Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

haidukpikaso

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

преди 1 час, gagodrago написа:

Регистрира се само за да ни кажеш колко лош бил комунизма?

АБЕ АЗ НА РАЗНИ БАЙ-ГАНЬОВЩИНИ ЛИ ДА ВЯРВАМ, ИЛИ НА ОЧИТЕ СИ?

ПРИ КОМУНИЗМА В КИТАЙ ХОРАТА СЕ ВОЗЯТ НА УЛТРА-БЪРЗИ И ТЕХНОЛОГИЧНИ ВЛАКОВЕ

---------

При тоталитарния боковизъм в България през 2018-та година хората са натъпкани във първобитен влак с 3 смърдящи на кенеф вагони от втората световна война, а балъците в първа класа се возят прави, натъпкани като в консервна кутия...  ха-ха-ха...😀 ебаси тъпия боковизъм.

2111606644.jpg

https://btvnovinite.bg/bulgaria/koshmarno-pribirane-s-vlaka-v-poslednija-pochiven-den.html

----------------

Сори, ама аз предпочитам комунизма.

Не разбирам какъв ти е проблемът. Тези които харесваха САЩ се преселиха там . Тези които харесват Европа заминаха за там. Хващай терминал 2 и в Китай след като ти е на сърце.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.06.2019 г. в 23:22, miro20 написа:

Това кога ? Когато Живков се целуваше с Брежнев и буквално ПРОСЕШЕ за копейки за да не фалира държавата ли ? :)

Наистина трябва да си  много тъп, за да игнорираш ФАКТИТЕ около провала на цоциализма.

Той просто си фалира. прагматично и без емоции. Набийте си го всички цоциалисти в "умните" кратунки .

Брежнев  умря през 1982 година.   Тогава папугай   Миро на колко годинки беше?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко години съм бил с какво променя  ФАКТА че бай Тошо е просел пари за фалиралата ни икономика и държава ? :) 

преди 11 часа, lsmurf написа:

Лъжеш най - безсрамно.  Точно в Швейцария легално той явно е бил единственият.

Или щатен или вербуван за службите. Във всички случаи - проверен партиен функционер.

Смешното е че сталиниста дори идея си няма какъв е бил, а се е напомпал с лъжите и илюзитие си. :)

преди 5 часа, gagodrago написа:

Сори, ама аз предпочитам комунизма.

Да ти кажа , то всички предпочитаме комунизма. За съжаление, както знаеш такъв никога не е имало, а най много извратен крадлив уродлив цоциализъм.

И другото което знаеш мн добре - Тези които са най близо до принципите на комунизма и са постигнали  сравнително добро социално осигуряване, права, свободи и справедливо общество са... именно тези развити капиталистически страни които най много мразиш :)

преди 3 часа, lsmurf написа:

Не разбирам какъв ти е проблемът. Тези които харесваха САЩ се преселиха там . Тези които харесват Европа заминаха за там. Хващай терминал 2 и в Китай след като ти е на сърце.

Не могат. Ами как без фейсбук, без гугъл, без ютюба ?? Или как да свикнат да си рпавят ежедневно компромиси със съвестта и да скандират някакви лозунги които са им противни, но няма как ?

Или да  преглъщаш всеки ден управниците да те мачкат , а ако ги критикуваш , да те вкарат директно в затвора  ?? Съд, глоби и т.н. ако постнеш нещо против Путлер или властта както е в "матушката" за която все още си мислите че е СССР

Много сте се разглезили... много...  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, lsmurf написа:

Кога почнахме да се топим естествено след като отворихме границите. То не трябва много ум за да се сети човек ама явно на теб и толкоз ти е проблем.

Дали само отварянето на границите е проблема за демографския срив?

Дали причините не са предимно икономически и политически в новия строй?

преди 12 часа, Bai_Ganio написа:

Вместо да тъжиш , почни да четеш книжки и някой ден, може да живееш по-добре от циганите, иначе в момента това се нарича , карма , правосъдие, съдба или както искаш го наричай , необразованите страдат, страдат за соца който им е давал хляб , хлорна вода и надежди.

Някой май много си е повярвал.Казват, че най-лошо се пада от високо.

