Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

haidukpikaso

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

преди 1 час, lsmurf написа:

То той си беше 0.89 но за да купуваме за по 3 лева нали се сещаш кой можеше да си купи по официалния курс. Черен пазар има тогава когато има дефицит. Хайде сега се опитай да продадеш долар за 3 лева въпреки че официалният му курс е двойно по - висок от тогава ще те вземат за ненормален. Едно нещо струва точно толкова пари за колкото можеш да го продадеш. Така че щом се е купувал за 3 значи е струвал толкова. Така че реално заплатата която по това време ми беше 240 лева се равняваше на 80 долара. Сега дори минималната пенсия която е супер мизерна и смешна пресметната в долари е 130 долара или 1,6 пъти по висока. Така че недейте да изкарвате тогавшното време идеално и тогава бяхме смешници както и сега ако гледаме доходите. Да не говорим че сега поне човек има възможност ако не го мързи и има някакви умения да промени живота си като се пресели в по читава държава а тогава за подобно нещо осъждаха на смърт.

Да си чувал нещо за паритет на покупателна способност или това е географско понятие за теб???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, lsmurf написа:

Черен пазар има тогава когато има дефицит

именно де, цените на всяка дефицитна стока, на черния пазар са високи
сега не е ли същата работа?
винаги е било така, откак свят съществува

пп

чер бял, все тая

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Алооо  цоциалистите ... Когато сравнявате чисто по детски / друга дума за неграмотните ви сравнения не ми идва на ум/ не забравяйте че няма по света нещо което да продаваш по  евтино от себестойността му и да просперираш.

Затова си учете домашните преди да плямпате глупости

https://ekipbg.com/faliti-nrb/

Такива грамотни несоциалисти и русофоби като теб ще получават ли някога сега месечна заплата над 2000 лв ? И вместо да си все като форумен полуидиот, създавай семейство с деца - докато още можеш и не е късно.  Бъди здрав!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, attj написа:

Такива грамотни несоциалисти и русофоби като теб ще получават ли някога сега месечна заплата над 2000 лв ? И вместо да си все като форумен полуидиот, създавай семейство с деца - докато още можеш и не е късно.  Бъди здрав!

Ти хвърли ли един поглед на статията??? Само либералната сволоч може представя като факт нещо, което не се е случвало!!! Да не говорим,че използуват някакви извънземни икономически термини като полу-фалит!!! Това е нещо като полу-забременяла!!! Ама инженерна мисъл, какво да го правиш!!! 

Цитат

Полу-фалитът през 1977 г.

Трябва да направим важното уточнение, че икономически погледнато страната е в технически фалит, който не се е състоял де факто по случайност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Джугашвили написа:

Да си чувал нещо за паритет на покупателна способност или това е географско понятие за теб???

Я вземи ми го обясни че докато го обядняваш може , де да знам, и ти самият да го разбереш. Въпреки че силно се съмнявам да си способен да разбереш каквото и да било правилно!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баничка със сирене – 10 стотинки е струвала преди и с една заплата от 400 лева съм можел да си купя 4000 банички.   Сега при цена 1.20 лв  и при заплата 2000 лв мога да си купя само  1667 банички.  Кога съм бил по-богат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, attj написа:

Баничка със сирене – 10 стотинки е струвала преди и с една заплата от 400 лева съм можел да си купя 4000 банички.   Сега при цена 1.20 лв  и при заплата 2000 лв мога да си купя само  1667 банички.  Кога съм бил по-богат?

Да не говорим за качеството на баничката!

Сега почти всичко, което ядем е нискокачествено и безвкусно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Да не говорим за качеството на баничката!

Сега почти всичко, което ядем е нискокачествено и безвкусно.

Баничките тогава бяха с истинско сирене.   Много често сега ги произвеждат с имитиращ продукт съдържащ сухо мляко и палмово масло. Сега си купувам скъпи банички - само от фурни, които държат на качеството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко трябва да си тъп за да не можеш да разбереш, че не може да фалира някой, който има с какво да погаси задълженията си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, M.Николов написа:

Колко трябва да си тъп за да не можеш да разбереш, че не може да фалира някой, който има с какво да погаси задълженията си!

