Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

haidukpikaso

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

преди 30 минути, lsmurf написа:

Е не съм имал привилегията да летувам в лагери на МНО като теб . Летувал съм в обикновени пионерски лагери за "простосмъртни" деца защото цената наистина беше символична 10 - 15 лева. Но условията бяха точно такива каквито ги описвам . А да добавя че и ръководители и спасители обикновенно бяха ченгета защото и те изкарваха по една безплатна почивка пък и може да са наблюдавали "бодрата смяна" . Още се срещам с някои от тях и се поздравяваме  . Запомнили са ме защото ги пребивах на шах.

И аз след 4-ти клас съм била в обикновен пионерски лагер в Обзор, бяхме на палатки, ограда липсваше.

Едва ли телените мрежи в лагерите, които си посещавал са поставени умишлено.

Това, което sound пише в поста си е напълно вярно - често ни водеха на излети, на екскурзии, на кино, на театър.

Хубаво детство имахме!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно.... поколението пропаднало ли е или си живее живота по курорти?

преди 1 час, lsmurf написа:

Съжалявам "другарю"  Николов че ти припомням някои дребни неприянтни неща от харесваното от теб време - знам че ти няма да си промениш мнението и ще отричаш докрай "като комунист на разпит" както беше казал Радевски "Аз знам аз вярвам че си права когато съгрешиш дори"  Това ви беше идеологията и такава си остана за такива като теб.  Ако си губя времето да пиша такива неща то е защото такива като теб се опитват да скрият нелицеприятното минало от младите и да представят социализмът като "изгубеният Рай" . Препоръчвам всички да гледат сериалът Чернобил където доста добре е представено времето за което си говорим. Истината е че заради непрекъснатите лъжи и увъртания които са наследени още от онова време все още умират хора. Защо мислиш че сме първенци по ракови заболявания ами защото тогава тряваше да се скрие издънката на великата съветска наука.

Не се опитвам да манипулирам - това е по твоята специалност аз просто споделям преживявания.

Ама другарю Смърф пълни глупости пишеш, бодлива тел на детски лагер... ти добре ли си?

Защо не ни покажеш някоя снимка от тези лагери или ще ни убеждаваш, че е било забранено да се снима?

Или поне кажи за кои лагери става на въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A Падишаха нема познати покрай него, които да не са милионери - е значи всичко в България е супер, просто има хора, дето знаят само да мрънкат, щото ги мързи.

преди 48 минути, Мойра написа:

И аз след 4-ти клас съм била в обикновен пионерски лагер в Обзор, бяхме на палатки, ограда липсваше.

Пет години подред и да - ограда липсваше, но не бяхме на палатки, а в едни бунгала. Голям кеф!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако цитираш мене, ще ти обясня накратко как и аз бях в твоята ситуация. Млад, глупав и винаги винящ държавата за всичко. Видях че нищо не се променя с теми по форумите и с големите ми приятели патриоти  на маса и седнах да уча. Учих в частни училища, курсове за езици и сега взимам добри пари. Е сега никой не ми е виновен , нито държавата, нито бойко борисов, нито комунистите. Нито ми е тъжно каквато е темата. И да бях в чужбина и там бях най-нещастния човек на света. За тук не мога да го кажа. Не гледам новини, ям и пия яко, ходя по почивки и съм супер щастлив в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Jivko Jelev написа:

Ако цитираш мене, ще ти обясня накратко как и аз бях в твоята ситуация. Млад, глупав и винаги винящ държавата за всичко. Видях че нищо не се променя с теми по форумите и с големите ми приятели патриоти  на маса и седнах да уча. Учих в частни училища, курсове за езици и сега взимам добри пари. Е сега никой не ми е виновен , нито държавата, нито бойко борисов, нито комунистите. Нито ми е тъжно каквато е темата. И да бях в чужбина и там бях най-нещастния човек на света. За тук не мога да го кажа. Не гледам новини, ям и пия яко, ходя по почивки и съм супер щастлив в България.

Всичко което пишеш е така, само дето си щастлив в нещастието си!!!Не е до четене, не е до учене!!! Нямаме държава!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Джугашвили написа:

Всичко което пишеш е така, само дето си щастлив в нещастието си!!!Не е до четене, не е до учене!!! Нямаме държава!!!

Приятелю, приключи комунизма и пропагандата му. Там си щастлив или нещастен по команда. Сега аз го реших. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има някой недобре обаче не съм аз. Някакво пионерче ще вземе да снима оградата на лагера за да я показва на някой който не му вярва как са заградили комунетата лагерите . То ако това им беше проблемът с мед трябваше да ги мажем - нищо повече от поредната простотия а прости хора това правят . И да я бях снимал ти щеше да твърдиш че снимката е от затворът еди къде си. Говоря ти че просто не можеха да се усетят че не правят казарма а детски лагер . Ама когато човек свикне с казармени порядки как да се усеща за такива неща прави нещата точно в казармен стил. Не виждаш ли как са изградени квартали училища и други сгради от това време . Кутийки напомнящи точно казармени помещения - никаква фантазия никаква естетигика .Ще кажеш икономия на средсва и сигурно е вярно донякъде но по голямата истина е че на никого не му пукаше как се чувстват останалите хора от децата до пенсионерите. Разбирам че завеждайки на лагер 500 деца примерно трябва да се вземат някакви мерки да не се пръснат като пилци и ограда е необходима но всичко се строеше без всякаква мисъл камо ли някаква естетика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Jivko Jelev написа:

Ако цитираш мене, ще ти обясня накратко как и аз бях в твоята ситуация.