преди 8 часа, lsmurf написа:

В твърде голяма грешка си . Плюейки "славният соц" отдавам памет на родителите си които създадоха както целият народ блага не за няккави тъпи наглеци които крадоха през целия им живот трудът им и накрая " грижовната ни държава " им определи да мизерстват на стари години с по по - малко от 200 лева пенсия за по над 40 годишен трудов стаж.

Да те питам, голямата част от пенсионерите по времето на соца ли живееха по-добре или по времето на "демокрацията"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, M.Николов написа:

Някой май много си е повярвал.Казват, че най-лошо се пада от високо.

Да те питам, голямата част от пенсионерите по времето на соца ли живееха по-добре или по времето на "демокрацията"?

Естествено че отварянето на границите не е единствената причина за намаляване на населението. Има редица други като намаляване на раждаемоста. По принцип в световен мащаб раждаемостта е по висока в по слабо развитите и бедните държави - има си ред причини за това. Примерно в едно бедно семейство на децата се гледа като на потенциал за оцеляване - повече деца повече работна ръка пък и при висока детска смъртност оцеляване на рода. Погледни и днес къде е по висока раждаемостта в семействата на учени или при ромите. Смъртността също се увеличи - защо ли . Ами защото доста кадърни лекари просто избягаха така че пак отиваме до отварянето на границите. Освен това силно нараснаха раковите заболявания последица от комунистическата простотия Чернобил и най вече от гъзолизкия навик на тогавашните ни управници да крият да не се чуе нещо лошо за съветската наука. Тогава радиоактивноста е била по висока в Германия отколкото у нас но разликата е че немците са взели необходите мерки а ние си ядяхме на воля радиоактивни марули и марширувахме на 1 май вместо да се опитаме да се предпазим доколкото е възможно.

Да ме питаш за пенсионерите как живееха тогава и сега . Ами единят ми дядо и баба ми вземаха по 30 лева така наречената земеделска пенсия. Другят вземаше голяма миньорска пенсия от 130 лева. Живеехме в квартира от стая и кухня 3 семейства баба дядо нашето и сестрата на баща ми. Баня нямаше ходехме в градската веднъж седмично. Отопление и говене на въглища . Стаите бяхя мебелирани главно с легла и една маса за хранене. Дрехите на закачалка зад вратата. Ей такава хубост беше. Сега пенсионерите живеят поне в апартаменти с баня тоалетна и парно. Не казвам че са цъфнали ама не екато да спите 6 човека в една стая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, lsmurf написа:

Да ме питаш за пенсионерите как живееха тогава и сега . Ами единят ми дядо и баба ми вземаха по 30 лева така наречената земеделска пенсия. Другят вземаше голяма миньорска пенсия от 130 лева.

За кои години става въпрос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, M.Николов написа:

За кои години става въпрос?

Това е било около 1962 год. когато смениха парите  бил съм още дете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Добре де, коя година са починали баба ти и дядо ти?Каква е била средната заплата през 1962г.?

Ти примерно наясно ли си, че в момента има африканска страна, която оферира инвеститори с заплати на шивачки 28 долара на месец?

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, M.Николов написа:

Добре де, коя година са починали баба ти и дядо ти?Каква е била средната заплата през 1962г.?

Не мога да кажа каква е била средната заплата но беше там някъде около пенсията на дядо ми защото тя беше наистина голяма за онова време 130 лева си бяха пари токът беше 1 стотинка баничката 10  хляб 15 ст. за килограм- черен естествено бял се ядеше на празници защото беше 34 стотинки. Кутия цигари Арда без филтър струваха 25 стотинки а ударник които пушеше другият ми дядо 20 стотинки. Никога възрастните не са се оплаквали но се пестеше от всичко - ако оставиш да свети лампата без причина ще ти се скарат въпреки че крушките бяха по 20 вата и едва мъждукаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Колко са най-евтините цигари сега?Има ли под 4 лв?

Тогава дядо ти с минималната си пенсия е могъл да си купи 5 кутии цигари на ден, а сега със социална пенсия която е около 125лв. месечно тоест около 4лв. на ден колко кутии цигари би могъл да си купи?