Какво говориш - Миро още не знае, че няма да му разрешат един дебел кредит без ипотека.  Той нищо не знае -ама това не му пречи да е папагал номер 1 не само в този форум....Смърфчето тук и то не внимава в мненията и в това кой кого в нещо е цитирал ...   Какво ги правиш такива съфорумци - нито да ги четеш, нито да ги баннеш...   Заради тези глупости от мен не става модератор.  Чест и почитания на всички Вас - дето имате здрави нерви...Форумът е жив благодарение на Вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, M.Николов написа:

Това кога ? Когато Живков се целуваше с Брежнев и буквално ПРОСЕШЕ за копейки за да не фалира държавата ли ? :)

Наистина трябва да си  много тъп, за да игнорираш ФАКТИТЕ около провала на цоциализма.

Той просто си фалира. прагматично и без емоции. Набийте си го всички цоциалисти в "умните" кратунки .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе, тя и Гърция "фалира", пък там не е имало социализъм.:speak:

Даже яко я наливаха от ЕС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е и ? Кой е казал че фалират само социалистическите /по съветски модел/ страни  ? ??

И други фалират заради некадърно управление и/или кражби . Просто при социализма /не теоретическия, а реалния/ некадърното управление от некадърници е доказано пагубно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.06.2019 г. в 13:03, Мойра написа:

Защо шамар ? Да нямаш дял в Фолксваген ?

на 24.06.2019 г. в 14:45, attj написа:

И аз така при 10 стотинки с 200 лева можех да си купя 2000 банички. Сега си ги купувам на левче при заплата 3000 лева - около 3000 банички.  Тъжно , но съм по-богат от преди. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Bai_Ganio написа:

И аз така при 10 стотинки с 200 лева можех да си купя 2000 банички. Сега си ги купувам на левче при заплата 3000 лева - около 3000 банички.  Тъжно , но съм по-богат от преди. :(

Весело е - поне лично ти имаш повече пари.  Въпреки сега фалшивото евтино сирене от сухо мляко и с палмово масло...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, attj написа:

Весело е - поне лично ти имаш повече пари.  Въпреки сега фалшивото евтино сирене от сухо мляко и с палмово масло...

Да, в повечето банички слагат извара вече. Иначе за сиренето си купувам домашно. Който има роднини по село е една идея по-лесно за пресни и чисти храни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истинското краве сирене беше 2,60 лв за килограм.  Сега струва поне 12 лв.    С минималните заплати тогава 120 лв и сега 560 лв - можем да си купим само по 46 кг истинско краве сирене.     Излиза ли да сме еднакво бедни преди и сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Bai_Ganio написа:

Да, правилно!!! Богатите винаги са тъжни люде!!! Иначе оценявам чувството ти за хумор, колкото и да е странно и извратено!!! От друга страна съм благодарен за поста ти, който доказва, че тогавашните 200 лева имат стойността на сегашните 2 000 (това са по твоите сметки, не мои)!!! Дай да видим сега колко люде вземат 2 000  лева и колко люде са вземали на времето по 200 и над 200 лева!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сещам се и за вестниците - един вестник при тато струваше някоя друга стотинка.Четяха се навсякъде, а хартията им се ползваше за всичко възможно. Сега те са около 30 пъти по-скъпи и затова малко хора си купуват вестници. Не се сещам нещо друго да е поскъпнало около 30 пъти. Според цената на вестниците 200 тогавашни лева се приравняват на 6000 сегашни !    А според статистиката  - осреднено е едно към пет - тоест 200 предишни са около равни на 1000 лв сегашни!   Гледам в кварталното Болеро печено пиле за около 6 лв бройката - очевидно е на сметка човек да си го купува. Защото не е поскъпнало 30 пъти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Джугашвили написа:

Да, правилно!!! Богатите винаги са тъжни люде!!! Иначе оценявам чувството ти за хумор, колкото и да е странно и извратено!!! От друга страна съм благодарен за поста ти, който доказва, че тогавашните 200 лева имат стойността на сегашните 2 000 (това са по твоите сметки, не мои)!!! Дай да видим сега колко люде вземат 2 000  лева и колко люде са вземали на времето по 200 и над 200 лева!!!

Доста повърхностно мислиш. Колко от услугите, продуктите или технологиите които предлагат сега, са ги предлагали когато си взимал 200 лева ?

