Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Има ли вятър ? има проблеми :) раздухва вълните . Да му мислят тия до морето :D

Тия до морето при облаци и мъгла телевизия нямат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера нямаше цял ден, днес сигнала постоянно прекъсва.

Това според майка ми, звъни ми през половин час да се оплаква.

И като казвам до морето буквално съм до него - няма и десет метра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Вчера нямаше цял ден, днес сигнала постоянно прекъсва.

Където съм аз - не е така. Но да, днес силата на сигнала играеше, но аз не гледам особено, така че ми е все едно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колко канала ловите в момента на тая умряла ефирна  телевизия ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

11 ...........а за софиянци  + The Voice, Evropa

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Купих си външна антена за цифрова телевизия, но не мога да се справя с инсталацията и намирането на сигнал. С телевизор НЕО съм. Свързвам с коаксиален кабел антената и телевизора, но не намирам нито 1 програма. Явно не правя нещо или просто ми липсва още някоя дранкулка? Благодаря за отговорите предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко информация, какъв е модела на телевизора.

Ако има вграден цифров тунер (DVB-T, Mpeg-4), не би трябвало да има проблем със намирането на даден канал.

Разбира се, ако има покритие и телевизора и антената са настроени коректно.

Редакция:  Оправете си името на темата: Проблем с намирането на цифрови ефирни канали (например)

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цифровизацията вече взима своите жертви - комшийката на село си купила декодер. Обаче нищо не успяла да хване и се качила при антената да я настройва при което паднала, от няколко метра до колкото разбрах. За радост е жива, само е със счупен крак. Става дума за около 60 годишна жена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Тъпа история!

Това не е мнение за тема! Ако има нещо, по е добре да го споделиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е мнение за тема! Ако има нещо, по е добре да го споделиш!

Явно това беше нещо като констатация, относно падналата жена. :rolleyes:

Аз пък съм доволен от ефирната телевизия. Купих едно декодерче за 45 лв за стария Шарп, лови идеално 11 програми, но рядко сядам да гледам ТВ. Виж като има Олимпиада, Световно или Европейско по футбол и волейбол, тогава телевизора работи почти Non Stop.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Явно това беше нещо като констатация, относно падналата жена. :rolleyes:

Аз пък съм доволен от ефирната телевизия. Купих едно декодерче за 45 лв за стария Шарп, лови идеално 11 програми, но рядко сядам да гледам ТВ. Виж като има Олимпиада, Световно или Европейско по футбол и волейбол, тогава телевизора работи почти Non Stop.

И аз като теб съм доволен. Даже не съм си купувал декодер. Отървах се от  телевизора.Много хубав Philips - 25 инча, вече стои почти година в  Пан сервиз и все ме питат кога ще си го прибера. Ама не се сещат, че съм им го оставил за тях! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ненормална работа. :no-no: На вилата все още не мога нищо да гледам, а е едва н 5км от областен град при почти пряка видимост. Ще се минава на някаква сателитна телевизия щото в близките 100год едва ли ще се промени нещо  :mad:

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ненормална работа. :no-no: На вилата все още не мога нищо да гледам, а е едва н 5км от областен град при почти пряка видимост. Ще се минава на някаква сателитна телевизия щото в близките 100год едва ли ще се промени нещо  :mad:

Ако е пресечена местност е друга бира, но щом имаш пряка видимост със сигурност трябва да гледаш!

Не си написал каква антена ползваш?!

Редактирано от plamen74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говоря за вилна зона покрай голям областен град - но около 5км. Според мен видимоста е пряка,т.е има голям хълм, но върху него са разположени доста радио-технически съоръжения. Декодера е NEO обурудван с пасивна антена. Този декодер се справя блестящо у дома т.е в града, но на вилата не може, все едно няма никакъв сигнал. Лошото е, че всички на около използват сателитна телевизия, та няма с кого да се коментира този проблем. И за мен е странно , но така стоят нещата Бе, странно, но сега се сещам , че преди около 7-8 години М- тел нямаше покритие на вилата, но но централния път, разположен по права на около 600-700м си имаше покритие. Това последното бе за пример за странностите случващи се на тази вилна зона!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, сложи си външна антена и не се мъчи с пръчката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямат лиценз  и няма да бъдат качени на муксовете местните канали . Качват се само канали с валиден лиценз  за ефирно  излъчване и отдавна има списък с канали които ще бъдат качени плюс  новите 3 канала на БНТ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...плюс  новите 3 канала на БНТ

Какви са тия нови канали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде го има тоя срок ? Официално програмите стартираха твърде скоро,че да е очаква всяка седмица да е качват нови канали. 2014 лятото евентулано ще  финализират тестовете с  Диема,Ринги БТВ Лейди и чак тогава когато се донастроят предавателите и населението влезе в час къде какво може да се приема  ще се качват и други канали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това пък откъде го изсмука? Да, имаха мераци да има 30-40 програми и да позападнат кабеларките, само че тези просрами трябва да искат да плащат на др. Василев, вместо на тях да им плащат кабеларките. И при това да им излезе сметката (да не фалират), което при тази икономическа ситуация не го виждам. В резултат мултиплексите са си доста празни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде го има тоя срок ? Официално програмите стартираха твърде скоро,че да е очаква всяка седмица да е качват нови канали. 2014 лятото евентулано ще  финализират тестовете с  Диема,Ринги БТВ Лейди и чак тогава когато се донастроят предавателите и населението влезе в час къде какво може да се приема  ще се качват и други канали.

Ще си излъчват ли в реално време тези канали или ще са пак +1 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Часовата разлика е заради кабелните и сателитните оператори  ефира да не им е конкуренция. Години ще минат преди  нещата да добият вид  приемлив за гледане.

Четири цифрови канала ще реализира Българската национална телевизия след окончателното преминаване от аналогово към цифрово излъчване. Това съобщи в Пловдив председателят на Съвета за електронни медии доц. Георги Лозанов.

Освен БНТ 1 и БНТ 2 обществената медия ще стартира още два канала. Така в най-скоро време задължително разпространяваните програми у нас ще станат от 9 на 11.

Няколко са идеите за нови програми на БНТ. Сред тях са за детски, спортен и образователен канал. Според председателя на СЕМ един от основните мотиви за избора на генерален директор е именно визията за развитие след цифровизацията, която окончателно ще навлезе от 1-и ноември.

Не малка част от въпросите бяха свързани с това, с поведението на обществената медия в новата цифрова среда и преди всичко с новите програми, новото съдържание, което БНТ ще трябва да произвежда на базата на нарасналите възможности на разпространение, обясни доц. Георги Лозанов.

28 телевизии вече имат лиценз за преминаване към цифрово съдържание. Повечето от тях не са нови. По данни на регулатора в телевизионната мрежа у нас отново са се появили пиратски програми, затова от есента започват масови проверки, най-вече на кабелните оператори.

Лозанов допълни, че вече е решено т.нар. канали за възрастни да са изцяло кодирани, за да се предпази детската аудитория. Ще се проверява и силата на звука на рекламите по телевизиите.

Източник : БНТ Четири цифрови канала ще реализира БНТ

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...