Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

haidukpikaso

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Джугашвили написа:

Ехаа!!! Твоят умствен капацитет като се развива с темпото на технологиите, що не ми отговориш, каква е връзката между услугите и технологиите и ниските заплати в България в момента!!! За трети път те питам,ама явно хард диска ти е празен!!!

Как да ти обясня , като предпочиташ канал1 и ефир2 пред "фалшивата демокрация" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Джугашвили написа:

П.П. И за заплатите това не е вярно!!! Лекарят никога не е вземал заплата колкото циганинът, освен ако не се е казвал Чирков!!!

Защо говориш неща които тотално не са вярни. Истината е че тогава "мозъкът"  не се ценеше и наистината доста цигани взимаха повече от лекарите. Имам наколко приятеля лекари и добре знам какви заплати вземаха тогава. Самият аз като младеж започнах работа като обикновен шлосер защото заплатата беше повече от 2 пъти по висока от тази на инженера. Имах колеги цигани които вземаха колкото мен та знам че са вземали доста повече от лекарите. То нали точно това "уважение" към умния и способния доведе до обезлюдяването на България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bai_Ganio написа:

Как да ти обясня , като предпочиташ канал1 и ефир2 пред "фалшивата демокрация" ?

Ами не можеш!!! И да, демокрацията Ви е фалшива и кавичките са напълно неуместни!!! Нали в предния си пост ме питаше може ли всички да сме равни!!! Уж не може, пък се скъсвате да ни пробутвате разни закони и конвенции, как гейовете трябвало да бъдат равни с останалите, негрите и циганите и те, чуждоземците и те се наредиха на опашката за равенство и накрая ни натресохте някакви набедени феминистки, които също се борят за равенство!!! Тези пък са най-страшните!!! Не можеш да ги биеш, не можеш да ги целуваш, можеш само да ги гледаш като фикус!!! И тук основният въпрос е,кои са останалите,щото те други не останаха!!! От тази Ваша пословична борба за демокрация, докарахте комунизма, който комунистите не успяха!!!

преди 12 минути, lsmurf написа:

Защо говориш неща които тотално не са вярни. Истината е че тогава "мозъкът"  не се ценеше и наистината доста цигани взимаха повече от лекарите. Имам наколко приятеля лекари и добре знам какви заплати вземаха тогава. Самият аз като младеж започнах работа като обикновен шлосер защото заплатата беше повече от 2 пъти по висока от тази на инженера. Имах колеги цигани които вземаха колкото мен та знам че са вземали доста повече от лекарите. То нали точно това "уважение" към умния и способния доведе до обезлюдяването на България.

Моля, я пак!!! По това време за което пишеш, България беше 9 милиона!!! Сега колко е??? И от кога започнахме да се топим като население!!! С твоето мислене и лъжи и за шлосер не ставаш!!! Ти си само за полето или лагерите!!! Там ти е мястото, където ще се чувстваш като у дома си!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Джугашвили написа:

Ами не можеш!!! И да, демокрацията Ви е фалшива и кавичките са напълно неуместни!!! Нали в предния си пост ме питаше може ли всички да сме равни!!! Уж не може, пък се скъсвате да ни пробутвате разни закони и конвенции, как гейовете трябвало да бъдат равни с останалите, негрите и циганите и те, чуждоземците и те се наредиха на опашката за равенство и накрая ни натресохте някакви набедени феминистки, които също се борят за равенство!!! Тези пък са най-страшните!!! Не можеш да ги биеш, не можеш да ги целуваш, можеш само да ги гледаш като фикус!!! И тук основният въпрос е,кои са останалите,щото те други не останаха!!! От тази Ваша пословична борба за демокрация, докарахте комунизма, който комунистите не успяха!!!

Моля, я пак!!! По това време за което пишеш, България беше 9 милиона!!! Сега колко е??? И от кога започнахме да се топим като население!!! С твоето мислене и лъжи и за шлосер не ставаш!!! Ти си само за полето или лагерите!!! Там ти е мястото, където ще се чувстваш като у дома си!!!

Стига с тия 9 милиона. Ако затоварят границите може да станем и 15 милиона и да станем като Северна Корея. Време е да приемеш че имаш пълната свобода да правиш каквото си искаш. Не е нужно да мислиш , както се очаквало. Можеш да имаш и собствено мнение вече. Може да учиш, работиш, почиваш и в чужбина или в България. На никой не му пука колко милиона сме, ако сме необразавано племе което още вярва в комунистическите ценности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bai_Ganio написа:

Разбирам комунистическите ви носталгия, но представете си че има хора които живеят много по-добре от тогава, и това че 5 човека са тъжни , не значи че България е тъжна.