Земеделска пенсия се е отпускала на лица, които никога не са работили държавна работа.

Размислите оставям на теб!

Да не споменавам, че здравеопазването и лекарствата  безплатни, пенсионерите ползваха намаления в транспорта, в почивни станции и много други социални придобивки.

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, M.Николов написа:

Пак не си помниш домашните . Каквопредлагаш да дойде на мястото на сринат фалирал цоциализъм ?? Няма такъв "вълшебник" който да вдигне държавата на нивото на съвременните демокрации.

Как си обясняваш Германия, където бившите райони на  ГДР , въпреки налетите 2 трлн евро, имат проблеми и в икономиката, която така и не успява да настигне регионите на ФРГ, и забележи с демографията също - който може се изнася пак в по развитите райони на ФРГ .

И това в най големия мотор на ЕС икономиката !  Каквоочакваш от нас да се случи с "магическа пръчка" ??

Все "новия ви строй " е виновен. Смешници :)

преди 1 час, lsmurf написа:

Ами единят ми дядо и баба ми вземаха по 30 лева

Така е. сега се сетих че едната ми стринка вземаше май горе долу толкова, но наистина не работеше поради здравословни причини.

И да, много се ограничаваха и пестяха.

преди 7 минути, M.Николов написа:

Цигарите и след злата ви "демокрация" бяха 70 ст - 1 лв средец, Виктори. Ясно е че поскъпнаха поради политиката към тютюнопушенето и т.н.. Но е крайно нелепо и спеклативно да сравняваш по този начин.

преди 9 минути, M.Николов написа:

Да не споменавам, че здравеопазването и лекарствата  безплатни, пенсионерите ползваха намаления в транспорта, в почивни станции и много други социални придобивки.

Тая мантра с "безплатното" по добре я оставете.Че видяхте до къде се стигна с неправилно преценени разходи и приходи. До три фалита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, miro20 написа:

Да ти кажа , то всички предпочитаме комунизма. За съжаление, както знаеш такъв никога не е имало, а най много извратен крадлив уродлив цоциализъм.

Или да  преглъщаш всеки ден управниците да те мачкат , а ако ги критикуваш , да те вкарат директно в затвора  ?? Съд, глоби и т.н. ако постнеш нещо против Путлер или властта както е в "матушката" за която все още си мислите че е СССР

Мирча, с този тоталитарен боковизъм, наложен боковия тиквостан ще стигнете до кривата круша.

Прочети, че държави с тоталитарно управление като боковото, са най-бедни, най-мизерни, най-слабо развити икономически и обичайно такива тоталитарни управления завършват с хипер-инфлация и икономическа катастрофа, какъвто ще е края и на боковото царуване. Те затова не смеят да махнат борда, но той рано или късно ще падне...

Недейте да обвинявате комунизма за собствената ви глупост, простотия и некадърност.

Руската федерация са бивша комунистическа страна, Китай са настояща комунистическа, но и двете в момента разполагат с такива технологии, каквито българите няма да имат и след 100 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, gagodrago написа:

Прочети, че държави с тоталитарно управление като боковото, са най-бедни, най-мизерни, най-слабо развити икономически и обичайно такива тоталитарни управления завършват с хипер-инфлация и икономическа катастрофа, какъвто ще е края и на боковото царуване.

смени боковото с байтошевото и ще си в 10-ката :)

преди 13 минути, gagodrago написа:

Недейте да обвинявате комунизма за собствената ви глупост, простотия и некадърност.

Да, комунизма си е утопия, към която всеки се стреми реално и всеки би искал да живее. Да не се повтарям. Иначе отново си в 10-ката ! . Това и аз повтарям на всеки цоциалист.

Не си оправдавайте некадърността, глупостта, простотията, в това че вместо комунизъм построихте крадлив , анархичен, икономичекси пропафнал, цоциализъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Миро с какво сега си оправдава  некадърността, глупостта, простотията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, attj написа:

А Миро с какво сега си оправдава  некадърността, глупостта, простотията?