преди 19 часа, attj написа:

Сещам се и за вестниците - един вестник при тато струваше някоя друга стотинка.Четяха се навсякъде, а хартията им се ползваше за всичко възможно. Сега те са около 30 пъти по-скъпи и затова малко хора си купуват вестници. Не се сещам нещо друго да е поскъпнало около 30 пъти. Според цената на вестниците 200 тогавашни лева се приравняват на 6000 сегашни !    А според статистиката  - осреднено е едно към пет - тоест 200 предишни са около равни на 1000 лв сегашни!   Гледам в кварталното Болеро печено пиле за около 6 лв бройката - очевидно е на сметка човек да си го купува. Защото не е поскъпнало 30 пъти!

Перфектна асоциация. Едно време ти взимаха пари да четеш пропаганда, сега е напълно безплатно в нета.

Разбирам комунистическите ви носталгия, но представете си че има хора които живеят много по-добре от тогава, и това че 5 човека са тъжни , не значи че България е тъжна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Bai_Ganio написа:

Доста повърхностно мислиш. Колко от услугите, продуктите или технологиите които предлагат сега, са ги предлагали когато си взимал 200 лева ?

Това са твоите сметки, не моите!!! Така че ако някой е повърхностен, това не съм аз!!! А каква е връзката между услугите и технологиите с това, че навремето хората масово вземаха 200 и над 200 лева, а сега заплата от 2 000-3 000 лева е мираж и около 70% от българите живеят под прага на бедността??? Тогава нямаше бедни!! Приемете го и спрете да лъжете и манипулирате младите подрастващи комсомолци!!! Да, тогава даже и мангалите работеха и си плащаха всички сметки,а не както сега да лежат на социални помощи, ние да ги храним и издържаме с мизерните си заплати, да не плащат никакви сметки и да пребиват и обират пенсионерите по селата за 20 лева!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Джугашвили написа:

Тогава нямаше бедни!!

Тогава всички бяхме бедни, а които можеха и имаха "връзки" се "уреждаха". Грозна практика, но никому не правеше впечатление. Защото си мислехме че "така работи системата".И така трябва да е.

преди 9 минути, Джугашвили написа:

Приемете го и спрете да лъжете и манипулирате младите подрастващи комсомолци!!!

А има ли такива ? :)

преди 10 минути, Джугашвили написа:

Да, тогава даже и мангалите работеха и си плащаха всички сметки,а не както сега да лежат на социални помощи, ние да ги храним и издържаме с мизерните си заплати, да не плащат никакви сметки и да пребиват и обират пенсионерите по селата за 20 лева!!! 

Я погледни този списък с описани престъпления през соца.

https://www.flagman.bg/article/175673

И си представи... Какво ли би станало с обществото ако тези престъпления  бяха не от тогава, а сега ?

Това че са те лъгали че преди е нямало престъпност, нео значава че наистина е било така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Джугашвили написа:

Това са твоите сметки, не моите!!! Така че ако някой е повърхностен, това не съм аз!!! А каква е връзката между услугите и технологиите с това, че навремето хората масово вземаха 200 и над 200 лева, а сега заплата от 2 000-3 000 лева е мираж и около 70% от българите живеят под прага на бедността??? Тогава нямаше бедни!! Приемете го и спрете да лъжете и манипулирате младите подрастващи комсомолци!!! Да, тогава даже и мангалите работеха и си плащаха всички сметки,а не както сега да лежат на социални помощи, ние да ги храним и издържаме с мизерните си заплати, да не плащат никакви сметки и да пребиват и обират пенсионерите по селата за 20 лева!!!

Знам че нямаше бедни. От това страдаха специалистите. Доктори, инженери взимаха колкото циганите и общите работници. Правилно ли е да сме равни, защото ТРЯБВА ? Всеки човек има различни възможности. За връзката между технологиите и услугите , няма да коментираме, умственията ти капацитет явно се развива с темпото на комунизма, починал е след 89-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Bai_Ganio написа:

За връзката между технологиите и услугите , няма да коментираме, умственията ти капацитет явно се развива с темпото на комунизма, починал е след 89-та.

Ехаа!!! Твоят умствен капацитет като се развива с темпото на технологиите, що не ми отговориш, каква е връзката между услугите и технологиите и ниските заплати в България в момента!!! За трети път те питам,ама явно хард диска ти е празен!!! 

П.П. И за заплатите това не е вярно!!! Лекарят никога не е вземал заплата колкото циганинът, освен ако не се е казвал Чирков!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...