При мен има носталгия единствено за отминали млади години. През летата на 1980-1981 година работех заради спорта и парите като товаро-разтоварач, демек хамалин, получавах около 350 лв заплата- формирана на акорд или на норма.    Това тогава беше повече от заплатите на доста учители, лекари и инженери. Същото работеха и някои яки роми. После реших да ставам инженер с дефицитна специалност.   Сега няма ограничения за придобиване примерно на имоти или автомобили. Децата ми живеят доста по-добре от поколението на родителите си. Помагаме им доколкото можем. Иска ми се още по-хубави неща да ни се случват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bai_Ganio написа:

Стига с тия 9 милиона. Ако затоварят границите може да станем и 15 милиона и да станем като Северна Корея. Време е да приемеш че имаш пълната свобода да правиш каквото си искаш. Не е нужно да мислиш , както се очаквало. Можеш да имаш и собствено мнение вече. Може да учиш, работиш, почиваш и в чужбина или в България. На никой не му пука колко милиона сме, ако сме необразавано племе което още вярва в комунистическите ценности.

Това трябва да го напишеш към колегата, не към мен!!! Соцът може да е имал много недостатъци, но точно обезлюдяването на държавата не е сред тях!!! А да го изтъкват като причина за това обезлюдяване, си е направо цинично или липса на елементарна памет!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Джугашвили написа:

Кога почнахме да се топим естествено след като отворихме границите. То не трябва много ум за да се сети човек ама явно на теб и толкоз ти е проблем. Да ти напомням ли че човек не можеше да избере да напусне България ако не беше готов да рискува живота си защото на границата се стреляше по хора решили да избягат от социалистическият ви "рай".  Недей да даваш оценки за моето мислене а се опитай да създадеш наченки на свое собствено. Типичният злобар с ограничен капацитет  само това знае - лагерите . Вместо да се засрамите и да не повдигате въпроса за тази срамна страница от историята на България вие пък и бленувате да я върнете. Че как по друг начин ще се справите с различните от вас , тоест с мислещите хора - с репресии разбира се. Само че репресията е признак на липса на капацитет затова говорейки за нея се чувстваш като у дома си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, attj написа:

При мен има носталгия единствено за отминали млади години. През летата на 1980-1981 година работех заради спорта и парите като товаро-разтоварач, демек хамалин, получавах около 350 лв заплата- формирана на акорд или на норма.    Това тогава беше повече от заплатите на доста учители, лекари и инженери. Същото работеха и някои яки роми. После реших да ставам инженер с дефицитна специалност.   Сега няма ограничения за придобиване примерно на имоти или автомобили. Децата ми живеят доста по-добре от поколението на родителите си. Помагаме им доколкото можем. Иска ми се още по-хубави неща да ни се случват!

Браво , едно смислено мнение.

преди 5 минути, Джугашвили написа:

Това трябва да го напишеш към колегата, не към мен!!! Соцът може да е имал много недостатъци, но точно обезлюдяването на държавата не е сред тях!!! А да го изтъкват като причина за това обезлюдяване, си е направо цинично или липса на елементарна памет!!!

Границите бяха затворени и ни отглеждаха като овце. И аз искам да сме 50 милиона , но всяка държава си има капацитет. Нищо изкуствено не продължава вечно , както и измисления ти соц. С диктатура не става. Нищо крайно не работи. Вместо да тъжиш , почни да четеш книжки и някой ден, може да живееш по-добре от циганите, иначе в момента това се нарича , карма , правосъдие, съдба или както искаш го наричай , необразованите страдат, страдат за соца който им е давал хляб , хлорна вода и надежди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, lsmurf написа:

Кога почнахме да се топим естествено след като отворихме границите. То не трябва много ум за да се сети човек ама явно на теб и толкоз ти е проблем. Да ти напомням ли че човек не можеше да избере да напусне България ако не беше готов да рискува живота си защото на границата се стреляше по хора решили да избягат от социалистическият ви "рай".  Недей да даваш оценки за моето мислене а се опитай да създадеш наченки на свое собствено. Типичният злобар с ограничен капацитет  само това знае - лагерите . Вместо да се засрамите и да не повдигате въпроса за тази срамна страница от историята на България вие пък и бленувате да я върнете. Че как по друг начин ще се справите с различните от вас , тоест с мислещите хора - с репресии разбира се. Само че репресията е признак на липса на капацитет затова говорейки за нея се чувстваш като у дома си.

