожилния вътре със стоманена сърцевина .

Публикувано изображение

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...