Значи никога не си бил в моята ситуация. Никога не си бил обиран, без да са открити извършителите. Никога не си бил заплашван от тълпа цигани. Никога не си започвал собствен бизнес. Никога приятелката ти не е била напада в опит за изнасилване и после извършителя да е оневиняван в съда. Никога не ти се е налагало да търсиш помощ от полиция, съд или прокуратура. Изобщо какво да продължавам - глезените градски чада идея си нямате какво се случва в България. Живеете си в своята камбанария и по- далеч от нея не можете да скивате.

преди 4 минути, lsmurf написа:

....всичко се строеше без всякаква мисъл камо ли някаква естетика.

А то па сега строежите пращят от мисъл и естетика. Нам си как били построени училищата - я ми кажи кое е по-добре: да се построи едно грозно училище или въобще да не се строят училища?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Jivko Jelev написа:

Приятелю, приключи комунизма и пропагандата му. Там си щастлив или нещастен по команда. Сега аз го реших. ;)

А сега си щастлив само по статистика!!! И за съжаление, сега всички са жертви на новия строй, с новата пропаганда и естествено новите команди!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нарича се стандартизация и се е прилагала и прилага навсякъде по света, примерно всички американски военни бази в определен период се строят по еднакъв начин независимо къде се намират по света, има точно определени изисквания към материалите, например използва се точно определен цвят боя и т.н.

преди 9 минути, lsmurf написа:

Някакво пионерче ще вземе да снима оградата на лагера за да я показва на някой който не му вярва как са заградили комунетата лагерите .

Не, имах предвид децата да сте се снимали, с идеята на заден план да видим бодливата тел.:)

И пак не каза за кои лагери става въпрос!

преди 15 минути, lsmurf написа:

Кутийки напомнящи точно казармени помещения - никаква фантазия никаква естетигика .

Според теб как трябва да изглежда една учебна стая?

преди 17 минути, lsmurf написа:

Разбирам че завеждайки на лагер 500 деца примерно трябва да се вземат някакви мерки да не се пръснат като пилци и ограда е необходима но всичко се строеше без всякаква мисъл камо ли някаква естетика. 

Аа, именно никой не казва, че не е имало огради, но ти твърдиш, че били с бодлива тел!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, sound написа:

Значи никога не си бил в моята ситуация. Никога не си бил обиран, без да са открити извършителите. Никога не си бил заплашван от тълпа цигани. Никога не си започвал собствен бизнес. Никога приятелката ти не е била напада в опит за изнасилване и после извършителя да е оневиняван в съда. Никога не ти се е налагало да търсиш помощ от полиция, съд или прокуратура. Изобщо какво да продължавам - глезените градски чада идея си нямате какво се случва в България. Живеете си в своята камбанария и по- далеч от нея не можете да скивате.

А то па сега строежите пращят от мисъл и естетика. Нам си как били построени училищата - я ми кажи кое е по-добре: да се построи едно грозно училище или въобще да не се строят училища?!

Да , прав си в много от ситуациите не съм бил на твое място с изключение на собствения бизнес. А защо си мислиш че в другите държави , щеше да е по-различно ? Защо свързваш твоите неволи с държавата ? Защо си мислиш че прокоратурата и полицията не работят само в България? Излез от това село , което си. Имаш сериозен недостиг на незнание, може би оттам идват неволите ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Jivko Jelev написа:

Защо свързваш твоите неволи с държавата ? Защо си мислиш че прокоратурата и полицията не работят само в България?

При такава последователност на логиката, няма как да ти се отговори, че да разбереш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, sound написа:

При такава последователност на логиката, няма как да ти се отговори, че да разбереш.

Напротив, разбрах от самото начало че темата ще е пълна с депресари на анти-депресанти.  Просто реших да ви дам безплатен съвет, че отрицателната енергия, която хабите е напразна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.06.2019 г. в 20:17, dedidi написа:

Да Ви таковам на "демокрацията"!

Ако искаш помощ в таковането, да дойда. :38:

на 16.06.2019 г. в 22:34, miro20 написа:

Не ти е виновна "демокрцията"

А така, пак комунизма е виновен, нали другарю. 30 и кусур години по-късно прави конспирация с цените, че да намразим капитализъма.

преди 4 часа, lsmurf написа:

За детските лагери - абсолютно сериозно! То бодливата тел си се смяташе за нормално оглаждащо средство по онва време

Лъжецо. Знам, че нямаш съвест и да се засрамиш. Направи искам да ти затрият профила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Jivko Jelev написа:

... разбрах ...

Я вземи, като за начало разбери какво означава "оксиморон".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погромът над демокрацията

Дали има българи, които все още мислят, че България не е тъжно място?