Комсомолец, пак глупости на търкалета пишеш!!! Спри се, че ставаш за смях!!! Вуйчо ми ходеше и си работеше в Швейцария (капиталистическа държава) напълно легално!!! Накрая се премести и там да живее!!! След това се премести в Чехия, там и почина, лека му пръст!!! При това от естествена смърт, а не от стрелба по границата!!! А как ще се справим с мислещите люде не се притеснявай, ти не си сред тях!!! Оцеляването ти е гарантирано!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Джугашвили написа:

Комсомолец, пак глупости на търкалета пишеш!!! Спри се, че ставаш за смях!!! Вуйчо ми ходеше и си работеше в Швейцария (капиталистическа държава) напълно легално!!! Накрая се премести и там да живее!!! След това се премести в Чехия, там и почина, лека му пръст!!! При това от естествена смърт, а не от стрелба по границата!!! А как ще се справим с мислещите люде не се притеснявай, ти не си сред тях!!! Оцеляването ти е гарантирано!!!

Вуйча ти е бил партиен член , иначе нямаше как да напускаш държавата , освен на екскурзия в други държави част от СССР.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, attj написа:

Това да имаш носталгия към младите години е напълно закономерно. Както казах по горе аз също работех като обикновен шлосер за да взимам по добра заплата. За младия човек това не е проблем пък и никога не ме е било срам от работа така съм възпитан - срамно е човек да не работи а не от черна и непрестижна професия. Сега както казваш няма ограничения и точно това ми харесва иначе ако погледнем реално материално не съм имал проблеми и по времето на соца защото старите помагаха пък и работех в металургията а там се вземаха повечко пари. Ограниченията и несправедливостта обаче винаги силно са ме дразнели затова съм толкова против онова време. Затова считам че и сегашното не е много добро и България наистина е тъжно място защото въпреки че вече имаме доста повече свобода все още справедливостта е силен дефицит според мен. Прекрасно е че искаш още по - хубави неща за децата си и за теб - всички ги искаме затова и трябва да си казваме истината за да можем да правим правилните изводи и да накараме такива неща да ни се случват все повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bai_Ganio написа:

Вуйча ти е бил партиен член , иначе нямаше как да напускаш държавата , освен на екскурзия в други държави част от СССР.

Ами не, не е бил!!! Беше си обикновен человек, работещ като заварчик!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Джугашвили написа:

Лъжеш най - безсрамно.  Точно в Швейцария легално той явно е бил единственият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, lsmurf написа:

Лъжеш най - безсрамно.  Точно в Швейцария легално той явно е бил единственият.

Да, аз лъжа, а ти говориш само истината!!! Комунизмът ни бил обезлюдил държавата!!! Хората сами могат да преценят, кой лъже и кой не!!! И да, точно в Швейцария!!! Да ти припомням ли и колко българи ходеха да работят в Либия, Ирак, Кувейт, Сирия и други държави!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Джугашвили написа:

Ами не, не е бил!!! Беше си обикновен человек, работещ като заварчик!!!

Лъжеш като партиен член на бкп, защото аз лично ходех на ваканция в съседна Сърбия и закъснях с 1 час и на КПП-то ме чакаше милицията, а да ходиш да бачкаш в държава която не е част от СССР, нямаше как да стане , защото имаше недостиг на всякакви кадри в града от който си. Не ти ли омръзна да лъжеш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Bai_Ganio написа:

Лъжеш като партиен член на бкп, защото аз лично ходех на ваканция в съседна Сърбия и закъснях с 1 час и на КПП-то ме чакаше милицията, а да ходиш да бачкаш в държава която не е част от СССР, нямаше как да стане , защото имаше недостиг на всякакви кадри в града от който си. Не ти ли омръзна да лъжеш ?

Викаш не е имало българи, които работят извън България или СИВ!!! Вие добре ли сте??? Тотално сте се самозабравили от собствените си пропаганди!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Джугашвили написа:

Да ти припомням ли и колко българи ходеха да работят в Либия, Ирак, Кувейт, Сирия и други държави!!!

В тези държави наистина ходеха наши работници но като командировани за конкретен обект . Баща ми също ходи в Ирак но не можа да се уреди да остане за втори обект защото след като завършите обекта всички се прибират под строй обратно в България с изключение на някои хора с дебели връзки които оставаха и за следващ обект. Хората ходеха защото въпреки че вземаха заплащане 1/3 от това на колеги от други държави работещи същата работа заплащането в сравнение с българското беше в пъти по добро и се плащаше във валута та като се върнеха в България можеха да си купят кола с долари без да чакат 10 години ред например. Не знам защо ми привеждаш това че хората са ходили командировка като пример за свобода. И да не всеки можеше да се вреди да отиде , особенно ако преценят че си "политически неблагонадежден" но това е отделна тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Джугашвили написа:

Викаш не е имало българи, които работят извън България или СИВ!!! Вие добре ли сте??? Тотално сте се самозабравили от собствените си пропаганди!!!