Баба ми през 1971 година беше с около 40 лв пенсия и не се затрудняваше почти всеки ден да ми дава по 10 стотинки - да мога да си купя две обикновени вафли. И подобни въпроси въобще не я вълнуваха. Тя почина през 1981 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Троловете нещо се оплетохте съвсем :) 

Забрави май да влезеш с другия ник

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, miro20 написа:

Троловете нещо се оплетохте съвсем :) 

Забрави май да влезеш с другия ник

Това е според твои опростени представи. Какво означават някакви никове?   На практика всичко е сложно и не е такова -каквото Миро си го представя.  Сега и покойната ми баба ли ще наречеш комунистка-социалистка, защото обичаше навремето да ми дава стотинки да си купя вафли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, M.Николов написа:

Тогава дядо ти с минималната си пенсия е могъл да си купи 5 кутии цигари на ден, а сега със социална пенсия която е около 125лв. месечно тоест около 4лв. на ден колко кутии цигари би могъл да си купи?

Земеделска пенсия се е отпускала на лица, които никога не са работили държавна работа.

Размислите оставям на теб!

А дали някой от днешните пушачи ще се докосне до Ударник . Ти наясно ли си що за гадост бяха тези "цигари" . Тогава продаваха и БТ с филтър но бяха 1,20 лева та по коректно е да сравняваш тях със сегашните. И как ще стане тази работа и звамата ми дядовци бяха върли тютюнджии и пушеха по двапакета дневно ако бяха на БТ нямаше да стига пенсията само за цигари. Ясно ми е че заговорим ли за онова време надяваш розовите очила и тичате да правите някаква абсолютно безсмислена пропаганда на строй който историята е отрекла тотално. Все едно аз да седна да правя пропаганда на първобитно общинния строй защото видиш ли при него няма бедни и богати няма пари няма банки а на мен това ми харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още едно тъжно сравнение и паралел с едно друго време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

Още едно тъжно сравнение и паралел с едно друго време

Ей, съвсем изкуфяхте !

Това за япоснка кола през 98-ма. Тука сте тръгнали, да давате статистика за 70-те... Толкова сте заслепени, че се чудите какви абсурдни сравнения да правите.

Другите пък, колко цигари ще си купиш с една заплата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, N1K17Y написа:

Толкова сте заслепени, че се чудите какви абсурдни сравнения да правите.

за цигарите съм съгласен че е абсурдно . Но за статистиката кое не ти хареса в сравнението не разбрах ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, lsmurf написа:

Ясно ми е че заговорим ли за онова време надяваш розовите очила и тичате да правите някаква абсолютно безсмислена пропаганда на строй който историята е отрекла тотално.

Няма пропаганда, Смърф.Твърдя и всеки, който има спомени от онова време ще ти каже, че по-голямата част от пенсионерите по времето на соца живееха по-добре от колкото пенсионерите сега!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, M.Николов написа:

Няма пропаганда, Смърф.Твърдя и всеки, който има спомени от онова време ще ти каже, че по-голямата част от пенсионерите по времето на соца живееха по-добре от колкото пенсионерите сега!

Добре де аз на себе си ли да вярвам или на теб. Предпочитам все пак на себе си ако разрешиш. :)

Знам че всичко беше прекрасно затова и дяволът се намеси и ви съсипа прекрасният строй който така добре се развиваше и всички бяха безкрайно щастливи какво да го правиш - на него това му е работата да разварля щастието на хората. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.06.2019 г. в 10:24, miro20 написа:

Как си обясняваш .....

A ти как си обясняваш, че от всичките бивши соц. републики само на България все още им виновен комунизма? Всичките просперират, само нашата държава пропада - странна работа, а?! Деба мекеретата ви крадливи деба!!!! Комунизма, та комунизма, пък че три десетилетия не се спряхте да крадете викаш не е от значение, не е никакъв фактор. Гербери, бесепари, депесари ..... все сте долняци, от вас държава не става и никога няма да стане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lsmurf написа:

Знам че всичко беше прекрасно затова и дяволът се намеси и ви съсипа прекрасният строй който така добре се развиваше и всички бяха безкрайно щастливи какво да го правиш - на него това му е работата да разварля щастието на хората. :)

Не, не всичко е било прекрасно имаше и недостатъци, но не трябва да се отричат и положителните страни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...