Най-тъжното място на света, защото ни е Родина...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Наистина е най тъжното място щом единствения начин да спасим демокрацията според авторът е да подкрепим БСП и Нинова. По голям абсурд не бях чувал досега. Народът не е толкова тъп колкото си мислят политиците и обслужващите медийни лакеи. Хората видяха че разлика между власт и "опозиция" на практика няма затова им извадиха жълт картон с негласуването си . Да се надяваме че следващият път ще бъде направо червен.

преди 1 час, sliderum написа:

Лъжецо. Знам, че нямаш съвест и да се засрамиш. Направи искам да ти затрият профила.

Нощта ражда из мъртва утроба

вековната злоба на роба:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, lsmurf написа:

Наистина е най тъжното място щом единствения начин да спасим демокрацията според авторът е да подкрепим БСП и Нинова.

Нормално е за нагласата ти да разбереш текста по този начин.

Според моята нагласа, препоръката е да гласуваме за която партия пожелаем, само да не е ГЕРБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, lsmurf написа:

Наистина е най тъжното място щом единствения начин да спасим демокрацията според авторът е да подкрепим БСП и Нинова. По голям абсурд не бях чувал досега. Народът не е толкова тъп колкото си мислят политиците и обслужващите медийни лакеи. Хората видяха че разлика между власт и "опозиция" на практика няма затова им извадиха жълт картон с негласуването си . Да се надяваме че следващият път ще бъде направо червен.

Нощта ражда из мъртва утроба

вековната злоба на роба:

Само препдполагах че темата е политизирана от излъгани русофили, явно е факт. На тия хора няма как да им обясниш кое какво е. На тях им се казва какво е положението. Така е било през комунизма. Правят отчаяни опити да го върнат, но чели ли са внимателно политическата програма на бившето БКП ? Защото Нинова иска да сяда на два ку*а. Пари от Русия и еврофондове от ЕС. Така, че така жадувания им блян на гласоподатевателите , няма да се сбъднат. Няма да напуснем ЕС и НАТО. Наистина народа ни е най-пропаднал в Европа. Сега разбирам и темата защо се казва така. Ако се върнат комунистите наистина ще стане тъжно.

преди 2 часа, Мойра написа:

glasove.com ? Seriously ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Jivko Jelev написа:

Seriously ?

Да не забрави случайно български ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Jivko Jelev написа:

Напротив, разбрах от самото начало че темата ще е пълна с депресари на анти-депресанти.  Просто реших да ви дам безплатен съвет, че отрицателната енергия, която хабите е напразна.

Момченце,

в кой век си учил в частно училище? И колко родители могат да си го позволят (извън София)?

Знаеш ли колко хора с висше образование след 1990 г. преминаха на друга, по-неквалифицирана работа? Защо ли?

Това, че не познаваш хора със заплата под 1500 лв. означава, че изобщо не познаваш ситуацията в страната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Мойра написа:

Според моята нагласа, препоръката е да гласуваме за която партия пожелаем, само да не е ГЕРБ.

Каза тази която цитира изцяло и само и единствено червена бесепарска пропаганда :)

Това е било винаги интересен парадокс - абе уж никой не гласува за бесипету, уж всички "знаем" какви са маскари и колко пъти се осираха когато са на власт, че и държавата повличаха към поредното дъно ... обаче... пак си гласуваме за тях, а си декларираме че ... о не, не сме от бесипету... :)

Ми мен що не ме  е срам да си кажа за кого гласувам ? И за сините, и за ГЕРБ , и т.н. и не го крия никога , за разлика от вас които винаги сте с гузна съвест.

Защото си мразите всичко различно от цоциализма и утопиите му  "по принцип".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако преди 30 години  българите сме били около 9 млн. души, то скоро  ще бъдем под 7 млн. души - очевидно не им е весело на младите хора в България. А бай Тошо навремето се хвалеше, че майка България може да осигури всичко необходимо и на 15 милиона души население. Сега има доста такива като Миро и виждаме резултатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, dedidi написа:

Момченце,

в кой век си учил в частно училище? И колко родители могат да си го позволят (извън София)?

Знаеш ли колко хора с висше образование след 1990 г. преминаха на друга, по-неквалифицирана работа? Защо ли?

Това, че не познаваш хора със заплата под 1500 лв. означава, че изобщо не познаваш ситуацията в страната.

Обяснявам и за слабоумните.
1. Като чуеш частно училище, не е задължително да се свързва със София и с много пари. Нужно е интернет, малко средства и много желания.
2. Знам, да , отиват да учат икономика или интериорен дизайн и после се чудят какво да я прави тая диплома.
3. Моля те, разясни ми ситуацията в страната.

преди 13 минути, attj написа:

Ако преди 30 години  българите сме били около 9 млн. души, то скоро  ще бъдем под 7 млн. души - очевидно не им е весело на младите хора в България. А бай Тошо навремето се хвалеше, че майка България може да осигури всичко необходимо и на 15 милиона души население. Сега има доста такива като Миро и виждаме резултатите.

Изкуствен инкубатор на хора. Ако границите бяха свободни, нямаше да сме и на половина от 9 милиона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...