Хубавото е че останахте една шайка комуняги и фашаги , които се вайкате колко е било хубаво навремето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Bai_Ganio написа:

Хубавото е че останахте една шайка комуняги и фашаги , които се вайкате колко е било хубаво навремето.

Не, не е хубаво!!! Ние сме паметта на народа!!! Истинската памет, а не промитите от антикомунистическата истерична пропаганда мозъци!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Джугашвили написа:

Да, аз лъжа, а ти говориш само истината!!! Комунизмът ни бил обезлюдил държавата!!! Хората сами могат да преценят, кой лъже и кой не!!! И да, точно в Швейцария!!! Да ти припомням ли и колко българи ходеха да работят в Либия, Ирак, Кувейт, Сирия и други държави!!!

Мой родственик навремето работи 8 години в Алжир - там българи са им изграждали питейни водоснабдителни съоръжения .   Със спечелените долари купи два апартамента в центъра на София.   Сега там живеят семействата на децата му, той почина преди време.  Направил го е за тях - да не им е тъжно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, attj написа:

Мой родственик навремето работи 8 години в Алжир - там българи са им изграждали питейни водоснабдителни съоръжения .   Със спечелените долари купи два апартамента в центъра на София.   Сега там живеят семействата на децата му, той почина преди време.  Направил го е за тях - да не им е тъжно.

Затова всички ей тези, плюейки по славния соц, плюят родителите си и техния труд,който им е създал настоящите блага!!! Неблагодарна работа!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всички плюят.  Някои са признателни на родителите си.    Сега тези два апартамента  струват общо някъде  250-300 000 Евро.   Трудно се купуват подобни скъпи жилища. Децата му си живеят в тях и не смеят да ги ипотекират за кредит - с цел да си купят още по-хубави жилища.  Пък и нямат доходи каквито навремето е имал покойният им баща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Джугашвили написа:

Затова всички ей тези, плюейки по славния соц, плюят родителите си и техния труд,който им е създал настоящите блага!!! Неблагодарна работа!!!

В твърде голяма грешка си . Плюейки "славният соц" отдавам памет на родителите си които създадоха както целият народ блага не за няккави тъпи наглеци които крадоха през целия им живот трудът им и накрая " грижовната ни държава " им определи да мизерстват на стари години с по по - малко от 200 лева пенсия за по над 40 годишен трудов стаж. Същото щеше да се случи и с мен но аз разчитам на частен бизнес и въобще не ми е проблем колко точно пенсия е преценила държавата че заслужавам. Така че "славният социализъм" съсипа живота на поколението на нашите дядовци и нашите родители а наследниците му правят всичко възможно да съсипят и този на моето и поколението на децата ни но явно няма да му се получи.  Така че бесней си колкото желаеш връщане назад няма да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всички са били бедни тогава.  И сега не всички са бедни.  Лошото  е, че сега процентно погледнато бедните са повече в сравнение спрямо преди.  След няколко дни средната пенсия в България щяла да стане 388 лв на месец.    Стотици хиляди пенсионери само те си знаят как се оцелява с подобни пари...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Bai_Ganio написа:

Регистрира се само за да ни кажеш колко лош бил комунизма?

АБЕ АЗ НА РАЗНИ БАЙ-ГАНЬОВЩИНИ ЛИ ДА ВЯРВАМ, ИЛИ НА ОЧИТЕ СИ?

ПРИ КОМУНИЗМА В КИТАЙ ХОРАТА СЕ ВОЗЯТ НА УЛТРА-БЪРЗИ И ТЕХНОЛОГИЧНИ ВЛАКОВЕ

---------

При тоталитарния боковизъм в България през 2018-та година хората са натъпкани във първобитен влак с 3 смърдящи на кенеф вагони от втората световна война, а балъците в първа класа се возят прави, натъпкани като в консервна кутия...  ха-ха-ха...😀 ебаси тъпия боковизъм.

2111606644.jpg

https://btvnovinite.bg/bulgaria/koshmarno-pribirane-s-vlaka-v-poslednija-pochiven-den.html

----------------

Сори, ама аз предпочитам комунизма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...